Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Babica bi naj cuvala otroka od hcerke

Babica bi naj cuvala otroka od hcerke

tamali pa skoz meni za vratom visi. Tako je bilo lani. Letos je svakinja vprasala babico, ce je lahko tamali cez pocitnice pri njej. Kaj mi je za storit? Kako ga naj prepricam, da naj raje z babico okopava krompir i pobira fizol in pusti moj wii in viseco mrezo na terasi pri miru?

Tako, da greš še ti pobirat fižol in okopavat krompir.

Niti bog ne razume tega posta.Kdo je sedaj tu kriv.

Otroku povej česa ne sme. Tamlada od tašče in hči od tašče mojemu otroku poveta česa ne sme.


jaz nisem bog, ampak razumem kaj avtorica teme sprašuje…
je ta mlada (priženjena k hiši) – torej živi s taščo. ta tašča ima še hči, katere otroka čuva. In otrok je raje v tem času varstva kot z babico, s priženjeno snaho.
Tako vsaj jaz razumem…in zdaj ta sprašuje, kako naj otročka prepriča,d a bo dejansko v varstvu pri babici…

Enostavno povej da ne želiš da je pri tebi oz. omejiš čas ko je pri tebi. Očitno pa si bolj zabavna kot babica, če kar naprej visi pri tebi

Kaj ti tudi tašči na vratu visiš ali kako imaš toliko časa? Wii je pa tako ali tako za otroke… Upam.


jaz nisem bog, ampak razumem kaj avtorica teme sprašuje…
je ta mlada (priženjena k hiši) – torej živi s taščo. ta tašča ima še hči, katere otroka čuva. In otrok je raje v tem času varstva kot z babico, s priženjeno snaho.
Tako vsaj jaz razumem…in zdaj ta sprašuje, kako naj otročka prepriča,d a bo dejansko v varstvu pri babici…[/quote]
to kar sem bral zgoraj ne nakazuje na nič.tisti, ki pišejo tukaj bi lahko vsaj malo kulture imeli, ne pa da napiše , tašča in tamlada in svakinja.bogati pa nismo jasnovidci.če je to normalno napisano potem naj me konj brcne.tašča je zgleda prešpricala tehnične predmete v šoli.
noro, da bolj ne more bit.
napiše se pa tako.jaz sem tašča in imam snaho pri hiši in hčerko z otrokom.in me silijo pazit otroka.

stara naj okopava in sadi za tvojo zdravo leno rit pa še otroka naj čuva ane, da bo tebi mir dal, da boš izležavala v mreži in afne guncala. Take tamlade bi jaz v rit nasuvala in pognala skozi vrata, sram naj te bo!!!

Hudooo! Glede na to da nisi za nobeno rabo in cele dneve poležavaš na tarasi medtem ko tašča dela na vrtu in ti kuha kosilo, se lahko vsaj malo potrudiš in za kako uro pomirkaš priženjenega nečaka.


jaz nisem bog, ampak razumem kaj avtorica teme sprašuje…
je ta mlada (priženjena k hiši) – torej živi s taščo. ta tašča ima še hči, katere otroka čuva. In otrok je raje v tem času varstva kot z babico, s priženjeno snaho.
Tako vsaj jaz razumem…in zdaj ta sprašuje, kako naj otročka prepriča,d a bo dejansko v varstvu pri babici…[/quote]
to kar sem bral zgoraj ne nakazuje na nič.tisti, ki pišejo tukaj bi lahko vsaj malo kulture imeli, ne pa da napiše , tašča in tamlada in svakinja.bogati pa nismo jasnovidci.če je to normalno napisano potem naj me konj brcne.tašča je zgleda prešpricala tehnične predmete v šoli.
noro, da bolj ne more bit.
napiše se pa tako.jaz sem tašča in imam snaho pri hiši in hčerko z otrokom.in me silijo pazit otroka.[/quote]
hehe…res ne vem, ali je s teboj kaj narobe, ampak a ti res ni jasno,da to piše snaha – celo nick njen ti pove vse “tanova pri hiši”…torej to piše tanova pri hiši in ne babica oz. tašča…
Zakaj torej po tvoje naj napiše,da je babica… itd.

Ste vsi tukaj nepismeni?
Meni je problem kristalno jasen in ja, tudi meni bi odneslo plafon. To je tako, kot da greš na morje, tam spoznaš mamico z otrokom in kar naenkrat je ta otrok tvoja skrb, mamica pa mrkne. Babica prevzame skrb za vnuka, vnuk pa se naseli pri ‘tamladi’, ker je pri babici, jasno dolgočas.
Ampak draga avtorica, wii se zna tudi izključit, veš.

