Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali vsak dan sesate, pospravljate

ali vsak dan sesate, pospravljate

Koliko kej pospravljate? Jaz res vsak dan posesam, pomijem parkrat na teden in kopalnica 1x na orng in potem sproti

Enkrat na teden. Dovolj!

blagor tebi…meni/nam se kar nabere in moram tudi vsak dan…

Vsak dan naredim nekaj, enjrat posesam, enkrat prah, en dan kopalnica, drugi dan kuhinja… Ze kar nekaj let nisem imela pospravljalnega dneva.

Enkrat na teden pa takrat bolj natančno.
Če pa slučajno med tednom opažam, da je bolj umazano, pa posesam ampak samo tisto sobo.

Na misel mi ne pade:). Saj prah nikamor ne pobegne:)

ne pospravljam, nimam časa. oz. ko je res grdo, pospravim, pomijem, posesam, brez kakšnega urnika. zdaj pa grem telovadit na tla, morda bom “sproti” še prah pobrisala. 😉

Vsak dan se sam. Po spravljam pa sproti.

vsak dan, ker imam tri male otroke in je polno smeti, droptih…, včeraj so dobili v omari čips, pridem domov in je bil povsod po kuhinji, dnevni, mož pa ni nič videl 🙂

???
Niti približno. Saj domača svinjarija nikamor ne pobegne… Vsak dan samo glavni del kuhinjskega pulta in jedilno mizo sproti – pa še to ne vse.

Načeloma 1x na teden ali 14 dni – če smo doma takrat. Če nismo – pa enega naslednjih dni.

Sesam dvakrat na teden, enkrat na teden pomijem tla, okna pomijem enkrat na mesec, prah brišem non stop, vse ostalo sproti, po potrebi.
In ja, sem zelo sitna, pri meni mora biti vse tipi topi, čiščenje je moj hobi:)

Posesam 1x na teden, pospravljam sproti, prah brišem večkrat, kopalnico 1x na mesec generalno, sicer sproti.


Kadar vidim, da je kaj umazano. Včasih me ni doma, nimam kaj delat vsak dan. Včasih pa v enem dnevu uspem z marmeladami, peko in kuhanjem tako umazati kuhinjo, da moram generalko udariti naslednji dan. Čisto odvisno od uporabe bi jaz rekla. Bolj imam problem z avtom. Vedno je umazan, ker sem vedno na poti… od znotraj niti ne, zunaj pa katastrofa.. sem kar malo obupala

Imamo hišno pomočnico, pride 3 x na teden in vse počisti, polika …

Ne delam nekih hudih generalk, vsak dan sproti pa pospravim (vsaj osnovno), pometem, pobrišem prah, počistim, kar vidim, da je umazano. Nisem obsedena s tem, da mora biti vse brezhibno, me pa moti nered, smeti po tleh, zamegljena okna, umazane posode še videt ne morem, prav tako razmetanih cunj. Suhe cunje poberem s sušila in takoj pospravim in zložim. Postelje pospravim vedno zjutraj in prezračim sobo. Odpadke vsak dan odnesem iz kuhinje, da se mi nesnaga ne kopiči in da ne smrdi. Na sploh pa lahko rečem, da nisem strašno natančna. Tu pa tam imam kakšen kupček časopisov, papirjev in stvari, za katere ne vem, kam z njimi, priznam.

Ko sem zivela doma, smo vsak dan osnovno pocistili, posesali, v soboto pa ornk. V svojem domu, pa ne hvala. Da bo prva misel v soboto zjutraj, da zdaj moram pa par ur pospravljat in cistit? No way.
Pospravljamo ta najbolj osnovno sproti: jedilno mizo, kuhinjo,  cca 1x na teden pometemo ( veckrat, ce je res potrebno) in po moznosti pomijemo , sesamo ne (samo parket povsod), okna 1x na leto. Ostalo (npr. prah), ko se vidi, da je treba. Nimamo vrhunsko cisto, je pa vecinoma kar ok. Obcasno je treba kaj bolj ornk pocistit, takrat si pac vzamemo cas ( pa ne vsega naenkrat, da bi npr cel dan sam pucal).

Ja itak da. Tak sem pucala, da sem se znucala.

Ja. 6x tedensko.

Sesajo roboti. Za večja dela poklicem servis. Vsak drug dan pomijem po tleh ampak ne cele hiše, ni šans.
Mi nosimo copate notri, v čevljih je prepovedano hodit po hiši. Danes ne delam nič ker se mi ne da in me boli uvo za vse. Skuhala jim bom kosilo, drugih pritožb ne sprejemam.

