Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali si današnja mularija sploh kaj želi postat?

Ali si današnja mularija sploh kaj želi postat?

Je rekel: Danes so dovoljene sanje, jutri je nov dan.

Kar sanjajte. Še 15, 30 let, pa bodo roboti delali najmanj polovico del/opravil.

Vaši sončki in sončnice pa bodo sedeli na klopcah pred zavodi za zaposlovanje in si prepevali tisto Smolarjevo: Je treba delat, ne ga pa srat…

Niti za srat ne boste imeli, če bo res šlo po napovedanem scenariju…

ti pa sploh ne razumeš tega, kar si napisal.

nisem brala odgovorov, ampak v spodnjem fiulmčku je veliko resnice, poslušaj.
jaz imam doma 13letnika, ki ima velike sanje, več njih in močno upam, da se mu katere uresničijo. https://www.youtube.com/watch?v=2Yt6raj-S1M
[/quote]
Seveda danasnji solski sistem zatira kreativnost. Namenjen je produkciji poslusnih indoktriniranih “robotov”, ki bodo vdano sluzili svojim gospodarjem.

Sej točno o tem govorim. Za vzgojo je bil ata.
[/quote]

Ja in za javni red red in mir skrbijo varnostni organi KPD in sodisca (in ne policisti) po tvoji logiki. Ajd’ vsaj malo premislite, preden napisete.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ja in za javni red red in mir skrbijo varnostni organi KPD in sodisca (in ne policisti) po tvoji logiki. Ajd’ vsaj malo premislite, preden napisete.
[/quote]

Kaj od tega, da je bil za vzgojo otrok zadolžen in odgovoren oče, ni res?
Pa kaj je s tabo?
On ni bil policist (orodje izvajanja) ampak tisti, ki je odločal o vsem – o nazoru, religiji, življenskih navadah, stopnji discipline, zunanjosti, obnašanju doma in v javnosti…da ne naštevam. V bistvu je bila “policist” mama, ki je skrbela, da se njegove odredbe izvajajo. Ko policist odpove (ker ima samo določene pristojnosti) poseže vmes spet “država” s kazenskim pravom.

Kaj od tega, da je bil za vzgojo otrok zadolžen in odgovoren oče, ni res?
Pa kaj je s tabo?
On ni bil policist (orodje izvajanja) ampak tisti, ki je odločal o vsem – o nazoru, religiji, življenskih navadah, stopnji discipline, zunanjosti, obnašanju doma in v javnosti…da ne naštevam. V bistvu je bila “policist” mama, ki je skrbela, da se njegove odredbe izvajajo. Ko policist odpove (ker ima samo določene pristojnosti) poseže vmes spet “država” s kazenskim pravom.
[/quote]

Oce je imel v patriarhatu vlogo tistega ki mogoca (izvajanja), mati pa izvajalno funkcijo. Oce ni bil vzgojitelj, pac pa ucitelj. To je teorija… V praksi pa se je za patriarhatom pogosto skrivala avtokracija moskega na eni strani ali prikriti matriarhat (posebej opazno npr. v Sloveniji, delih Spanije, itd.). O tem se da marsikaj zanimivega povedati in marsikaj nauciti iz tujih napak, ampak zgolj ce z zdravo kriticno distanco sploh znamo oceniti okoliscine, ki jih opisujemo.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Oce je imel v patriarhatu vlogo tistega ki mogoca (izvajanja), mati pa izvajalno funkcijo. Oce ni bil vzgojitelj, pac pa ucitelj. To je teorija… V praksi pa se je za patriarhatom pogosto skrivala avtokracija moskega na eni strani ali prikriti matriarhat (posebej opazno npr. v Sloveniji, delih Spanije, itd.). O tem se da marsikaj zanimivega povedati in marsikaj nauciti iz tujih napak, ampak zgolj ce z zdravo kriticno distanco sploh znamo oceniti okoliscine, ki jih opisujemo.
[/quote]

“Omogoča izvajanje”…ojej, kakšno sprenevedanje. Tisto o ODLOČANJU pa izpuščaš?
Če še tako mutiš o “prikritih materiarhatih” in podobnih oblakih megle, ne moreš zakriti, da je bil oče tisti, ki je bil v očeh družbe, države in cerkve zadolžen in odgovoren za vzgojo svoje družine, in pod to vzgojo je spadala tudi žena, ne samo otroci. In tudi tega ne, da je obveljala njegova končna beseda o vsem – o vzgoji, o šolanju, o poklicu, o poroki, o zunanjosti – in to otrok in žene.
O tem namreč govorimo – ko je Dater začel s tem, da danes vzgoje ni in ne more biti, ker so ženske po službah. Očetje so bili tudi, še več, bili so edini hranitelji družine, in cele dneve od odma, pa je bila vzgoja vendarle njihova domena in zadolžitev,

komaj čakam, da bom videl kako bo robot zamenjal straniščno školjko, pa čeprav samo polovico…



