Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi vam bilo vseeno, če bi izvedeli, da vaš otrok večino kosila v šoli vrže proč?

Bi vam bilo vseeno, če bi izvedeli, da vaš otrok večino kosila v šoli vrže proč?


Tole pa ne bo res! Najbolj izbirčni so otroci iz socialnega dna, ki imajo brezplačno hrano. Ker je ne spoštujejo ne oni ne njihovi starši. Ki jih lastni otroci tako ne brigajo veliko.

Saj ni čudno, če jih pa silijo z nekimi bio juhami (bio grašek) in bolj kot ne veganskimi kosili.

Primer
– pretlačena fižolova juha z zelenjavo
– juha s kolerabico in korenjem
– dušena ajdova kaša s šampinjoni
– ješprenova juha, s fižolom in zelenjavo
– brokolijeva juha

Halooooo????!!!!

Če je nekaj otrok prežvekovalcev med njimi ne pomeni, da drugi ne smejo jesti kakšnega zrezka.
[/quote]

In kaj je narobe s tem? Jem meso, a take juhe in enoloncnice bi jedla vsak dan. Pa se zdrave so. In dosti beljakovin je v njih.

Se strinjam, otroci kao revnih staršev so med najbolj izbirčnimi, čeprav tega marsikdo ne verjame.

V bistvu se pri kosilu lepo vidi, kje se doma je kuhana hrana in kje umetna.

Pa mnogi starši otroke vprašajo, kaj bi pa danes jedel, in mu to dajo na mizo. Dvomim, da kak otrok sam od sebe reče brstični ohrovt. Potem pa jedo hrenovke, pohano, čevapčiče ipd.

Ne ni te tak- jaz te mam ravno obratno izkušnjo – otroci, ki te majo puno rit iz naslova sociale , šuščajo na krožniki v šoli, tisti, ki niso na sociali, pa pojedo vse, pa bi še – pa dobijao premalo, ker najprej socialnim več dajo na krožnik, potem gre pa v smeti….

Še kako se strinjam s teboj – industirjska pripravljena, poceni diskontna hrana – pohančki, nuggetski, pomfri- smao to bi nekateri jedli tudi v šoli. Ko je na jedilniku pire krompir, špinača, pa kuhana govedina ali jajce, ali pa kakšna enolončnica na žlico, se pa zmrdujejo in stiskajo nosnice s prsti…… Žalostno, a resnično….

Svet staršev zahteva odstranitev zaprtje kioska

Saj ni čudno, če jih pa silijo z nekimi bio juhami (bio grašek) in bolj kot ne veganskimi kosili.

Primer
– pretlačena fižolova juha z zelenjavo
– juha s kolerabico in korenjem
– dušena ajdova kaša s šampinjoni
– ješprenova juha, s fižolom in zelenjavo
– brokolijeva juha

Halooooo????!!!!

Če je nekaj otrok prežvekovalcev med njimi ne pomeni, da drugi ne smejo jesti kakšnega zrezka.
[/quote]

Kvalitetno meso je predrago , preračunano glede na individualno pocijo in predpisani znesek koliko mora stati nakonc en obrok za osnovnošolca……

in potem pride zelo prav izgovarjanje na bio, eko, zdravo…..

Je pa res, da so ti otroci v najbolj intenzivni fazi rasti, kopotrebujejo živalske beljakovine…

Je pa res to, da mu moraš potem ob 5 ali 6. uri popoldan, ker je lačen in neprehranjen zaradi kosila, ki je padlo skozi v črevesje v uri po zaužitju ( sploh od. 7 razreda oš naprej) pripravit beljakovinski obrok. Za tiste, ki so ukvarjajo s športom, pa sploh. Ni dovolj juha s kolerabico in korenjem, pa ka rižev narastek brez mesa potem za glavno jed….


Simpl, tisti dan ne dobi več hrane in ponavljaš vajo dokler se ne resetira v glavo.

otroci za rast potrebujejo beljakovine. če jih ne dobijo doma, ker so starši butasti vegani, v šoli tudi vse bolj delijo le solato, si pač privoščijo pico, hamburger ali hot dog po pouku ali že zjutraj pred poukom.

Vzgoja staršev.Otroci so navajeni sendvičev, McDolads,sladkorja,bombone,… niso navajeni kuhane hrane in je mečejo proč.

Starši jih niso vzgojili,da je zdravo.Ko bodo otroci stari 20 let,pa bodo spet drugi krivi za otrokove zdravstvene težave,le spet starši sami ne,ki so otroka futrali z strupi,samo d aji mir da.

Svet staršev zahteva odstranitev zaprtje kioska
[/quote]

Zal te pravice nima.

