Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se res opazi razlika med dragimi oblačili in cenejšimi?

Ali se res opazi razlika med dragimi oblačili in cenejšimi?

Koliko je cena Gstar jeansa za mladino?
Hvala.

Pa še to, kje kupujete te Gstar kavbojke?

Hm, jaz sem opazila, da ce kupis poceni, imas 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moznosti, da je srot. Ce kupis neko drazjo firmo, pa so je ta verjetnost 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Pokaze se po cca 5 pranjih. Razlika je pa res opazna pri bundah (zadrge, toplota, mocni sivi).

Gstar trgovina v City park Ljubljana 1.nadstropje, tudi v Nami jih imajo
https://sl.sportsdirect.com/g-star#dcp=1&dppp=100&OrderBy=rank&Filter=CATG{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}5EJeans

cena modela super/ultra slim fit Gstar raw je bila okoli 130€

+1
[/quote]

https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=151&t=11152225&p=12737837&utm_source=forum&utm_campaign=title&utm_medium=search#p12737837

No, sej je tole nekaj dedcev k damo nekaj na kvaliteto:)))

Točno tako je. Jaz blazno rada kombiniram poceni in dražje kose. Npr. imam puli od Ralph Lauren in nekoč kupljen v Zari. Z obema sem bila zelo zadovoljna. S tem, da danes še vedno kupim kakšnega RL, medtem, ko v Zari nič več. Zara je bila nekoč na ravni S Oliver, zdaj je na ravni H&M in C&A ali Orsay. In v teh kupim kvečjemu majčke za spanje. Za na cesto to pač ni niti po prvem pranju, ker me mine že ko se sprehodim skozi trgovino. Žal podobno opažam pri Benettonu, ki je tudi dolgo držal kvaliteto. Čez dobiček ga očitno ni in kupcev te grozne si tetike je očitno še vedno dovolj.

Mogoče je odvisno od človeka do človeka, ampak jaz zelo hitro opazim, če nekdo nosi drago, kvalitetno oblačilo ali neko ceneno stvar iz poceni trgovin. Ok, se strinjam, da se znamka preplača, ampak kvaliteta ne, to je treba plačati.

Isto se nosiijo kavbojke iz Lidla, kot iz kakšne povprečne trgovine za običajne kupce, ki so v Sloveniji (New Yorker, Orsey, HM). Ni nobene razlike. Ne opazim je. Ne v kvaliteti, ne v čem drugem.

V čem je fora da se voda obarva rumena oziroma kaj to pomeni? A lahko kdo bolj razloži.

Isto se nosiijo kavbojke iz Lidla, kot iz kakšne povprečne trgovine za običajne kupce, ki so v Sloveniji (New Yorker, Orsey, HM). Ni nobene razlike. Ne opazim je. Ne v kvaliteti, ne v čem drugem.
[/quote]

V vseh primerih gre za enako ceneno robo, le da je mogoče v New Yorkerju zaradi krojev (predvidevajo mlajše kupce in tudi bolje definirane postave) malo boljšega izgleda kot v nekem Lidlu ali Hoferju, kjer so vse številke prevelike in modeli narejeni bolj klasično, z luftom za bolj tolste – posledično so modeli bolj ohlapni in niso modni.

Orsay, New Yorker, H&M niso trgovine za povprečne kupce, ampak za tiste, ki so najrevnejši. Dajte si to že vbit v glavo. To, da kupujete v teh trgovinah ne pomeni, da ste običajni kupci, ker niste, zanje ste balkanska raja in reveži. V Nemčiji v teh trgovinah kupujejo samo socialci in raja, pa kakšna mularija, ki pa te cunje vrže proč po eni sezoni. Zakaj? Ker so zanič in izgubijo obliko.

In ne mi o nekih tezah, da so kavbojke v H&M primerljive s kavbojkami v jeanserijah. Ker niso. Ne po barvi, ne po izgledu, sploh pa ne po nekaj pranjih.

