Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Argenitinska doga na Hrvaškem odgriznila enomesečni dojenčici pol glave

Argenitinska doga na Hrvaškem odgriznila enomesečni dojenčici pol glave

Sem šla sama poiskati link, ker ga je avtorica prišparala.
Taki psi kot prvo sploh niso za v bajto. Pa saj ni maček ali kanarček. Da pa dojenček zgolj zajoka in se psu strga, pa čeprav naj ne bi v treh letih kazal agresije, so pa odrasli na stopnji otrok, če mislijo, da pod okrilje vzemajo papagaja za v kletko.
Ne predstavljam si take tragedije. Upam, da se bodo ljudje iz tovrstnih primerov vsaj kaj naučili. Čeprav pri nekaterih nič ne zaleže. Lastnika bodo kazensko ovadili.
Tudi če malčica preživi, kdo si bi želel takega življenja, ki ga je zaznamovala človeška neumnost. Saj niti ne bo vedela, pa vseeno.
[/quote]
Ne bodo se nič naučili, vidiš, da zagovarjajo in iščejo izgovore, ker gre dejasnko za popolnoma bolan um. Edina rešitev v tem primeru bi bila res prepoved in strikten nadzor nad tem.


Seveda, ti imaš raje tradicionalne pasme nacistov in nacističnih podrepnikov = domobranskih izdajalcev in klerofašističnih janšistov, ki ližejo rit Salviniju in Orbanu!
Izdajalec si in izdajalec boš ostal! Gnoj kot gnoj pač.
[/quote]

Hitler in Tito sta kolaboranta. To vemo vsi in ne se delat neumne.
Vse domoljubne partizane so kar sami pobili do 1943!
PS Tito in Hitler sta v krvnem sorodstvu, Habsburgi.


Otrok družinske prijateljice, ki je bil od malega v stiku s psom, je že prej kot pri treh letih točno vedel, da se pse “lepo boža” in da se jih nikakor ne vleče za ušesa, rep, dlako, da se jih ne tepe, ne ščipa, dreza vanje s kakšnim predmetom, ne naslanja nanje, ne objema, stiska, jaha itd. In še zdaleč ni edini.

Glede tega, da so odgovorni starši, se pa popolnoma strinjam. Sama sem velika ljubiteljica psov, pa nikoli, ampak res nikoli, ne bi pustila majhnega otroka samega s psom (ne glede na pasmo in velikost), se pravi brez nadzora.
Pri napadu na komaj rojenega otroka je šlo najbrž za ljubosumje, ker otrok psu očitno ni bil pravilno predstavljen.
Pri napadih na starejše otroke gre pa najpogosteje za neprepoznan konec obdobja, ko pes otroka dojema kot mladiča in mu kao lahko dela, kar hoče, kar je pa še ena izmed (večjih) traparij, ki se vse prepogosto pojavlja pri družinah in domačih psih.
[/quote]

Ti nimaš otrok, kajne? No, pa tudi če jih imaš, ne veš dosti o njih. 3 letniki so sposobni razumeti in si zapomniti milijon navodil, točno vejo, kaj je prav in kaj ne, a so vseeno (samo) otroci in to še precej majhni otroci. Zlahka jim nekaj šine v glavo in ustrelijo mimo vseh pravil, ki jih poznajo. Pa tudi če ne, se tako majhnemu otroku hitro zgodi trenutek nepozornosti in po nesreči dregne v psa, mu recimo stopi na rep, tačko, se spotakne ob njega itd.

Ampak da ti povem še moje doživetje. Tudi moji prijatelji imajo psa in tudi njihov otrok je že od dojenčka gor psa navajen, ve, kako se do psa vedemo in kako z njim ravnamo. Pa je otrok sedel zunaj na vrtu pri mizi, pes je prišel do njega, otrok ga še opazil ni, pes ga je povohal, zarenčal in ugriznil. Ni bilo hudega, a pes je napadel, brez da bi ga otrok sploh taknil. Pes je pes, žival, tudi če si še tako želimo, da bi bil to en razumen človek v pasji podobi, to ni in nikdar ne bo. Takrat ga je nekaj zmotilo in je naredil po svoje. In to lahko stori vsak pes, ne glede na to, kako lepo je vzgojen. Zato prav nihče ne more 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} trditi, da njihov pa nič ne naredi.

