Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bedni spomini na plesne vaje v šoli, valeto, maturanc

Bedni spomini na plesne vaje v šoli, valeto, maturanc

Na fb je ena tema z MONa glede valete in plesnih vaj. In potem komentar enega, kako so te vaje super, da pa res ne razume zakaj kdo tega ne mara pa ja oh in sploh.

Kaj imate vsi take ok spomine na te šolske plesne tečaje?

Meni je bilo v OŠ prava muka. Nisem imela soplesalca. Sem morala plesat s punco, obup. Na maturantski tečaj pa tudi nimam ok spominov. Sicer je bilo bolje, ampak tudi ne ok. Sem se sto na uro trudila, da bi dobila soplesalca, ker so pač vsi ostali sošolci šli na maturantski ples. Torej sem fehtarila fante, da bi šli na tečaj z mano. Parkrat dobila košarico. En je rekel ja, šel na prvo vajo z mano pa potem rekel, da ne bo več hodil. Sem pa imela potem srečo, da en fant iz paralelke ni dobil plesalke in je tam žalostno sedel. Sem ga vprašala, če bi z mano hodil na tečaj pa je rekel ja.

Maturantski ples in valeta pa mi nista bila nekaj ok. Sploh na maturantskem je bilo bedno. Uradni program ok, potem pa nsiem vedela kam se dati. Večinoma so plesali, žurali, jaz pa nisem vedela kaj bi.

Tudi jaz nisem doživela nič lepega. Sedela sem tam kot kup nesreče, le redko se je našel kdo ki me je prišel iskat za ples. Najraje bi kar izpuhtela Ker sem malo plesala, nisem znala in sem bila še bolj v krču in lesena. Komaj sem čakala, da bo konec teh muk. Sem bila zelo zakompleksana in zaradi te izkušnje še bolj.

yep, saj zdaj ni nič drugače…tisti uradni protokol okej, potem pa after party…, pijano na pijano, brez mere in meje… kot, da bo konc sveta…samo kozlanje in rešilci jih vozijo na urgenco., …..a ni škoda denarja, za tak luksuzen futer , pa cotke, pa to vse ven skozlat pa cunje uničit…preseravanje na polno…

Po mene pa sploh ni nikoli kdo prišel :(. Kako ponižujoče, da te pošljejo plesat s punco :(. Sovražila sem plesne. Potem sem si začela zmišljevati, da sem bolana.

V SŠ pa še vedno tako nesamozavestna, da nisem upala reči, da me pač ne bo. Ker so vsi ostali šli, si nisem upala nasprostovati in reči, da jaz pa ne grem.

Zanimivo, brat je pa hodil na drugo šolo pa jih precej ni šlo na ples, ne na vaje. Pri bratrancu tudi. Pri nas pa vsi.

 

Plesne vaje in vse v zvezi s tem obup, tako na valeti kot maturanskem.

Divje je bilo, še dobro da smo lahko imeli soplesalce izven šole. Drugič in zadnjič v življenju sem plesala, ples je precenjen.

Odgovor na objavo uporabnika
neplesalka, 24.04.2024 ob 18:41

Na fb je ena tema z MONa glede valete in plesnih vaj. In potem komentar enega, kako so te vaje super, da pa res ne razume zakaj kdo tega ne mara pa ja oh in sploh.

Kaj imate vsi take ok spomine na te šolske plesne tečaje?

Meni je bilo v OŠ prava muka. Nisem imela soplesalca. Sem morala plesat s punco, obup. Na maturantski tečaj pa tudi nimam ok spominov. Sicer je bilo bolje, ampak tudi ne ok. Sem se sto na uro trudila, da bi dobila soplesalca, ker so pač vsi ostali sošolci šli na maturantski ples. Torej sem fehtarila fante, da bi šli na tečaj z mano. Parkrat dobila košarico. En je rekel ja, šel na prvo vajo z mano pa potem rekel, da ne bo več hodil. Sem pa imela potem srečo, da en fant iz paralelke ni dobil plesalke in je tam žalostno sedel. Sem ga vprašala, če bi z mano hodil na tečaj pa je rekel ja.

Maturantski ples in valeta pa mi nista bila nekaj ok. Sploh na maturantskem je bilo bedno. Uradni program ok, potem pa nsiem vedela kam se dati. Večinoma so plesali, žurali, jaz pa nisem vedela kaj bi.

Ti si ena taka negativka, ki ti je vse bedno. Ko bos spremenila pogled na zivljenje, se bos sama sebi smejala. Ampak mislim, da se to ne bo zgodilo.

tema za večne godrnjače, naj uganem: ena bullijka iz šole, ki je bully še sedaj?

Tudi jaz sem bila vedno bolj zadržana. A takih je bilo tudi kar nekaj sošolcev oz. fantov iz paralelk. Pa smo se za plesne povezali. Itak je šlo bolj kot ne za četvorko, nato pa je bil bolj vsesplošen žur. Nismo plesali valčkov, polk, niti fokstrota. V skupinah, vsi skupaj. In imeli smo se fajn.