“Omogoča izvajanje”…ojej, kakšno sprenevedanje. Tisto o ODLOČANJU pa izpuščaš?
Če še tako mutiš o “prikritih materiarhatih” in podobnih oblakih megle, ne moreš zakriti, da je bil oče tisti, ki je bil v očeh družbe, države in cerkve zadolžen in odgovoren za vzgojo svoje družine, in pod to vzgojo je spadala tudi žena, ne samo otroci. In tudi tega ne, da je obveljala njegova končna beseda o vsem – o vzgoji, o šolanju, o poklicu, o poroki, o zunanjosti – in to otrok in žene.
O tem namreč govorimo – ko je Dater začel s tem, da danes vzgoje ni in ne more biti, ker so ženske po službah. Očetje so bili tudi, še več, bili so edini hranitelji družine, in cele dneve od odma, pa je bila vzgoja vendarle njihova domena in zadolžitev,
[/quote]

Vzgoja nikoli ni bila zadolzitev oceta. Vzgaja je bila vedno v domeni zensk (ne glede na to, ali je slo za patriarhalno ali matriarhalno ureditev). V domeni moskega je bilo ucenje (za zivljenje). Se drugace: mati je bila tista, ki je otroke varovala, oce je bil tisti, ki jih je odrival (v svet).

Omogocanje je narekovalo privilegij arbitrarnih odlocitev, kar se je v praksi kazalo v obliki: jaz te hranim in ce mi nisi poslusen, te v to lahko tudi prisilim.

Daj si malo razcisti pojme, da ne bo samo neko pavsalno natolcevanje. Mimogrede… Odrascal sem med drugim ob dedu, ki je bil “by the book” patre familias. Ti povem njegove besede, ki se najbolje odrazajo njegovo mnenje o zenskah? “Znas sine… nije nama muskarcima uvek lako..
… … a kad mi je najteze, uvek se odnekle pojavi moja S*****, donese nam kafu, sedne kraj mene i uhvati me za ruku. Tad sine moj uvek iznova shvatim, da ima Boga.”

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

komaj čakam, da bom videl kako bo robot zamenjal straniščno školjko, pa čeprav samo polovico…
[/quote]

Ne samo, da bo zamenjal školjko, bo tudi namesto nas/vas tapkal po ekrančku…
Mi (bolje vi, mlade gnilobe) pa boste ležali na kavčih, kot Črnogorci, in mislili, da morate dobiti vsaj 50 evrov, da dvignete svoje debele prepotene riti. S kavča…

Otrok pri omenjenih letih je dovolj pameten in se potiho že zaveda, da svojih ciljev ne bo dosegel, zato je bolje, da živi brez in ne bo nikoli razočaran.

Ne preveč bistri bodo iskali službe in se pustili izkoriščat za minimalce s strani pametnejših sošolcev, sovrstnikov ali starih poslovnih mačkov, kakor je v praksi že danes.
Brihtni bodo ostali doma, izkoristili in živeli na račun njih.

Na koncu, bo na najslabšem mestu, kot je danes, delavec. Za njim bo brihtnež na socialni pomoči, ki bo znal situacijo dobro izkoristit in cuzat, na “najboljšem” pa seveda šef, bolan na živcih in plešast pri 40. Dopuščam še možnost glede na situacijo v EU, da bodo čez čas migranti dosegli dober socialni status, boljši, kot navadni delavec. Uradno in neuradno.

Vzgoja nikoli ni bila zadolzitev oceta. Vzgaja je bila vedno v domeni zensk (ne glede na to, ali je slo za patriarhalno ali matriarhalno ureditev). V domeni moskega je bilo ucenje (za zivljenje). Se drugace: mati je bila tista, ki je otroke varovala, oce je bil tisti, ki jih je odrival (v svet).

Omogocanje je narekovalo privilegij arbitrarnih odlocitev, kar se je v praksi kazalo v obliki: jaz te hranim in ce mi nisi poslusen, te v to lahko tudi prisilim.