Poglejte si tu, kako je nastala argentinska doga in kako so za njen nastanek križali kar 10 pasem.
In piše tudi koliko napadov na ljudi je že izvedel ta pes v zadnjih letih.
Bil je ustvarjen za lov na divje svinje, zakaj bi ga kdo imel doma za družabnika – ker to ni!

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/krizali-cak-10-pasmina-kako-bi-stvorili-superpsa-strucnjaci-nam-ispricali-sve-o-opasnoj-argentinskoj-dogi-i-otkrili-sto-je-vjerojatni-uzrok-napada/8639861/?fbclid=IwAR1xGssDIKKPp51cSNdJEMirSDq1uKmXHRnkOFMNgREcNc-e4ngdjLMBtSE#.XJdF5WU3HLA.facebook

10 let smo skupaj živeli BP, neko popoldne ko sem se učila, pa je kot vedno ležal na svoji dekici, mama je kuhala, jaz pa sem prišla gledat kdaj bo kosilo, Hari se je brez kakršnegakoli znaka zagnal vame in me ugriznil za levo ritnico. HB je bil to mali psiček, ki razen preluknjane kože ni naredil večje škode, če bi bil kak velik pes, je vprašanje.
Nikoli prej in nikoli kasneje (živel je do 14 leta) ni naredil tega ali sploh česa podobnega, kaj torej je bilo, kdo je bil kriv in kakšne bi bile posledice, če bi namesto malega mešančka bila to DA?

Svinj je vsak dan več, zato tudi logično, da ima kdo psa, ki zna opraviti s svinjo! Res pa je, da s to pasmo pri nas lov na svinje za sedaj ni dovoljen, pa ne vem zakaj ne. Pač lovski lobi ali kaj?

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Bi pač imela manjšo rit.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Takšne pse, nevarne pasme, si nabavijo itak ogroženi ljudi, s katerim ti dajo vedeti, ne hodi mi blizu.

Hodimo po gostilniškem vrtu, ne tik ob mizah, nenadoma izpod mize plane srednjevelik pes in moža šavsne v nogo. Rana ni bila velika, čez hlače, a je zahtevala oskrbo. Malo prej je šel mimo predšolski otrok, v kratkih hlačah, pri katerem bi bila rana hujša, da o travmi niti ne govorim. Seveda psa nihče ni dražil, niti videl. Lastnika sta se opravičevala, da je miren in prijazen kuža, ki še nikoli ni storil nič takega.
Podobna situacija je bila v soseski. Lastnica se je ob nenadnem napadu psa na mimoidočega opravičevala, da mu mogoče ni bilo kaj na njem všeč, pa je zato napadel. Pesjanarji očitno pričakujejo, da moramo ljudje zavohati, katere barve, vonji, kajvemkaj njihovemu cuckovju ne paše in jim umakniti, preden se jim sprdne, da napadejo.

Uboga tvoja mama.
[/quote]

Ne samo mama. Kaj pa 2 otroka??? Ta Viharni psihopat ima 2 otroka, to je bolj grozno:((

Ne samo mama. Kaj pa 2 otroka??? Ta Viharni psihopat ima 2 otroka, to je bolj grozno:((
[/quote]
Izgleda, da sta vidva multinično, skupaj s pičkuletom po čisti sreči še na prostosti in ne na varnem v zaprti ustanovi.😅


Izgleda, da sta vidva multinično, skupaj s pičkuletom po čisti sreči še na prostosti in ne na varnem v zaprti ustanovi.😅
[/quote]
Tebe so pa za vikend malo ven spustili. 😅


Ne bodo se nič naučili, vidiš, da zagovarjajo in iščejo izgovore, ker gre dejasnko za popolnoma bolan um. Edina rešitev v tem primeru bi bila res prepoved in strikten nadzor nad tem.
[/quote]

