Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi vi 19-letnico pustili samo na potovanje za 7 dni?

Bi vi 19-letnico pustili samo na potovanje za 7 dni?

Bo otrok tudi do tridesetega, če jo boste tako tretirali.
Jaz bi pri mojih osemnajstih debelo gledala, če bi si moji starši jemali pravico mi odrejati, kam smem in kam ne smem.
[/quote]

Očitno si imela slabe starše in slab odnos z njimi. Seveda tega zdaj ne boš priznala.

A ja? A jaz sem pokvarjena, ker zagovarjam tezo, da 19 letna punca ne bi smela sama med turke? A zato sem jaz pokvarjena? A si ti padla na glavo in imaš še zdaj posledice?
In ja, svet je vedno bolj pokvarjen. In jaz, ki sem po tvoje tako pokvarjena, ne bom nikogar ubila, en turek bo pa mogoče tvoji lastovki prerezal vrat ali pa še kaj hujšega pred tem. Glavno, da se boš ti lahko trkala po prsih, kako svojih otrok nisi omejevala.
In če si ti ta lastovka, potem predvidevam, da si poletela sama v Turčijo še v prejšnjem stoletju. Drugi časi, draga moja.
Sicer pa delaj s svojimi lastovkami kar hočeš, ni moj problem.
In še vedno ne vem, a je tvoja hčerka stara 19 let in je pravkar potovala sama v Turčijo? Če ni, potem se sploh več ne oglašaj.
Tvoja izjava, da se žvižgaš na nasvete drugih, pa samo kaže na tvojo omejenost.
[/quote] Koliko besed za puhoglav in prazen zapis kar se imenuje…strahopetnost :))) …. in koliko vaših komentarjev meni na samo en stavek
“Pustite lastovko poleteti.”
Osvobodite se…Manuela

Samo vljudno odgovarjam vašemu zapisu….
Boli? kajneda,ko nekomu vračaš njegove nevljudne besede???
Jas svojo lastovko nisem nikamor pošiljala, veste lastovke poletijo same. Razen tiste, ki njim takšni kot ste vi…režejo peruti…..Poletite že enkrat v svobodo
[/quote]

Kaj bi naj mene bolelo? Če je nekaj bedno, je bedno. To ni nobena nevljudnost ali žalitev ali ne vem kaj. Če ti to tako razumeš, tvoj problem.
Torej, povej mi prosim, a je tvoja 19 letna hčerka šla sama v Turčijo ali ne? Samo to me zanima. Nič drugega. Ne vem zakaj imam občutek, da še sedaj čepi doma.

Pustite lastovko….da poleti.
[/quote]
Manuela zakaj vas je tole izzvalo?

So vam rezali peruti? Poletite :)))

Koliko besed za puhoglav in prazen zapis kar se imenuje…strahopetnost :))) …. in koliko vaših komentarjev meni na samo en stavek
“Pustite lastovko poleteti.”
Osvobodite se…Manuela
[/quote]

Joj, pa res sem te morala hudo prizadeti. Očitno sem zadela tja, kjer te najbolj boli. Žalostno je, da kot mati (če sploh si) drugi materi svetuješ, naj pusti svojo 19 letno hčerko v Turčijo. In to samo.To je zelo žalostno. Ne verjamem, da ti sploh imaš otroke….

Jaz že pri polnoletne fantu travmiram ko bo hči polnoletna jaz sploh ne bom preživela tega. Jaz bom skoz v skrbeh se že vidim tam pri psihiatru gremo po recept :))

Očitno si imela slabe starše in slab odnos z njimi. Seveda tega zdaj ne boš priznala.
[/quote]

Nasprotno, imela sem (in še imam) zelo v redu odnos, ki temelji na zaupanju že tja od mojega petnajstega leta, ko sem počasi začela proces osamosvajanja. Devetnajstletnici PREPOVEDOVATI karkoli je bolano. To je odrasla oseba, lahko voli, se poroči, upravlja z denarjem, potuje, kupuje in prodaja lastnino, odgovarja za svoja dejanja in prestopke.
Vse to, ne da bi starši imeli pri tem kakršnokoli besedo.

