Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bedna, vendar sigurna služba

Bedna, vendar sigurna služba

Tako je prav in drži tempo v tej smer, ker rezultati bodo!
[/quote]

Hvala za vzpodbudo.
S to cono ugodja se me spomnil na zapis, ko en vpraša drugega zakaj njegov pes cvili pa mu reče, da sedi na žeblju. Pa ga vpraša, da zakaj se pa na umakne pa odgovori, ker mu ni dovolj hudo :). No zaenkrat sem še pes, ki sedi na žeblju in se še ni premaknil, ker je v coni ugodja.
[/quote]

Ni za kaj. Si me pa pošteno nasmejala s to primerjavo. Hvala ;)!

Vendar si nekaj zapomni. Kamorkoli boš šla in karkoli boš delala, boš samo sebe nesla s seboj. Svoji energiji in svoji preteklosti ne moreš uiti. Zato delaj tudi na sebi.

Tudi to je res.
Opažam sama na sebi. Nekoč zagnana, zagreta, polna energije. Z leti, z rutino, s slabimi odnosi v službi, stalnim zmerjanjem, sem postala apatična, brez energije. Tako, da ja, imaš še kako prav.

Torej, poskusi si predstavljati, da namesto svoje službe imaš službo, in to že več let. Kjer niso ok odnosi, kjer delaš delo, ki te ne veseli niti malo, kjer je polno dretja, zmerjanja, kjer si kvariš zdravje, kjer si skoz pod stresom, kjer si kvariš vid, kjer imaš težave s hrbtenico. Kako se ti to sliši?
In, ko pomisliš, da bi moralo biti tako še 30 let?
[/quote]
Pa kaj bi ti sploh rada? Če ti rečemo, da ostani, ker imaš vsaj neko osnovo za preživetje in išči izven službe svojo izpopolnitev, sploh ker si menda že skusila, kako pomeni biti nezaposlena, ti ni všeč. Nasprotna opcija, torej da pustiš in riskiraš, ti spet ni všeč, ker lahko izgubiš vse, kar imaš zdaj.

Mi se tu namesto tebe ne moremo odločiti. Žal mi je, da si v takšni situaciji, ampak samo TI si tista,ki lahko naredi spremembo, ter seveda, najpomembnejše, potem nosi tudi posledice svojih odločitev. TI si tista, ki boš izgubila ali pridobila in boš s tem morala živeti. Tu lahko filozofiramo do onemoglosti, a nihče se ne more odločiti namesto tebe in nihče ne bo nasrkal ali užival namesto tebe.

Prav ima tudi tista, da delaj na sebi, ker sebi ne boš mogla ubežati, pa četudi v idealni službi.

Če ostanem, tvegam, da bom imela še bolj uničeno zdravje, še več tablet in da bom čez par let ostala brez službe, ko bom še starejša in ko bo zdravje že bistveno huje načeto.
[/quote]

Delodajalec mora zagotoviti varno in ergonomično delovno okolje.

Če si zdravje sistematično uničuješ že nekaj let, je skrajni čas, da delovne razmere ustrezno prilagodite.

Glede menjave službe: če misliš, da ti bo bolje brez nje, daj odpoved. Če imaš možnost dobiti drugo, jo išči, če imaš možnost iti na svoje, idi. Če je ta služba najboljše, kar lahko trenutno imaš, pa razmisli, kaj spremeniti v svojem odnosu ali v delovnem okolju, da boš lahko eksistirala še vsaj nekaj let kolikor tolikor normalno.
[/quote]

He, he, ti se verjetno hecaš, da ti mora delodajalec zagotoviti zdravju neškodljivo delo :)?
Daleč od tega. Daleč od tega, da bi to bila realnost.

Pojdi v Nemčijo za Pflegehelferja, ne rabiš šole. Lepše boš živela. Ni nobenega zmerjanja. Plača je nizka, ampak se čutiš koristno. Mogoče celo ne boš več samska.

Pojdi v Nemčijo za Pflegehelferja, ne rabiš šole. Lepše boš živela. Ni nobenega zmerjanja. Plača je nizka, ampak se čutiš koristno. Mogoče celo ne boš več samska.
[/quote]
kdo pa govori o samskosti – ti kar za svoj lajf poskrbi, da ne boš več samski, oz. v takem partnerstvu, ki bo iskreno.

kaj pa ste podprli zakon o minimalcu!
Koga boš volila naslednjič?
Greš kdaj na demonstracije ali samo jamraš?

Po moje bi ti ustrezalo, če zamenjaš okolje. Pojdi v tujino ali prični z popolnoma novim delom, od začetka, v lastni režiji in z lastno aktivnostjo. Npr. rokodelstvo, ki je iskano in dobro plačano, kjer ti bo tudi tvoja stroka v pomoč, ter, da je primerno za tvoje fizične sposobnosti.
Mislim, da veš, katere spretnosti so to.

