Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Anksioznost pred gosti

Anksioznost pred gosti

Pozdravljeni,

ali sem jaz čudna, ali je to normalen pojav?

Namreč, ko se nam kdo napove na obisk, postanem prav anksiozna. Obiskov prav ne prenesem. Prvo moram vse pospraviti in ščititi in potem se moram delati še veselo, da so pri nas.

Zgleda se tako dobro pretvarjam, da prihajajo znova in znova. In celo včasih kdo prespi. Kap!

Imam majhne otroke in polno glavo vseh obveznosti in potem pride kakšna mama in nabija o svojem sončku, kako je zlat in oh in sploh. Zadnjič je prišla ena znanka in dve uri nabijala kako so preživljali dopust v kampu na Hrvaškem. Ženska je sicer v dveh urah strnila cel 14 dnevni dopust, kar je podkrepila s fotomaterialom na svojem mobilniku. Skoraj sem bruhala!

Ne vem. A vi ste veseli obiskov?

Ali imam jaz kakšno travmo iz otroštva. Ne vem. Prav ne da se mi.

Čudna si.

špela zate

ja imaš traumo iz otroštva. veš kako se ji reče.  feministična vzgoja mamice samohranilke in če je bil ati. atija pezdeta.  (oprsoti da žalim atija, to mie gre vedno težko iz jezika, ker so meni moški, očetje pač ful bolj važni kot mamice) ampak pač tko je. ni bil pravi dec, če je bil.   nisi trenirala judo, nisi trenirala nobenega pravega športa, tekmovlano.  nisi razvila samozavesti, nisi razvila odločnosti, NE ZNAŠ REČT  – ženski grdo.  ČE BI TO VIDELA  pri tvojem atiju.  da je mamici rekel, pa drži tvoje lape že enkrat. daj nehaj se dret na force. pomiri se histerična si.  spizdi v sobo pa se pomiri, saj razumeš.  jo  prizemljil. bi tusi ti sedaj vedela, da je  TVOJ DOM. TVOJA  DRUŽINSKA SVETINJA. IN NIMA KDO KAJ HODIT K TEBI. še posebej če ti ne paše. in če bi te vzgjaal tudi atek, sedaj ne bi bila ločena.  kar si verjetno.   vidiš, kaj naredi ženska vzgoja.

Jaz tudi dozivljam obiske na tak nacin. Delajo me zivcno. Zdi se mi, da v resnici vsi ocenjujejo, kako imamo pospravljeno  pocisceno, kaj smo postregli.

Pa iz leta v leto imam raje mir doma.

Odgovor na objavo uporabnika
xxl182, 27.03.2024 ob 16:19

špela zate

ja imaš traumo iz otroštva. veš kako se ji reče.  feministična vzgoja mamice samohranilke in če je bil ati. atija pezdeta.  (oprsoti da žalim atija, to mie gre vedno težko iz jezika, ker so meni moški, očetje pač ful bolj važni kot mamice) ampak pač tko je. ni bil pravi dec, če je bil.   nisi trenirala judo, nisi trenirala nobenega pravega športa, tekmovlano.  nisi razvila samozavesti, nisi razvila odločnosti, NE ZNAŠ REČT  – ženski grdo.  ČE BI TO VIDELA  pri tvojem atiju.  da je mamici rekel, pa drži tvoje lape že enkrat. daj nehaj se dret na force. pomiri se histerična si.  spizdi v sobo pa se pomiri, saj razumeš.  jo  prizemljil. bi tusi ti sedaj vedela, da je  TVOJ DOM. TVOJA  DRUŽINSKA SVETINJA. IN NIMA KDO KAJ HODIT K TEBI. še posebej če ti ne paše. in če bi te vzgjaal tudi atek, sedaj ne bi bila ločena.  kar si verjetno.   vidiš, kaj naredi ženska vzgoja.

Loool😁😁 vse jasno. Tebe je vzgojila mati in ker si sramota vsem s svojo zabitostjo, zdaj njo kriviš za svojo prizadetost, čeprav je vsem jasno, da je to pot, ki si jo budala svobodno izbral.

Tudi jaz doživljam obiske enako.

