Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ali se še hodi v Trbiž?

Ali se še hodi v Trbiž?

sem z gorenjske in bi se zapeljali na izlet v Trbiž pogledat za cunje in me zanima ali se še splača hodit tja nakupovat? Katere dni in kdaj se splača nakupovat tam?

Trbižev “ponteRosso” ni že dolgo več to, kar je bil v 90-ih prejšnjega stoletja.
Res je, da so tisto tržnico lepo pokrili z lesom, ampak cote so pa bolj tako tako. Raje kupim v kakšnem Conbipelle tako obleke, kot usnjene jakne in ostalo usnjeno opremo, ki smo joh v 90-ih čvercali iz Trbiža čez mejo pod zici:))))) . Čevlje pa v Pitarellu – so cenejši, kot pri tistih na štantih.

Kaj je to Conbipelle?

Pardon, zatipkano: http://www.conbipel.com, je pravilno……

Kaj pa bolj na splošno, ali se sploh še hodi v Italijo po cunje? Se še splača, je izbira boljša kot prinas?

Ja, zame zagotovo. Kupujem bolj oblačila ranga Massimo Rebecchi, pa Combipel za službo, za šport in prosti čas prosti čas pa OVS, Coin, naša mladina pa Boxeur Des Rues, Alcott, ipd….

Nakupujemo najraje, ko gremo na kak dopust po Italiji, srednja ali južna Italija, kjer je vse ceneje ( severna je tudi najbolj razvita in najdražja). Gremo tudi v njihove outlet centre, jih je po Italiji malo morje, pa industrijske prodajalne, saj imajo šivalnice po Italiji ( naprimer Replay ipd), kjer kupiš lahko zelo veliko lepih stvari po 50-80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižjih cenah od maloprodajnih v trgovinah v mestu – pa roblačila nikakor niso iz starih kolekcij, zatrgana, umazana od pudra in šmink, kot to najdeš pri nas na obešalnikih že rednih trgovin.

Pa naprimer zadnjič smo v Segusino (TV) odkrili industrijsko prodajalno Intimissimi / Calzedonia / Tezenis, kjer imajo noro ugodne stvari, ( ženski modrci po 4-8 eur -redne cene 19,90 36 eur ( vse lepo na obešalnikih obešeno, nič nametano po košarah), potem spodnje majce, T majice po 2- 4 eur, leggice po 5-8 eur, nogavice, najlonke, moško spodnje perilo – ni da ni . Zapravili 100 eur, bi dali v rednih trgovinah cca 260…

Tako no na pol. Pofla je veliko, ostalo pa podobno kot tukaj. Če želiš dobro robo je draga.

Jaz sem bila poleti precej na Hrvaškem in smo šli večkrat tukaj: klikni na slikico See outside
Tam je trgovina Bata in dve luštni trgovini z oblačili in čevlji.Ugodno, drugače in lepše in zanimivo.Jaz bom še šla.Po avtocesti in na Škofije.In si takoj tam.

Jaz sem bila poleti precej na Hrvaškem in smo šli večkrat tukaj: klikni na slikico See outside
Tam je trgovina Bata in dve luštni trgovini z oblačili in čevlji.Ugodno, drugače in lepše in zanimivo.Jaz bom še šla.Po avtocesti in na Škofije.In si takoj tam.[/quote]

https://www.google.si/search?sourceid=chrome-psyapi2&ion=1&espv=2&ie=UTF-8&q=bata{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20muggia&oq=bata{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20muggia&aqs=chrome.0.0l6.11630j0j4

https://www.google.si/search?sourceid=chrome-psyapi2&ion=1&espv=2&ie=UTF-8&q=montedoro{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20muggia&oq=montedoro{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}20muggia&aqs=chrome..69i57j0l5.5799j0j4

Šli smo tudi v center Montedoro, kjer zna precej prodajalcev tudi slovensko…Pa zelo zelo dobre pizze imajo v enem lokalu v tem centru.