Druga možnost je profesura.
Čemu o tem ne razmišljaš?

Stara si ravno prav za nov začetek. In dosedanje izkušnje ti bodo sigurno v korist.

Volitve bodo uspele takrat, ko bomo šli vsi tja in oddali neveljavne glasovnice, ter vrgli vso zalego na cesto.
Demonstracije?

Kdo jih organizira? Zalega sama!

Pojdi v Nemčijo za Pflegehelferja, ne rabiš šole. Lepše boš živela. Ni nobenega zmerjanja. Plača je nizka, ampak se čutiš koristno. Mogoče celo ne boš več samska.
[/quote]

Bo prav prišlo nekomu drugemu.
Kako se pride do te službe, koliko je potrebno znanje nemščine in kolika je plača?
Vnaprej hvala.

Po moje bi ti ustrezalo, če zamenjaš okolje. Pojdi v tujino ali prični z popolnoma novim delom, od začetka, v lastni režiji in z lastno aktivnostjo. Npr. rokodelstvo, ki je iskano in dobro plačano, kjer ti bo tudi tvoja stroka v pomoč, ter, da je primerno za tvoje fizične sposobnosti.
Mislim, da veš, katere spretnosti so to.

Druga možnost je profesura.
Čemu o tem ne razmišljaš?

Stara si ravno prav za nov začetek. In dosedanje izkušnje ti bodo sigurno v korist.
[/quote]
pa kaj ti je,da ljudi naganjaš v tujino – rabiš zamenjavo okolja, ti gre kdo na živce – ne teraj drugih stran, popokaj familijo ali karkoli so že tisti tvoji okoli tebe – in gremo vozite tja od koder ste prišli in bo sveti mir za vse. pa naj malo damica frajlica ročno dela, ker ni delala še nič v življenju, ali pa ročno nočno delo gre njej zelo očitno od rok – poleg tistega s celim telesom- vsaj glede na rezultate, ki jih potem k teb domov vozi… veš kak bo mela lepe italijančke… potem ko bo zaplodila cel razred – pa lahko postane učiteljica in jih kar sama uči vse ;)))
aloora čop čop podvizajte se od koder ste prišli, bo sveti mir pred vami tukaj, kot je bil predno ste prišli zdrahe delat. ;)) nihče vas ne bo pogrešal… aja pa vsi skupaj spokajte ;)))
to je odgovor na tvoje provokacije – pa še resničen je ;)))

Volitve bodo uspele takrat, ko bomo šli vsi tja in oddali neveljavne glasovnice, ter vrgli vso zalego na cesto.
Demonstracije?

Kdo jih organizira? Zalega sama!
[/quote]

Potem res samo 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dobivajo minimalno? Oni bogati itak potem ne bodo šli?

Hvala. Delam na tem.
Me veseli, da niste tu gor sami negativci.
Saj ostale razumem, če so brez službe, da jih moti, če nekdo ni zadovoljen v službi. Samo nisem jim jaz kriva, da so brez službe. S tem, ko mene žalijo, ne bodo nič prej našli službe.
[/quote]

S svojim načinom razmišljanja boš tudi ti slej ko prej brez.

Sama si napisala, da si stara 40. To, koliko imaš še za delati, ne spremeni dejstva, da si počasi na vseh razgovorih najstarejša.
[/quote]

Ti pa nisi v koraku s časom :)?
Veš službo iščejo tudi 50 in več letniki. In ja, prihajajo na razgovore.
IN ja, ne boš verjela, veliko nas bo delalo tja do cca. 70tega leta. In ti misliš, da je potem 40 letnik odpisan?
Veš niso več časi, ko so pri 50ih nehali delati in so še samo hodili v službo čakat na penzijo.
[/quote]

50 in več letniki?? Ha ha ha, službo že iščejo, mogoče pride kakšen tudi na razgovor, zaposlitve pa ne dobi noben. Komu mečeš pesek v oči????
Praviš, da se dela do 70 leta. Torej….. ti bi zaposlila nekega 65 letnega brezposelnega?? Se vidi, da pojma nimaš.

Po moje bi ti ustrezalo, če zamenjaš okolje. Pojdi v tujino ali prični z popolnoma novim delom, od začetka, v lastni režiji in z lastno aktivnostjo. Npr. rokodelstvo, ki je iskano in dobro plačano, kjer ti bo tudi tvoja stroka v pomoč, ter, da je primerno za tvoje fizične sposobnosti.
Mislim, da veš, katere spretnosti so to.

Druga možnost je profesura.
Čemu o tem ne razmišljaš?

