Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali vaši pomivalni stroji posušijo posodo?

ali vaši pomivalni stroji posušijo posodo?

Imam pomivalni stroj Bosch, sicer ne vem modela, je moj prvi pomivalni stroj, sem mlada gospodinja. Čudi me, da ko stroj konča s pomivanjem, ne posuši posode. Pri moji mami se spomnem, da je bilo vedno suho, ko sem ga odprla. Ta pa mi nič ne posuši, ko program konča, moram recimo takoj odpreti vratca, da vsa tista vlaga izpari in potem je kao kolikor toliko suho, vratca so npr. vsa mokra, vse kaplja in teče iz posode. če pa dam recimo prat zjutraj in odprem ko pridem iz službe, je pa še slabše. vsa voda se nabere na posodi, v ročajih, itd.

ali jaz kaj ne delam prav, ali imam napačne spomine (in informacije) da drugi stroji tudi sušijo?
sicer je seveda lepše tako, kot da perem na roke, ampak če bi moral sušit, se logično sprašujem zakaj temu ni tako.

Moj posuši (Candy). No, če odprem takoj po pranju, tudi gre nekaj pare ven, ko odprem stroj, pa tudi zelo vroča je posoda – tako da običajno počakam kakih 15 min. preden začnem zlagati ven. Če pa ima katera posoda zelo vbočeno dno (obrnjena seveda) – npr. kakšna plastična – pa logično ostane tam nekaj vode. Tisto še vročo popivnam z gobico, potem pa je po 15 minutah, ko jemljem ven, suho.

Na katerem programu pa pereš? Jaz imam Electroluxovega, pa mi lepo suši na vseh programih, razen na ta hitrem in pri bio programu. Pri teh dveh je posodo potrebno obrisat (to je seveda že tovarniško nastavljeno).

Najbrž imaš na hitrem programu, kjer ni funkcije sušenja. Jaz recimo vedno perem samo na tem programu, ki traja cca 30 minut, uporabim pol tabletke in do sedaj še nisem imela problemov, da bi bila posoda umazana. Vedno pa potem stroj odprem, potegnem ven košare in pustim da se posuši na zraku.

Meni osebno je potrata časa, vode in elektrike pranje na 2,5 urnem programu.

lp, Petra

Imam Beko pomivalni stroj (59.900 sit pred 2,5 leti). Opere v nulo (tudi zasušeno hrano), posuši na katerem koli programu (imam samo 3 programe in mislim da 2 temperaturi). Na njem so samo 3 gumbi (za vklop, za pavzo in za programe).

Priznam da sem prav navdušena nad delovanjem tako poceni stroja.

Mlada gospodinja, v stroju je tak gumb (mislim, da tam, kjer doziraš sredstvo za sijaj), ki ga obračaš. Glede na to, da je zdaj posoda mokra, bi ga jaz obrnila do konca v obratno smer. To je vsa umetnost. Če ti pa še ni jasno, pa poglej v navodila.

Moj posuši tudi na hitrem programu.

Moj suši na vseh programih. Imam Boscha iz pamtiveka. S tvojim bo najbrž kaj narobe. Pokliči serviserja, če ne bo noben od zgornjih nasvetov deloval.

moj, gorenjev, tudi posuši

Naš Bosch-ev posuši.

Candy. Vedno pomivam na eko programu (pri nižji temperaturi, 45 stopinj) in pri tem programu ne suši samodejno. Odprem stroj, potegnem košare ven in počakam, da se samo posuši. Ima dodatno tipko e, zato se ustavi še pred sušenjem. Če bi jo izkopila, bi samodejno tudi sušil. Ampak se mi zdi škoda elektrike, ker se posoda posuši tudi sama od sebe (če stroj odpreš, seveda).

Tudi moj suši, le občasno ko ga zanemarim in ne očistim doooooolgo filtra suši precej slabše. Zdaj se ravnam po stopnji posušenosti kdaj je potrebno filter pucat (enako pri sušilnem stroju). Ja, pa vrata je res skoraj najboljše odpret takoj po koncu zaradi pare ki se po par urah spremeni spet v vodo in posoda spet ni suha 🙁

a, ja samo moj gorenjev posuši tudi na programu Eco

Gorenje – vedno perem na ekonomičnem programu (cca. 40 minut) – posoda je čista in suha!

zanussi – noče sušit. bog ne daj, da je kaj konkavnega obrnjenega navzgor. not voda stoji, ne samo, da je mokro. če pa odprem takoj po končanem programu, je malo boljše, ampak dosti pa ne.

Bosch, posuši do konca, razen kakšno TW posodo, pač plastika.

Mene pa moti, da mi žlic ne opere kot je treba, notranja stran ostane nekako lisasta. :S Kakšen nasvet za to?

LP

----------------------------------------------------------------------------------------------- Naučil sem se, da nihče ni popoln dokler se ne zaljubiš vanj. (Andy Rooney) ------------------------------------------------------- Slovenec ti odpusti vse, samo uspeha ne! :)

sem včeraj hvalila kako posuši do konca, danes pa odprem stroj ki sem ga včeraj prala, pa groza. saj ja posušil je, samo vode ni ven spustil. bomo videli najbrž da je zamašen odtok, upam da je tako.

Odgovor na objavo uporabnika
Bacek, 28.10.2007 ob 14:01

Najbrž imaš na hitrem programu, kjer ni funkcije sušenja. Jaz recimo vedno perem samo na tem programu, ki traja cca 30 minut, uporabim pol tabletke in do sedaj še nisem imela problemov, da bi bila posoda umazana. Vedno pa potem stroj odprem, potegnem ven košare in pustim da se posuši na zraku.

Meni osebno je potrata časa, vode in elektrike pranje na 2,5 urnem programu.

lp, Petra

👍

Meni se pri teh strojih ne zdi problem sušenje posode, problem je, ker posodo operejo le, če daš že oprano not…

Odgovor na objavo uporabnika
pomivalka, 28.10.2007 ob 13:33

Imam pomivalni stroj Bosch, sicer ne vem modela, je moj prvi pomivalni stroj, sem mlada gospodinja. Čudi me, da ko stroj konča s pomivanjem, ne posuši posode. Pri moji mami se spomnem, da je bilo vedno suho, ko sem ga odprla. Ta pa mi nič ne posuši, ko program konča, moram recimo takoj odpreti vratca, da vsa tista vlaga izpari in potem je kao kolikor toliko suho, vratca so npr. vsa mokra, vse kaplja in teče iz posode. če pa dam recimo prat zjutraj in odprem ko pridem iz službe, je pa še slabše. vsa voda se nabere na posodi, v ročajih, itd.

ali jaz kaj ne delam prav, ali imam napačne spomine (in informacije) da drugi stroji tudi sušijo?
sicer je seveda lepše tako, kot da perem na roke, ampak če bi moral sušit, se logično sprašujem zakaj temu ni tako.

Da moj Miele vse posuši.

New Report

Close