Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Argenitinska doga na Hrvaškem odgriznila enomesečni dojenčici pol glave

Argenitinska doga na Hrvaškem odgriznila enomesečni dojenčici pol glave

Ne mečem vse lastnikov pasov v isti koš, se zavedam da so nekateri zelo dosledni glede čiščenja za njimi, da jih imajo na povodcih, jih karseda dobro vzgojijo ipd. Vendar vsi niso taki. Se spomnim ko se je mlajši brat psov pač bal, in lastniki, ki niso imeli psov na povodcih ko smo šli v hribe, gozd so bili cela mora. On seveda se jim je ogibal, pes pa za njim in začel skakat po njem in seveda je začel tečt, jokat, lastniki pa se smehljat, češ da nič ne bo. JA PIZDA RETARDIRANA če vidiš ljudi ga dej na povodec. Če mene pes ugrizne, kličem takoj 113 pa me boli kurac kaj bodo z njim. Res, škoda da ljudje vse požrejo zaradi neodgovornih lastnikov, ki si privoščijo vse živo.

Ko sem bil majhen smo se igrali na enem travniku in kar od nekod je začel en pes lovske pasme proti men letet, jaz itak začel stran letet pa me je dohitu takoj pa podru. Lastnik itak se drl za njim pa kaj ko ga ni šmerglal pol posto. Na srečo me ugriznil ni, pa kaj potem. Pa da ne bo reku da je bil travnik od tega lastnika psa, ker ni bil. Isto se je leta pozneje naredilo bratu nekje drugje, ki je bil takrat star približno toliko kot sem bil takrat jaz. Lastnik po cesti sprehajal spuščenega lovskega psa, brat in stara mama pa na sprehodu. Celo poznali so se med sabo. Tamal začel stran hodit ko je pes vanjga začel skakat in je blo.

Imaš popolnoma prav. Pa da vlačijo ene potepuške pse iz Bosne, Srbije, pa hrte iz Španije …. obup!

Kar se pa orožja tiče – gre v bistvu za birokratski postopek. Da pokasira država. Verjetno vsak dobi dovoljenje za pištolco. Ko ta muzlar, ki je pomagal odrezat roko. 🙁 In imel doma celo orožarno!!

Smešno, če pomislimo, da se Slovenci pobijajo s sekirami, noži in vilami.

Da ne govorimo o tem, da ima folk doma udave in razne eksotične živali…..! To bi moralo bit popolnoma prepovedano!

Se oproščam za slovnične napake, imam nov telefon pa se tukaj žal objave ne da popravljat

Ena žlahtnica ima dva psa. Ne veste, kako smrdijo vsi tepihi, sedežna…. Vse potacano, dlake povsod.
Kako mučno, ko s tistim slinastim gobcem tiščijo vate, da bi jih božal, metal igračo.

Zunaj vse posrano…. saj mečejo z eno lopatko dreke v eno vrečo …. samo meni vse smrdi.
Pa je žival žejna, pije 100x na dan….in potem samo teče od nje. Vse pokapljano iz gobca.

Me ni več na obisk, ker se mi vse gravža. Če imaš dva psa je isto, kot da bi rihtal enega človeka s posebnimi potrebami. Kaj žene ljudi, da si nadenejo tako obveznost??
Ker niso odgovorni. Žival pač ne more povedat, da trpi!


Tudi naši sosedje imajo eno mešanko s stadfordom. Vse kar dela je da besno, z naježeno dlako in spodvitim repom laja in renći na vsakogar, ki ni član njihove najožje družine.
Totalno zoprn pes!
Je pa bolj ali manj spuščena in teži vsem sosedom naokrog.
Nikoli ampak nikoli je ni prijetno srečat.

zdaj je škoda otroku sicer že narejena, ubogi otrok, lastnika psa maksimalno kaznovat

Prokleta drhal dokler jih ne bomo zacel strelat ne bo mir,ker inspektorjev ni policije pa tud ne. Koji k..ima odvezan pes za po naselju hodit? Pa na Roznik? Pa na plazo? Pa v kavarno? Pa v parke z otroskimi igrisci? Too much. Ko bo narod zacel delat red sam bo zlo krvavo. Leta cakamo, da se policija in MOLovci ter vsi ostali lumpi spametujejo,ker drhal se ne bo.