Daj si malo razcisti pojme, da ne bo samo neko pavsalno natolcevanje. Mimogrede… Odrascal sem med drugim ob dedu, ki je bil “by the book” patre familias. Ti povem njegove besede, ki se najbolje odrazajo njegovo mnenje o zenskah? “Znas sine… nije nama muskarcima uvek lako..
… … a kad mi je najteze, uvek se odnekle pojavi moja S*****, donese nam kafu, sedne kraj mene i uhvati me za ruku. Tad sine moj uvek iznova shvatim, da ima Boga.”

[/quote]

Vzgoja nikoli ni bila zadolžitev očeta??????

S tem si vse povedal. Zdaj vidim, da govorim v prazno, ker sploh ne pojmuješ, kaj vzgoja pomeni.
Vsakič znova, ko se navkljub odporu zapletem v pogovor s tabo, mi je takoj žal, saj te zmanjka že pri čistih osnovah…


Seveda danasnji solski sistem zatira kreativnost. Namenjen je produkciji poslusnih indoktriniranih “robotov”, ki bodo vdano sluzili svojim gospodarjem.
[/quote]

takole mladina vidi šolski sistem … sicer v zda, ampak moj sin je zelo podobnega mnenja:
https://www.youtube.com/watch?v=8xe6nLVXEC0

in še reakcije na videno, se splača pogledat
https://www.youtube.com/watch?v=oIBmV-X0t9Y
https://www.youtube.com/watch?v=UOvqGbOLnm8

Ne samo, da bo zamenjal školjko, bo tudi namesto nas/vas tapkal po ekrančku…
Mi (bolje vi, mlade gnilobe) pa boste ležali na kavčih, kot Črnogorci, in mislili, da morate dobiti vsaj 50 evrov, da dvignete svoje debele prepotene riti. S kavča…
[/quote]

najlepša hvala.
ne vem če kdaj, vem pa, da mi najmanj zadnjih šestdeset let nihče ni povedal, da sem mlada karkoli že, niti gniloba ne:-)))

Namesto da kokodakas, definiraj. Vzgoja je odnos do (praviloma) sibkejsega, ki slednjega pripravlja na upostevanje (druzbeno socialnih) pravil in norm v medsebojnih odnosih. Vzgoja je torej po definiciji (ne glede na konkretno izpeljavo) omejena na medsebojne odnose. Zgoraj omenjena ljudska “Pocakaj, da pride oce…” to ravno zelo lepo predstavi. Mati je v poziciji jaz ti dovoljujem napake v medsebojnem odnosu in sporoca oce pa je tisti, ki teh napak ne tolerira in te bo (zaradi njih) kaznoval.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Namesto da kokodakas, definiraj. Vzgoja je odnos do (praviloma) sibkejsega, ki slednjega pripravlja na upostevanje (druzbeno socialnih) pravil in norm v medsebojnih odnosih. Vzgoja je torej po definiciji (ne glede na konkretno izpeljavo) omejena na medsebojne odnose. Zgoraj omenjena ljudska “Pocakaj, da pride oce…” to ravno zelo lepo predstavi. Mati je v poziciji jaz ti dovoljujem napake v medsebojnem odnosu in sporoca oce pa je tisti, ki teh napak ne tolerira in te bo (zaradi njih) kaznoval.
[/quote]

Ne ti men o kokodakanju, ko sam nisi sposoben slediti eni misli od začetka stavka, do njegovega konca.
Dej za začetek pomisli, kdo je pa znotraj družine DOLOČIl te norme, pravila, zunanjost, izražanje, obnašanje, oblačenje, česanje, prehranjevanje, učenje itd itd?
Mama? V katerem vzporednem vesolju pa?
Ata je pa nastopil, samo če niso ubogali? Mame in njenih pravil namreč? On je bil na svetu za to, da je mami pomagal uveljavljati pravila, ki jih je določila in učila ona?
A tako je to bilo? Pol so pa zgodovina in svetovna literatura čist folš, bomo morali na novo prepisati zadeve….ker Desi ima prav ne glede na dejstva…

Še nikoli ni bilo toliko svobode kot jo je sedaj. Samo kaj, ko z njo ne veste kaj početi.
[/quote]

Od kje tebi ideja o tvoji svobodi?

Ajde dihaj… Pocasi od zacetka za ta pocasne:
– zakone sprejema zakonodajna veja oblasti (parlament)
– izvaja jih izvrsna (vlada, upravni organi,…)
– sankcije izvaja zakonodajna veja (sodisca)

Temu recemo “checks and balances system” (pravo, demokracija). Pred tem (v zgodovini, vse tja do sredine 19. stl. n. st.) pa je bil postavodajalec (neredko) tudi tisti, ki je dolocal sankcije za krsitve teh postav. Ni pa imel izvrsne funkcije. Kaj je tukaj tako tezko za razumeti?!?

