Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali ste v času dopusta dosegljivi za službo

Ali ste v času dopusta dosegljivi za službo

Pogledam maile in posljem naprej, na telefon bi me klical v res izjemnih situacijah, npr.v teh casih, da moramo v karanteno zarad kakega sodelavca. Drugace pa nadomescamo en drugega in ze spomladi naredimo planski razpored dopustov ravno v ta namen, da delo poteka gladko in brez nepotrebnega stresa. Ze tko kaka bolniska pade vmes in mal zakomplicira kak teden.

Sama pojdi do šefa in mu povej, da za 24 urno dosegljivost v času dopusta ti pripada dodatek na pripravljenost. To je nabolje, da se uredi z aneksom in se točno opredeli čas, kdaj si dodegljiva.
[/quote]

V casu dopusta ne mores imet dodatka na pripravljenost, a se motim? Ker dopust in pripravljenost pac ne gresta skupaj.
Potreba, da so ljudje stalno dosegljivi pa enostavno pomeni, da firma ni organizirana v redu.

V casu dopusta ne mores imet dodatka na pripravljenost, a se motim? Ker dopust in pripravljenost pac ne gresta skupaj.
Potreba, da so ljudje stalno dosegljivi pa enostavno pomeni, da firma ni organizirana v redu.
[/quote]

Popolnoma se strinjam. Med prazniki in dopusti dam v telefon drugo številko, ki jo poznajo samo naši starši in otroci. To pa zato, ker nimamo službenih telefonov, ker nam niso upoštevali, niti kakorkoli plačali dela med dopustom. Brezpravna raja. Zanimivo da ima mož bolj zahtevno službo in večje odgovornosti, pa je komot 10 dni na dopustu brez motenj.

Za to, da bi bila na dopustu na razpolaganju,me absolutno premalo plačajo. Pa še dopust so nam vzeli, zdaj ga imam spet 20 dni, pa sem ga 14 let nazaj imela že 26.

Ne dovolite, da vas zasužnjijo še na dopustu.

Tukaj se javlja precej fikusov iz JU, ki imajo namestnikov na odmet, pa noben od njih pravzaprav ne ve, kaj pocet. In potem cakas 3 tedne, da se po (ne)odgovoru na vlogo le-ta prerazporedi na namestnika, ki je itak prezaseden.
V gospodarstvu pa je pac tako – ce si vodilni oz. delavec z znanjem, si dosegljiv. Razume se, da ne odgovoris takoj, odgovoris pa v enem dnevu. Placa je zato visja (ne kot v JU, kjer je neglede na efekt, placa visja kot posledica v pisarni presedenih let). Ce imas organizirano ok, do tebe pridejo samo res nujne zadeve.
Tako da ja, ce ti je do obstoja firme z toliko in toliko delovnimi mesti, se pac potrudis. Marsikomu ni jasno, da en problem ne pomeni propada firme, ko pa se ti ponavljajo ob junakih, ki ne je.ejo sistema, pac ne dobis naslednjega posla. In te pocasi ugasnejo.

Sem dosegljiva. Ne pa za vse :). Po tolikih letih točno vem da me nekdo kliče ker se mu ne da malo razmisliti in sam rešiti, ali pa me nekdo kliče ker res nekaj rabi.
Na dopustih večinoma telefon pregledam samo zjutraj in zvečer. Ker imam zelo specifično delo, niti nimam namestnika za 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} stvari. Si pač planiram dopust v času ko vem da nisem na polno obremenjena. Zaenkrat laufa. Kaj nujnega pa tudi na dopustu naredim, mi ni problem, je pa to izredno redko.

Če pa vas ugasnejo zato, ker je eden od šefov na dopustu, potem se resetirajte takoj. Mi smo odlična družinska firma. Pol nas dela julija, pol avgusta. Itak je polovica Slovenije na dopustu, avgusta pa še cela Italija. Nič nas ne ugašajo, pa nas nihče ne kliče, razen če bi kdo umrl. Strankam 30 dni pred dopustom napišemo mail, napišemo kdo bo dosegljiv za katero področje in kdaj bomo spet cela ekipa.
Na timskem delu delamo 12 mesecev na leto in zato dopust ni problem. Kaj pa če se komu kaj zgodi? A boste kar firmo zapiral?
Organizirani in pošteni vedno dobijo posel.

