Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Avto kot statusni simbol?

Avto kot statusni simbol?

Škoda, da nisi nikoli pomislil, da je pamet, razgledanost, izobraženost lahko tudi statusni simbol.
Je pa res, da je lažje priti do avta kot do pameti.
Tako mimogrede, hudo bebav moraš biti, da rečeš, da je avto za 35.000 delavski razred. Veš delavci imajo pri nas nekje med 600-800€ plače.
[/quote]

Oprosti, ampak Passat TDi z nekaj dodatne opreme je druzinski avto delavskega razreda. In cisto nic vec. Meni to ne predstavlja tezave priznat. In mimogrede… avto in pamet se ne izkljucujeta (niti se ne pogojujeta). Cisto lepo obstajata vzporedno.

Mimogrede: je lazje biti pameten, ali je lazje biti visok?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


kako pa veš, da kdo vozi Teslo, da se lahko za njim oziraš ☺
Je pa res, da ima Tesla S brutalne pospeške
[/quote]

ja, sem res mal čudn napisala
ko vidim Teslo, pogledam voznika 🙂
voziš Teslo?

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Jaz pa sem bolj na nove knjige, razno razne priročnike. Včasih pa tudi kaka stara priroma na moje police. Recimo iz antikvariata.
Tako, da če imam recimo 20 jurjev za avto. Je odločitev enostavna. 10 za avto, 10 za hobije (vključno s knjigami). Če bi imela 50 jurjev tako viška, 10 za avto, 40 za hobije :).
[/quote]
Seveda okusi so različni. Jaz rada kupim sem in tja kolikor pač družinski proračun dopušča kako lepo umetniško delo. Je pa res da že dolgo nisem nič kupila ker smo rabili denar za drugo stvar. Nazadnje sem kupila sliko hrvaškega umetnika v zagrebški galeriji in je res čudovita.

ja, sem res mal čudn napisala
ko vidim Teslo, pogledam voznika 🙂
voziš Teslo?
[/quote]
ne, ne vozim Tesle. sem bil pa za demo peljan z njo.
osebno sem mahnjen na starodobnike in posebne “samogradnje” avtov – rad imam, da sta pri avtu zvok in slika kot se šika ☺ … pa o štromu kar nekaj vem ☺

ocenjujem tega in se mi zdi zelo bolano. Zanima me kdo je človek zraven mene in ne to, kakšen avto znamke vozi haloo. Saj tudi če ima kdo boljši avto amm veste koliko ljudi ima avto na lizing. Pa se to splača sploh toliko dati za en nov avto. Že čez 3 leta izgubi veliko na vrednosti. Kaj šele čez več let 10 npr. Ne meni je to bedarija res. Takšni ljudje so zame materialisti pač. Nisem pa brala drugih komentarjev, kaj je kdo pisal.

Sem izobražen, imam dobro plačo, vozim 10 let star avto, ki sem ga kupil z eno plačo.

Namesto kredita za nov avto grem pa raje na morje…

Sosed plačuje za nekega passata toliko kredita, kot mi za hišo, s tem da ima za hišo še več kredita in na koncu mora še dodatno delat za počitnice…

Je pa res, da sem kdaj pa kdaj deležen zbadljivk od kolegov, sam jaz vem zakaj nimam novega avta…

neki hudimi avtomobili tudi ne naredijo dober vtis. Prej imam oz bolj imam občutek, da so to neki postavljači, ki se hvalijo kaj imajo. So mi bolj fuj kot kar koli drugega. Niti mi nikoli takšni tipi niti všeč niso bili.

Oprosti, ampak Passat TDi z nekaj dodatne opreme je druzinski avto delavskega razreda. In cisto nic vec. Meni to ne predstavlja tezave priznat. In mimogrede… avto in pamet se ne izkljucujeta (niti se ne pogojujeta). Cisto lepo obstajata vzporedno.

Mimogrede: je lazje biti pameten, ali je lazje biti visok?
[/quote]

Nimam pojma kak je omenjeni Passat. Jaz sem replicirala na tvojo budalščino, da je avto za 35.000 delavski avto. Glede na to, da imajo povprečni delavci pri nas 600-800€ plače, je še največjemu bebcu jasno, da avto za 35.000 nekak ni delavski avto.