Ma kako bodo, če nekateri svojih psov niti na povleče ne dajo. En dan zjutraj grem v službo in človek v parku, ki niti pod razno no pasje igrišče, s spuščenim psom.neka srednja, manjša pasma. Ja madonna no, pes je začel spredaj, zadaj motovilit tam okrog mene. Logićno, da sem se ustrašila, če je začel naenkrat motovilit tam okrog mene. In v takih primerih nenadnih gibov, bi kakšen tud napadel. Lastnik pa, ja, mogoče imate pa kakšen sendvič v torbici. What? 😱 Sem bla tok šokirana, da mu jih tud napet nisem uspela. Prokleti neodgovorneži. 😡 Rada imam živali, neumnosti ljudi pač ne.


Neodgovornost, ali pa naivnost, ko ljudje spregledajo opozorilne znake. Tudi pri izbiri partnerja jih spregledajo, pa je po mojem (statistike ne poznam) veliko vec primerov, ko otroke namerno poskodujejo ali celo ubijejo ljudje, kot pa psi.
[/quote]

Se strinjam, ampak ljudje sami sebi težko priznajo, da smo sami najbolj nevarna pasma.
Mislim, da gre pri vsemu za precenjevanje svojih sposobnosti. Tudi sam sem se precenil in imel prva leta kar problem s tako težko pasmo. Ampak, ker je bil otrok malo večji sem se lahko posvetil psu malo več in je bil od 3 leta naprej vedno brez povodca in nikoli nobenih problemov. Sem ga res 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} socializiral okoli otrok, vodil v trgovine, imel v hiši in ga uvedel v svet, ki je okoli njega. Mogoče se je kdaj zapletla v kašen ravs z drugim psom nikoli na njeno pobudo, ki je trajal nekaj sekund, ker je bil odpoklic 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Sedanji pes je manjši, lažji za vzgojo, ker sem precenil, da ni vredno mojega truda. No nekaj je tudi na temu, da sem izkušnje nabiral na eni izmed najtežjih pasem. Vodilo pri psu mora biti enako kot pri avtu, hiši… ne kupite, posvojite si nekaj kar ne morete vzdrževati (časovno).

Kdo bi hotel taksne motene pasme. Tud rotwajlerje mimogrede pa razne pitbule, staforde, mastife in kar je se golazni. Golazen golazen privlaci. Moten skrbnik bi jih zelel imeti, noben drug. Narkoman, diler, reketar, lopov..skratka kriminalec neke vrste. Al pa turbo zakompleksanc. Uravnovesena pozitivna oseba nima nobene zelje po takem stvoru.

A ko mesožerci vsak dan pobijate na milijone živali, pa ni nobene razprave?

Rada imam živali, tudi doma jih imamo, ampak to kar v zadnjem času počnejo z domačimi “ljubljenci” je skrajnost. Npr. praznujejo rojstni dan psa, torta, svečke, pa spanje v posteljah, večja skrb kot za otroke, gledaš in vidiš, da se lj udje zapirajo vase in dajejo vso ljubezen ipd. Prijatelj je imel žensko, ki je imela psa, kateremu je bilo vse podrejeno. Jo je zapustil (pa sta se dobro razumela), ker je rekel, da takšnih neumnosti ne bo prenašal in je tudi rekel, da nikoli več ne želi ženske, ki bo imela takšen odnos s kakršnokoli živaljo kot ga je imela ona.
Žival je žival. Obnašanjmo se temu primerno. Ali pa kakšno stvar vsaj zadržimo zase, ne pa da obljavljamo slike praznovanja rojstnega dne – psa, lupčkanja na gobček (!?) ipd.

Primer kot si ga navedla je zelo žalosten. Brez besed.

