Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Avtomatsko spreminjanje NLB paketov

Avtomatsko spreminjanje NLB paketov

Če res imaš stari osnovni račun (zelena kartica), potem ne rabiš do nadaljnega naredit nič. Ostaneš pri njem in je.
[/quote]

Ti si popolnoma nepismena.

Tisti, ki želite ostati na osnovnem računu in ki nočete plačati višjih stroškov oziroma ne želite imeti “vsiljenih” paketov morate do konca meseca v katerem prejmete obvestilo o spremembi računa, obvezno osebno obiskati vašo poslovalnico NLB in povedati, da želite imeti tako kot sedaj osnovni račun (mesečni stroški 2,60 €) to je vse enako kot ste imeli do sedaj!

Daj ne bluzi. Če bi banka vsem komitentom PONUDILA MOŽNOST spremembe obstoječih računov v pakete, ne bi bilo s tem nič narobe. Če hočeš spremembo, se oglasi na banki, sicer ostane vse po starem. Ne pa obratno.
[/quote]

Saj jim je ponudila to možnost. Kolikor se spomnim kako leto pred tem, preden so sprožili tole akcijo sedaj. Vse je bilo prostovoljno.

Česar se pri nas nikakor ne dojame je to, da ima banka enako pravico se znebit komitentov, ki ji (po njenem mnenju) delajo premalo posla, kot imajo komitenti pravico se znebit banke.

Res? In kdo te sili, da si nategnjen/a točno tako, kot na obvestilu piše?

Da razčistimo: ne zagovarjam početja NLB, se bi z marsičem od napisanega celo strinjal z vami – banka bi lahko naredila drugače. Ampak se ne morem v tem primeru.

Ker tudi, če bi naredila drugače, bi dobili tukaj gor enako dozo jamranja kakšni nateguni so. Ker bi vseeno morali vi pomigat, da bi razumeli in se odločili po SVOJI VESTI in POTREBAH 🙂
[/quote]
Če ti ni jasno, najbrž zaradi tvoje omejenosti, ti bom poskusil še enkrat pojasniti situacijo!
Občani so podpisali pogodbo z banko, in če banka želi spremeniti pogodbo lahko to stori šele takrat, ko ima podpisane anekse pri pogodbah.
Enostransko pa teh zadev NE SME VSILITI!
Je pa šef NLB-ja BLAŽ BRODNJAK predlagal nadzornemu svetu, da se njegova letna plača zviša za 3 X na 500.000 € bruto na leto…
Nekje pa se mora dobiti ta denar!

Ne gre za to, kar komu ustreza, ampak za vsiljeno spremembo, ki zahteva OSEBEN OBISK BANKE, tudi če nočeš nobene spremembe. A ti narišem? Ergo, ti bi se morala odpeljat v Trebnje, da svojemu mehaniku osebno poveš, da ne želiš novega olja, ampak ostajaš pri starem. Zdaj jasno?
[/quote]

Hahahahahahaha, neverjetno. Kdo te sili v banko? Če ne greš, ti menjajo v paket.

Kot jaz berem pogoje sprememb in želje večine v tej debati je za njihove riti dobro, da se oglasijo v banki. 🙂

Saj jim je ponudila to možnost. Kolikor se spomnim kako leto pred tem, preden so sprožili tole akcijo sedaj. Vse je bilo prostovoljno.

Česar se pri nas nikakor ne dojame je to, da ima banka enako pravico se znebit komitentov, ki ji (po njenem mnenju) delajo premalo posla, kot imajo komitenti pravico se znebit banke.
[/quote]
K sreči se tudi komintenti lahko znebijo take banke, konkurence in to veliko bolj prilagodljive je dovolj!

Ti si popolnoma nepismena.

Tisti, ki želite ostati na osnovnem računu in ki nočete plačati višjih stroškov oziroma ne želite imeti “vsiljenih” paketov morate do konca meseca v katerem prejmete obvestilo o spremembi računa, obvezno osebno obiskati vašo poslovalnico NLB in povedati, da želite imeti tako kot sedaj osnovni račun (mesečni stroški 2,60 €) to je vse enako kot ste imeli do sedaj!
[/quote]

Vzemi tabletko, lepo prosim, ker ti živci že malo nagajajo.

