Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ana kuha – pa kaj je zdaj to???

ana kuha – pa kaj je zdaj to???

Meni oddaja ni všeč, voditeljica je “tako narejena-vse izpade prisiljeno”, da mi je antipatična.
Meni je npr. všeč voditeljica Prave ideje ali pa Tanja Postružnik (Dobro jutro), 100 ljudi 100 čudi! 😉

No, kdor z malim ni zadovoljen, večjega vreden ni, ali kako že gre tisti rek? 😉 Kdor se namerava profesionalno ukvarjat s kuhanjem, bo šel v kuharsko šolo in se tam naučil, ne pa z gledanjem oddaj – le-te so namenjene širši publiki, to so domače gospodinje, začetnice, študentje, starejši, ki več nimajo idej…in takim je taka oddaja namenjena. In tudi prav je tako, enostavni, a inovativno recepti, ki so vsem dostopni, so ključ do uspeha – to bo človek dejansko sprobal doma in to je namen tega (Ramsay uporablja en kup pripomočkov, ki jih v domačih kuhinjah pač nimamo. In en kup sestavin, ki jih mi ne poznamo. In zakaj potem to gledaš, če veš, da ti ne bo prišlo prav? – Nimam nič proti ostalim oddajam, jih tudi spremljam in so mi všeč, ampak ne vem zakaj brez problema spremljate tuje kuharje, domače je pa najlažje poteptati..)

In da tukaj omenim še Anin tiramisu – povedala je, da ne bo pripravljala klasičen tiramisu, ampak preoblikovan po njenem receptu – če bi to sladico poimenovala drugače, bi se pa takoj kdo oglasil, češ da je to navadna krema od tiramisuja – kakorkoli, nikoli ne moreš ustrečt vsem,, vedno bo nekdo našel nekaj. In prav je, da je predstavila tiramisu po lastnem receptu, da si ga kdaj pripravimo tudi malo drugače in da vidimo, koliko možnosti pri tem nastane 🙂

Ja, seveda, bolje bi bilo posneti eno ali dve oddaji blablabla… a vi sploh veste koliko dela je v teh oddajah? Voditeljica mora dalj časa izpopolnjevati recepte, oddaje se snemajo po cel dan ali več – sicer pa kje ste še videli, da se nekaj začne, pa nekomu ni všeč (četudi ostalim je), pa se kar neha predvajati sredi sezone? Vedno se predvaja celotna sezona, potem se odloči ali ji bo sledila še kakšna sezona… Joooj pa vi ljudje pojma nimate, pa se oglašate! Dajte se kaj pozanimat, ker si samo sramoto delate s takimi izjavami 😉

Prav neverjetno, koliko zlobe in škodoželjnosti je zbrane na enem mestu.

Sram naj vas bo.

PLOSK,PLOSK. Točno moje razmišljanje. Lepo oblikovano in preneseno v elektronsko obliko!! THUMBS UP.

gledalec: Res je. Škoda, da se vedno znova potrdi mentaliteta povprečnega SLOVENCELJNA

Oddaje nisem gledala, sem pa zasledila reklamo za Ana kuha, in že v samem štartu je bilo videno, da iz te moke ne bo kruha. Z oddajo je lahko zadovoljen samo tisti povprečnež, ki ne spremlja tujih kuharskih oddaj, ki so mimogrede na nivoju. Ampak glede na to, da se na popu odvijajo raznorazne mehiške nanizanke in podobno, je tudi mentaliteta Slovencev takšna, da so (smo) z vsako stvarjo zadovoljni, pa tudi če gre za poneumljanje :))

Kakšne kuharske dosežke pa ima Ana, da gledalcem nudi svoje kuharske recepte? Potem, lahko začnemo, kar z nadaljevanjem oddaje amaterjev, kot so npr: MBrando kuha, Mojca kuha, Petra in Tine kuhata itd….

Katera gospodinja, z dolgoletnimi izkušnjami in eksperimentiranjem, pa si bo dovolila prepustiti eni “ki pač rada kuha”?

