Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bi za 10.000 evrov raje kupili nov ali rabljen avto?

Bi za 10.000 evrov raje kupili nov ali rabljen avto?

Star avto je kot stara baba, vedno ji nekaj manjka![/quote]

hja… a temu se reče dobro utemeljeno in razloženo mnenje, na katerega se človek lahko zanese?[/quote]

Ne vem kakšno utemeljitev bi ti rad. Star avto je pač star. Nikoli ne veš zakaj ga nekdo prodaja. Zelo verjetno je, da ima skrito napako, ki jo boš odkril, ko ga boš že imel.
V glavnem, tu sploh ni kaj za pomišljati.
Nekateri ste pač avanturisti in kdo bi vam branil. Zase vem, da starega pač ne bi kupila nikoli.

Želel sem utemeljitev zakaj tako misli. Ti si razložila.

Ni mi sicer tako jasno zakaj bi rabljen avto zelo verjetno imel skrito napako… ti pa ne ugovarjam. Vsakomur svoje in za njegov/njen denar.

Samo kot zanimivost ti povem, da napake – če so lastne določenemu tipu vozila mehaniki poznajo, pa tudi po netu in v strokovno javnosti se razve. In obstajajo testi in pregledi s katerimi se da odkriti večino napak, ki lahko povzročijo dražja popravila.
Malenkosti pa ponavadi niso problematične.

Isto se najde med starimi babami kaka dobra miflica kakor tudi med starimi avti kak dober avto.babe pa niste niti za nove avte,ker vse pokvarite.če kupiš novi avto za 15 jurjev a si predstavljaš koliko desetletij lahko popravljaš kripo za ta denar.ne ,ker nimaš pojma.
Meni je slajši star avto ampak vrhunski,baba tudi lahko ima 40 in kakšen šlauf okoli pasu ,če dobro seksa pa ima denar ,jo raje porabim kot kakšno mlado zateženo,ki misli dneve in noči kako ji bi jaz kupil novo avto

Cena avtomobilom hitro pada, zato se ne splaca kupovati novega. Kupi ali starega okoli 2 leti, ko e napak se niso pokazale, ali pa vec kot 5 let starega, ko so napake ze pokazale in so bile popravljene.

Vsekakor 2-3 leta starega, ker pri novem enostavno preveč izgubiš! Mora pa imeti vsaj 1 leto garancije.

Deset jurjev za chevrolet pa neka korejska jajca od kie nebi nikoli dal, pa čeprav je novo. Raje kupim par let nissana, toyoto…

Rabljenega – nikoli. Pri rabljenem izgubiš vse kar si dal. Rabljeno je rabljeno, adacta, fuč po domače povedano. Nihče ga ne prodaja brez vzroka. Da boš pa našel tistega, ki ga proda po dveh letih samo zato, ker želi nov model, je pa kot iskanje igle v senu.
Novo je novo, staro pa staro. Sigurno imam raje en razred manj, pa novo, kot en cenovni razred več, pa staro.

Lani prodala 7 let star avto, ker sem bila v finančni krizi. Avto je bil ena a in ga ne bi prodajala, če ne bi bilo nujno. Letos sem kupila tri leta star avto, ker nekdo ni zmogel plačevati leasinga. Avto dela kot urica.
Nikoli nisem imela posebnih težav z avti, pa če sem kupila novega ali “starega”.

Pa definirajte kaj je star. Zame dve tri leta star avto ni star, le rabljen.

Rabljenega – nikoli. Pri rabljenem izgubiš vse kar si dal. Rabljeno je rabljeno, adacta, fuč po domače povedano. Nihče ga ne prodaja brez vzroka. Da boš pa našel tistega, ki ga proda po dveh letih samo zato, ker želi nov model, je pa kot iskanje igle v senu.
Novo je novo, staro pa staro. Sigurno imam raje en razred manj, pa novo, kot en cenovni razred več, pa staro.[/quote]

Luštno. Takih so prodajalci vozil zelo veseli.
Pa država tudi – zaradi davkov.

Rabljenega – nikoli. Pri rabljenem izgubiš vse kar si dal. Rabljeno je rabljeno, adacta, fuč po domače povedano. Nihče ga ne prodaja brez vzroka. Da boš pa našel tistega, ki ga proda po dveh letih samo zato, ker želi nov model, je pa kot iskanje igle v senu.
Novo je novo, staro pa staro. Sigurno imam raje en razred manj, pa novo, kot en cenovni razred več, pa staro.[/quote]

A ti resnično verjameš v te nebuloze, ki jih pišeš ali samo provociraš? Ker če ne provociraš, potem tvoj IQ ne more biti več kot ene 60.