(Patriarhalna) Druzina je temeljila na pravilu: nad otrokom je mati, nad materjo oce, nad njim pa samo se bog. Oce je bil torej tisti, ki je podelil (bozanske) postave (t.i. bozanska pravica do vladanja v sirsem kontekstu). Za neupostevanje je izrekal in izvajal sankcije. Njegova vloga nikoli v zgodovini ni bila, da bi druge pripravljal na to.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ajde dihaj… Pocasi od zacetka za ta pocasne:
– zakone sprejema zakonodajna veja oblasti (parlament)
– izvaja jih izvrsna (vlada, upravni organi,…)
– sankcije izvaja zakonodajna veja (sodisca)

Temu recemo “checks and balances system” (pravo, demokracija). Pred tem (v zgodovini, vse tja do sredine 19. stl. n. st.) pa je bil postavodajalec (neredko) tudi tisti, ki je dolocal sankcije za krsitve teh postav. Ni pa imel izvrsne funkcije. Kaj je tukaj tako tezko za razumeti?!?

(Patriarhalna) Druzina je temeljila na pravilu: nad otrokom je mati, nad materjo oce, nad njim pa samo se bog. Oce je bil torej tisti, ki je podelil (bozanske) postave (t.i. bozanska pravica do vladanja v sirsem kontekstu). Za neupostevanje je izrekal in izvajal sankcije. Njegova vloga nikoli v zgodovini ni bila, da bi druge pripravljal na to.
[/quote]

Ok, po tvoje je tisti, ki zadevo izvršuje glavni? Izterjevalec je torej “kriv” za izterjavo in ne sodišče?
Vojak je kriv, ker je nekoga ustrelil, ne država, ki ga je poslala v vojno?
Prodajalko bom začopatila, da ima previsoke cene, ne trgovca?
Ok.
Zdaj pa razumem.

Ok, po tvoje je tisti, ki zadevo izvršuje glavni? Izterjevalec je torej “kriv” za izterjavo in ne sodišče?
Vojak je kriv, ker je nekoga ustrelil, ne država, ki ga je poslala v vojno?
Prodajalko bom začopatila, da ima previsoke cene, ne trgovca?
Ok.
Zdaj pa razumem.
[/quote]

Kaksna krivda? E?!? WTF?!?

Jaz pa priznam, da ne razumem nic vec.
Bova naprej, ko si uredis misli. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Kaksna krivda? E?!? WTF?!?

Jaz pa priznam, da ne razumem nic vec.
Bova naprej, ko si uredis misli. 😉
[/quote]
Ha ha, klasično deziderjanstvo. Spet :-)))))


Ha ha, klasično deziderjanstvo. Spet :-)))))
[/quote]

Prišel je tiho, namešal meglo in jo zbrisal :-))))
Če mi je kaj v tolažbo, je vsak konstanten.

Kaksna krivda? E?!? WTF?!?

Jaz pa priznam, da ne razumem nic vec.
Bova naprej, ko si uredis misli. 😉
[/quote]

Se je lepo delat neumnega? Namesto “kriv” vstavi “odgovoren”, kar je eno in isto, pa tebi iz neznanega (ali pa niti ne tako neznanega) razloga dela težave….

Prišel je tiho, namešal meglo in jo zbrisal :-))))
Če mi je kaj v tolažbo, je vsak konstanten.
[/quote]

O, to pa je. Še vedno ga ni nič izučilo. še vedno muti, meša meglo, razgalja svojo familijo samo za pozornost in občudovanje neznancev. Mandolince se še vedno najdejo, res pa jih je vsak dan manj :-))))

Clovek mora tudi na kosilo. 😛

Ne o mesanju megle, ce sama pomesas vse skupaj v en smorn, ki se ga tezko razume. Kolikor vidim naj bi se to o krivdi nanasalo na enega izmed predhodnih postov .

Ja, izvrsitelj je v celoti odgovoren za postopek. Dokler je v vlogi izvrsujocega, mora slediti pravilom. Reciva jaz sem v tej vlogi. Sluzbeno izvrsujem politiko firme, na katero nimam nekega znatnega vpliva. Druge moram postopkovno pripraviti do tega, da sledijo normam in zadostijo standardom. Sicer odletim. Sem kriv, ce ti je tako ljubse.

New Report

Close