Hvala Bogu, da nimam hčerke, za princesko z venere se pa absolutno nič ne bojim.

drug drugega programiramo

Joj, pa res sem te morala hudo prizadeti. Očitno sem zadela tja, kjer te najbolj boli. Žalostno je, da kot mati (če sploh si) drugi materi svetuješ, naj pusti svojo 19 letno hčerko v Turčijo. In to samo.To je zelo žalostno. Ne verjamem, da ti sploh imaš otroke….
[/quote] ne morem verjet, da obstajajo take zaplankane osebe, kot vi v omejevanju svojih otrok.
Kar verjamete ali ne je vaša stvar, niti malo moja. ker me pač vi niti malo ne zanimate.
Vtaknili ste se v mojih par besed, vendar je tu še več isto mislečih, kot jaz….in to registriranih….

Vi pa lahko tako strahopetno pišete pod desetimi niki….
….joj punca ne hodi v Turčijo, ker ….
strahopetnost brez meja! :))))

Evo, Miha Šalehar….material za vašo oddajo, da se malo nasmejimo….proooosim 🙂


Manuela zakaj vas je tole izzvalo?

So vam rezali peruti? Poletite :)))
[/quote]

No, zdaj si pa lepo pokazala svoj pravi obraz. Čestitam. Si oseba, ki namerno provocira, izziva itd. Pri meni ti ne bo uspelo.
In še odgovor: Ne, meni nihče ni rezal peruti. Sem imela pa starše, ki so me imeli neizmerno radi, lahko sem šla kamor sem hotela sem imela pa dovolj pametne starše, da so mi znali povedati kje in kdaj lahko name preži kakšna nevarnost in tudi sama sem bila dovolj pametna, da v države kot je Turčija (pa še kakšna bi se našla) sama NIKOLI ne bi rinila. To bi mi tudi starši odsvetovali, ne prepovedali, ODSVETOVALI, če lahko to dvoje ločiš.
Zakaj me je izzval tvoj nasvet:
Ker se mi zdi zelo grdo, kot sem že napisala, neki zaskrbljeni materi, ki ne ve ali naj 19 letno dekle pusti samo v turčijo ali ne, napisati, naj ji ne reže peruti. Dobro veš, da je Turčija nevarna, da se eni sami punci lahko marsikaj zgodi, ti pa hočeš posredno vplivati na to, da bi ta punca v Turčijo šla. Se ti res zdi to prav?
In, ko bo, če bo ta ista mati čez čas napisala, da hčerke ni nazaj, da je izginila, da jo iščejo…. boš občutila vsaj mičkeno krivde, ker si sodelovala pri njenem odhodu? Ali pa hočeš prav to? Se naslajati ob tuji nesreči, ker si lačna takšnih dogodkov, pa čeprav zaradi tega nekdo strašno trpi?
Ne vem zakaj ti sploh razlagam, očitno tega nisi zmožna razumeti.
Želim ti lep dan in čao!

Bila v Turčiji prejšnji mesec s petnajsletnim sinom. Bi šla ponovno, samo da bi obiskala druge kraje. Vsi so zelo prijazni, dobra hrana, poceni nakupi.
Če gre z agencijo, bi jaz pustila obe v Turčijo.

Ne gre za pustiti ali ne pustiti. Kot otroka iz 80 ih sva s sestro imeli vso svobodo že od začetka srednje šole dalje. Obe sva na faksu odleteli malo v tujino -delat, študirat. Moja destinacija študija je bila dogovorjena določena na podlagi pogovora z mamo in njene prošnje, da naj ne bo predaleč za obiske. Ker mi je šlo za izkušnjo samostojnosti, ne za pobeg od starsev, sem izbrala 500 km stran namesto 1000. Ni mi bilo treba upoštevati staršev, a sem jih. Tisti mladi iz neurejenih, nesrecnih druzin so iskali pobeg- nevarna, vojna območja. Pogovor, pogovor, pogovor. Ne vem, kako bi ravnala sama. Predvidevam, da bi moj mož prepovedal odhod. Pa lahko 100 krat rečete, da ti kot polnoletnemu ne morejo nic prepovedat. Al bi šel pa zraven kot varuska 🙂

ne morem verjet, da obstajajo take zaplankane osebe, kot vi v omejevanju svojih otrok.
Kar verjamete ali ne je vaša stvar, niti malo moja. ker me pač vi niti malo ne zanimate.
Vtaknili ste se v mojih par besed, vendar je tu še več isto mislečih, kot jaz….in to registriranih….

