Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi vi 19-letnico pustili samo na potovanje za 7 dni?

Bi vi 19-letnico pustili samo na potovanje za 7 dni?

Ja itak, da naj gre! Turčija sploh ni bav bav, na MZZ naj si prebere katere dele naj spusti in akcija! Kot je že nekdo pred mano zapisal potem lahko povsod iščeš razloge zakaj ne in če ma šanso ,naj jo izkoristi in uživa! In če ma kej soli v glavi tut ne bo naivna da jo bo nekdo kar poročil tam dol-naj pa seveda ne izziva z dekolteji in minicami. V Turčiji je ogromn turistov iz drugih držav in s temi naj se poveže. Sama sem šla v času hude vojne v Izrael in celo na mejo s Sirijo. So mi tut napovedoval take in drugačne smrti, pa sem se vrnila živa, zdrava in s celim kupom novih izkušenj. Stara pa sem bila nekak tko kot je vaša hči. In ja, seveda se ji lahko tam kaj zgodi, lahko ji pa doma slika pade na glavo… Zmente se, da vas kontaktira, ji dajte nekaj napotkov za varnost in jo spustite iz gnezda, njen čas je prišel :))

Naj zamenja destinacijo, to se da brez vecjih stroškov. In gre nekam, kamor boš tudi mlajšo pustila z njo.
Menda je ja dovolj pametna, da ne bo sama rinila v muslimanski svet? Prepovedat pa ji seveda ne moreš.

Pri 19 si šla na vojno področje? Razlog za to je pa…?

Tukaj ni vprašanje, ali jo boš pustila ali ne, ker je polnoletna.
Bolj je vprašanje, ali imaš dovolj pametno hči, da sama v Turčijo ne bo hodila. Kot je nekdo že napisal – receptorji so pogosto fino plačani za posredovanje informacij. In mlada bela roba je lahko dober vir zaslužka.

Če gre pri 19 s fantom z agencijo, morda res ni najbolje, da gre sedaj sama. Eno je, da si želiš spoznati svet in sprejmeš zavestno odgovornost, drugo pa je, da te okoliščine prisilijo v to. Načeloma sicer noben problem, prilepi se skupini, vodič malo pomaga, ampak rabi lastno pamet. Brez nje je povsod nevarno.

Lani me je na Trubarjevi ustavila skupina tujih punc in me prosila za napotke, kako priti do
hostla. Vse sem jim razložila in jih na koncu vprašala od kod so. Bile so Turkinje. Po ničemer se niso razlikovale od drugih mladih turistov,ne po izgledU, ne po obleki, ne po obnašanju.


Ma naj gre in se ima lepo.

Luka

PODPIS PODPIS PODPIS
[/quote]Podpis pod omejenost? Nisi razumelo v vseh postih, da polnoletni osebi ne moreš omejevat gibanja in jo po vaše ne pustit nekam? Koliko postov še treba, da tupoglavka to razume?

Vedno je pametno placat tistih 3,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} rizika odpovedi, torej v primeru bolezni ali pa cesarkoli ze, ce odpoves, da ti vrnejo denar.,
Ok, ce tega pac nisi placala pac nisi, dobro v razmislek za v naprej..
Drugo, je tudi razlika ali gre hči preko agencije, organiziran program, popotniško ali turistično, znotraj skupine in vodiča, ali gre v lastni režiji, torej ima samo let.karto, hotel, ostalo bo pa sama naokrog vandrala..
Tretje je pa tisto pravzaprav bistveno, ZAUPANJE med vama s hčerjo.
Kakšen je vajin odnos, koliko je hči zrela, samostojna, koliko ji zaupaš.
Strah staršev je vedno in povsod prisoten, kar je normalno.
A ta strah na neke realne nivoje omili predvsem zaupanje v lastnega otroka.,
Če se obnasa npr.ze cez celo leto sanjavo, nesamostojno, je naivna, se takoj podredi, pade takoj pod vpliv drugih, je no go, pa tudi ce gre sama v Piran pocitnikovat..
Če je pa zrela in samostojna, pozna obicaje in obnasanje naroda in drzave v katero potuje, kot so ti ze eni napisali, primerno oblecena, ne puscat npr pijace nenadzorovano na mizi v kaksnem nocnem kaficu ipd., potem je pac riziko solo potovanj pravzaprav podoben vsem potovanjem..vec ali manj, pustimo zdaj vojna obmocja, obmocja kaksnih epidemij ipd odsvetovane kraje ze s strani agencij in ministerstev..