Nekoč so bile kavbojke paradnih znamk Levi’s, Lee in Wrangler … kupovalo se jih je po 15-25 USD. Potem so se pojavili raznu retailerji GAP, Tommy Hilfiger ipd. ki so začeli dvigovati ceno, nekateri so se prelevili v “dizajnerje”, eden teh je Tommy Hilfiger, ki je ustanovil blagovno znamko in nabil cene.
Danes lahko kupiš kavbojke v razponu od 10 EUR pa do nekaj tisoč EUR.

Sori, ampak ce ne opazis razlike med cunjami iz Two Waya in tistimi iz Maxija (rang 50€-400€), pol pac nimas nit mal obcutka za detajle. Jst vidm boljse sive, estetske detajle, odtenke, same kombinacije barv, kroje, uf … Denar mi ne pada z neba in ne morm brezglavo zapravljat. Hvala bogu (sebi) pa si lahko privoscim obcasne nakupe v Maxiju, Nami, Emporiumu. Kupim npr plasc, znizan s 300€ na 120€. Ni pa vse v moji omari znamka, pac glede na zmoznosti. Sem pa velik estet in imam oko za detajle. Zdej, pr 32-ih, sem kar zahtevna, 10 let nazaj pa mi je bil povsem OK ze H&M.

Med Hilfigerjevimi 100 evrov kavbojkami in večino drugimi kvalitetnmimi za 50+ evrov ni nobene večje razlike razlike. Kar gre 50+ evrov so že boljši šivi, močnejše vezave, boljši zaključki … Skratka, kavbojke se kupuje v razponu 50-100 evrov. Kar je več, se preplača, ime blagovne znamke. Kar pa je manj, je šodr, kratke in nizke vrednosti.

Med Hilfigerjevimi 100 evrov kavbojkami in večino drugimi kvalitetnmimi za 50+ evrov ni nobene večje razlike razlike. Kar gre 50+ evrov so že boljši šivi, močnejše vezave, boljši zaključki … Skratka, kavbojke se kupuje v razponu 50-100 evrov. Kar je več, se preplača, ime blagovne znamke. Kar pa je manj, je šodr, kratke in nizke vrednosti.
[/quote]

Ee-ee, zmota.

Ni vse v tem, kar ti naštevaš.
Glavnina je, pazi v kemični obdelavi in vrsti barve, ki se uporablja…. ceneje je, večja kemija je….

Zame so dobre znamke jeansa v Evropi naprimer Diesel, Boss ( Orange lebel), AG Armani, drugače pa samo še nekaj odličnih japonskih znamk: Nepenthes/Needles, Blue Blue Japan, 45RPM – izdelujejo s tradicionalnim načinom barvanja (!) – indigo. Ko imaš enkrat kak par japonskega jeansa, veš, kaj je kvaliteten in telesu prijazen jeans.

Haha, jaz sem tudi 32 in vedno bolj zahtevna. Ugotavljam, da v H&M in New Yorkerju vse izgleda tako cunjasto. Parkrat oblečeš, potem pa ni več za nikamor. V resnici so oblačila iz Lidla velikokrat kvalitetnejša kot iz omenjenih dveh trgovin. Pa zadnjič me je presenetil Pepco – sem kupila eno navadno kratko majico za šport po 2 evra in je zelo kvalitetna, kompakten bombaž, se ne raztegne tudi po več pranjih. V tem rangu od nekaj evrov do 50 ali 100 evrov na kos oblačila, v katerem kupuje večina ljudi, ker imamo pač hitro potrošniško modo, je vse odvisno od sreče. Ogromno je šodra, se pa najde tu in tam kam bolje izdelan kos.

Sem dolgo kupovala v Nami za mladino.
Superdry (cena 90 €) in Jack and Jones ( 50 €) hoodije.
Kaj naj ti rečem?
Dizastr.
Raztegnili so se in zmuckali po parih nošenjih?
Pri Superdry hoodiju se je blago okrog zadrge kar nagubalo. Noro.
Ne vem, ali v Namo pošiljajo slabšo kvaliteto ali kaj?
Pa, da se ti to zgodi enkrat. Ok. Skoraj vedno, ko sem kaj kupila za mladino, se je raztegnilo, razparalo, zmuckalo.
Jaz v Nami za mladino ne kupujem več. Pa zdi ze mi, Superdryja in JJ nimajo več!

