Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali se res opazi razlika med dragimi oblačili in cenejšimi?

Ali se res opazi razlika med dragimi oblačili in cenejšimi?

Res je. Ne vem, kaj se je zgodilo z njimi.
Ampak na srečo je drugih proizvajalev dovolj, izbire tudi. Samo jezna sem, ker sem se pustila nasmoliti od nekoga, ki sem mu včasih zaupala.
[/quote]

Kaj se je zgodilo z njimi? Zanima jih profitabilnost blagovne znamke, vse ostalo je podrejeno temu cilju. Zato se delajo made in China, made in P.R.C. Včasih si dobil Levi’s iz Varteksa (izdelane po licenci) ali pa made in USA v Italiji za okroglih 100 DEM. Ni šans, da danes kupim Levi’s kavbojke. Razen če dobim made in USA.
Japonci imajo kvaliteten jeans. Votek, nit, barvanje, pranje itd. je na vrhunskem nivoju.

Kaj se je zgodilo z njimi? Zanima jih profitabilnost blagovne znamke, vse ostalo je podrejeno temu cilju. Zato se delajo made in China, made in P.R.C. Včasih si dobil Levi’s iz Varteksa (izdelane po licenci) ali pa made in USA v Italiji za okroglih 100 DEM. Ni šans, da danes kupim Levi’s kavbojke. Razen če dobim made in USA.
Japonci imajo kvaliteten jeans. Votek, nit, barvanje, pranje itd. je na vrhunskem nivoju.
[/quote]

Res je, mislim tisto o profitabilnosti, o japonskem jeansu nimam pojma 😉

Meni je hecno, ko preberem, da so vcasih znali delati kakovostno, danes pa… brez skrbi, da tudi danes znajo, pa ni nikomur v interesu, ker je treba poganjati potrosnjo. Ni dovolj profita, ce bomo vsi gulili ene kavbojke 10 let.

Kaj se je zgodilo z njimi? Zanima jih profitabilnost blagovne znamke, vse ostalo je podrejeno temu cilju. Zato se delajo made in China, made in P.R.C. Včasih si dobil Levi’s iz Varteksa (izdelane po licenci) ali pa made in USA v Italiji za okroglih 100 DEM. Ni šans, da danes kupim Levi’s kavbojke. Razen če dobim made in USA.
Japonci imajo kvaliteten jeans. Votek, nit, barvanje, pranje itd. je na vrhunskem nivoju.
[/quote]

Na dolgi rok tole pač ne more biti profitabilno, ker jih ne bo nihče več kupoval.
Japonskega jeansa pa še nikoli nisem kupila, a pa nimajo kakšnih čudnih krojev, a do delane za zahodni trg? Pa a to imajo samo v zda, ali tudi kje bliže nam?

Na dolgi rok tole pač ne more biti profitabilno, ker jih ne bo nihče več kupoval.
Japonskega jeansa pa še nikoli nisem kupila, a pa nimajo kakšnih čudnih krojev, a do delane za zahodni trg? Pa a to imajo samo v zda, ali tudi kje bliže nam?
[/quote]

Brez skrbi, novih in novih potrosnikov je vedno dovolj. Pa tudi ne vem, ce sploh razmisljajo o obstoju na dolgi rok, da je le kratko- in srednjerocno zadosti dobicka.

Brez skrbi, novih in novih potrosnikov je vedno dovolj. Pa tudi ne vem, ce sploh razmisljajo o obstoju na dolgi rok, da je le kratko- in srednjerocno zadosti dobicka.
[/quote]

Tako je. Treba je vedeti, da je razlika v strošku produkcije za Levi’s ali pa nek no name oblačilo približno enak oz. pada z rastjo količine do neke mere. V Bangladešu delajo število kosov na uro in jih ne zanima brand, se masovno nareže material po kroju, kosovnica, faze itd. potem pa šponajo s polno brzino, preko 150 strojev na etažo itd. Pogoji nikakvi, plača da komaj preživijo itd. tako se dela profit. Mi pa potem kupujemo po brandih.

Se opazi.

Jaz sem se včasih oblačila dosti lepše, ker sem imela tako službo, da sem morala biti vedno urejena. Sedaj sem že 15 let na svojem in imam casual stil, v pisarni sem v kavbojkah, le še za sestanke se oblečem v kostim. Pomemben je material, ne prenesem sintetike, me kar strese ko se jo dotaknem. Samo bombaž, lahko tudi pogojno viskoza. Meni je za drage cunje res škoda dati dosti denarja, oblačim se v Mani, c&a, in podobno, čevlji pa Pitarello. Tudi v Kiku se včasih najde kaj dobrega. Pa včasih S Oliver. V kavbojkah ni neke velike razlike, vedno dam za kavbojke max 20-30 eur in mi zdržijo več let. Na nekaterih so se hitro obarvala kolena, druge za isti denar pa obdržijo več let barvo. Čevlji za sneg, cena 15 eur v Decathlonu, lahko stojiš v vodi , pa ne premočijo. Imam jih že 4 leta, prej ji je nosila hči ki jih je prerasla. Neuničljivi. Tako da je pri teh nakupih tako, če imaš srečo, lahko za majhen denar najdeš dobro.

New Report

Close