Vedno je pametno placat tistih 3,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} rizika odpovedi, torej v primeru bolezni ali pa cesarkoli ze, ce odpoves, da ti vrnejo denar.,
Ok, ce tega pac nisi placala pac nisi, dobro v razmislek za v naprej..
Drugo, je tudi razlika ali gre hči preko agencije, organiziran program, popotniško ali turistično, znotraj skupine in vodiča, ali gre v lastni režiji, torej ima samo let.karto, hotel, ostalo bo pa sama naokrog vandrala..
Tretje je pa tisto pravzaprav bistveno, ZAUPANJE med vama s hčerjo.
Kakšen je vajin odnos, koliko je hči zrela, samostojna, koliko ji zaupaš.
Strah staršev je vedno in povsod prisoten, kar je normalno.
A ta strah na neke realne nivoje omili predvsem zaupanje v lastnega otroka.,
Če se obnasa npr.ze cez celo leto sanjavo, nesamostojno, je naivna, se takoj podredi, pade takoj pod vpliv drugih, je no go, pa tudi ce gre sama v Piran pocitnikovat..
Če je pa zrela in samostojna, pozna obicaje in obnasanje naroda in drzave v katero potuje, kot so ti ze eni napisali, primerno oblecena, ne puscat npr pijace nenadzorovano na mizi v kaksnem nocnem kaficu ipd., potem je pac riziko solo potovanj pravzaprav podoben vsem potovanjem..vec ali manj, pustimo zdaj vojna obmocja, obmocja kaksnih epidemij ipd odsvetovane kraje ze s strani agencij in ministerstev..
[/quote]
Saj pravim, koliko postov uporabnikov še potrebno, da boste puhloglavke razumele? Avtorica sprašuje bedarijo in kaže svojo omejenost, ko sprašuje ali naj pusti polnoletno hči na potovanje? Babšeta, ne gre nikakor, da bi razumele kaj sploh sprašuje in kaj je edini možen odgovor?

Pri 19 si šla na vojno področje? Razlog za to je pa…?
[/quote]

Žal tudi jaz poznam eno. Ampak se ni nikoli vrnila. Nekaj skrivnostna bolezen.

Žal tudi jaz poznam eno. Ampak se ni nikoli vrnila. Nekaj skrivnostna bolezen.
[/quote]
Kkao jo pa potem poznaš, torej v sedanjiku, če se ni nikoli vrnila?😁

Samska mlada Evropejka v islamsko državo. Not a good plan.

Če bi hotela iti seveda bi jo pustila. Bi ji pa prej povedala, naj ne zaupa receptorjem, animatorjem, barmanom itd., sicer pa moji tega ne bi bilo treba praviti, ker to ve že zdaj pri 16-tih. Domačinom splošno v teh državah je riskantno zaupat, jaz sem prepotovala veliko sveta, vem, na kaj vse punca lahko naleti. Ni pa treba pretiravat, večina folka tam je seveda prav taka, kot povsod drugje po svet in množično ne strežejo dekletom po življenju. Je pa dejstvo, da je sama in da bo izpostavljena in da se bo morala zase postavit. To je stoprocentno. Odvisno tudi, koiiko je zrela in kam gre. Sicer pa, če je fant dobil denar nazaj se ona komot zgovori na njega, za božjo voljo. Nekaj se bo z agencijo že dalo zmenit, samo čimptej pokličite.