Tako no na pol. Pofla je veliko, ostalo pa podobno kot tukaj. Če želiš dobro robo je draga.[/quote]

Nič dražja od instant industrijske konfekcije ala Zara, New Yorker, H&M, C&A pri nas. Pa pri nas tudi tako ozko izbirajo kolekcije, pa v preveč kosih eno zadevo da vidiš potem na cesti samo uniformiranost – na isti dan 3 osebe z isto majico :))) Se samo sprehodiš po BTC-ju pa vidiš uniformiranost C&A in H&M.

Hmmm, mnja – hlačni kostim, za službo: redna cena v trgovini pri nas 260 eur, enakega ( ker sem točno takega iskala, Marella je znamka) kupila v Italiji za120. Torej jaz upravičemo trdim, da je pri nas drago v primerjavi z Italijo..

Enako jez obutvijo, Grem v Pitarello ( ne Rosso, v tazelenega ali pa Sorrele Ramonda v Udinah, ko imajo razprodaje), pa si kupim lahko tri pare obutve ( pa usnjena steljka in zunanjost, ne plastika) za ceno enega italijanskega para obutve tukaj v Sloveniji, tudi na znižanju so še vedno 80, 90 eur pri nas, prej pa 150….. Samo toliko, za primerjavo, Se pa res z leti zverziraš tudi glede nakupov v Italiji. Jaz v Sloveniji ne kupujem oblačil in obutve že več kot 8 let. Ničesar. Ker ali ne najdem, ali je preveč ponovitve cunj ( uniformiranost), ali pa je cena pretirana glede na primerjavo, kaj lahko za ta denar dobim zunaj. Pa tudi uživam v Italiji, v tujini nasploh kupoati oblačila in obutev, ker so prodajalci izjemno prijazni in nasmejani, tako kot jaz, kostopim v trgovino in pozdravim ali odzdravim, ne pa pri nas, z monastimi obrazi, nihče niti pozdravi ne, ko noter stopiš. Balkanska ignorantska kultura prodajalcev, kar je posledica seveda tudi balkanske kulture nekaterih kupcev. Odbijajoče mi je po slovenskih trgovinah hodit tudi iz tega razloga.

To pa poznam in je res ok. Občasno gremo v Bato in v Diffusione Tessile – gre za oblačila znamk Marella, Max & Co, Max Mara, ki so jim sneli našitke in dodali svojo znamko. Zato tudi nižja cena teh oblačil. V drugih trgovinah v tega nakupovalnega okoliša pa se tudi najdejo ugodni in ok kosi oblačil.

Tako no na pol. Pofla je veliko, ostalo pa podobno kot tukaj. Če želiš dobro robo je draga.[/quote]

Nič dražja od instant industrijske konfekcije ala Zara, New Yorker, H&M, C&A pri nas. Pa pri nas tudi tako ozko izbirajo kolekcije, pa v preveč kosih eno zadevo da vidiš potem na cesti samo uniformiranost – na isti dan 3 osebe z isto majico :))) Se samo sprehodiš po BTC-ju pa vidiš uniformiranost C&A in H&M.

Hmmm, mnja – hlačni kostim, za službo: redna cena v trgovini pri nas 260 eur, enakega ( ker sem točno takega iskala, Marella je znamka) kupila v Italiji za120. Torej jaz upravičemo trdim, da je pri nas drago v primerjavi z Italijo..

Enako jez obutvijo, Grem v Pitarello ( ne Rosso, v tazelenega ali pa Sorrele Ramonda v Udinah, ko imajo razprodaje), pa si kupim lahko tri pare obutve ( pa usnjena steljka in zunanjost, ne plastika) za ceno enega italijanskega para obutve tukaj v Sloveniji, tudi na znižanju so še vedno 80, 90 eur pri nas, prej pa 150….. Samo toliko, za primerjavo, Se pa res z leti zverziraš tudi glede nakupov v Italiji. Jaz v Sloveniji ne kupujem oblačil in obutve že več kot 8 let. Ničesar. Ker ali ne najdem, ali je preveč ponovitve cunj ( uniformiranost), ali pa je cena pretirana glede na primerjavo, kaj lahko za ta denar dobim zunaj. Pa tudi uživam v Italiji, v tujini nasploh kupoati oblačila in obutev, ker so prodajalci izjemno prijazni in nasmejani, tako kot jaz, kostopim v trgovino in pozdravim ali odzdravim, ne pa pri nas, z monastimi obrazi, nihče niti pozdravi ne, ko noter stopiš. Balkanska ignorantska kultura prodajalcev, kar je posledica seveda tudi balkanske kulture nekaterih kupcev. Odbijajoče mi je po slovenskih trgovinah hodit tudi iz tega razloga.[/quote]