Čira čara: To, da sodiš, pa niti pogledala nisi, dosti pove o tebi. Ne bom več dolgovezila, naj te samo vprašam koliko jedi si pripravila po teh tujih oddajah ‘na nivoju’.. Seveda napišeš lahko karkoli, a sama pri sebi boš točno vedela kam merim..

Ah, že to, da je oddajo posnel POP tv, pove vse. Za štedilnik postavit eno luštno punco, po možnosti blond, eno tako, ki ni ravno ekspert, nekaj pa vseeno zna skuhati. Vedeli so, da bo oddaja gledljiva ker: a. jo bodo ljudje imeli radi in bodo zaradi tega gledali, b. jo bodo raztrgali, a bodo kljub temu gledali. Pa je namen dosežen! Gledala sem jo včeraj in me ni prepričala, preveč pocukrano “ameriška” je, preveč narejena. Ampak tako verjetno zahtevajo na POP tv. Punčke je škoda.

Žalostno a resnično dejstvo je, da se po domovih vse manj pripravlja sveže kuhane hrane in vse več poje v naprej pripravljene, industrijske, “fast food” ipd. hrane. Ki pa je daleč od tega, da bi bila zdrava in dovolj hranljiva. Ki dobesedno kliče bolezen v hišo.

Zato je tale oddaja Ana kuha, nič drugega kot samo spodbuda, oz. prikaz, da je domača kuharija lahko tudi prav enostavna in zabavna, da se je loti lahko vsak, ki ima za to dovolj veselja. Ni treba, da ima ne vem kakšno kuharsko znanje. Tudi, če nima veliko časa, je vredno, da si ga vzame vsaj za kak preprost recept. Veliko je vredno tudi to, da veš, kaj ješ, poznaš izvor sestavin, ker jih nabaviš sam.

Zanimivo je tudi pogledati, kako so druge punce spretne v kuhinji, kako so iznajdljive. Ani gre kar dobro, glede na starost, z leti pa bo verjetno še boljša. Bravo, kar tako naprej!

mala afnica, če mene vprašaš.

Men pa je všeč,da tako mlada in luštna punca zna kej tudi skuhat.Ponavad te mlede znajo pripravit sam juho iz pakla.Lepo in vse pohvale vredno.

Luštna in tipično naša razprava. Eni so premočno ali prevroče proti in eni premočno za.
Ali je oddaja vsebinsko dobra? Ana je izredno pridna blogarica in obseg ter doslednost njenega dela na blogu sta občudovanja vredna. Blog je zelo odmeven. In samo zato je v oddaji. Ana sicer posebne kuharske razgledanosti in znanja v oddaji žal ne prikaže. Poglejte oddajo ali blog, pa vam bo takoj jasno. Vsebina bloga že v slovenskem merilu ni kaj posebnega, če vsebino ali tehnike primerjaš s sorodnimi blogi (glej Tolsto nutrijo, Culinary journey by me, Cinnamon and thyme ali Kruh in vino oziroma Huferko). Kot je bilo že rečeno, je oddaja razvedrilna.
Ali oddaja prinaša kaj novega? Jamie (ki ni vrhunski kuhar in nikoli ni bil) je pokazal (ali je bil to BBC?), da lahko vrhunsko kuhinjo prenesemo domov, Nigela pa, da je kuhanje lahko tudi strast/no (oznake so bile tudi hujše). Gordon in Rudolf pokažeta, kako se korektno kuha (ni res, da se doma ne da, in ni res, da tega nihče ne počne), Heston pa je zanimiv. Družina Novak, ne glede na to, kaj si o njih mislimo, so uvedli v kuhinjo par ali kar celo družino. To jim moramo priznati in to je pomembno tudi izven naših meja. Ustvarili so trend. V Anini oddaji kakšnega posebnega prispevka še nisem odkril. Mislim celo, da oddaja po kakovosti zaostaja za nekdanjo zagrebško (je bil naslov Kod Ane?).
Edino, kar me pri Anini oddaji občasno moti, je slaba slovenščina. Če bi imela podporo Nigele, ki jo večkrat omenjate, to je profesionalnega svetovalca/kuharja, aranžerja in druge svetovalce za kamero, bi bila oddaja verjetno boljša v vseh pogledih. Ali torej v resnici ocenjujemo producenta?