Sem dolgo kupovala v Nami za mladino.
Superdry (cena 90 €) in Jack and Jones ( 50 €) hoodije.
Kaj naj ti rečem?
Dizastr.
Raztegnili so se in zmuckali po parih nošenjih?
Pri Superdry hoodiju se je blago okrog zadrge kar nagubalo. Noro.
Ne vem, ali v Namo pošiljajo slabšo kvaliteto ali kaj?
Pa, da se ti to zgodi enkrat. Ok. Skoraj vedno, ko sem kaj kupila za mladino, se je raztegnilo, razparalo, zmuckalo.
Jaz v Nami za mladino ne kupujem več. Pa zdi ze mi, Superdryja in JJ nimajo več!
[/quote]

zna bit, da je šivano drugače, ja.

Iamm cca 8 kosov SuperDry robe – kupljeno v Angliji in v USA. Vsi v pogonu že 3, 5 let, perem cca. 3x mesečno vse, pa so tiptop.

Ee-ee, zmota.

Ni vse v tem, kar ti naštevaš.
Glavnina je, pazi v kemični obdelavi in vrsti barve, ki se uporablja…. ceneje je, večja kemija je….

Zame so dobre znamke jeansa v Evropi naprimer Diesel, Boss ( Orange lebel), AG Armani, drugače pa samo še nekaj odličnih japonskih znamk: Nepenthes/Needles, Blue Blue Japan, 45RPM – izdelujejo s tradicionalnim načinom barvanja (!) – indigo. Ko imaš enkrat kak par japonskega jeansa, veš, kaj je kvaliteten in telesu prijazen jeans.
[/quote]

Ali se pri nas dobijo omenjeni japonski brendi : Nepenthes/Needles, Blu Blue Japan in 45PRM?

Tudi jaz sem jih odpisala.
Pa včasih so bili top.

Ali se pri nas dobijo omenjeni japonski brendi : Nepenthes/Needles, Blu Blue Japan in 45PRM?
[/quote]

V Sloveniji žal ne.. Po Evropi, spetne trgovine da. Jaz kupim raje na Japonskem, ker je tudi do 2x ceneje, kot v Evropi.

Tudi jaz sem jih odpisala.
Pa včasih so bili top.
[/quote]

To sploh ni zame več firma, amapk kr neki. Pod nivojem.
Poleti pa je skoraj vsak ta drug nosil belo majico s kratkimi rokavi Levi’s. Cena 30 €.
Ne vem, a so jim za to plačali, da so delali reklamo ali so ljudje res take ovce? 🧐

To sploh ni zame več firma, amapk kr neki. Pod nivojem.
Poleti pa je skoraj vsak ta drug nosil belo majico s kratkimi rokavi Levi’s. Cena 30 €.
Ne vem, a so jim za to plačali, da so delali reklamo ali so ljudje res take ovce? 🧐
[/quote]

Res je. Ne vem, kaj se je zgodilo z njimi.
Ampak na srečo je drugih proizvajalev dovolj, izbire tudi. Samo jezna sem, ker sem se pustila nasmoliti od nekoga, ki sem mu včasih zaupala.

Če pogledam sodelavke nimam pojma kje se oblačijo.

Opažam pa, da majica za 30 eur slovenske izdalave zdrži recimo 8 let.

Kupljeno poceni v Hoferu pa 2 sezone in to je to.

Res je. Ne vem, kaj se je zgodilo z njimi.
Ampak na srečo je drugih proizvajalev dovolj, izbire tudi. Samo jezna sem, ker sem se pustila nasmoliti od nekoga, ki sem mu včasih zaupala.
[/quote]

Dopuščam pa tudi možnost, da so leviske delane za vzhodni trg (Slovenija & co) slabše kvalitete, kot pa delane za zahodni trg.
Vedno sem jih kupovala v Sloveniji.

Dopuščam pa tudi možnost, da so leviske delane za vzhodni trg (Slovenija & co) slabše kvalitete, kot pa delane za zahodni trg.
Vedno sem jih kupovala v Sloveniji.
[/quote]

Me ne briga trg, Hočem dobre kavbojke in če jih nimajo – me ne vidijo.
Jih ne kupim nikjer več, tudi v Culokafriji ne.

New Report

Close