Mastif (pa ne bulmastif, angleški) je načeloma skulirana, umirjena, stabilna žival, ki so jo le težko vzdraži.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Imaš popolnoma prav. Pa da vlačijo ene potepuške pse iz Bosne, Srbije, pa hrte iz Španije …. obup!

Kar se pa orožja tiče – gre v bistvu za birokratski postopek. Da pokasira država. Verjetno vsak dobi dovoljenje za pištolco. Ko ta muzlar, ki je pomagal odrezat roko. 🙁 In imel doma celo orožarno!!

Smešno, če pomislimo, da se Slovenci pobijajo s sekirami, noži in vilami.

Da ne govorimo o tem, da ima folk doma udave in razne eksotične živali…..! To bi moralo bit popolnoma prepovedano!
[/quote]

Ok, to vlačenje je pa čisto mimo, kolovodje so v večini primerov histerične ženske, ki si niso sposobne ustvariti razmerja in družine.

Kje je problem pri udavih, pa res ne vem. Saj jih imajo v bajtah ali na vrtu, nobenega ne posiljujejo z njim, bolj moteči so spuščeni psi brez nadzora.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.


Pa je tako. Pri meni je tudi rotvajler prišel na dvorišče in se celo v mene postavlajl, ne predsatvlajm si, da ne bi takrat prišel zraven in bi bil otrok sam. Sem šel takoj k bajti tiste oddaljene sosede in jasno povedal če se to ponovi , ustrelim babo in cucka. Ga je lahko takoj dala uspavat, prej pa leta ni šlo in je delal pes sranje po vasi.

Mastif (pa ne bulmastif, angleški) je načeloma skulirana, umirjena, stabilna žival, ki so jo le težko vzdraži.
[/quote]
Tudi to včasih ni res. Ženska v soseščini je imela italijanskega mastifa ( Cane Corso) mešanega z neznanim fotrom. Domneva je bila, da je prijazni labradorec.
Pes se je na sprehodu po naselju brez razloga zagnal v neznanega otroka, ki se je igral na dvorišču in ga kar dobro oklal.

Eni ste sami res hudo moteni. Pes se pač obnaša vzgoji primerno. Treba je imet v mislih, da je pes še vedno pes in v takih situacijah bit pozoren. Sicer pa psi so predvidljivi, veš kdo bi lahko napadel in kdo ne, sam ljudje ne znajo opazovat

Eni ste sami res hudo moteni. Pes se pač obnaša vzgoji primerno. Treba je imet v mislih, da je pes še vedno pes in v takih situacijah bit pozoren. Sicer pa psi so predvidljivi, veš kdo bi lahko napadel in kdo ne, sam ljudje ne znajo opazovat
[/quote]P zakaj hinaviš in obračaš? Povej odkrito razlog od kje želja po takem cucku? Ti jaz povem, ker si bolno v betici.

imam obcutek, da nekateri prav uzivate, ko lahko masturbirate na tragedije.
drugace si ne znam predstavljat, kaj ima zgornji zapis z dogodkom v drugi drzavi v neki dnevni sobi.

Eni ste sami res hudo moteni. Pes se pač obnaša vzgoji primerno. Treba je imet v mislih, da je pes še vedno pes in v takih situacijah bit pozoren. Sicer pa psi so predvidljivi, veš kdo bi lahko napadel in kdo ne, sam ljudje ne znajo opazovat
[/quote]

In kako opazuješ psa, ki ga sploh ne vidiš, ker je skrit pod mizo, pa te ugrizne? Kako naj psa opazuje majhen otrok, v katerega se zapodi med sprehodom? Kako naj človek, ki gre po pločniku in je zatopljen v svoje misli, ve, da cucku, ki gre ravno mimo, ni všeč ravno barva, ki jo imam na sebi? Drugemu pa morda ni všeč vonj po kolerabi/avokadu itd. v torbi? Kako naj bi pred leti g. Meglič, ki je šel naključno po ulici bulmastifov vedel, da ga lahko napade razjarjena zverina? Naj nosimo s sabo kristalne kugle ali karte za šloganje?