Odgovor na objavo uporabnika
Tudi, 27.03.2024 ob 16:23

Jaz tudi dozivljam obiske na tak nacin. Delajo me zivcno. Zdi se mi, da v resnici vsi ocenjujejo, kako imamo pospravljeno  pocisceno, kaj smo postregli.

Pa iz leta v leto imam raje mir doma.

Tudi jaz! Obup. In sem zato že doživela kakšno zamero s strani prijateljev. Češ, da mi manjkrat povabimo kot oni. Če pa oni povabijo in mi prijazno zavrnemo, so pa tudi užaljeni. Kdo bi razumel.

In kaj točno imaš od tega da lažeš? Zakaj lažeš ljudem, se jim smehljaš v fris in se pretvarjaš da si vesela njihove družbe. Kaj imaš od tega? Misliš da so oni bedni? Ti si ena patetična nesocializirana kokoš, brez samospoštovanja do sebe in drugih. Nisi zmožna živeti svoje resnice, tako kot si želiš. Se raje pretvarjaš. In potem jamraš. Patetičen osebek si. Da imaš otroke je strašljivo.

Ne razumem, da ne maraš obiskov, a jih vseeno vabiš. Pa ko ti najedajo, jih vseeno poslušaš in se delaš še zadovoljna. V kakšnem čudnem odnosu si sama s sabo. Siliš se v nekaj, do česar ti sploh ni, celo ne maraš tega. Mar ob dveh otrocih res nimaš pametnejšega dela kot vabit ljudi, da poslušaš njihove flance?

Tudi meni ni do obiskov, zato redkokdaj koga vabim. Se dobimo zunaj na pijači, pa še do tega mi je vedno manj. Večina ljudi ima rada svoj mir.

Za nekatere si čudna, za druge normalna, ne obremenjuj se s temi oznakami. Jaz tudi ne maram tega, sploh pa ne vsak dan enakih oseb, ko si nimaš več česa za povedati, zmanjka tem za pogovor, so nenapovedani in ne moreš nobene začete stvari do konca narediti. Eni osebki imajo prav normo glede obiska, to jim spada k rutini. Npr.kosim travo in vidim, da nekdo zavije na dvorišče, postanem besna in zašvicam ful 😂 Ti praviš da imaš male otroke, boš morala potrpeti malo, otroci se morajo družiti in socializirati.

Odgovor na objavo uporabnika
Špela396, 27.03.2024 ob 16:12

Pozdravljeni,

ali sem jaz čudna, ali je to normalen pojav?

Namreč, ko se nam kdo napove na obisk, postanem prav anksiozna. Obiskov prav ne prenesem. Prvo moram vse pospraviti in ščititi in potem se moram delati še veselo, da so pri nas.

Zgleda se tako dobro pretvarjam, da prihajajo znova in znova. In celo včasih kdo prespi. Kap!

Imam majhne otroke in polno glavo vseh obveznosti in potem pride kakšna mama in nabija o svojem sončku, kako je zlat in oh in sploh. Zadnjič je prišla ena znanka in dve uri nabijala kako so preživljali dopust v kampu na Hrvaškem. Ženska je sicer v dveh urah strnila cel 14 dnevni dopust, kar je podkrepila s fotomaterialom na svojem mobilniku. Skoraj sem bruhala!

Ne vem. A vi ste veseli obiskov?

Ali imam jaz kakšno travmo iz otroštva. Ne vem. Prav ne da se mi.

Jaz tudi ne maram obiskov na vsake toliko pridejo druzinski clani moje ali fantove druzine, ki hitro grejo druge pa skoraj, da ne vabim. Niti nemaram iti drugam po obiskih raje se najdem kje v gostilni kjer se dokaj hitro zakljuci.

Odgovor na objavo uporabnika
kaj imaš od tega, 27.03.2024 ob 16:59

In kaj točno imaš od tega da lažeš? Zakaj lažeš ljudem, se jim smehljaš v fris in se pretvarjaš da si vesela njihove družbe. Kaj imaš od tega? Misliš da so oni bedni? Ti si ena patetična nesocializirana kokoš, brez samospoštovanja do sebe in drugih. Nisi zmožna živeti svoje resnice, tako kot si želiš. Se raje pretvarjaš. In potem jamraš. Patetičen osebek si. Da imaš otroke je strašljivo.