Čisto resno in če si še tako mečeš pesek v oči, je to edina resnica.
Kakšna oseba si ti, si jasno pokazal-a s svojimi žalitvami, ki so ti šle gladko z jezika. Sam jaz kje žalila tebe?
Tvoja reakcija je reakcija užaljenega malega človečka, ki si novega avtomobila ne more privoščiti.
Ti si kar kupuj stara jajca in se vozi z njimi dokler bo šlo. Potem boš šel/šla pač po druga stara jajca.
Nekaterim pač drugače ne znese :-)))

Ne, ni star kot star. Je pa rabljen, če ti je tak izraz bolj všeč. Verjamem, da je bilo s tvojim avtomobilom vse v redu ampak kupec tega zagotovo ne more vedeti. Lahko je vse v redu, lahko ni. Sama nimam toliko denarja, da bi se šla to loterijo. Ko kupim, kupim novega.

Rabljenega, dve, tri leta starega.

Rabljenega – nikoli. Pri rabljenem izgubiš vse kar si dal. Rabljeno je rabljeno, adacta, fuč po domače povedano. Nihče ga ne prodaja brez vzroka. Da boš pa našel tistega, ki ga proda po dveh letih samo zato, ker želi nov model, je pa kot iskanje igle v senu.
Novo je novo, staro pa staro. Sigurno imam raje en razred manj, pa novo, kot en cenovni razred več, pa staro.[/quote]

Luštno. Takih so prodajalci vozil zelo veseli.
Pa država tudi – zaradi davkov.[/quote]

In kaj? Tudi tebe so veseli, ko prideš na boljši trg….
Glej, smešno se mi zdi, ker večina kupujete stare avtomobile, kako iz vseh strani napadate tistega, ki si raje (utemeljeno) kupi novega. Zanimivo, a ne?
Mene nihče ne bo prepričal, da ne bi vsi vi, ki kupujete stare, raje kupili novega. Če ne gre, pač ne gre.
Ti kupi starega, jaz sem kupila novega. Vsak po svojem okusu in predvsem po svojih zmožnostih.

Kupila bi rabljenega. NIKOLI ne bi kupila novega, saj izgubi 20 odstotkov vrednosti, ko ga zapelješ iz avtosalona, kar je čista bedarija. Kot je nekdo že zapisal, za ta denar dobiš zelo malo rabljenega, z malo kilometri, po možnosti je še v garanciji. Imam mehanika v familiji, zato približno vem, o čem govorim.

Luštno. Takih so prodajalci vozil zelo veseli.
Pa država tudi – zaradi davkov.[/quote]

In kaj? Tudi tebe so veseli, ko prideš na boljši trg….
Glej, smešno se mi zdi, ker večina kupujete stare avtomobile, kako iz vseh strani napadate tistega, ki si raje (utemeljeno) kupi novega. Zanimivo, a ne?
Mene nihče ne bo prepričal, da ne bi vsi vi, ki kupujete stare, raje kupili novega. Če ne gre, pač ne gre.
Ti kupi starega, jaz sem kupila novega. Vsak po svojem okusu in predvsem po svojih zmožnostih.[/quote]
gre za 10.000 €
nič več
za ta denar bi kupila rabljenega

Luštno. Takih so prodajalci vozil zelo veseli.
Pa država tudi – zaradi davkov.[/quote]

In kaj? Tudi tebe so veseli, ko prideš na boljši trg….
Glej, smešno se mi zdi, ker večina kupujete stare avtomobile, kako iz vseh strani napadate tistega, ki si raje (utemeljeno) kupi novega. Zanimivo, a ne?
Mene nihče ne bo prepričal, da ne bi vsi vi, ki kupujete stare, raje kupili novega. Če ne gre, pač ne gre.
Ti kupi starega, jaz sem kupila novega. Vsak po svojem okusu in predvsem po svojih zmožnostih.[/quote]
Mater pa kdo ti to brani.saj si žihr kupiš novega.kaj se sliniš tod.če je večina raje z starimi avti te ne rabi to prizadet.meni je tudi lepše,ko mi v žepu ostane 20 tisoč,kot,da bi plačeval trgovce in ddv za velike vrednosti.
A je jasno ali ni

Samo enkrat sem imel nov avto. Nikoli več ne bom naredil te napake.

Sicer sem do zdaj zamenjal ene pet avtov, ampak toliko popravljal kot t.i. novega nisem nobenega.

Kupi fiat Cromo letnik 2010 in ene jurja prihrani za kak servis. Za tak denar težko dobiš boljšo križarko z res obilo prostora za najstnike (mi smo našo posedali na zadnje zice, dokler ni požegnala).