Tudi to včasih ni res. Ženska v soseščini je imela italijanskega mastifa ( Cane Corso) mešanega z neznanim fotrom. Domneva je bila, da je prijazni labradorec.
Pes se je na sprehodu po naselju brez razloga zagnal v neznanega otroka, ki se je igral na dvorišču in ga kar dobro oklal.
[/quote]

Ja, ampak če dobro prebereš, sem izpostavil angleškega mastifa, ne italijanskih (cane corso, mastino napoletano). Saj nekateri labradorci niso tako prijazni. 😛

Imaš pa prav, včasih ima celo predstavnik najbolj ‘mirne in prijazne’ pasme kako svojo slabo minuto.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Eni ste sami res hudo moteni. Pes se pač obnaša vzgoji primerno. Treba je imet v mislih, da je pes še vedno pes in v takih situacijah bit pozoren. Sicer pa psi so predvidljivi, veš kdo bi lahko napadel in kdo ne, sam ljudje ne znajo opazovat
[/quote]

Morda res ne znajo, ampak zakaj bi pa moral povprečen Janez to znati? Dolžnost pasjeljubca je, da psokrbi za svojo žival in ‘bere’.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Se strinjam, ampak ljudje sami sebi težko priznajo, da smo sami najbolj nevarna pasma.
Mislim, da gre pri vsemu za precenjevanje svojih sposobnosti. Tudi sam sem se precenil in imel prva leta kar problem s tako težko pasmo. Ampak, ker je bil otrok malo večji sem se lahko posvetil psu malo več in je bil od 3 leta naprej vedno brez povodca in nikoli nobenih problemov. Sem ga res 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} socializiral okoli otrok, vodil v trgovine, imel v hiši in ga uvedel v svet, ki je okoli njega. Mogoče se je kdaj zapletla v kašen ravs z drugim psom nikoli na njeno pobudo, ki je trajal nekaj sekund, ker je bil odpoklic 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Sedanji pes je manjši, lažji za vzgojo, ker sem precenil, da ni vredno mojega truda. No nekaj je tudi na temu, da sem izkušnje nabiral na eni izmed najtežjih pasem. Vodilo pri psu mora biti enako kot pri avtu, hiši… ne kupite, posvojite si nekaj kar ne morete vzdrževati (časovno).
[/quote]
Imas prav. Ce ima pes sreco, da je prisel v roke dovolj odgovornemu in vztrajnemu cloveku, lahko funkcionira tudi v okolju, ki mu (kot pasmi) ni “naravno”. Ce nima te srece, bo obsojen na zivotarjenje v pesjaku (poznam), ali pa se bo komu kaj zgodilo (tudi poznam, na sreco ni bilo tako hudo kot v naslovni zgodbi).

Se bolj se strinjam z razmisljanjem o statusnih simbolih. Tako kot si kdo nabavi hiso, ki je ni sposoben ne ogrevat, ne vzdrzevat, pa avto, ki ga ne zna niti parkirat… samo da se vidi… Tako si kdo omisli tudi (karakterno) tezkega psa ali celo nasilnega partnerja. Samo da zgleda.

Ok, to vlačenje je pa čisto mimo, kolovodje so v večini primerov histerične ženske, ki si niso sposobne ustvariti razmerja in družine.

Kje je problem pri udavih, pa res ne vem. Saj jih imajo v bajtah ali na vrtu, nobenega ne posiljujejo z njim, bolj moteči so spuščeni psi brez nadzora.
[/quote]

Ti si res debilna. Zakaj naj bi spadala eksotična žival (kače, ki je jih boji 99.99 folka) v naše bajte?
Kaj res mislijo ti živaloljubci, da so dobri? Kaj imajo od ogromne kače v fletu? In vsak mesec nafutrat s prestrašenim (domačim) zajcem?

Po moje si pa čist vsak ‘multi’ res ne more izmišljat, kaj si bo navlekel v sobo!
Dajte no mal zdrave pameti vklopit!!


Imas prav. Ce ima pes sreco, da je prisel v roke dovolj odgovornemu in vztrajnemu cloveku, lahko funkcionira tudi v okolju, ki mu (kot pasmi) ni “naravno”. Ce nima te srece, bo obsojen na zivotarjenje v pesjaku (poznam), ali pa se bo komu kaj zgodilo (tudi poznam, na sreco ni bilo tako hudo kot v naslovni zgodbi).

Se bolj se strinjam z razmisljanjem o statusnih simbolih. Tako kot si kdo nabavi hiso, ki je ni sposoben ne ogrevat, ne vzdrzevat, pa avto, ki ga ne zna niti parkirat… samo da se vidi… Tako si kdo omisli tudi (karakterno) tezkega psa ali celo nasilnega partnerja. Samo da zgleda.
[/quote]

NIKOLI ne bo pes funkcioniral v enem blokovskem fletu. Pa ima lahko še tako fit lastnika!