Ja če ti je obutev v Pitarellu dobra, potem se res izplača 🙂

Nič dražja od instant industrijske konfekcije ala Zara, New Yorker, H&M, C&A pri nas. Pa pri nas tudi tako ozko izbirajo kolekcije, pa v preveč kosih eno zadevo da vidiš potem na cesti samo uniformiranost – na isti dan 3 osebe z isto majico :))) Se samo sprehodiš po BTC-ju pa vidiš uniformiranost C&A in H&M.

Hmmm, mnja – hlačni kostim, za službo: redna cena v trgovini pri nas 260 eur, enakega ( ker sem točno takega iskala, Marella je znamka) kupila v Italiji za120. Torej jaz upravičemo trdim, da je pri nas drago v primerjavi z Italijo..

Enako jez obutvijo, Grem v Pitarello ( ne Rosso, v tazelenega ali pa Sorrele Ramonda v Udinah, ko imajo razprodaje), pa si kupim lahko tri pare obutve ( pa usnjena steljka in zunanjost, ne plastika) za ceno enega italijanskega para obutve tukaj v Sloveniji, tudi na znižanju so še vedno 80, 90 eur pri nas, prej pa 150….. Samo toliko, za primerjavo, Se pa res z leti zverziraš tudi glede nakupov v Italiji. Jaz v Sloveniji ne kupujem oblačil in obutve že več kot 8 let. Ničesar. Ker ali ne najdem, ali je preveč ponovitve cunj ( uniformiranost), ali pa je cena pretirana glede na primerjavo, kaj lahko za ta denar dobim zunaj. Pa tudi uživam v Italiji, v tujini nasploh kupoati oblačila in obutev, ker so prodajalci izjemno prijazni in nasmejani, tako kot jaz, kostopim v trgovino in pozdravim ali odzdravim, ne pa pri nas, z monastimi obrazi, nihče niti pozdravi ne, ko noter stopiš. Balkanska ignorantska kultura prodajalcev, kar je posledica seveda tudi balkanske kulture nekaterih kupcev. Odbijajoče mi je po slovenskih trgovinah hodit tudi iz tega razloga.[/quote]

Ja če ti je obutev v Pitarellu dobra, potem se res izplača :-)[/quote]

Sama sem šla večkrat v našem koncu v eno malo simpatično trgovinico.Imajo lepe stvari.No, potem sem ugotovila, da je praktično vse iz Italije.Enake stvari sem našla v Muggi (Milje pri Trstu) .Oblačila so pri nas dražja en in polkrat.popolnoma enaka, z enako etiketo.Na majici v Muggi je pisalo :16 evrov, popolnoma enaka majica pri nas :39 evrov.Torej greš na izlet,pa si kupiš, kar rabiš za precej manjše denarje.

O tem sem pisala prej. Pofla je v Italiji veliko in še poceni je, logično da bo taisti pofl pri nas dražji kot tam kjer ga delajo, saj morajo trgovine od nečesa živeti. Če pa želiš dobro robo, recimo kakšno kvalitetno bundo, pa stane 400-500 eur tukaj ali pa tam.

V Italiji je ze vsaka druga trgovina outlet in jaz tam ne dobim nic. Dobim pa recimo na trgu, dol po Italiji je to tradicija in seveda moras poznati kdo ima original in se dobijo znamke po zmerni ceni. Kaksna malenkost v redni prodaji v trgovini. Kot povsod, se tudi v Italiji prodaja vse vec plastik fantastic robe.