Kapo dol pred ljudmi, ki takole razmišljate :).


ne, ne vozim Tesle. sem bil pa za demo peljan z njo.
osebno sem mahnjen na starodobnike in posebne “samogradnje” avtov – rad imam, da sta pri avtu zvok in slika kot se šika ☺ … pa o štromu kar nekaj vem ☺
[/quote]

najbolj pomembno je, da veš kaj hočeš in zakaj 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

Nimam pojma kak je omenjeni Passat. Jaz sem replicirala na tvojo budalščino, da je avto za 35.000 delavski avto. Glede na to, da imajo povprečni delavci pri nas 600-800€ plače, je še največjemu bebcu jasno, da avto za 35.000 nekak ni delavski avto.
[/quote]

Nisem jaz kriv, da je temu tako. Ampak tako pac je. Ja, Slovenske place so mizerne, kar ne pomeni, da se temu ustrezno nizajo statusna merila. Tudi ajFoun je za slovenske razmere pregresno drag. Ravno tako pecatnik z npr. safirjem. Ali pa Guccijeva torbica. Dejstvo je, da je Balkanodlagalisce za odsluzena vozila. Totadevno ne dosegamo niti statusnih simbolov delavskega razreda.

Nisem jaz kriv, da je temu tako. Ampak tako pac je. Ja, Slovenske place so mizerne, kar ne pomeni, da se temu ustrezno nizajo statusna merila. Tudi ajFoun je za slovenske razmere pregresno drag. Ravno tako pecatnik z npr. safirjem. Ali pa Guccijeva torbica. Dejstvo je, da je Balkanodlagalisce za odsluzena vozila. Totadevno ne dosegamo niti statusnih simbolov delavskega razreda.
[/quote]

Ej, nimam pojma kaj je ajFoun, domnevam, da mobilc? Zato ne vem, če je res nek statusni simbol?
Kaj pa je sploh pečatnik? Ne rabim nobenega pečatnika? A to je tista zadeva, ko se zapečati PGDje in podobne dokumentacije? Težko, da je to statusni simbol, ker tega ne nosiš s sabo okrog, da bi ljudje videli. ALI je pa pečatnik kaj drugega?
Guccijeva torbica? Hja, kako pa naj vem, da je Guccijeva? A to na veliko gor piše ali kako?
Ja, Balkan je res odlgališče odsluženih vozil pa ne samo to, tudi veliko ukradenih vozil gre dol. Tudi v Sloveniji kradejo avte in jih vozijo na Balkan.

Samo koliko bedarij ti na kup namečeš :). Blebetati o tem, da je avto za 35 jurjev delavski razred pa potem še o nekih torbicah… jao kake probleme imate eni :).

Vidiš, komur je razgledanost, pamet statusni simbol, ne kvasi takih traparij :).

“Denar te zagotovo ne osreči. Jaz imam sedaj €50 milijonov, toda popolnoma enako sem srečen kot takrat, ko sem jih imel le €48 milijonov.”


Kaj torej pove o meni, ki ne dam nič nanje, ne vozim vpadljivega vozila, niti se s cunjami ne mečem ven. Čeprav bi si jih zlahka privoščil.

Nisem jaz kriv, da je temu tako. Ampak tako pac je. Ja, Slovenske place so mizerne, kar ne pomeni, da se temu ustrezno nizajo statusna merila. Tudi ajFoun je za slovenske razmere pregresno drag. Ravno tako pecatnik z npr. safirjem. Ali pa Guccijeva torbica. Dejstvo je, da je Balkanodlagalisce za odsluzena vozila. Totadevno ne dosegamo niti statusnih simbolov delavskega razreda.
[/quote]

Desi, a imaš majhnega, da ti je avto tako pomemben statusi simbol? Kompenzacija, kar pri penisu manjka, je treba pri avtu nadoknaditi :)?


Kaj torej pove o meni, ki ne dam nič nanje, ne vozim vpadljivega vozila, niti se s cunjami ne mečem ven. Čeprav bi si jih zlahka privoščil.
[/quote]

Da si pameten, da si razgledan, sposoben moški z veliko samozavestjo in ok samopodobo in posledično ne rabiš takih dodatkov kot jih rabi Desi :).