Zadovoljna gledalka drugih oddaj – v določenih stvareh se strinjam s tabo. Namreč vsi tukaj se s kritikami obračajo na voditeljico, pa je marsikatera omenjena stvar delo koga drugega. Ne strinjam pa se s tabo, ko si Anin blog primerjala z drugimi v smislu, da pač ni nekaj posebnega… Oprosti, ampak Huferko tudi sama spremljam in lahko ti rečem, da sta si z Ano čisto podobni (pravzaprav Ana objavi veliko več receptov za veliko večji spekter ljudi in posledično tudi za raznorazne okuse) – ravno tako kot Huferka, je pripravila guacamole, tičino maso za krašenje tort, torte, razne ostale jedi, da jih sploh ne naštevam vseh. In ravno tako obe enako podrobno opisujeta postopke, da bralec prav težko ne naredi jed točno takšno. Res ne razumem po kakšnih kriterijih torej ocenjuješ.

Jamie ima same preproste in hitre recepte (takšne tudi Ana predstavlja v svoji oddaji), da o Nigelli sploh ne govorim – bolj kot je enostavno, rajši pripravlja, in to še na način, da uporabi pol vnaprej pripravljenih kupljenih izdelkov! Saj je prijetna in ima krasne ideje, ki so zelo uporabne, ampak nehajte mi že pamet solit, da ima kvalitetne recepte. Malo razmislite koliko časa je Nigelli vzelo, da se je domislila v kupljen vanilijev sladoled vmešat zdrobljene piškote, čokoladice, čokoladne kapljice in to zamrznit kot sladoledno torto ali pa koliko časa je Ani vzelo, da je skombinirala medene tortice (od načina peke, mazanja ramekinov, do serviranja na glavo obrnjenih tortic – pa to so samo tehnike, kje so še okusi in recept!) ali pa (sem pogledala že na Voyo naslednjo kitajsko oddajo) kombiniranje novih okusov za kitajske jedi – v nobeni kitajski še nisem zasledila kislo-pekoče juhe s tofujem, čebulo, šitaki gobami ipd. Kombinacija kisa, omak in olja pa sploh govori zase – dajte rajši razmislit koliko spomladanskih zavitkov, koliko kislo-pekočih juh, koliko medenih tortic ipd. je punca skuhala, da je ustvarila te popolne, okusne, a prekleto preproste recepte, da se lahko vsi učite in kuhate po njih! Pa je stara 23 let – če bi vi kaj takšnega dosegli v svojih letih, bi bili tiho. Tako pa niste…

Zadovoljna gledalka: Lepo napisano oz. povedano/izraženo 😀

Hvala, MBrando 🙂

Lep pozdrav. Meni je vredu, vse lepo in prou… Ampak jo gledam na mute… K ne morm je poslusat kako govori k da je pet let stara…

Spoštovana zadovoljna gledalka.
Hvala. Prosim, preberi še enkrat, kar sem napisala. Zdi se mi, da sporočila nočeš rezumeti in podtikaš zaključke, ki jih ni mogoče narediti. In zakaj nato še napad na osebo? Se poznava in ali veš, kaj sem v življenju že naredila, ali gre zgolj za zdrs v bontonu?
Še enkrat, “Anina oddaja” ne prinaša nič novega in Ana ne kaže kaj prida razgledanosti (je to, da veš za guacamole že vrhunskost?), jezik je za bodočo pravnico presenetljivo slab in univerzi ne dela usluge. Pridnost pri pisanju bloga je občudovanja vredna (kot že rečeno), njegova vsebina pa ne. To, da ima nekdo 23, 35 ali pa 80 let, s kakovostjo nima nič opraviti. Znaš ali pa ne znaš. In mimogrede, da se spoznati nekaj še mlajših ljudi pri nas, ki imajo zares kaj pokazati tudi na kulinarično – vinskem področju. Ampak že zgoraj so povedali: vsakemu svoje. In še priporočilo, če ljudi ne poznaš, jim ne govori, kaj se lahko od začetnika naučijo (od Ane nič in to je vsa poanta).
Sem se pa po tvoji zaslugi (ponovno) naučila, kako nizka je naša kulinarična in siceršnja raven. Hvala za to streznitev.

