Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek alkoholik

alkoholik

Spoznavam prijetnega moškega, ki pa je alkoholik, šele na poti zdravljenja. Lahko več mesecev ne pije, potem pa spije toliko žganih pijač, da še čudno, da se ni zastrupil. Zaveda se problema, dela na tem, da bi bil trezen. Je res problem, če se parkrat na leto napije do konca? Naj raje odidem?

Je pa res, da je karakterno tudi naporen, večkrat misli, da kar on razmišlja, je vedno pravilno. Je to znak za alarm? Ali alkohol dela težke osebnosti.

To so največji manipulatorji, alkoholiki.

Takole ti povem.  Počakaj, da se pozdravi, pa potem sprašuj tukaj.

Za zdaj ga pa raje daj iz seznama.

Samo on ne bo čakal, potrebuje žensko in intimo.

Kronični alkoholiki so velikokrat veliki manipulatorji, enako kot vsi zasvojenci – ker so zelo sebični in tudi ker jim je bil alkohol vedno št. 1 in na prvem mestu, pred vsem – tudi pred čustvi, seksom.

Avtorica, kolikokrat pa je že”poizkusil” z zdravljenjem in odvajanjem”? Je to prvič ali že XX-tič? Premalo ga še poznaš in premalo ga imaš “stestiranega”, ker pišeš, da ga šele spoznavaš ,  a če si pripravljena tvegati  z njim veliko svojega časa na tem  njegovem začetku, ko je še krepko odvisen od alkohola nekaj nadaljnih dolgih mesecev ali celo let njegove rehabilitacije-ko te bo morda v krizi odvajanja poizkušal tudi prelisičiti  in skrivati alkohol na najbolj nenavadnih mestih pred teboj ( taktrat tak potrebuje 24/7 nadzor, da nima dostopa do alkohola), če meniš, da mu boš kot najbližja trezna oseba stala ob strani ( tak potrebuje popolnoma trezno osebo ob sebi v času rehabilitacije),  da mu bo uspelo ostati (spet) trezen , potem stopi z njim na to pot, ki pa ne bo lahka, je lahko zelo stresna in obremenjujoča.

 

Beži dokler te noge nesejo. Z leti bo še slabše,obstajajo tudi trezni ljudje.

Čas bo pokazal svoje ja. V vsakem odnosu je kaj, nikjer ni idealno. Če ni alkoholik, je pa kaj drugega.

Tvoj 2. Zapisan odstavek kaže da gre za osebo z mejno osebnostno motnjo (MOM). Tvoj 1. Pa to potrjuje.

Se mi zdi, da se preveč obnašanja pripisuje MOM. Ne gre to tako.

Sam pojdi stran.Ko bo par let brez alkohola,  pol se pa zgovarjaj, če ne boš že oddana

Stran od njega. Začni delati na sebi, da zveš, zakaj te priclači. Resno mislim!

Opisovala mojega bivšega moža.Jaz sem na koncu dvignila roke,ker enostavno ni šlo,vsaj zame ne.Vsaj 8x sva bila pri raznih terapevtih,AA in vse ostalo.Držalo nekaj mesecev ali leto in ponovi vajo.Pa nihče od terapevtov in vseh ostalih ni imel pojma,vsi so bili bedaki.S tem,damu v življenju ni nič posebnega manjkalo.

Tako da, jaz sigurno ne več.

Kaj nas spet o tem sprašuješ? Nisi normalna. Če bi bila normalna, bi že odšla, ne pa nas spet enako spraševala, anonimneže na forumu. Nimaš prijateljice, niti ene, ki bi ti lahko povedala, kar ti povemo mi?

Odgovor na objavo uporabnika
hola55, 04.05.2024 ob 09:38

Spoznavam prijetnega moškega, ki pa je alkoholik, šele na poti zdravljenja. Lahko več mesecev ne pije, potem pa spije toliko žganih pijač, da še čudno, da se ni zastrupil. Zaveda se problema, dela na tem, da bi bil trezen. Je res problem, če se parkrat na leto napije do konca? Naj raje odidem?

Je pa res, da je karakterno tudi naporen, večkrat misli, da kar on razmišlja, je vedno pravilno. Je to znak za alarm? Ali alkohol dela težke osebnosti.

Čim Dlje od takih z svetlobno hitrostjo. Iskren nasvet ❤️

Ti kar izvoli. Tako bo en prifuknjeni alkoholik manj, da ne bo kakšna druga naletela nanj.

poroči se z njim bolšega si itak ne zaslužiš če je tvoj okis za izbiranje tako slab

Ja saj vem, razum jasno ve, zaljubljenost je pa butasta. Upam da me kmalu mine. Nimam več stikov z njim, ga pa pogrešam.

New Report

Close