Žival (razen te maze babje, ki so res za crkljanje in ne more niti po štengah) potrebuje naravo, divjanje, sonce. Nobene kletke. Še najmanj sobe v bloku.
Sem garant, da se ima lepše pes na ketni pred kmetijo, kot da nekje životari v bloku. In ne sme niti zalajat, ne vidi nič. Samo čaka lastnika, da ga bo sprehodil. In nafutral z briketi. :((

Ti si res debilna. Zakaj naj bi spadala eksotična žival (kače, ki je jih boji 99.99 folka) v naše bajte?
Kaj res mislijo ti živaloljubci, da so dobri? Kaj imajo od ogromne kače v fletu? In vsak mesec nafutrat s prestrašenim (domačim) zajcem?

Po moje si pa čist vsak ‘multi’ res ne more izmišljat, kaj si bo navlekel v sobo!
Dajte no mal zdrave pameti vklopit!!
[/quote]

Jaz sem eden tistih čudakov, ki menijo, da naj se drugi (država, sosedje) čim manj vtikajo v to kaj nekdo počne v svoji hiši. Udav je žival, ki lahko brez težav biva v ustrezno urejeni hiši, če pa slučajno poje zajca (kar velik mora biti tak udav), pa verjetno ni tragike, saj jih tudi ljudje gojijo za hrano in jedo.

Zakaj se vedno najde kak pametnjakovič, ki so jemlje pravico odločati ali bo Tone v svoji bajti imel kačo, gobeline in tepih po tleh.

Pravzaprav preziram vas bebce, ki hočete nekoga vkalupiti po JUS-u ali DIN.

Če Janez pred bajto kuri štible, je to tudi tvoj problem. Če ima v hiši udava, pa ni. Jasno, če udav pobegne in stre tvojega mini črvička, bo seveda Janez odgovarjal.

Glede na statistiko tvoj avto, če ga imaš, pred bajto (če jo imaš) statistično predstavlja precej večjo grožnjo kot pa nek udav.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Aligatorjev (za enkrat) pri nas še ni. Ker živijo čisto drugje.
Zakaj tako brezsramno uvažajo ene eksotične živali, ker niti približno ne morejo same preživet? V osami. V ujetništvu.
Kaj ti pomaga terarij, futranje… in nikoli socializacija?

Vas to na kaj spominja?

Imaš popolnoma prav. Pa da vlačijo ene potepuške pse iz Bosne, Srbije, pa hrte iz Španije …. obup!

Kar se pa orožja tiče – gre v bistvu za birokratski postopek. Da pokasira država. Verjetno vsak dobi dovoljenje za pištolco. Ko ta muzlar, ki je pomagal odrezat roko. 🙁 In imel doma celo orožarno!!

Smešno, če pomislimo, da se Slovenci pobijajo s sekirami, noži in vilami.

Da ne govorimo o tem, da ima folk doma udave in razne eksotične živali…..! To bi moralo bit popolnoma prepovedano!
[/quote]

pri orožju je tako, da če ga daš nekam v kot bo tako tudi ostalo
pri psu se pa nikoli ne ve kdaj te bo napadel

tko da so psi in druge živali bolj nevarni od orožja

Mene spominja na nekoga, ki ima težave z jezikoslovjem in vse jemlje dobesedno. Če bi rekel, da bi ga bilo treba vreči volkovom ali medvedom, bi pa razumel ali tudi ne?

Aligatorjev (za enkrat) pri nas še ni. Ker živijo čisto drugje.
Zakaj tako brezsramno uvažajo ene eksotične živali, ker niti približno ne morejo same preživet? V osami. V ujetništvu.
Kaj ti pomaga terarij, futranje… in nikoli socializacija?

Vas to na kaj spominja?
[/quote]

Zdaj šel pogledat zakaj je šlo. Se pravi, ko eni nabijate o starših, sploh ni šlo za starša, ampak za par brez otrok, torej dva čudaka s pasjimi zverinami, na katere so sosedje opozarjali odkar so se na novo priselili, k katerima je ta prišla na obisk z novorojenim otrokom.

New Report

Close