Same zdolgočasene gospodinje, katerih možje popravljajo druge 🙂

Spoštovana zadovoljna gledalka drugih oddaj,mislim,da se pojavljaš tud na nekem drugem forumu in ,da tudi tam nič pametno od tebe.Slog pisanja in uporava nekaterih besednih zvez te izda.
P a brez zamere,res se ne moreš nič naučit,ker nisi ekspert v kuhinji ampak samo povpreček.Dvomim da si v svojih rosnih letih obladala vse zadeve…..Sicer pa sonček dragi,kaj bi govorila,iz tebe govori sam faušija .Naj te potolažim,da Ana tudi zame ni nek presežek.Ampak je zato ne bom blatila po forumih.Rečem lohk samo Ana kapo dol in še več tako mladih ljudi,ki obvladajo kuhinjo želimo.
Sonček tebi pa lep sončen dan jutri.

Zanimivo,kaj lahko vse ugotoviš,res zanimivo.

Draga Ibelinda. Ne, oglasila sem se prvič sploh. Razlog je bil en sam: zmotila me je funkcija psa čuvaja, ki zgrize vsakega z drugačnim mnenjem. Tako je bilo mnenje izkušene ves čas utemeljeno in spoštljivo.

Mogoče bi bilo dobro, da si pogledaš te pretekle komentarje in potem presodiš kako zelo spoštljivi so bili 😉 Sicer pa – ne, ne poznam te, sem pa naredila točno to, kar si naredila ti – namreč presodila sem te, čeprav te ne poznam, ravno tako, kot si ti presodila Ano… Lažje je bilo namreč tebe presoditi na podlagi kritik in nespoštljivosti kot Ano na podlagi truda in uspeha, se ti ne zdi?

Se mi pa zdi, da ti obračaš besede in ne želiš razumeti mojih argumentov – guacamole in ostalo sem omenila le zato, ker si povzdigovala Huferkin blog v višave, Aninega pa močno kritizirala. Zanimalo me je namreč, v čem se tako zelo razlikujeta v tvojih očeh, če sta pa ravno enako kvalitetna in obsežna? 🙂 (pa da ne bo pomote – jaz spremljam oba in sem enako zadovoljna z obema ter preizkušam recepte obeh)

Za razliko od Zadovoljne gledalke drugih oddaj, ki je artikulirana, ostale nastopate kot prave kokoške v kokošnjaku. Da, res je, vsak ima lahko svoje mnenje, o tem, na kakšen način ga poda, pa bi se dalo vsekakor razpravljati. Drage moje, prav smešite se, morda res da ne v kuhinji, v debati pa nedvomno!

Sicer pa, kot sem že napisala zgoraj, oddaja je nasporedu na POP tv in temu primerna je tudi kvaliteta. Večina ljudi tako oddajo seveda rada gleda: “Ker je Ana luštna, simpatična, ker se kaj novega naučim, ker mi ni treba veliko razmišljat ob taki oddaji, ker še kaj novega izvem …” Oddaja za širok krog ljudi pač. Meni je Ana preveč pocukrana in (ameriško) izumetničena, predvsem to me odvrne od tega, da bi si ogledala kaj več kot prvo oddajo, ki sem jo gledala iz čistega firbca. Govorite o uspehu … v Sloveniji ni težko biti “slaven”, res ne.

kritika = žalitev?
forum = vsi enako misliti?
“celebrity” = od vsega vzamem le, kar mi je všeč?

Kot bi rekel moj sin: “BBC here I come” in “over and out”.

Tale ančka pomarančka je kr neki…

Mene pa moti, dons sem jo prvič gledala, da za vsak klinc uporablja pomanjševalnice. Sedaj pa bomo uporabili čebulico, in dodali malo mlekeca, in posolili krompirček…blaaaaaaaaaaaaaah

New Report

Close