Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus Ali sprejemate obiske

Ali sprejemate obiske

Prijatelji so mi napisali sporočilo, da bi prišli na kavo. Kaj bi vi storili? Sprejemate obiske v teh časih ali ne?

Ne. Tudis starsi se ne vidimo v teh dneh.

Nehajte! Upm5, da se šalite!


Povsod opozorila, naj se tega ne počne, oni pa bi na kavo lazili.
Bebavci. Jaz jih ne bi sprejela.

Ja, nekateri imajo zdaj korono za izgovor, da niti staršev ne obiščejo več. Žalostno.
Kolikor vem, je prepovedano zbiranje ljudi na javnih mestih, ne na zasebnih. Če grem vsak dan v službo, bom šla tudi h kolegici, s katero cel teden delam!, na kavo. Pika!

Ti jim reči, naj si kavo skuhajo doma! Imaš pa res bedake za prijatelje!

Ne. Če bi mi kdo nergal, bi rekla, da uizi smrkam in kašljam in da če že oni niso odgovorni, jaz sem.

NE!

Tudi s starši in drugimi bližnjimi se skoraj ne vidimo – oz. kvečjemu zunaj, na par metrov razdalje.

Po vaseh se ljudje še normalno družijo, en dan pr enem, drug dan pri drugem.

Samo ob lepem vremenu, ker lahko sedimo zunaj, daleč drug od drugega.

Ni čas za provokacije. Če imaš pa slučajno take ljudi za prijatelje, znance, jih pošlji nekam.

Ne!
Otrokoma najstnikoma ne pustim, da bi šla s prijatelji ven, v hrib … jaz pa naj doma obiske sprejemam?
S prijatelji se slišimo, čvekamo po družabnih omrežjih, to pa je to.
Prav tako s starši.
Z moževimi se srečamo na par metrov na dvorišču, pa iz trgovine jima prineseva, kar rabita. Mojima sestra, ker stanuje bližje.

E, zaradi takih, kot si ti, bomo v karanteni dokler nas vseh 2mio Slovencev ne bo cepljenih!

Ce si s sodelavko cel dan v isti pisarni, verjetno vama tudi pri tebi ali njej doma ne bo hudega, upam pa, da ne hodita tako se kam okoli po kofetkih!

Kar zadeva starse, poznam veliko ljudi, ki svojim starsem tedensko dostavlja zivila in ostale potrebscine, a ne vstopajo v hise in pozdravijo se na 3m razdalje!

Kaj ni bilo dovolj jasno povedano, na zgibankah celo narisano glede možnosti širitve virusa? Bo res treba kot na Kitajskem zašvasat vrata, da bo imbecilen folk pokapiral?


Tudi pri nas v bloku,so se že danes veselo obiskovali,nato pa se še malo ustavili na hodniku in tam še malo pokomentirali med sosedi.
Debilom ni pomoči.

Neodgovorni prijatelji in neodgovorna ti, če jih sprejmeš. Pa ljudje kje živite? Kaj vam še ni jasno no? Presnete budale glupe, zaradi takih neodgovornih budal širjenja virusa nikoli ne bo konec, ljudje bodo še bolj umirali in gospodarstvo še bolj propadalo. Bo očitno vsakega neodgovorneža potrebno obsoditi , da je splošno nevaren za druge in za ekonomski zlom. Resnično!

Neodgovorni prijatelji in neodgovorna ti, če jih sprejmeš. Pa ljudje kje živite? Kaj vam še ni jasno no? Presnete budale glupe, zaradi takih neodgovornih budal širjenja virusa nikoli ne bo konec, ljudje bodo še bolj umirali in gospodarstvo še bolj propadalo. Bo očitno vsakega neodgovorneža potrebno obsoditi , da je splošno nevaren za druge in za ekonomski zlom. Resnično!

