Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali verjamete, da Židje vladajo planetu?

Ali verjamete, da Židje vladajo planetu?

https://www.youtube.com/watch?v=G19UqSnNuO8


samo toto grdo resnico si poglej,
to ti je za*fukana žlehtna baba🤫
[/quote]

Ja ampak sosedje pa ne upajo muksnt.
grdo resnico za graničarja!

menda se njihov bog imenuje Jahve teh izpeljank je nešteto, tudi jaz nisem jemala resno teh zadev. Sem pa prebrala knjigo “Zlato večnega Juda” avtor Hugo Wast izdano pri Slovenčeva knjižnica, v Ljubljani, 15.januarja 1942, iz španščine prevedel Mirko Javornik cena 5 lir.

Knjigo sem podedovala in mi prestavlja neprecenljivo dragocenost ne zgolj zaradi njene starosti, temveč tudi zaradi vsebine. Je sicer deklarirana kot roman, vendar mi je dala vpogled v judovstvo. Kdo boste pregledali dejansko lastništvo največjih svetovnih korporacij in bank (vmes je veliko tranzitnih korporacij) boste ugotovili, da so vsi osebni lastniki Židje.
Imajo svoja pravila za katere mi ne vemo.
Sinagoga je njihova molilnica, hkrati pa tudi njihova območna gospodarska zbornica ki je tesno povezana z vsemi judovskimi gospodarskimi zbornicami nad njimi. neverjetna organizacija…
Izjemno zanimiva knjiga, čeprav roman. Tudi Vojna in mir je deklariran kot roman, pa vendar poda zelo dober vpogled v takratno družbo

Nič ni res kar se govori o Judih. Večkrat sem bil v Izraelu, sproščeni in prijazni ljudje. Ne marajo debat o politiki, za vse ostalo so odprti.

Zaratustrstvo ali zoroastrizem (tudi zoroastrianizem) je religija, ki temelji na nauku preroka Zaratustre (imenovan tudi Zoroaster). Mazdaizem je praktično sopomenka za zaratustrstvo, s poudarkom na čaščenju Boga Ahure Mazde.

Zoroastrianizem je edinstvenega pomena za zgodovino svetovnih religij, saj naj bi predstavljal temelj tako Zahodnjaških kot tudi Vzhodnjaških religij. Po mnenju Mary Boyce je imel zoroastrianizem, kot »najstarejša od izpričanih religij«, »na človeštvo verjetno več neposrednega in posrednega vpliva kot katerakoli druga religija«.[1]

a ni Jahve bog Jehovih prič?

Ti Hrvatov ne maraš. Po slikah sodeč, so ti pa bolj temnopolte s puškami všeč? 😋

https://sl.wikipedia.org/wiki/Zaratustrstvo

Ko prebere vse, boste videli kako so judje, kristjani, muslimani malo preplonkali vse.

Ti Hrvatov ne maraš. Po slikah sodeč, so ti pa bolj temnopolte s puškami všeč? 😋
[/quote]

in?


ni bolj za*fukanih bab od židinj🤪😠
so pa seksi😛
[/quote]

To je že Prešeren rekel:
“Judnja je ko satan zvita;
kadar z njo boš zavozlan,
privoščila skoporita
komaj ti bo sok neslan!”
(Od železne ceste)

Drugače pa, ko berem tele komentarje:
Ojej, splošna razgledanost na psu :((


Ne gre enačiti z judovstvom. Judje verjamejo v enega boga stvarnika dobrega in zlega. Ni dveh bogov dobrega in zlobnega boga kot je pri zaratustrstvu ,ki se bojujeta za prevlado (dualizem) Judje ne poznajo dualizma. Bog nima tekmeca in satan ni njegov nasprotnik ampak podložnik. Judovstvo je čisti monoteizem.

njihova oznaka za boga je JHVH, imena božjega ne izgovarjajo, priznavajo Abrahama in Mojzesa, Jezusa a ne

jezusa ne priznavajo, sorry za tipkovno napako pri prejšnjem postu


Ne gre enačiti z judovstvom. Judje verjamejo v enega boga stvarnika dobrega in zlega. Ni dveh bogov dobrega in zlobnega boga kot je pri zaratustrstvu ,ki se bojujeta za prevlado (dualizem) Judje ne poznajo dualizma. Bog nima tekmeca in satan ni njegov nasprotnik ampak podložnik. Judovstvo je čisti monoteizem.
[/quote]

Gre enačiti. Saj ni važno. Vsak verjame v kar hoče. Kristjani so potem itak dodali Jezusa in bog je ljubezen, satan zlo, pri vas je bog dober in hudoben. Oziroma kristjani imajo trodelnega boga. Kar je pa sploh nemogoče razumeti.