Precej komitentov, ki imajo trenutno osnovne račune tega obvestila niti dobilo ni. In posledično jim ni treba narediti nič. Klasični in srebrni pa so dobili, da.

Hvala za obvestilo.
Dejansko sem pri nlbju samo se zaradi lenobe, v procesu menjavanja banke že kar nekaj časa, ampak stemle kar pa zdaj pocnejo so res prekoracili vsako normalno poslovanje.

Če ne bo ostalo pri znosnih dveh evrih in še nekaj, popokam po hitrejsem postopku …

Hahahahahahaha, neverjetno. Kdo te sili v banko? Če ne greš, ti menjajo v paket.

Kot jaz berem pogoje sprememb in želje večine v tej debati je za njihove riti dobro, da se oglasijo v banki. 🙂
[/quote]

Nepismena in glupa. Najprej trdi eno, ko ji dokažeš, da nima prav, začne trdit nekaj drugega. Ko ji dokažeš, da spet nima prav, preide na tretji argument. Sam da ni treba priznat, da nima pojma, kaj sploh piše in izvirnega posta sploh prebrala ni. NLB ma te rad.


Če ti ni jasno, najbrž zaradi tvoje omejenosti, ti bom poskusil še enkrat pojasniti situacijo!
Občani so podpisali pogodbo z banko, in če banka želi spremeniti pogodbo lahko to stori šele takrat, ko ima podpisane anekse pri pogodbah.
Enostransko pa teh zadev NE SME VSILITI!
Je pa šef NLB-ja BLAŽ BRODNJAK predlagal nadzornemu svetu, da se njegova letna plača zviša za 3 X na 500.000 € bruto na leto…
Nekje pa se mora dobiti ta denar!
[/quote]

Ponavljam: če je banka upoštevala veljavno zakonodajo (in zelo dvomim, da je ni), potem se šteje, da so komitenti seznanjeni z njo samo zato, ker so te stvari definirane v zakonodaji.

Ne govorim o morali, govorim o zakonodaji. In glede na to, da je ne poznate bi se dalo o tem, kdo je omejen, precej debatirati.

Še bolj bi se dalo debatirati pa o omejenosti v okviru praktičnega vprašanja, zakaj je o tem potrebno jamrati po forumih, čeprav imate na trgu kakih 15 drugih različnih opcij 🙂


K sreči se tudi komintenti lahko znebijo take banke, konkurence in to veliko bolj prilagodljive je dovolj!
[/quote]

Eeee, to je beseda in dejanje – akcija. Svaka čast.

Na strani NLB greš zgoraj ponudbo in se ti pol navzdol odpre, nadesni zgoraj imaš pakete, zgoraj levo pa imaš osnovni račun.

Za očeta sem bil danes v NLB in sva uredila in podpisala za osnovni račun. 2,60 € in je potrdila, da je nujno potreben osebni obisk v polovalnici.

Eni starejši upokojenki caa 90 let na sosednjem okencu so pa paket prodali, in ji je uslužbenec ves navdušen razlagal, da ma sms zastonj in kaj bo imela vse zastonj v paketu za 9,40 € :))) vidiš to je nateg … “zastonj” za 9,40 € bi imela storitve, ki jih nikoli ni porebovala in jih tudi ne bo

Nepismena in glupa. Najprej trdi eno, ko ji dokažeš, da nima prav, začne trdit nekaj drugega. Ko ji dokažeš, da spet nima prav, preide na tretji argument. Sam da ni treba priznat, da nima pojma, kaj sploh piše in izvirnega posta sploh prebrala ni. NLB ma te rad.
[/quote]

Jaz ti govorim kar s prakse, imam namreč osnovni račun in obvestila nikjer ne vidim, torej me niso pozvali k spremembi.

Ampak dovolj debate s tabo, ki je tipično slovenska – žaljiva, če ni ravno tako, kot imaš zamišljeno. Pravijo, da je najbolj glup tisti, ki se z glupim pregovarja 🙂

Jaz ti govorim kar s prakse, imam namreč osnovni račun in obvestila nikjer ne vidim, torej me niso pozvali k spremembi.