Ja, zame zagotovo. Kupujem bolj oblačila ranga Massimo Rebecchi, pa Combipel za službo, za šport in prosti čas prosti čas pa OVS, Coin, naša mladina pa Boxeur Des Rues, Alcott, ipd….

Nakupujemo najraje, ko gremo na kak dopust po Italiji, srednja ali južna Italija, kjer je vse ceneje ( severna je tudi najbolj razvita in najdražja). Gremo tudi v njihove outlet centre, jih je po Italiji malo morje, pa industrijske prodajalne, saj imajo šivalnice po Italiji ( naprimer Replay ipd), kjer kupiš lahko zelo veliko lepih stvari po 50-80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nižjih cenah od maloprodajnih v trgovinah v mestu – pa roblačila nikakor niso iz starih kolekcij, zatrgana, umazana od pudra in šmink, kot to najdeš pri nas na obešalnikih že rednih trgovin.

Pa naprimer zadnjič smo v Segusino (TV) odkrili industrijsko prodajalno Intimissimi / Calzedonia / Tezenis, kjer imajo noro ugodne stvari, ( ženski modrci po 4-8 eur -redne cene 19,90 36 eur ( vse lepo na obešalnikih obešeno, nič nametano po košarah), potem spodnje majce, T majice po 2- 4 eur, leggice po 5-8 eur, nogavice, najlonke, moško spodnje perilo – ni da ni . Zapravili 100 eur, bi dali v rednih trgovinah cca 260…[/quote]

Lahko poveš kaj več o teh lokacijah, šivalnicah, outlet centrih ipd? Ker nekateri bi radi šli v take centre ampak ponavadi imamo srečo in naletimo na samo take trgovine kjer imajo normalne cene in nič znižanega.

Bi bil zelo hvaležen za vse informacije. Lahko tudi na mail, če bo lažje. 🙂

ne, ne 🙂 Če je v Italiji 400, bo pri nas 600 zagotovo….

Ja na tržnicah italijanskih, ob sobotah 🙂

Jaz kupim dostikrat tudi tukaj, pa ni nobena plastika 🙂

http://www.mcarthurglen.com/it/barberino-designer-outlet/en/

Ja na tržnicah italijanskih, ob sobotah 🙂

Jaz kupim dostikrat tudi tukaj, pa ni nobena plastika 🙂

http://www.mcarthurglen.com/it/barberino-designer-outlet/en/%5B/quote%5D

no, saj ti pravim, da na trgu moras vedeti kdo kaj prodaja in ne kupis plastike potem. In vem kaj govorim, ker ne hodim v Italijo zgolj na pocitnice v po nakupih.

Ne. Trbiž je ena navadna ciganarija (tržnica), tisti 2 trgovini pa nista nič posebnega – vsaj zame – ki sem pristaš bolj kvalitetnih znamk ala HH.

Grem pa v Trbiž 2x na mesec na kavo iz Kranjske Gore. Ker jo pri nas še vedno ne znajo tako dobro narediti kot Italijani. Žal.

Tako no na pol. Pofla je veliko, ostalo pa podobno kot tukaj. Če želiš dobro robo je draga.[/quote]

V Italiji kupujem pretežno usnjene čevlje, običajno na razprodajah. Vedno vzamem tudi ceneno torbo za 10€, kamor stlačim malico in službene stvari in na koncu leta ni hud strošek, ko jo odvržem. Torbice za prosti čas kupujem na duty free shopu, kjer sem deležna popusta.
V Tezenisu kupujem spodnje majčke, pijame, imajo veliko oblačil iz bombaža. Trbiž je preživet!

Ja na tržnicah italijanskih, ob sobotah 🙂

Jaz kupim dostikrat tudi tukaj, pa ni nobena plastika 🙂

http://www.mcarthurglen.com/it/barberino-designer-outlet/en/%5B/quote%5D

no, saj ti pravim, da na trgu moras vedeti kdo kaj prodaja in ne kupis plastike potem. In vem kaj govorim, ker ne hodim v Italijo zgolj na pocitnice v po nakupih.[/quote]

Jah, tudi jaz ne hodim samo turizma špilat in v nakupe – sem vsaj 12x letno povsod po Italiji še službeno….