Vi pa lahko tako strahopetno pišete pod desetimi niki….
….joj punca ne hodi v Turčijo, ker ….
strahopetnost brez meja! :))))
[/quote]

Jaz pa ne morem verjeti, da obstajajo tako neodgovorne matere. In tudi ti mene čisto nič ne zanimaš, tudi tvoja hčerka ne, ki je verjetno sploh nimaš, zato pa si tako “pogumna” he he.
In zelo otročje se mi zdi zdaj preštevati koliko jih misli tako kot ti in koliko tako kot jaz. Jaz se v življenju ne odločam glede na to, kako mislijo drugi ljudje. Popolnoma nepomembno.

Očitno pa te daje tudi paranoja. Pišem samo s svojim imenom: MANUELLA!
A bo šlo???
Neodgovornost brez meja :-))))))))))))))))))))))))))))))

No, zdaj si pa lepo pokazala svoj pravi obraz. Čestitam. Si oseba, ki namerno provocira, izziva itd. Pri meni ti ne bo uspelo.
In še odgovor: Ne, meni nihče ni rezal peruti. Sem imela pa starše, ki so me imeli neizmerno radi, lahko sem šla kamor sem hotela sem imela pa dovolj pametne starše, da so mi znali povedati kje in kdaj lahko name preži kakšna nevarnost in tudi sama sem bila dovolj pametna, da v države kot je Turčija (pa še kakšna bi se našla) sama NIKOLI ne bi rinila. To bi mi tudi starši odsvetovali, ne prepovedali, ODSVETOVALI, če lahko to dvoje ločiš.
Zakaj me je izzval tvoj nasvet:
Ker se mi zdi zelo grdo, kot sem že napisala, neki zaskrbljeni materi, ki ne ve ali naj 19 letno dekle pusti samo v turčijo ali ne, napisati, naj ji ne reže peruti. Dobro veš, da je Turčija nevarna, da se eni sami punci lahko marsikaj zgodi, ti pa hočeš posredno vplivati na to, da bi ta punca v Turčijo šla. Se ti res zdi to prav?
In, ko bo, če bo ta ista mati čez čas napisala, da hčerke ni nazaj, da je izginila, da jo iščejo…. boš občutila vsaj mičkeno krivde, ker si sodelovala pri njenem odhodu? Ali pa hočeš prav to? Se naslajati ob tuji nesreči, ker si lačna takšnih dogodkov, pa čeprav zaradi tega nekdo strašno trpi?
Ne vem zakaj ti sploh razlagam, očitno tega nisi zmožna razumeti.
Želim ti lep dan in čao!
[/quote]Torej so vso pamet namesto tebe same imeli starši? Danes, ko s le še stara baba najbrž ni nič drugače, saj pamet je ali pa ni, ta ni na razpolago v trgovini in je nisi mogla dokupit, ko komande staršev več ni bilo.😁

No, zdaj si pa lepo pokazala svoj pravi obraz. Čestitam. Si oseba, ki namerno provocira, izziva itd. Pri meni ti ne bo uspelo.
In še odgovor: Ne, meni nihče ni rezal peruti. Sem imela pa starše, ki so me imeli neizmerno radi, lahko sem šla kamor sem hotela sem imela pa dovolj pametne starše, da so mi znali povedati kje in kdaj lahko name preži kakšna nevarnost in tudi sama sem bila dovolj pametna, da v države kot je Turčija (pa še kakšna bi se našla) sama NIKOLI ne bi rinila. To bi mi tudi starši odsvetovali, ne prepovedali, ODSVETOVALI, če lahko to dvoje ločiš.
Zakaj me je izzval tvoj nasvet:
Ker se mi zdi zelo grdo, kot sem že napisala, neki zaskrbljeni materi, ki ne ve ali naj 19 letno dekle pusti samo v turčijo ali ne, napisati, naj ji ne reže peruti. Dobro veš, da je Turčija nevarna, da se eni sami punci lahko marsikaj zgodi, ti pa hočeš posredno vplivati na to, da bi ta punca v Turčijo šla. Se ti res zdi to prav?
In, ko bo, če bo ta ista mati čez čas napisala, da hčerke ni nazaj, da je izginila, da jo iščejo…. boš občutila vsaj mičkeno krivde, ker si sodelovala pri njenem odhodu? Ali pa hočeš prav to? Se naslajati ob tuji nesreči, ker si lačna takšnih dogodkov, pa čeprav zaradi tega nekdo strašno trpi?
Ne vem zakaj ti sploh razlagam, očitno tega nisi zmožna razumeti.
Želim ti lep dan in čao!
[/quote] Vse to, se lahko zgodi tudi v Sloveniji.
Se spomnite tragedije, ko je privezal dekle ob drevo in jo mučil????