Zakaj si izbirate potovanje v manj varne države kot je Turčija ?

Če za samsko 19-letnico Turčijo ni varna, potem se tudi ostali ne počutijo varno v Turčiji.

🙂 meni je svet lep, nobeden mi ni rezal peruti in tudi jas jih ne svojim lastovkam 🙂
[/quote]

Si imela srečo, sicer je pa razlika ali greš na sosednji hrib ali v Turčijo. In tudi časi se spreminjajo. Svet je vedno bolj pokvarjen.
Srčno upam, da glede svojih lastovk, ne boš kdaj obžalovala…. ker… če 19 letne lastovke puščaš same v Turčijo, nisi ravno vzgled odgovornih staršev.

:::) vračam vljudnost…
beden komentar
[/quote]

Ne vem kaj te je tako zabolelo v mojem komentarju, 19 letnega otroka (ker to je) pustiti samega v Turčijo je več kot bedno. In zelo zelo možno je, da se temu otroku kaj zgodi in ga ne bo več nazaj. Kaj je tu bednega razen tvoje teorije, da naj lastovke poletijo v Turčijo in to same? Eh, nikoli ne boš razumela. Pa tudi ne verjamem, da si ti svojo 19 letno hčerko poslala samo med turke.

Si imela srečo, sicer je pa razlika ali greš na sosednji hrib ali v Turčijo. In tudi časi se spreminjajo. Svet je vedno bolj pokvarjen.
Srčno upam, da glede svojih lastovk, ne boš kdaj obžalovala…. ker… če 19 letne lastovke puščaš same v Turčijo, nisi ravno vzgled odgovornih staršev.
[/quote]Jas sem tista lastovka in ne moji starši mi niso rezali peruti. :)))
Svet ni pokvarjen, pokvarjeni so določeni ljudje, ki širijo nestrpnost kot vi.

ja in tudi moja mlada lastovka je poletela v še bolj oddaljene kraje, brez strahu pred zunanjim svetom in ljudmi z grožnjami…hahahahaaain žvižgam si na vaše mnenje…
…to se imenuje strahopetnost….
…devetnajst let in nekdo nekomu postavlja pogoje….neverjetno:)

Podpis pod omejenost? Nisi razumelo v vseh postih, da polnoletni osebi ne moreš omejevat gibanja in jo po vaše ne pustit nekam? Koliko postov še treba, da tupoglavka to razume?
[/quote]

Daj primitivec, zaleti se nekam. Razumelo res nisem, ker nisem srednjega spola. Očitno si ti, zato pa nisi zmogel obdržati zakona. In JAZ lahko podpišem kar hočem, in ne kar mi boš ti dovolilo :-PPPP
Pri 19 letih lahko otroku prepoveš marsikaj, ti očitno tega nisi zmoglo, zato pa je tvoja družinska situacija takšna kot je, zafurana, tupoglavec!!!

Pa a ste vsi tastari padli na glavo? Hči je POLNOLETNA in ji ti ne moreš čisto nič prepovedat. Lahko gre kamor hoče. Lahko se jutri odseli v ameriko ter nikoli več nazaj ne pride in ti tukaj sploh nimaš nič za komentirat. Ti neveš, če bi ji dovolila pri 19 na dopust? Jst sem bila pri 19 že odseljena od doma. Če je tvoja hči pametna se bo tudi sama kmalu spokala stran. Ni čudno zakaj so eni še pri 30 čisto nesposobni ter nesamostojni, če jih mame nikamor ne spustite.

Ne vem kaj te je tako zabolelo v mojem komentarju, 19 letnega otroka (ker to je) pustiti samega v Turčijo je več kot bedno. In zelo zelo možno je, da se temu otroku kaj zgodi in ga ne bo več nazaj. Kaj je tu bednega razen tvoje teorije, da naj lastovke poletijo v Turčijo in to same? Eh, nikoli ne boš razumela. Pa tudi ne verjamem, da si ti svojo 19 letno hčerko poslala samo med turke.
[/quote]

Bo otrok tudi do tridesetega, če jo boste tako tretirali.
Jaz bi pri mojih osemnajstih debelo gledala, če bi si moji starši jemali pravico mi odrejati, kam smem in kam ne smem.

pustil. Ce pa bi trmoglavila bi vzel bolnisko pa hajd z njo na dopust. Klinc gleda sefa , ki ti ne omogoci dopusta.