Stara si ravno prav za nov začetek. In dosedanje izkušnje ti bodo sigurno v korist.
[/quote]
pa kaj ti je,da ljudi naganjaš v tujino – rabiš zamenjavo okolja, ti gre kdo na živce – ne teraj drugih stran, popokaj familijo ali karkoli so že tisti tvoji okoli tebe – in gremo vozite tja od koder ste prišli in bo sveti mir za vse. pa naj malo damica frajlica ročno dela, ker ni delala še nič v življenju, ali pa ročno nočno delo gre njej zelo očitno od rok – poleg tistega s celim telesom- vsaj glede na rezultate, ki jih potem k teb domov vozi… veš kak bo mela lepe italijančke… potem ko bo zaplodila cel razred – pa lahko postane učiteljica in jih kar sama uči vse ;)))
aloora čop čop podvizajte se od koder ste prišli, bo sveti mir pred vami tukaj, kot je bil predno ste prišli zdrahe delat. ;)) nihče vas ne bo pogrešal… aja pa vsi skupaj spokajte ;)))
to je odgovor na tvoje provokacije – pa še resničen je ;)))
[/quote]

Dj, no, telba, še brat ne znaš!

Ti pa nisi v koraku s časom :)?
Veš službo iščejo tudi 50 in več letniki. In ja, prihajajo na razgovore.
IN ja, ne boš verjela, veliko nas bo delalo tja do cca. 70tega leta. In ti misliš, da je potem 40 letnik odpisan?
Veš niso več časi, ko so pri 50ih nehali delati in so še samo hodili v službo čakat na penzijo.
[/quote]

50 in več letniki?? Ha ha ha, službo že iščejo, mogoče pride kakšen tudi na razgovor, zaposlitve pa ne dobi noben. Komu mečeš pesek v oči????
Praviš, da se dela do 70 leta. Torej….. ti bi zaposlila nekega 65 letnega brezposelnega?? Se vidi, da pojma nimaš.
[/quote]

A ti resno misliš, da so 50 letniki odpisani in še več, da so celo 40 letniki odpisani? Se hecaš ali si res tako neumna?
A misliš, da so še časi socializma, ko ste greli svoje stolčke 30 in več let?
40 let pomeni, da bo nekdo še 30 let hodil v službo. 50 let, da bo še 20 let hodil v službo. Ti dejansko misliš, da bodo vsi 30 in več let ždeli na istem stolčku?
Zbudi se, ni več socializma. Ni več tako kot si vajena, da dobiš stolček in potem ždiš tam do penzije.

Starih se vsi otepajo. Kljub gobezdanju o izkušnjah nihče noče zaposliti brezposelnega 50-letnega, razen mogoče varnostne firme za varnostnika za minimalca.

Kaj ti isliš, da boš še naslednjih 30 let grel stolček, ki ga sedaj zasedaš?
DOmnevam, da si star kakih 40.
Razen seveda, če nisi študiral. POtem imaš verjetno že kakih 20 let delovne dobe in te čaka še samo 20 let gretja stolčka, ki ga imaš.

Seveda sem študiral. kaj ima to veze?

Vprašaj malo folk, ki je star že malo čez 40 in so kako leto na borzi, kako jim kaj gre iskanje službe.

dejstvo je, da se povprečen Slovenec drži svoje službe ravno zato, ker ve, kakšna je rpaksa zaposlovanja v Sloveniji, vsi raje vzamejo mlade.

TOrej ti resno nameravaš še naslednjih 30 let viset na istem stolčku?

Če se bo dalo, ja. Plača je dobra, zakaj bi spreminjal? In spet, debata ni o meni, ti znaš debatirati drugače kot na osebnem nivoju?

še enkrat, dejstvo je, da so slovenski delodajalci dokaj nasrešni do malo starejšega kadra, sploh pa takega, ki je že nekaj časa brez službe.

AHa, potem si še socialstične baže. Pač tako kot so bili vajeni nekoč. Zasesti stolček in potem tam ostati do penzije.
Imamo nekaj takih pri nas v službi. Nesposobni do kraja, imajo NDČ pogodbe, zato so prepričani, da se jim ni treba nič več učisti, usposabljaati, da jim ni treba nadgrajevati znanja, da smejo početi kar se jim zazdi, eni celo zamujajo v službo brez opravičila.. preprosto čakajo na penzijo.

Čemu zajedljivost? Kaj od tega, kar sem napisal, ne drži? Če misliš, da slovenski delodajalci komaj čakajo na nekoga, ki je pri 45 -50 ostal brez službe, s epočasi zbudi v realnost.

Če gledam ljudi, ki so zasedli stolček in so prepričani, da bodo tam do penzije, me res ne čudi, da delodajalci takih ne marajo, če slučajno tisti stolček pade in jim spodnese riti.
Ker to so nesposobni, zastani, ljudje. Ki so se nehali izobraževati, ko so diplomiralii in dobili službo za NDČ. Ja, ko gledam take ljudi, je jasno zakaj delodajalci takih ne marajo.
Me pa preseneča, da niso samo v naši službi taki ljudje. Vidim, da vas je na monu ogromno takih.

New Report

Close