Meni bi šlo to tudi na živce. Če je rekla babici da bo pri njej, naj bo pri babici. Sklepam, da živite skupaj s to babico in da je pravzaprav otrok v varstvu pri vas vseh.

No, meni to tudi ni ok. Posebej še, če nimaš svojih otrok in ti ni do tega, da paziš otroke.

To je meni podobno, kot ko so dali mojemu partnerju za čuvat psa in sem ga avtomatično zraven pazila še jaz. Če bi želela psa, bi si ga omislila svojega ne?

Mimogrede, imam svoje otroke.

Izklopiš wii, odstraniš mrežo, ti greš pa v šoping.

Krompir redi, po fizolu pa prdis in tascin sin ne mara debelih prdecih bajs med seksom. Ostalo zelenjavo, kolikor je pojeva pa pridelam v svojem terasa vrticku oz. jo kupim in niti slucajno ne dovolim drugim, sa se vtikujejo v moj vrticek – sklepam, da tudi tasci ne bi pasalo, da se jaz v njenega, zato ga pustim pri miru. Za kako uro ga ze pomerkam, ampak pol pa mulc ugptovi, da bo pri babici krompir pa fizol, pri nama pa lasanga in pol se ga se za kosilo ne resim, poje mi vso poli klobaso in vse kinderbonbone, da ne omenim raztura in pack po stanovanju. Midva se nimava otrok in v skladu s tem opremljeno stanovanje.

Te razumem, ja. Ampak otrok ni nič kriv. Jaz mu hrane ne bi zamerila in tega, da je raje pri nas kot pri babici, tudi ne. Mene otok ne bi nič motil, ampak samo pod pogojem, da se zna obnašati. To bi mu večkrat tudi povedala (v stilu: meni je pa fajn, da rad ješ pri nas, ker ne kompliciraš glede hrane. Ali pa, ko bo npr priden: s tabo je pa super, ker se znaš obnašati. Otroci, ki kar naprej nekaj čvekajo, mi grejo totalno na živce. Tako boš utrjevala želeno vedenje)
Bi pa uvedla svoja pravila, ko je pri meni: viseča mreža je moja, wii je na voljo takrat, ko jaz dovolim, ne bova se ves čas pogovarjala in niti slučajno se ne bova ves čas igrala. Si dobrodošel, ampak se moraš ti prilagoditi meni in ne obratno. In potem te ne bo več motil.
Sliši se precej diktatorsko, ampak otroci imajo tak način dejansko radi, ker je zelo konkretno in ker so odnosi čisti. Nič ni smejčkanja v faco, za hrbtom pa zavijanje z očmi in opravljanje. Otroci dvoličnost začutijo, tudi če tega ne znajo povedati.


Kaj pa mama tega otroka počne med tem časom?


Kaj pa mama tega otroka počne med tem časom?[/quote]
da bi bila v službi, ti pade na pamet?

sicer pa zgodbici ne verjamem

sicer pa zgodbici ne verjamem

Zakaj ne? Pri nas je bilo podobno, Sosedin vnuk je bil kar naprej pri nas. Moral bi biti pri babici, ampak mi smo imeli punčko toliko staro kot je on, pa je pobegnil čez plot.

________ Flectere si nequeo superos, Acheronta movebo.

Kakor jaz vidim, imaš dve opciji. Lahko daš precej direktno vedet vsem vpletenim (odraslim, ne otroka buzerirat, ker ni nič kriv), da naj bi babica čuvala vnuka, zato naj ga res ona čuva. Lahko pa stisneš zobe in paziš tega otroka. Kakšne bodo posledice v enem in v drugem primeru, mi najbrž ni treba pisat.

Bi pa samo to pripomnila, da se mi zdi popolnoma trapasto, kar eni pišete, da naj seveda ona otroka pazi, če se ji že na vrtu ne da delat. A po vašem mnenju človek s tem, da se priseli k tašči, izgubi popolnoma vso osebno svobodo in pravico do odločanja o tem, kaj bo v življenju počel? Ne smeš več ležat v viseči mreži? Ne smeš igrat wii-ja? A ni popolnoma njena odločitev, kaj počne? Svašta, še dobro, da nisem v mansardi…

Zanimiv odgovor, leelee. Se strinjam, da ni njena dolžnost, da pazi na otroka. Ampak jaz bi to kljub temu naredila, ker mislim, da otrok ni nič kriv. Ni fer, da otrok pokasira, če se odrasli ne znajo lepo zmeniti. Pa zato, ker mi to ni tak problem. Sem pa že zgoraj napisala, da bi veljala moja pravila.

Kinderbonboni tudi redijo 🙂

New Report

Close