Od kje pa otrokom, in to osnovnošolskim, če prav razumem, denar za vsakodnevno kupovanje burekov, pic, štručk?

Vzgoja staršev.Otroci so navajeni sendvičev, McDolads,sladkorja,bombone,… niso navajeni kuhane hrane in je mečejo proč.

Starši jih niso vzgojili,da je zdravo.Ko bodo otroci stari 20 let,pa bodo spet drugi krivi za otrokove zdravstvene težave,le spet starši sami ne,ki so otroka futrali z strupi,samo d aji mir da.
[/quote]

Tako je!

Pri nas so bili trije. Vsak od njih, ampak res vsak je imel svoj okus. Eden je jedel vse po spisku, drug je bil malo bolj izbirčen, tretji izbirčen do nezavesti.
Tudi jaz nisem jedla vse po spisku, ko sem bila majhna. In točno vem, kako hudo je, ko te nekdo sili s hrano, ki je niti videti ne more. Se ti upre še kaj drugega.
Jaz svojih nisem zato nikoli silila jesti (no ja, včasih tudi ampak ni bilo efekta).
In najbolj izbirčen nekaj časa ni jedel kosila v šoli, ker sem na lastne oči videla, kaj sploh je pri kosilu. Juha in konec.
Z leti se je vse uredilo. Vsi jedo skoraj vse.

Ravno zato moji otroci nikoli niso imeli kosila v šoli.
Ker sem zgodaj doma, skoraj dnevno kuham in jedo doma.

Občasno pa, ko je za kosilo nekaj, kar imajo radi, naročijo kosilo in ga imajo v šoli.

Jedilniki so stalna tema sveta staršev. In večna dilema: zdrava hrana ali hrana, ki se poje?

Nekaj let so si dali blazno opravka s sestavljanjem jedilnika, uvajali ‘zdravo’ hrano ( ajdova kaša, ješprenj, zelenjavni namazi ), potem pa ugotavljali, da otroci nič ne pojedo. In smo starši predlagali (vedno znova), naj raje kuhajo tako, da bodo otroci jedli, krompir, makarone, riž, …

Meni se zdi bolj pomembno, da se otroci najedo ( sploh tisti, ki imajo edini pošteni obrok v šoli (subvencioniran), kot pa da forsirajo neznano jim hrano.

Imamo tudi devetošolko; sploh ni izbirčna – ne je le pečenic, burekov, če so v šoli za malico ali kosilo.. Je zelje, rdečo peso, juhe na žlico – vse, nad čimer se načeloma drugi otroci zmrdujejo….

me je pa opozorila na tole, kar jo je zelo zmotilo: pravi, da je že tako neokusno, ker te plehbate posode dostikrat “smrdijo po mokrem” psu – torej šalice, posode za juho in glavno jed.

Zadnjič je videla, kako je zaposlena v kuhinji iz umivalnika te posode za hrano samo splaknila pod tekočo vodo in jih brisala s cunjo. niso šle v pomivalec.

ker je botra eni deklici iz prvega razreda so sedele skupaj pri kosilu – in je videla, kako je imela na tej plehnati šalici,v kateri je dobila za pit, še znotraj rumeni mastni (slabo pomiti rob) od juhe.

Pravi, da ima dostikrat hrana zelo neokusen in nedefiniran okus ( oač tudi golaže, omake, karkoli na žlico kuhamo doma in je okus popolnoma drugačen, kot hrana v šoli – hrano pripeljejo od drugod, v kanistrih, potem razdelijo).

Hč je rekla, da bo pozorna še v bodoče, da bo videla, kako se pomiva in bo potem povedala razredničarki in vodji šolske prehrane – če bo treba, bo tudi poslikala. Je bilo že nekaj težav z zaposlenimi, včasih delajo kar po svoje, ja.

Tukaj ne gre za zafrkavanje zaposlenih s strani otrok, nikakor- gre za nemaren odnos zaposlenih in razdeljevalcev hrane do hrane in do otrok, ker res je, da so nekateri otroci izbrični – sploh tamali, nižja triada, ko jim tako ali tako preveč naložijo na krožnike, ker tudi ne zmorejo pojest, ker imajo malico napirmer ob 09:30, na kosilo pa jih peljejo že ob 11:45……. In potem včasih tudi že bolj zmanjka za tavečje in šparajo, od tamalih pa stran mečejo uro in pol prej.