Obvestila, naj bi dobili vsi do konca leta, tako so dejali na NLB. Ja prvi večji paket obvestil je bil poslan verjetno februarja. Je pa treba brat na izpisku med drobnim tiskom, da ne spregledaš, na meil lahko dobiš obvestilo med vsiljeno pošto ali promocijsko, lahko dobiš tudi SMS, odvisno kake podatke ima NLB od stranke.

No, mene že večk kot 15 let NLB ne nateguje več, takrat sem preprosto zamenjal banko brez stroškov, ker je NLB kršil pogodbo :)))
Edin oče ima tam zarad priliva penzije, denar pa itak prec cse dvignemo.

Ampak dovolj debate s tabo, ki je tipično slovenska – žaljiva, če ni ravno tako, kot imaš zamišljeno. Pravijo, da je najbolj glup tisti, ki se z glupim pregovarja 🙂
[/quote]

Jaz ti govorim kar s prakse, imam namreč osnovni račun in obvestila nikjer ne vidim, torej me niso pozvali k spremembi.

Ampak dovolj debate s tabo, ki je tipično slovenska – žaljiva, če ni ravno tako, kot imaš zamišljeno. Pravijo, da je najbolj glup tisti, ki se z glupim pregovarja 🙂
[/quote]

Očitno se je obvestilo izgubilo in boš imela paket avtomatsko spremenjen. Beri zgoraj.
A veš, da je tudi Hitler pobijal žide zakonito? Tako da mi ne z zakonodajo. Ta je zmeraj napisana v korist nekoga. Zato, ker je nekaj zakonito, še ne pomeni, da je prav. Pa ne mi žugat z menjavo banke, jaz sem NLB zamenjala že pred 15 leti, ko je prvič začela s podobnimi forami. Lahko pa vseeno povem, da tako početje ni pošteno. Tudi če je zakonito.

Zakaj pa pisno, da ne želiš spremembe, ni ok?

Seveda ne, ker osebno te lažje prepričajo, da vzameš dražji paket.

Odločenega ne morejo prepričat, pošljem pisno z dokazilom in naj se slikajo.

To je precej … Ženi, ki nad svojo banko nikoli ni bila navdušena, sem predlagal menjavo banke in paket za štiri evre pri drugi banki. “Štiri evre, to je precej,” mi je rekla. Ko sem jo vprašal, koliko zdaj plačuje, je rekla da okrog dva evra in dodala, da nima veliko računov. A samo pregled porabe za nekaj dni nazaj je pokazal, da presega štiri evre: 2,40 evra za račun, 1,07 za uporabo spletne in mobilne banke, plačilo trajnega naloga 0,33 evra in plačilni nalog 40 centov, skupaj več kot štiri evre, natančneje 4,20 evra pri enem samem plačilnem nalogu in trajniku.

Več na: https://www.zurnal24.si/slovenija/najbrz-se-vam-niti-ne-sanja-koliko-placujete-banki-323625http://www.zurnal24.si

Pri vsaki banki in pri vsakem paketu lahko narediš scenarij, da je banka in paket najugodnejši. Zato je vedno odvisno od človeka, kaj potrebuje in kakšne so njegove želje.

Pri vsaki banki in pri vsakem paketu lahko narediš scenarij, da je banka in paket najugodnejši. Zato je vedno odvisno od človeka, kaj potrebuje in kakšne so njegove želje.
[/quote]

Res je. Čeprav to konkretno pri meni trenutno pomeni podražitev. Trenutno plačujem za klasični račun 2,60 EUR + 0,75 EUR za klik. Imam še Mastercard (24 EUR članarina je že plačana za leto 2019). Ostalih plačil imam res zanemarljivo malo. Edina še najmanj draga opcija, da obdržim tudi Mastercard, je paket mladostni (3,99 EUR), hočejo pa mi spremeniti v paket aktivni (9,40 EUR!). Piše, da lahko izbiro paketa urediš prek klika, pa ne drži. Moram osebno na banko. Mah, še pol leta, da odplačam kredit, potem pa bomo na novo gledali kje je kaj boljšega.
Če bi mi v začetku ponudili paket mladostni, bi še rekel ok, ni bistveno dražje (ker za tisti 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust pri članarini mastercard mi dol visi, če imam že plačano članarino za letos), tako pa moram sedaj jaz hoditi ekstra na banko in urejati, da nečesa NOČEM.