Se strinjam, ampak ljudje sami sebi težko priznajo, da smo sami najbolj nevarna pasma.
Mislim, da gre pri vsemu za precenjevanje svojih sposobnosti. Tudi sam sem se precenil in imel prva leta kar problem s tako težko pasmo. Ampak, ker je bil otrok malo večji sem se lahko posvetil psu malo več in je bil od 3 leta naprej vedno brez povodca in nikoli nobenih problemov. Sem ga res 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} socializiral okoli otrok, vodil v trgovine, imel v hiši in ga uvedel v svet, ki je okoli njega. Mogoče se je kdaj zapletla v kašen ravs z drugim psom nikoli na njeno pobudo, ki je trajal nekaj sekund, ker je bil odpoklic 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Sedanji pes je manjši, lažji za vzgojo, ker sem precenil, da ni vredno mojega truda. No nekaj je tudi na temu, da sem izkušnje nabiral na eni izmed najtežjih pasem. Vodilo pri psu mora biti enako kot pri avtu, hiši… ne kupite, posvojite si nekaj kar ne morete vzdrževati (časovno).
[/quote]
Zelo zrela primerjava , cuck in avto. Tega tudi nisi navedel, kaj je v betici narobe, da sploh želja po takem cucku, oziroma po cucku sploh?


Še zdaleč ni res. To niso pasjeljubci, to so NEODGOVORNI starši in NIČ drugega.


Še zdaleč ni res. To niso pasjeljubci, to so NEODGOVORNI starši in NIČ drugega.
[/quote]
A cucka pa nimajo in niso enako bolni v betico, kot osatli pasjeljubci?


Še zdaleč ni res. To niso pasjeljubci, to so NEODGOVORNI starši in NIČ drugega.
[/quote]
Poleg tega, da so mentalni revezi, ubogi na duhu in umu so tudi neodgovorni lastniki psa. Kot vidimo to pomanjkanje odgovornosti je se njihov najmanjsi problem. Takele bi moral nekam vrst s temi psi vred pa z bencinom polit. Da ne delajo skode v druzbi brez veze.

Zakaj pa nikoli ni nič slišati, da bi mala ščeneta (čivave, šicuji, kokršpanjeli…) naredili štalo?
Največ mogoče, da kakšna baba ostane brez najlonk ali froc s prasko na koži!

Ampak ne. Treba je imet džukolo, ki požre toliko kot en človek. Po možnosti v stanovanju, kjer vse smrdi po psu.
Psa je treba zgont, vsaj 3 x ven. Nihče ne bo rekel, da ga po prihodu s sprehoda stušira. Pa tudi če ga, še vedno smrdi. Saj je vse pretacal, z gobcem vse prešnofal…. V petek in svetek, ko pada dež, je mraz…. za njimi ostajajo gore dreka!! Dajte noo, kdo za njimi pobira dreke, velike kot od dveh ljudi??

In nihče ne bo rekel, da razne stafordi, pit buli niso nevarni! Nihče ne ve, kaj zmoti psa, da napade!

En sodelavec ima dva haskija. Včasih ju pusti v sl. garaži. Kako pa ti psi smrdijo!!! Da dva dni ne moreš v garažo, čeprav so vrata na stežaj odprta.

En sosed ima staforda. Psičko, ki ‘naj bi bila’ bolj prijazna. Ko se zasliši v kraju grozljivo lajanje, je sigurno ta psica vpletena v spor!! In norec jo sprehaja odpeto.

Že samo če gremo po stopnišču, in on visi s psico pred vhodom, začne renčat in lajat. Ker nič ne vidi, samo nekaj sluti. Totalno grozljiv pes!

Kaj mu je tega treba? Vzporedno pa hodi na RK po pakete zase. Da ne govorim, koliko je že dal za veterinarja.

pištole in drugo orožje tudi ni nevarno, pa je prepovedano
isto bi moralo biti s psi

Je kakšna stvar, ki je ti ne bi prepovedal?
Ko se bo začelo s tem, bodo nekoč v prihodnosti prepovedali tudi plešaste, prepovedano bo puliti plevel, nositi očaka. Kaj boš potem storil?

moja soseda poljublja svojega psa po gopcu…ejjj bolano,sicer je pa v našem bloku več žvali,kot ljudi.Vidim mlado mamico z vozičkom,na vsaki strani vozička,privezana psa.O LUBI BOG

New Report

Close