Pa to, da se rabljene posode ne pomije v pomivalnem stroju na kratek probram, samo splakne in “obriše s krpo” in da nazaj na kup posode za novo razdeljevanje – to je skregano z vsemi pravili HACCP deljenja hrane v javnih ustanovah! potem se pa ni za čudit, če je izbruh viroz takćnih in drugačnih v parih dneh na šoli tudi iz tega naslova.
Je pa še nekaj – kot otrok ne smeš reči nič tem razdeljevalcem, že da bi jih takoj opozorili ( se pa to zgodi, ko ni prisotne nobene učiteljice, ko jih ne vidijo in gledajo) – ker se spravijo potem na otroka, ali se “maščujejo” drugače – bodisi z manjšimi porcijami, z manj kosi mesa v golažu v eni porciji naprimer, pol zajemlake prologe, namesto cele, ipd….. Nihče pa seveda od otrok ni kriv, da so tam v službi.

Naša kot že omenjeno drugače je vsejedec, ni noben požeruhinja ali prekomerno hranjena, ne pušča hrane, razen če je res neokusno in vsa hrana smrdi dobesedno po morkem psu zaradi tiste kovinske posode, ker so neogrete in se tudi hrana v njih takoj ohladi v stanju v vrsti. Naši se še toliko bolj zamalo zdi, ker ve, da plačamo polno ( nesubvencionirano) ceno in tavelik obrok ( zadnja triada) in da jih zaposleni takole lahko okrog prinašajo, z obnašanjem in dejenjem enako velikih porcij, kot jij dobijo tamlajši do 5. razreda… Bo pa sama uredila v šoli, mene ne potrebuje. Bo tudi fotogradivo dovolj za dokaz. Se znajde in se bo sama postavila za pravično obravnavo. Če se bo odločila, da se odjavi od obrokov, ima seveda doma vso podporo. Ker ima tudi utemeljen razlog – in če se bo izkazalo , da plava med morskimi psi, bo odnehala takoj in raje odstopila od šolske prehrane.
[/quote]
Če bi moj otrok povedal za tako nečistočo v šolski kuhinji bi se jaz še isti dan, no ja naslednji dan zjutraj oglasila pa ravnatelici in ji povedala kako in kaj. In tudi to da če zadeve ne uredijo tako da pokličem inšpekcijo.
Eno je da otrokom hrana ni ok ker pač res vsi vsega ne jemo. Ampak drugo pa je da je toliko nehigienično, konec koncev se lahko tudk kdo zastrupi.
Mislim nisem človek ki bi nagajal in iskal težave samo hidiena in konec koncev zdravje naših otrok je pač pred dobrim počutjem šolskega osebja.

To je pa tudi kar eno posploševanje. Mislim da so izbirčni tako tisti ki imajo doma ne vem koliko denarja kot tisti iz socialnega dna.
Jaz recimo sem bila zelo izbirčen otrok. Pa ne zato ker doma nebi kuhali mami je vsak dan kuhala in to dobro. Nikoli nismo jedli konzeru. Se je tudi dogajalo da sem imela za kosilo pa če nisem jedla je bilo pač tisto za večerjo pa sem šla raje lačna spat kot pa to pojedla. Pač če nekaj nisem marala nisem marala in pika.
Isto je pri mojih imam 3 med tednom jejo v šoli doma pa potem tam okoli 17h. Ponavadi malo a kuhano pač ne jemo ne vem koliko salam ali paštet. Ja tudi ampak bolj izjema kot pravilo pa še to bolj za kosila. Najstarejša je zbirčna in je zelo malo, v šoli pač toliko da zdrži do 17h, tudi doma mora vsako stvar probat je več mesa zelenjave pa praktično ne, srednji meso na vsake toliko več pa je zelenjave sploh solate ima rad in potem se tudi zgodi da je za kosilo suhe makarone in gre po 7x po solato, mali je vse kar dobi. In tako imamo popldan kdaj pogovor o tem kaj je bilo za kosilo pa večja dva da ni bilo dobro a sem samo to in to ali pa ja je blo zelo dobro sem vse pojedu, včasih gre še enkrat iskat. Pa so na isti šoli ista hrana in vsi trije Iz izste družine.

ZAMISLIL BI SE NAD SAMIM SABO. Kako sem vzgojil otroka?
Ker kosila v šolah niso slaba, mogoče je prej problem pri malicah, ker trpajo otrokom rogljiče, navihančke, mini pice, burek, pa nevem kaj še vse z xxl količinami margarine, olja in cukra. (ampak sončki teh stvari ne puščajo, to pojedo vsi)

Pri nas redko kdaj kaj vrežemo stran, in o tistih kilah hrane, ki jih povprečen slovenec zavrže mi je res hudo. Ker ko slišim koliko je tega vem da nekateri zavržejo 2 kratne količine.


In koliko otrok si že vzgojil? Niso vsi otroci enako ješči. Zato ne bluzi o vzgoji.

New Report

Close