In kaj? Tudi tebe so veseli, ko prideš na boljši trg….
Glej, smešno se mi zdi, ker večina kupujete stare avtomobile, kako iz vseh strani napadate tistega, ki si raje (utemeljeno) kupi novega. Zanimivo, a ne?
Mene nihče ne bo prepričal, da ne bi vsi vi, ki kupujete stare, raje kupili novega. Če ne gre, pač ne gre.
Ti kupi starega, jaz sem kupila novega. Vsak po svojem okusu in predvsem po svojih zmožnostih.[/quote]
Mater pa kdo ti to brani.saj si žihr kupiš novega.kaj se sliniš tod.če je večina raje z starimi avti te ne rabi to prizadet.meni je tudi lepše,ko mi v žepu ostane 20 tisoč,kot,da bi plačeval trgovce in ddv za velike vrednosti.
A je jasno ali ni[/quote]

A ti tudi lajaš, ker si prizadet, ker si ne moreš kupiti novega? Pač ne trobimo vsi v tvoj rog, nekateri imamo pač raje novega. Kaj te zdaj boli? Zakaj bi morala jaz trditi, da bi raje imela starega, če to ni res? Ne, nikoli ne bi imela rabljenega. Ne bom lagala samo zato, da bo tebi lažje pri duši.

In veš kaj, ravno zato, ker tudi jaz vidim denar raje v svojem žepu, kupim novega.Mi na kraj pameti ne pade, da bi dala 10.000 za staro garo, če lahko za ta denar dobim novega. Potem pa še 1000, pa še 1000, pa še… za popravila. Kot sem že rekla, nisem tako bogata, da bi si to lahko privoščila.
Ti pač ne moreš drugače, ker ti drugače ne znese, sem že povedala.
Zdaj se pa umiri in se nehaj razburjat. Vprašanje v prvem postu je bilo ali bi imeli raje nov ali star avto.
Moj odgovor je NOV! Tvoje lajanje ni potrebno :-p

Ampak res, kaj se razburjate, vsak lahko pove svoje mnenje. Nekdo prisega na nove, nekdo na stare. Takšna kregarija in zmerjanje ker bi nekdo raje imel nov avto, kaže samo na to, da bi tudi večina drugih raje imela nov avto ampak ga nima zaradi slabe finančne situacije. Zato mislim, da ti odgovori tukaj sploh niso več verodostojni.

Luštno. Takih so prodajalci vozil zelo veseli.
Pa država tudi – zaradi davkov.[/quote]

In kaj? Tudi tebe so veseli, ko prideš na boljši trg….
Glej, smešno se mi zdi, ker večina kupujete stare avtomobile, kako iz vseh strani napadate tistega, ki si raje (utemeljeno) kupi novega. Zanimivo, a ne?
Mene nihče ne bo prepričal, da ne bi vsi vi, ki kupujete stare, raje kupili novega. Če ne gre, pač ne gre.
Ti kupi starega, jaz sem kupila novega. Vsak po svojem okusu in predvsem po svojih zmožnostih.[/quote]

Heh… tu se zelo motiš; sredstev je čisto dovolj za nov avto, vendar meni gre za smiselnost zapravljanja – zame.
Kaj si o tem kdorkoli misli… je pa pač njegova/njena stvar.

Jaz imam za razliko v ceni mnogo raje gliser (ali pa še en dober bicikel ali kajak) kot pa nov avto – in seveda tebe ne mislim prepričevat, niti približno; saj vendar potrebujemo ljudi tvoje miselnosti, sicer jaz (in drugi) ne bi imel od koga kupit rabljenega avta (ali česa drugega rabljenega).

Večina mogoče. Jaz ne, niti pod razno…razmišljam namreč podobno kot Rok. Za tisto razliko si raje kupim kaj drugega. Pa mi lahko po mili volji pod nos mečeš, da nimam novega avta le zato, ker si ga ne morem privoščiti. Naa. Figico.

Avta, ki nov stane 10 000, si nikoli nisem zelela. Tak je bil moj prvi avto, nov in v nizkem cenovnem razredu. Za studentski avto je bil super, to je pa tudi vse. Od takrat naprej pa vedno kupim 3 ali 4 leta star rabljem avto, ki je bil nov 30 000 ali vec. Do zdaj se nisem imela slabih izkusenj in vedno se vozim udobno.

Privarčevanega smo imeli za novega Citroena C4 z kar nekaj opreme.
Kupili smo 2 leti staro Opel Astro in privarčevali kar zajeten kupček denarja.
Prepričal nas je pa dober prijatelj, ki dela v avtosalonu (CITROEN!) in nam je
iz srca svetoval ne kupovat novega avta.

Avto vozi kot urca, nobenega popravila še potrebnega. Skratka zadovoljni.
Nikoli več novega.

Če bi kupili star becikelj bi še več privarčevali.

New Report

Close