Pri vsaki banki in pri vsakem paketu lahko narediš scenarij, da je banka in paket najugodnejši. Zato je vedno odvisno od človeka, kaj potrebuje in kakšne so njegove želje.
[/quote]

V dveh povedih povedano vse. A seveda je treba naredit:
– pogledat, kaj želiš in res rabiš.
– razmislit, a ti je edino merilo cena ali želiš od ponudnikov še kaj drugega.
– dvignit ta zadnjo in si to uredit.
– če ne izpolnjujejo tvojih pričakovanj – čao, ponudnikov je dovolj.

Zakaj je treba poleg tega še “travmirat”, je meni večna uganka.

V dveh povedih povedano vse. A seveda je treba naredit:
– pogledat, kaj želiš in res rabiš.
– razmislit, a ti je edino merilo cena ali želiš od ponudnikov še kaj drugega.
– dvignit ta zadnjo in si to uredit.
– če ne izpolnjujejo tvojih pričakovanj – čao, ponudnikov je dovolj.

Zakaj je treba poleg tega še “travmirat”, je meni večna uganka.
[/quote]

Zakaj bi pa morali biti vsi srečni, ker se je banka odločila za nekaj, česar jaz ne želim? Pa zakaj bi morali biti srečni, da moramo iti ekstra na banko samo zato, da nam banka ne bo zaračunala še več? Zakaj moram jaz ekstra v živo njim povedat, da nečesa nočem? Ker ima banka v splošnih pogojih napisano, da lahko dela kar ji pade na pamet? Seveda se pa ovce nad tem čisto nič ne razburjajo, kaj šele travmirajo, a ne?

Morda zato, ker je to dobro za tvojo ta zadnjo?

In pri vsem nezadovoljstvu bi jim lahko greš na isti sestanek povedat, da greš stran od njih.

In na kaj misliš, da bodo banke bolj pozorne:

– na izlivanje gneva po njih s strani komitentov, potem bodo pa ti isti komitenti podpisali pakete in še vedno jamrali?
– na prijazen obisk, kjer jim bodo komitenti povedali, da jih zaradi odnosa in nekonkurečnosti zapuščajo?

Jaz vidim problem v tem, da večina dela prvo alinejo, krivi so pa drugi. Pri drugi alineji bi pa oni nekaj morali spremenit.

Vnašiposlovalnici NLB velikokrat spreminjajo namen okenc, vsakih nekaj let pa totalno spremenijo prostore.
Pred več kot desetimi leti sem šel kot običajnoob izteku vezave prišel položit denar in vezat depozit. Vedno sem to opravil na istem okencu. V banki sta bile 2 dolgi vrsti za dve sosednji okenci, na katerih je pisalo enako (univerzalno okence). Ko končno po kakšnih 25 minutah pridem na vrsto, reče,, da bi to položil hkrat pa bi vezal za pol leta. (večja vsota denarja.)
Gospod mi prijazno reče, da pri njemu lahko položim, za vezavo pa moram k sosednjem okencu. Malo čudno ga pogledam, in rečem, da do sedaj sem to vedno naredil na enem mestu in da še enkrat pa res ne grem v vrsto. On še vedno reče, da ne gre drugače.
Nisem se nič razburjal, poven mirno tole bom danes položil, hkrat pa želim napoveati dvig vsega denarja in kdaj lahko pridem. Takoj je bančni uslužbenec hotel narediti še depozit. Sem rekel ne, sem se že odločil in pridem jutri po denar.
Jz to zelo hitro uredim, mene na NLB že ne bodo za norca mel. 🙂


Daj povej, si ti uslužbenka NLB? Ker pri mili volji ne vidim razloga, zakaj bi nekdo tako nekritično pisal oziroma celo zagovarjal banko.
Za zdravje pa obisk banke v tem času nikakor ni koristen. Celo za tazadnjo ne. Razen če si tam zaposlen.
V glavnem debilna argumentacija.

New Report

Close