Jas sem tista lastovka in ne moji starši mi niso rezali peruti. :)))
Svet ni pokvarjen, pokvarjeni so določeni ljudje, ki širijo nestrpnost kot vi.

ja in tudi moja mlada lastovka je poletela v še bolj oddaljene kraje, brez strahu pred zunanjim svetom in ljudmi z grožnjami…hahahahaaain žvižgam si na vaše mnenje…
…to se imenuje strahopetnost….
…devetnajst let in nekdo nekomu postavlja pogoje….neverjetno:)
[/quote]

Hm. Moji lastovki bi z veseljem pustila, da gre kamorkoli, oddaljenost ni faktor. Težje pa bi ji pustila v Turčijo in v Egipt. Pa še tja bi jo pustila, če bi vedela, da razume, kam odhaja. To je vse. Previdnost nikakor ni neumnost.

Sicer pa, polnoletna gor ali dol. Mati ji je plačala tole. Torej ima tudi kakšno besedo. Ko si bo plačevala sama, jasno nimam kaj.

Ne vem kaj te je tako zabolelo v mojem komentarju, 19 letnega otroka (ker to je) pustiti samega v Turčijo je več kot bedno. In zelo zelo možno je, da se temu otroku kaj zgodi in ga ne bo več nazaj. Kaj je tu bednega razen tvoje teorije, da naj lastovke poletijo v Turčijo in to same? Eh, nikoli ne boš razumela. Pa tudi ne verjamem, da si ti svojo 19 letno hčerko poslala samo med turke.
[/quote]Samo vljudno odgovarjam vašemu zapisu….
Boli? kajneda,ko nekomu vračaš njegove nevljudne besede???
Jas svojo lastovko nisem nikamor pošiljala, veste lastovke poletijo same. Razen tiste, ki njim takšni kot ste vi…režejo peruti…..Poletite že enkrat v svobodo

Jas sem tista lastovka in ne moji starši mi niso rezali peruti. :)))
Svet ni pokvarjen, pokvarjeni so določeni ljudje, ki širijo nestrpnost kot vi.

ja in tudi moja mlada lastovka je poletela v še bolj oddaljene kraje, brez strahu pred zunanjim svetom in ljudmi z grožnjami…hahahahaaain žvižgam si na vaše mnenje…
…to se imenuje strahopetnost….
…devetnajst let in nekdo nekomu postavlja pogoje….neverjetno:)
[/quote]

A ja? A jaz sem pokvarjena, ker zagovarjam tezo, da 19 letna punca ne bi smela sama med turke? A zato sem jaz pokvarjena? A si ti padla na glavo in imaš še zdaj posledice?
In ja, svet je vedno bolj pokvarjen. In jaz, ki sem po tvoje tako pokvarjena, ne bom nikogar ubila, en turek bo pa mogoče tvoji lastovki prerezal vrat ali pa še kaj hujšega pred tem. Glavno, da se boš ti lahko trkala po prsih, kako svojih otrok nisi omejevala.
In če si ti ta lastovka, potem predvidevam, da si poletela sama v Turčijo še v prejšnjem stoletju. Drugi časi, draga moja.
Sicer pa delaj s svojimi lastovkami kar hočeš, ni moj problem.
In še vedno ne vem, a je tvoja hčerka stara 19 let in je pravkar potovala sama v Turčijo? Če ni, potem se sploh več ne oglašaj.
Tvoja izjava, da se žvižgaš na nasvete drugih, pa samo kaže na tvojo omejenost.

New Report

Close