Kaj torej pove o meni, ki ne dam nič nanje, ne vozim vpadljivega vozila, niti se s cunjami ne mečem ven. Čeprav bi si jih zlahka privoščil.
[/quote]

Da si podoben meni. :-))))

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Da si podoben meni. :-))))
[/quote]
O sveti Safer:-))))

Desi, a imaš majhnega, da ti je avto tako pomemben statusi simbol? Kompenzacija, kar pri penisu manjka, je treba pri avtu nadoknaditi :)?
[/quote]

Ti, ne bi vedel, ker se nikoli nisem obremenjeval s tem… se mi ni bilo treba, glede na to, da so dekleta svojcas zelo rada hodila k meni. Bi pa iz tega lahko sklepal, da sem bil na dobrem glasu. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Kaj torej pove o meni, ki ne dam nič nanje, ne vozim vpadljivega vozila, niti se s cunjami ne mečem ven. Čeprav bi si jih zlahka privoščil.
[/quote]

Hja, potem si pa nula. Ti bo že Desi povedal, da moraš imet drag avto kot ga ima on pa tistega Guccija moraš nositi pa kaj vem kaj še vse on prakticira, da se počuti pomembnega.

Ti, ne bi vedel, ker se nikoli nisem obremenjeval s tem… se mi ni bilo treba, glede na to, da so dekleta svojcas zelo rada hodila k meni. Bi pa iz tega lahko sklepal, da sem bil na dobrem glasu. 😉
[/quote]

Ojej, ne samo z avtom in oblačili, tip se hvalisa še s številom babnic, ki jih je nategnil.
No ja, poznam v reali kar nekaj takih tipov, ki se hvalijo da so na dobrem glasu pri ženskah in da so hodile ženske k njim… za večino sumim, da so še nedolžni ali pa je njihova žena ena in edina ženska, ki jih je kdaj povohala. Sploh nedolžni najstniki se radi hvalisajo koliko žensk so že vse nategnili. Na čelu jim pa jasno piše, da še v življenju niso seksali.

Hja, potem si pa nula. Ti bo že Desi povedal, da moraš imet drag avto kot ga ima on pa tistega Guccija moraš nositi pa kaj vem kaj še vse on prakticira, da se počuti pomembnega.
[/quote]

Ne, ne… Spet moram popravljat. Evo vam Desi na “cik pavzi”. Ni nikjer Gucci-ja. :-)))

[attachment=0]Capture.PNG[/attachment]

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «


Kaj torej pove o meni, ki ne dam nič nanje, ne vozim vpadljivega vozila, niti se s cunjami ne mečem ven. Čeprav bi si jih zlahka privoščil.
[/quote]

Težko vprašanje. Lahko tudi, da si ujet v staro navado špranja, ki lahko preide tudi v odvisnost, tako posledično šparaš na sebi, si ujet v začaranem krogu odvisnosti in umres z milijonom, da si nikoli nisi nič boljšega privoščil..

Treba je razumeti se eno malenkost… Avto za 10 ali 20 jurjev (niti moj, ki je stal 35, da ne bo kdo mislil, da sebe izkljucujem) ni nek strasen avto. To so avtomobili delavskega razreda. Avtomobili, ki imajo predpono “luksuzni”, se (v Evropi) zacnejo (!!!) tam pri slabih sto tisocakih.

Izrazanje statusa ni povezano s ceno. Tudi “katrca”, morda se bolj znana “hrosc” in “diana” so lahko statusni simbol (ce se omejimo na avto). Tako kot je “ajFoun”. Saj ni zgolj avto statusni simbol. Lahko je to tudi pecatnik, ali recimo Gucci-jeva torbica ali “manolkice” (o izrazu me je poducila kolegica s foruma).

S tem, da ste zapeli v avto (in terate zgodbo o lisici in kislem grozdju), samo kazete, kako velik pomen za vas avto zares ima. Skoraj bi si upal reci, da vecjega, kakor zame, ki si potiho zelim nekoc omisliki SLK-ja z AMG opremo. Pa je zdaj zame cenovno povsem nedostopen.
[/quote]
Avta za 35 čukov si tudi delavec v Nemčiji ne more privoščit. Poznam jih kar nekaj, ki so odšli v Nemčijo in so delavci gor. Zaslužijo okoli 1500 eur na mesec. Lahko kupi passata, ampak starega najmanj 10 let. Ko prišpara zanj.


Avta za 35 čukov si tudi delavec v Nemčiji ne more privoščit. Poznam jih kar nekaj, ki so odšli v Nemčijo in so delavci gor. Zaslužijo okoli 1500 eur na mesec. Lahko kupi passata, ampak starega najmanj 10 let. Ko prišpara zanj.
[/quote]

O sveta preproscina. A “delavski razred” je omejen na “minimalca”?!? Kaj sem pa jaz (ne glede na dohodke) drugega, kakor delavski razred? Mi lahko prosim (brez cinizma) pojasnis?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close