Ne in ja:) Delo si tako organiziramo, da se osebe na dopustu ne moti. Med dopustom izklopim obvestila za službene maile in jih ne gledam. Niti jih ne gledam dan pred ponovnim nastopom dela.
Izjeme so res res nujne zadeve, ki pa se redko zgodijo. Če se že, se službovanje v času dopusta koristi v obliki prostih ur v času delavnika (ali greš prej domov, ali zjutraj kasneje prideš, ali urediš privat zadeve med službo…)

Sem že moral prekniti dopust, ko so me klicali iz službe in urediti neko zadevo. Ni šlo drugače.

Uf, sem očitno ena nepomembna mona med samimi pomembneži.
Brez mene v službi namreč zdržijo. So sposobni vse opraviti brez mene. Nisem nenadomestljiva. Mi je pa zanimivo, da je ravno na monu tako ogromno nenadomestljivih ljudi, da morajo še dopust nameniti službi.
Aja, v prejšnji službi sem imeal službeni telefon pa me med dopustom niso gnjavili. V sedanji službi moram za službene namene uporabljat svoj telefon, to je vsak dan kar nekaj klicev. In da bi bila potem še med prostim časom dosegljiva? NIti pod razno. Enkrat me je klical šef, nisem odgovorila. Je potem čez par dni znorel, ker se mu nisem odzvala v svojem prostem času. Ampak se nisem sekirala in se še naprej ne odzivam na službene klice med prostimi dnevi. In imam mir. Seveda se tudi s službenimi maili ne ukvarjam. Jih sploh ne berem.
Sem pač nepomembna mona. Nisem tako pomembna kot ste ostali.

No spadam v JS in dejansko nimam nadomeščanja. Tako, da tistih 14 dni ko me ni, dejansko ne boš dobil ne odgovora ne odziva. Ker imate vsi polna usta čez JU, ne zaposlijo dodatnih več kot nujno potrebnih delavcev, zato je tako kot je. To sicer pomeni, da pred dopustom in po dopustu delaš kot nor, da podelaš vse čakajoče.
In ne, nisem nenadomestljiva, je pa delo vseeno toliko specifično, da če me dejansko jutri pobere bo delo stalo več kot pol leta! Ne govorim v prazno tako je že bilo, ko jim je predhodnica dala odpoved. Če je šefom vseeno, je meni tudi.

No spadam v JS in dejansko nimam nadomeščanja. Tako, da tistih 14 dni ko me ni, dejansko ne boš dobil ne odgovora ne odziva. Ker imate vsi polna usta čez JU, ne zaposlijo dodatnih več kot nujno potrebnih delavcev, zato je tako kot je. To sicer pomeni, da pred dopustom in po dopustu delaš kot nor, da podelaš vse čakajoče.
In ne, nisem nenadomestljiva, je pa delo vseeno toliko specifično, da če me dejansko jutri pobere bo delo stalo več kot pol leta! Ne govorim v prazno tako je že bilo, ko jim je predhodnica dala odpoved. Če je šefom vseeno, je meni tudi.
[/quote]

Seveda ni odgovora pa ne samo med dopusti. Nekateri v JU se samo po mizah naslanjate in ponujate tako dobite tuje može, kajneda!?

Seveda ni odgovora pa ne samo med dopusti. Nekateri v JU se samo po mizah naslanjate in ponujate tako dobite tuje može, kajneda!?
[/quote]

Pa kdaj boš ti dojela, da si me zamenjala 🙂 Nisem tista ki ima na fb ime črna vrtnica. Nimam tujega moža ampak že več kot 15 let (kmalu bo 20) eno in istega, ki nikoli ni bil oženjen, niti v daljši vezi.

Pa kdaj boš ti dojela, da si me zamenjala 🙂 Nisem tista ki ima na fb ime črna vrtnica. Nimam tujega moža ampak že več kot 15 let (kmalu bo 20) eno in istega, ki nikoli ni bil oženjen, niti v daljši vezi.
[/quote]

Ja potem je v redu. oproščam se.

Seveda sem. saj imam šefa doma. 😉

Občasno pregledam maiile in jih prepošljem naprej. Moram pa biti dosegljiva tudi v času bolniškega dopusta. Me prav jezi, saj nimam nič od tega, ne prejemam nobenega dodatka.

Če to ne piše posebej v pogodbi in na privat telefon, potem ne.

Ker imam službeni telefon, se pričakuje, da sem načeloma dosegljiva, ni pa treba skočiti isti hip. Klici so bolj izjema, če gre za kakšno stvar, ki sem jo prej obravnavala jaz in zadevo zato bolje poznam. Maile pregledujem na dva ali tri dni, a bolj površno, toliko da približno vem, če je kaj novega. Včasih pa kaj že prej zvem iz medijev.

New Report

Close