Za vsakim vohalom videti strahove je nesmisel.

Jaz pa ne morem verjeti, da obstajajo tako neodgovorne matere. In tudi ti mene čisto nič ne zanimaš, tudi tvoja hčerka ne, ki je verjetno sploh nimaš, zato pa si tako “pogumna” he he.
In zelo otročje se mi zdi zdaj preštevati koliko jih misli tako kot ti in koliko tako kot jaz. Jaz se v življenju ne odločam glede na to, kako mislijo drugi ljudje. Popolnoma nepomembno.

Očitno pa te daje tudi paranoja. Pišem samo s svojim imenom: MANUELLA!
A bo šlo???
Neodgovornost brez meja :-))))))))))))))))))))))))))))))
[/quote] Namenjate mi že tretjo stran :))))
me pa veseli, da ste končno sposobna zaključiti kot jas…z nasmehom 🙂 Pozdrav. :))))

Vse to, se lahko zgodi tudi v Sloveniji.
Se spomnite tragedije, ko je privezal dekle ob drevo in jo mučil????

Za vsakim vohalom videti strahove je nesmisel.
[/quote]Je tako, V Kašmirju kjer gojijo planjave tulipanov je lepo.😁

Pa je katera od “odgovornih mater” že bila v Turčiji?
100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} da ne.

Je tako, V Kašmirju kjer gojijo planjave tulipanov je lepo.😁
[/quote] jap… in pa med kolibami v indijski vasi, kjer ti misel ne pride, da te lahko piči cobra…ker se počutiš varno kot doma…. :)))

Kako kaj češje? Lani nič…letos ničččč???

mah…. ni varno tam pri vas 🙂

jap… in pa med kolibami v indijski vasi, kjer ti misel ne pride, da te lahko piči cobra…ker se počutiš varno kot doma…. :)))

Kako kaj češje? Lani nič…letos ničččč???

mah…. ni varno tam pri vas 🙂
[/quote]Kaj pa vem, ene se me bojijo😁 Ampak ti, ki si med bolj pogumnimi, bi zagotovo lahko prišla na češnje. Verjameš ali ne, je letos večina češenj ostala na drevesu. Klinc gleda, mene cele dneve ni doma in če so toliko komot, da si ne pridejo nabrat, pa naj bo tako.

Kaj pa vem, ene se me bojijo😁 Ampak ti, ki si med bolj pogumnimi, bi zagotovo lahko prišla na češnje. Verjameš ali ne, je letos večina češenj ostala na drevesu. Klinc gleda, mene cele dneve ni doma in če so toliko komot, da si ne pridejo nabrat, pa naj bo tako.
[/quote] A je varno pol?

A je varno pol?
[/quote]Ja, kaj pa vem, monklje bi rekle da ni, tiste ki so res prišle k meni na obisk, so pa imele le pozitivne izkušnje in zabavno vzdušje.😁


Kkao jo pa potem poznaš, torej v sedanjiku, če se ni nikoli vrnila?😁
[/quote]

Dej Modrič, nehaj že s to tvojo prizadetostjo. Sej vsi vemo, da te v reali nihče ne šlivi in je mon tvoj lajf.
S svojim srednjim spolom pa izpades še bolj glup kot si

Pustite lastovko….da poleti.
[/quote]

V Turčiji jo znajo sklatit… 😉
Tja sicer potujejo 40+ dame, mlada punca pa se zna tam znajti v težavah, odvisno kam gre.
Če bi šla s fantom, kot par, je čisto drugače.

New Report

Close