Odgovor na objavo uporabnika
neplesalka, 24.04.2024 ob 19:53

Po mene pa sploh ni nikoli kdo prišel :(. Kako ponižujoče, da te pošljejo plesat s punco :(. Sovražila sem plesne. Potem sem si začela zmišljevati, da sem bolana.

V SŠ pa še vedno tako nesamozavestna, da nisem upala reči, da me pač ne bo. Ker so vsi ostali šli, si nisem upala nasprostovati in reči, da jaz pa ne grem.

Zanimivo, brat je pa hodil na drugo šolo pa jih precej ni šlo na ples, ne na vaje. Pri bratrancu tudi. Pri nas pa vsi.

 

“V SŠ pa še vedno tako nesamozavestna, da nisem upala reči, da me pač ne bo.”

To večkrat vidiš, da enim puncam, pa tudi fantom, v mladih letih zelo manjka samozavesti in jo najdejo šele kasneje v poklicnem okolju in s svojo družino.

Načelno samozavest pride od dosežkov, od tega, da imaš biti na kaj ponosen, brez tega je to samo lažni bravado, zato se zdi pa pomembno otroka usmerjati v različne dejavnosti, da najde nekaj, v čemer je dober in uspešen, da mu pomaga zgraditi identiteto in samozavestno, rezilientno osebnost.

Isto…nimam lepih spominov.

Doma smo zidali hišo in nisem upala sploh povedat glede novih oblačil. Spravila semsi bele hlače in temno moder suknjič od prej in to oblekla.

Obleka mi itak nebi pasala. Sem bila suha kot okostnjak.

Staršev tudi nisem vabila v Lj iz zgornjih razlogov. Soplesalca nisem imela, sem presedela.

Poglej, pri meni je pa bilo vse super. V tistih časih sicer ni bilo tečajev, smo pa v prvem letniku gimnazije, današnji 9. razred, mnogi hodili kar na svojo roko na tečaj salonskih plesov. Pride prav ob poroki 😉

Zakaj toliko kompliciraš ? Te stvari je treba vzet na izi, se fajn zabavat, saj je že z maturo dovolj skrbi. Če ti ni za it, pač povej. Kako boš v življenju ? Vedno sledila tropu, ker ne upaš ust odpret ?

Enako, ja, spomini ostanejo. Zdaj sem dobila vabilo na srečanje z OŠ sošolci. Ma ni šans, da grem. Se pa obudijo spomini ja, niso bili lepi. Veliko zasmehovanja, poniževanja. Ja, sem bila pa dobra, da sem jih učila. V tistih časih smo morali odličnjaki učiti slabše sošolce. Pa, da so prepisovali naloge, kontrolke od mene.

EH, 9. razred pa res ni sedanji 1. letnik. Ženska, maturo sem opravila s 30 točkami, ni bilo to nekaj strašnega. Pa ja, od tistih časov je minilo ogromno let. Ne vem kaj pišeš, da naj povem? Ni bilo pa zasmehovanje, poniževanje, nekaj, kar vzame človek na izi. Za bullye sigurno na izi, za ostale pač ne.

Odgovor na objavo uporabnika
neplesalka, 24.04.2024 ob 20:30

tema za večne godrnjače, naj uganem: ena bullijka iz šole, ki je bully še sedaj?

Prav obratno. Bila sem zelo miren, zadrzan in tih otrok. Ljudi nisem zanimala. In na plesnem tecaju mi ni slo, ni mi bilo lustno. Tudi na maturantskem je bilo bolj tako tako. Ampak zakaj naj zdaj to pogrevam in se smilim sama sebi? Sem se ze dosti takrat. Zivljenje prinese veliko tezje preizkusnje, kot so plesne vaje in solski plesi. Ocitno nekateri tega se ne veste. Saj vam privoscim, da ne veste, ampak odrasti je vseeno treba in gledati na svet bolj pozitivno, namesto da pogrevate stare neprijetne dogodke.

Za neplesalko

“EH, 9. razred pa res ni sedanji 1. letnik.

Sem napisala ravno obratno, a ne ? Čudi me, da nekateri komentirate, ne da bi sploh razumeli stavek. Na kateri gimnaziji si pa tako z lahkoto skozi prišla, če smem vprašat ? Ker neka intelektualna živahnost pa le mora bit, po moje.

“Ker so vsi ostali šli, si nisem upala nasprostovati in reči, da jaz pa ne grem.”

Evo, to pišem, tu bi morala povedati, da ne greš. Kaj ti sproti pozabiš, kaj pišeš ? V tem primeru pač preberi svoje poste še enkrat, če ne razumeš nekega komentarja.

Izpadlo bo hudobno, ampak jaz vedno bolj razumem vse te korpce in pomanjkanje interesa pri fantih. Oprosti.

>Tema za večne godrnjače, pri tebi ni videt, da si kaj odrasla. Zdaj ti napadaš ljudi, jih nekaj obsojaš in to na podlagi ene teme. In, če nekdo napiše, da mu ni bilo ok glede valete, maturantskega plesa. Kar sta dva dogodka, ti napadeš človeka in težiš, da ga moti VSE.ž

Ženska,, skuliraj se.

New Report

Close