Do konca nesramno in grdo napisano! Pa seveda anonimno! Ker takega zmazka ne upaš podpisati! Avtorica: najbolje, da omejiš obiske na minimum.Imaš majhne otroke, posveti se njim, kajti še prehitro ti bodo zrastli.Reci, da nimaš časa, da ne moreš in konec.Se boste poleti kdaj dobili zunaj.Če ne razumejo, pa nič.Njihov problem, ne tvoj. Pa še to; Prav nič nisi čudna! Normalna si!

Odgovor na objavo uporabnika
xxl182, 27.03.2024 ob 17:01

evo kdo tuki žali !!!  kva je žabica smrdljiva prasica posiljena od atija?  si se spet našla v temi. al kaj si ti  tip mogoče. pederček??

Ma spizdi pokveka😁

Avtorica, nič ne boš naredila narobe, če svojim obiskovalcem poveš, da si ne želiš nenapovedanih obiskov in da imaš precej natrpan urnik, zato potrebuješ tudi domači mir. Kdor ti bo zameril, te itak ni v stanju razumeti in ne boš nič izgubila, če jih več ne bo na spregled. Žlahta gor ali dol, vseeno. Kdor te bo razumel, pa itak ni problema.

Čiščenje zaradi obiskov je pa tvoja lastna preganjavica. Verjemi, da te nihče ne ceni bolj ali manj zaradi gospodnjskih sposobnosti. Če pridejo na obisk, pridejo k tebi, ne pa na ogled stanovanja. Če to počnejo, so za nagnat in nič jokat za njimi. Takih ne rabiš v življenju. Naj šimfajo koga drugega, tebe pa pustijo na miru. In ti se seveda tudi ne oziraj na to, kar kdo govori. Vsak govori predvsem o sebi.

Je pa drug problem, če te znotraj same sebe preganja, da moraš biti perfect. V tem primeru se boš morala naučiti, da je tvoja vrednost kje drugje, ne v tem, da si čistilka. Kak dan lahko ostanejo tla tudi nepomita, kak lonec od večerje lahko počaka tudi do jutra, to ni konec sveta. Itak boš morala opraviti tudi to. Da se pa samo sebe narediš sužnja stanovanja, je pa narobe. Sploh pa poleg dveh otrok stanovanje ne more biti vsak trenutek brezhibno. Pojdi se raje igrat z njima, na sprehod ali igrišče in ne glej po stanovanju, kjer se je pravkar nabrala pikica prahu. Itak bo jutri spet tam. Stanovanje boš lahko glancala, ko boš prestara, da bi počela kaj drugega, zdaj pa bodi predvsem mama svojim otrokom, že to je celodnevna zaposlitev.

Tudi ljubil te ne bo nihče bolj zaradi tega, ker si odlična gospodinja. In ko odrasteš, ugotoviš, da bistvo življenja ni v tem, da si všeč drugim, temveč da si všeč sebi.

Malo sem tudi jaz podobna tebi. Sem pa precej starejša od tebe in opažam to zadnja leta . Predvsem se bojim kako bo potekal obisk, ali se bomo lepo pogovarjali, bojim se da bi bila razočarana, da bi bile kakšne zbadljivke.

Jaz sem še hujša. Jaz sploh nimam nobenih obiskov, popolnoma nobenega. Zadnjih pet let, nobenega. Prej pa sem živela še doma, ampak tudi nisem imela obiskov. Zdaj na svojem, nobenih obiskov. Pa tudi jaz nikamor ne grem na obisk.

Pa sem boljša od tebe? Nikakor ne, ker sem totalni ekstrem v drugo smer. nimam koga povabiti, niti mene nihče ne povabi.

Zakaj vabiš ljudi k sebi, če jih ne maraš gledati v svojem domu? Jaz tega ne počnem. Ker mi je dom moje zatočišče in imam rada mir. Se pa srečujemo zunaj domov.

Bodi odločna in ljudem reci NE. Kaj se bo zgodilo? Popolnoma nič. Le ti boš imela mir v svojem domu. Tisti, ki se bo želel srečati s tabo, bo razumel in se boste dobili nekje zunaj.