Gre enačiti. Saj ni važno. Vsak verjame v kar hoče. Kristjani so potem itak dodali Jezusa in bog je ljubezen, satan zlo, pri vas je bog dober in hudoben. Oziroma kristjani imajo trodelnega boga. Kar je pa sploh nemogoče razumeti.
[/quote]
Ne gre. Monoteizem in dualizem ni enako.


Abraham in Mojzes ali 5 Mojzesovih knjig je Tora. Po vase stara zaveza
Jezus je v novi zavezi
Krščanstvo se je razvilo iz judovstva in ne obratno. Pravilno bi bilo da kristjani poleg Jezusa (ki je bistvo krščanstva) priznavajo tudi staro zavezo torej Abrahama in Mojzesa ter ostale in ne obratno


Abraham in Mojzes ali 5 Mojzesovih knjig je Tora. Po vase stara zaveza
Jezus je v novi zavezi
Krščanstvo se je razvilo iz judovstva in ne obratno. Pravilno bi bilo da kristjani poleg Jezusa (ki je bistvo krščanstva) priznavajo tudi staro zavezo torej Abrahama in Mojzesa ter ostale in ne obratno
[/quote]

Jaz živim v 21. stoletju, zato mi nobenih mitološki bitij ni treba priznavati. Časi verske prisile so mimo.


Abraham in Mojzes ali 5 Mojzesovih knjig je Tora. Po vase stara zaveza
Jezus je v novi zavezi
Krščanstvo se je razvilo iz judovstva in ne obratno. Pravilno bi bilo da kristjani poleg Jezusa (ki je bistvo krščanstva) priznavajo tudi staro zavezo torej Abrahama in Mojzesa ter ostale in ne obratno
[/quote]
kristjani priznavajo staro in novo zavezo: biblija vsebuje obe, res je izvor v Abrahamu in Mojzesu, kasneje so se razcepili,.. ampak mislim, da se izvorni post nanaša na to, ali Židje res nadzorujejo celo svetovno dogajanje
dajmo še malo o tem

Jaz živim v 21. stoletju, zato mi nobenih mitološki bitij ni treba priznavati. Časi verske prisile so mimo.
[/quote]
Hm nisem pravi naslov. Te prakse da bi morali drugi priznavati ali se celo prisilno spreobracati ni praksa pri židih nikoli bila in tudi ne bo
Samo povem da vecina pise nesmisle o židovski veri , vzemimo tebe za primer…ti si zaradi neznanja prisel ali prišla celo na idejo da moraš ti pod prisilo karkoli priznavati


kristjani priznavajo staro in novo zavezo: biblija vsebuje obe, res je izvor v Abrahamu in Mojzesu, kasneje so se razcepili,.. ampak mislim, da se izvorni post nanaša na to, ali Židje res nadzorujejo celo svetovno dogajanje
dajmo še malo o tem
[/quote]
Nikoli se niso razcepili ker nikoli niso bili skupaj
Da odgovorim, ne zidje ne vladajo svetu, to je nesmisel star toliko kolikor je staro krscanstvo


Nikoli se niso razcepili ker nikoli niso bili skupaj
Da odgovorim, ne zidje ne vladajo svetu, to je nesmisel star toliko kolikor je staro krscanstvo
[/quote]
👍👏


Nikoli se niso razcepili ker nikoli niso bili skupaj
Da odgovorim, ne zidje ne vladajo svetu, to je nesmisel star toliko kolikor je staro krscanstvo
[/quote]
ne bluzi, židovstvo je izvor krščanstva!
in vladajo svetu s svojim premoženjem!

kristjani pa se res delijo na katoličane, protestante, pravoslavce…grda resnica: morda pa ne ločih teh podvej

New Report

Close