Aha še to.. marca, ko je bila šola in delo od doma sem pa vsak dan sesala. Otroka non stop lačna, kup tekanja sem ter tja, obupno je bilo.
Sedaj, ko nas pol dneva ni je veliko bolje, je prah ampak toliko smeti pa ni.
No kuhinja, posoda, pult, miza to je itak vsak dan, prav tako tudi kopalnica – obrisan tuš, po tleh in lijak.

Ker danes dezuje in grmi, ne upam ven…zaradi grmenja.😶😐😏
Sem pobrisala notri ene par omar. Ki sem jih sicer ze avgusta. Ne morem bit na miru.😶
Zdaj grem pa knjigo brat.😊
Upam da popoldan ne bo grmelo in da svignem lahko ven.
Spogledujem se s kolebnico, samo je soseda spodaj doma in je nocem vznemirjat s skakanjem, ker se slisi a ma vse.😁

Stanovanje 136 kvm, terase 50 kvm. Pospravljam ves čas sproti, posesam 2x tedensko, pomijem načeloma enkrat na teden, po potrebi več. Kopalnice po malem stalno brišem (ne maram videza nabranega kalcija iz posušenih kapljic). Kuhinja je čista po vsaki kuhi (načeloma kuham dvakrat na dan). Enkrat tedensko zglancam vse, posesam in pomijem tudi teraso. Ta tedenska mi vzame cca 3 ure. Ostalo pa od oka nekje 15-30 min na dan. Če sem kje pri domačih na obisku (mama, sestra z malimi otroki), malo glancam in kuham tudi tam (ker jih ne moti).
Čudna? Možno, ampak meni je ok. Občasno grem na živce možu, ki z veseljem razmetava, ko me ni doma. Vsaj tako pravi, ker je do mojega prihoda spet vse b.p. 🙂

Ker danes dezuje in grmi, ne upam ven…zaradi grmenja.😶😐😏
Sem pobrisala notri ene par omar. Ki sem jih sicer ze avgusta. Ne morem bit na miru.😶
Zdaj grem pa knjigo brat.😊
Upam da popoldan ne bo grmelo in da svignem lahko ven.
Spogledujem se s kolebnico, samo je soseda spodaj doma in je nocem vznemirjat s skakanjem, ker se slisi a ma vse.😁
[/quote]
Se bojiš grmenja :))
Jaz sem pa danes lena, ma čist nič se mi ne da, se v stroj cunj naložiti ne in gumbov pritisniti, jih je treba pol se v susilca naložiti -cisto preveč je to danes zame :)) dobro, da imamo dovolj robe za preoblect. Izvalila sem se na kavč in svira se mi za vse 🙂
Se kofeta se mi ne da naredit, pila bi ga pa


Se bojiš grmenja :))
Jaz sem pa danes lena, ma čist nič se mi ne da, se v stroj cunj naložiti ne in gumbov pritisniti, jih je treba pol se v susilca naložiti -cisto preveč je to danes zame :)) dobro, da imamo dovolj robe za preoblect. Izvalila sem se na kavč in svira se mi za vse 🙂
Se kofeta se mi ne da naredit, pila bi ga pa
[/quote]

Zdaj bolj razumem mojo skotko ovcarko, ki se je bala grmenja.😐
Ja, ce grem na sprehod dolzine 10km, seveda da me je strah, da me ne skuri strela,…⚡⛈
Zvezdic ce bi padale namesto strel se pa ne bi bala.🌠🌠🌠⭐🌟

Sedezna oz kavc je pri meni za lepo videt,…ne vem ce sedim 5 minut oz ko pridejo obiski.

Zdaj bolj razumem mojo skotko ovcarko, ki se je bala grmenja.😐
Ja, ce grem na sprehod dolzine 10km, seveda da me je strah, da me ne skuri strela,…⚡⛈
Zvezdic ce bi padale namesto strel se pa ne bi bala.🌠🌠🌠⭐🌟

Sedezna oz kavc je pri meni za lepo videt,…ne vem ce sedim 5 minut oz ko pridejo obiski.
[/quote]
Kavč( v bistvu sedežna)je pri nas bolj v lasti mojega moža , ker ga ni sem si ga pa prisvojila. Se tv sem si ravnokar prižgala po dolgem času, da vidim kaj je kej za gledat.

New Report

Close