Odgovor na objavo uporabnika
OMG, 27.03.2024 ob 17:31

Do konca nesramno in grdo napisano! Pa seveda anonimno! Ker takega zmazka ne upaš podpisati! Avtorica: najbolje, da omejiš obiske na minimum.Imaš majhne otroke, posveti se njim, kajti še prehitro ti bodo zrastli.Reci, da nimaš časa, da ne moreš in konec.Se boste poleti kdaj dobili zunaj.Če ne razumejo, pa nič.Njihov problem, ne tvoj. Pa še to; Prav nič nisi čudna! Normalna si!

Ja če je normalno to da delaš nekaj kar nočeš in to prostovoljno, da vabiš ljudi čeprav jih nočeš doma, da se družiš, smehljaš in zganjaš hinavščino v njihov fris čeprav bi jih najraje vrgla čez okno….ok potem ste vi normalni. Ljudje, ki če nočemo obiskov pač to povemo, ne delamo nekaj kar ne želimo, ne zganjamo hinavščine….smo pa nenormalni. NOrmalno se je pretvarjati da si nekaj kar nisi in lagati vsem okoli sebe. Nenormalno je biti kdor si. Kul. Hvala za pojasnilo.

Ne razumem zakaj pol vabiš ljudi, če ti grejo na živce? Da vseeno pokažeš kako imaš posoravljeni, lepo, kok si dobra gostiteljica? Ne vem no zakaj na silo? Kaj imaš od tega???

Sama komaj čakam druženja s sorodniki, prijatelji, rada se družim s prij.pri nas doma ali pa drugje, sej je vseeno. Ni mi problem postreči, skuhati, speči kaj dobrega in se pogovarjati dolgo v noč. Raje vidim, da smo pri nas, da dam otroke spat in smo mi pokonci še dolgo v jutro. Rada poslušam, kje so bili na dopustu, kam bojo šli, rada pogledam slikce iz potovanj, mene tako druženje napolni z pozitivno energijo.

Špela396   27.03.2024 ob 16:12

ali sem jaz čudna, ali je to normalen pojav?

Namreč, ko se nam kdo napove na obisk, postanem prav anksiozna. Obiskov prav ne prenesem. Prvo moram vse pospraviti in ščititi in potem se moram delati še veselo, da so pri nas.

Zgleda se tako dobro pretvarjam, da prihajajo znova in znova. In celo včasih kdo prespi. Kap!

______________

Ja, si čudna. Zakaj se čutiš dolžna sprejemat in pedenat obiske, ki se sami najavijo in celo prespijo?

Sprejmi tiste, ki jih sama povabiš.

 

Za ostale pa – popolnoma funkcionalno nepismene. Bebljate o tem, zakaj ljudi vabi, ona pa o tem, da se sami najavijo. Ne znate brat ali samo ne dojemate prebranega?

In jaz ne maram obiskov,niti ne hodim nikomur na obisk.

Isto jaz.. A je vse cisto, pospravljeno, kaj bom ponudila, da bo ok, a bodo kozarci dovolj cisti, pribor, potem pridejo kaksni, ki imajo doma kot iz skatlice in vem, da gledajo vsako malenkost.. Taki, ki se sami ful potrudijo za obisk in se ti zdi, da vse kar das, ni dovolj dobro itd.. Ne maram obiskov.. Razen sorodnikov, oni so mi OK.. in sosede, ki pride na kavo in cvek..

Ne živim ravno v štali, zato se ne obremenjujem, kako izgleda stanovanje. Z ljudmi, ki bi imeli piko na to, da kritično ocenjujejo tuja bivališča, nimam veliko skupnega in niso v krogu ljudi, ki bi jih vabila. Mi pa vedno bolj paše mir, zato obiskov ne vabim več toliko niti sama ne hodim. Se vse bolj dobivamo zunaj. Da bi se obremenjevala s tem, kaj si kdo misli o mojem stanovanju in postrežbi, pa ni govora. Je življenje prekratko, da bi si ga grenila s takimi trivialnostmi.

Veliko nas ne mara obiskov. Mi s prijatelji se dobimo v lokalu na pijači,  za rojstni dan gremo v gostilno na kosilo. Domov se skorajda ne vabimo.

Tudi jaz ne maram obiskov… tudi zelo nerada hodim komu na obisk.. to mi je največja muka…

New Report

Close