Nič dražja od instant industrijske konfekcije ala Zara, New Yorker, H&M, C&A pri nas. Pa pri nas tudi tako ozko izbirajo kolekcije, pa v preveč kosih eno zadevo da vidiš potem na cesti samo uniformiranost – na isti dan 3 osebe z isto majico :))) Se samo sprehodiš po BTC-ju pa vidiš uniformiranost C&A in H&M.

Hmmm, mnja – hlačni kostim, za službo: redna cena v trgovini pri nas 260 eur, enakega ( ker sem točno takega iskala, Marella je znamka) kupila v Italiji za120. Torej jaz upravičemo trdim, da je pri nas drago v primerjavi z Italijo..

Enako jez obutvijo, Grem v Pitarello ( ne Rosso, v tazelenega ali pa Sorrele Ramonda v Udinah, ko imajo razprodaje), pa si kupim lahko tri pare obutve ( pa usnjena steljka in zunanjost, ne plastika) za ceno enega italijanskega para obutve tukaj v Sloveniji, tudi na znižanju so še vedno 80, 90 eur pri nas, prej pa 150….. Samo toliko, za primerjavo, Se pa res z leti zverziraš tudi glede nakupov v Italiji. Jaz v Sloveniji ne kupujem oblačil in obutve že več kot 8 let. Ničesar. Ker ali ne najdem, ali je preveč ponovitve cunj ( uniformiranost), ali pa je cena pretirana glede na primerjavo, kaj lahko za ta denar dobim zunaj. Pa tudi uživam v Italiji, v tujini nasploh kupoati oblačila in obutev, ker so prodajalci izjemno prijazni in nasmejani, tako kot jaz, kostopim v trgovino in pozdravim ali odzdravim, ne pa pri nas, z monastimi obrazi, nihče niti pozdravi ne, ko noter stopiš. Balkanska ignorantska kultura prodajalcev, kar je posledica seveda tudi balkanske kulture nekaterih kupcev. Odbijajoče mi je po slovenskih trgovinah hodit tudi iz tega razloga.[/quote]

Ja če ti je obutev v Pitarellu dobra, potem se res izplača :-)[/quote]

PA dejmo ločit: Pitarella sta dva: Pitarello Rosso ( kjer je nižji rang, veliko plastične obutve, ja) in Pitarello ( višji cenovni rang, več obutve iz usnja).

Pa jebela, jaz najdem zase naprimer škornje, gležnarje cele usnjene, tudi podplat v tem Pitarellu ( pač iščem med kvalitetnejšimi , dražjimi modeli iz pravega usnja), ki so znižani s 180 eur na 65 – ( zato , ker jim ostanejo še 3 pari od letošnje sezone, ne lanske), da naredijo prostor za nove škatle. Cel, usnjen škorenj.
Pri nas pa cena identičnih, Made in Italy takih škornjev redna 250 eur, znižani pa nikoli pod 100….

Ja če ti je obutev v Pitarellu dobra, potem se res izplača :-)[/quote]

PA dejmo ločit: Pitarella sta dva: Pitarello Rosso ( kjer je nižji rang, veliko plastične obutve, ja) in Pitarello ( višji cenovni rang, več obutve iz usnja).

Pa jebela, jaz najdem zase naprimer škornje, gležnarje cele usnjene, tudi podplat v tem Pitarellu ( pač iščem med kvalitetnejšimi , dražjimi modeli iz pravega usnja), ki so znižani s 180 eur na 65 – ( zato , ker jim ostanejo še 3 pari od letošnje sezone, ne lanske), da naredijo prostor za nove škatle. Cel, usnjen škorenj.
Pri nas pa cena identičnih, Made in Italy takih škornjev redna 250 eur, znižani pa nikoli pod 100….[/quote]

Jaz sem videla enake škornje s peto v Pitarellu, pa v eni trgovini s čevlji v centru Alpe-Adria in pri nas v Massu. Naj povem, da so bili popolnoma enaki, le etikete so imeli druge. V Massu so bili 80 dražji kot v ITA.

New Report

Close