Eni imamo svoje starše tako radi da bi jih radi nekaj časa še imeli na tem svetu!
Gnoj babji.
Saj je zelo očitno da ti dol visi za vse in vsakoga, sociopat samovšečni. Misliš da si nedotakljiva. Enkrat ti bo jasno da nisi. Pa upaj da če imaš otroke (po pravici upam da ne), te bodo imeli toliko radi da te ne bodo ogrožali.
Mi na kraj pameti ne pade da grem sedaj k svoji mami – srčni bolnici, rakovi bolnici v remisiji s sladkorno, kavo pit. Za nekaj časa čisto zadoščajo videoklici in bodo dokler ne bo varno.
Kaj hudiča je narobe s tabo? Si resno tako tupa?
Stavim desno roko da si ena tistih ki ti starši otroke sedaj čuvajo medtem ko ti kavico s sodelavko piješ in te še nafutrajo ko prideš domov. Seveda si ti domišljaš da tam visiš iz ljubezni, si pretupa da bi si priznala da zato ker si komot in so ti oni zastojn “služabniki”.

Resno?
Kaj točno je nerazumljivega v samoizolaciji in ne druženju izven družine?
Ste to celotna družba malo kratke pameti?
Ja družite se, objemajte se, potem pa še k ostalim prijateljem, starim staršem, sosedom….sedaj lahko ko ste frej. Pa dobro izkoristite ta čas, ker se lahko zgodi da se zadnjič vidite!

Kdo tem starejšim ljudem, za katere vas tako skrbi, da jih s čim ne okužite, prinaša hrano?
A jih puščate same v trgovino ali boste rekli, da jim itak dostavite pred vrata (vprašanje koliko res, če je toliko penzionistov po vaših besedah po trgovinah)…. ali boste omalovaževali še dalje? Kdo je torej resnično dobra oseba v teh zgodbah?

V službi spijemo kavo v razdalji metra in pol. Se več ne rokujemo, razkužujemo predmete ob predaji in uporabljamo rokavice.
Imam dovolilnico za prevoz na delo, če bo česa zmanjkalo lahko skočim še v prvo trgovino.
Spoštujem ukrep in se ga držim. Obiski in druženja do spremembe odloka odpadejo.

Zaradi takih, kot si ti in tvoji prijatelji imamo vse stržje ukrepe in dlje bo trajala karantena zaradi vas!

Ja sestra ki živi 5km stran. Se pa znajdejo, so odraščali v časih ko ni bilo 50 artiklov v hladilnikih.
Toliko penzionistov je pa po trgovinah zato ker nekateri pač razmišljajo kot ….eh nč tacga ni, nekateri nimajo otrok, nekateri jih nočejo obremenjevati ali pa jih imajo recimo v tujini oz. na drugem koncu države, nekateri so verjetno preponosni da bi vprašali za pomoč (obstaja možnost da civilna zaščita prinese hrano tistim ki nimajo nikogar)….razlogov je verjetno toliko kolikor je ljudi.

Ja sestra ki živi 5km stran. Se pa znajdejo, so odraščali v časih ko ni bilo 50 artiklov v hladilnikih.
Toliko penzionistov je pa po trgovinah zato ker nekateri pač razmišljajo kot ….eh nč tacga ni, nekateri nimajo otrok, nekateri jih nočejo obremenjevati ali pa jih imajo recimo v tujini oz. na drugem koncu države, nekateri so verjetno preponosni da bi vprašali za pomoč (obstaja možnost da civilna zaščita prinese hrano tistim ki nimajo nikogar)….razlogov je verjetno toliko kolikor je ljudi.
[/quote]
Pa so v trgovini zato ker tako mislijo ali zato ker jim nihče ne dostavi hrane iz takšnih in drugačnih vzrokov, možnost civilne zaščite pa je verjetno tako okrnjena kot možnost spletnega nakupa? Pa je to resnični razlog za omalovaževanje teh ljudi ki si gredo po hrano? Ni ne…….

New Report

Close