Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bil je užaljen, ko sem mu rekla, da brez negativnega testa ne bom spala z njim

Bil je užaljen, ko sem mu rekla, da brez negativnega testa ne bom spala z njim

SPloh ne razumem tega strahu in sramu glede testiranja za spolno prenosljive bolezni. Stara sem 30, spoznala sem moškega, ki je dve leti mlajši in se je hitro pohvalil, da jih rad položi, najraje brez kondoma. Sva bila najprej samo prijatelja, zadnje čase pa se med nama plete nekaj več, ampak nočem iti z njim v posteljo, dokler se tip ne testira. To sem mu tudi prijazno povedala, da glede na število avantur, ki jih je imel samo v zadnjem letu pač ne želim tvegati. Ne mislim, da “umazan”, samo pač želim preveriti in z največjim veseljem naredim enako. Ampak njemu je to višek žaljivosti, da ga silim v testiranje, v kondome …. mislim, kaj naj? To je odgovorno in zdravo in tip pri 28ih bi to moral vedt!

 

Če hočeš biti ti odgovorna, ga odpikaj in ignoriraj, ker le s tem se boš popolnoma zaščitila.

Ja, tipi so pač takšni, ljudje so idioti in mislijo, da če seksajo z “nesumljivimi” partnerji, ne morejo nič dobiti. Kot da ti piše na čelu, ali imaš kakšno bolezen.

Glede na njegovo aktivnost ima zihr klamidijo, tega pa nočeš dobiti.

Pravilno. Samo informativno ti povem, da jaz sem se pa dal testirat. Edina bolezen ki jo imam je sindrom.

A da bi pa kakšnega izbrala, ki je bolj miren in odgovoren pa ne? Je treba zbrat takega ki menja spolne partnerje kot spodnje perilo. Kako tako ženske padate na te ki dajo samo na videz in se delajo frajerje je neverjetno. Pa ta test ti nič ne bo pomagal, ko bo jutri s tabo, čez en tedn pa z drugo in potem spet s tabo…

Včasih so ženske odbijali tisti, ki jih imajo veliko, ker je bila primarna družina. Danes pa še pri 40 mislijo da so mlade, pa polovica mati samohranilk. Ja če bi zbrale mirne in zveste partnerje do tega ne bi prišlo.

Boš pač na roke mencala. Nobene škode.

Ma zakaj kompliciras?? Ima kako spb/nima… Lahko staknes ne mores… Kaj jo bos sparala…? Brezveze. Daj mu. Pa tud ce staknes kaj… Brezveze. Jeebes te detajle… Enkrat se zivi.

Ne pozabi še na negativni test na koronavirus?

Kako poteka testiranje? Greš z njim da se prepričaš da je res on dal kri in si cel naslednji teden z njim 24/7  da počakaš na rezultate?
oziroma kako veš, da se od petka do petka ne bo onegavil z drugimi?

Odgovor na objavo uporabnika
Potek, 28.06.2021 ob 16:49

Kako poteka testiranje? Greš z njim da se prepričaš da je res on dal kri in si cel naslednji teden z njim 24/7  da počakaš na rezultate?
oziroma kako veš, da se od petka do petka ne bo onegavil z drugimi?

A ti to resno sprašuješ???

Odgovor na objavo uporabnika
ADajnooo, 28.06.2021 ob 16:53

A ti to resno sprašuješ???

Čisto resno! Zakaj ti je čudno?

Odgovorno in zdravo je, da ne seksaš s takimi ljudmi, lp.

vem, da se sliši butasto – ampak kje pa se lahko testiraš in koliko stane (če je plačniško) za en tak “uizi komplet”? Ful se mi dopade v smislu “potrjeno, da nič nimaš/m”. Dejstvo je, da nismo več nedolžni do poroke, še vedno pa precej stigme in komplikacij okoli želje po testiranju.

Ker ne naskakujem glupih dedcev!

Odgovor na objavo uporabnika
dajmo se testirat, 28.06.2021 ob 13:40

SPloh ne razumem tega strahu in sramu glede testiranja za spolno prenosljive bolezni. Stara sem 30, spoznala sem moškega, ki je dve leti mlajši in se je hitro pohvalil, da jih rad položi, najraje brez kondoma. Sva bila najprej samo prijatelja, zadnje čase pa se med nama plete nekaj več, ampak nočem iti z njim v posteljo, dokler se tip ne testira. To sem mu tudi prijazno povedala, da glede na število avantur, ki jih je imel samo v zadnjem letu pač ne želim tvegati. Ne mislim, da “umazan”, samo pač želim preveriti in z največjim veseljem naredim enako. Ampak njemu je to višek žaljivosti, da ga silim v testiranje, v kondome …. mislim, kaj naj? To je odgovorno in zdravo in tip pri 28ih bi to moral vedt!

 

Jaz sem tudi enemu verjela, da nima nic. Sva se spoznavala ene 2 meseca. No potem sem pa zrla antibiotike in se testirala na vse zivo. Ne splaca se zarad fuka zdravje zjebat. Ma rajs grem v celibat. Ne rabis it po moji poti. Ti dam popolnoma prav.

Povej mu, da sta vaš poštar in tvoj sodelavec v službi cepljena. Se bo hitro šel cepit.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 4811, 28.06.2021 ob 19:09

vem, da se sliši butasto – ampak kje pa se lahko testiraš in koliko stane (če je plačniško) za en tak “uizi komplet”? Ful se mi dopade v smislu “potrjeno, da nič nimaš/m”. Dejstvo je, da nismo več nedolžni do poroke, še vedno pa precej stigme in komplikacij okoli želje po testiranju.

Na zavodu za transfuzijo v Lj

brezplačno

Po eni strani je pametno, da partnerja to naredita, če sta imela več spolnih partnerjev, po drugi pa je največja odgovornost, da se ne zapletamo z promiskuitetnimi ljudmi. Ženske smo veliko bolj čustvetna bitja in z moškim, ki menja ženske kot po tekočem traku, se nima smisla zapletati, ker takšni moški običajno tudi poročeni in z otroci ne rečejo ne, če imajo priložnost, nekateri pa te priložnosti samo iščejo. To pomeni za žensko samo prizadetost, ločitev, prizadetost otrok … Kaj torej hočeš od njega? Avanturo? Resno zvezo (upam, da ne siliš v nesrečo)? Ti je res vseeno, če je nekdo pred teboj imel spolni ud v ogromno ženskah? Glej, ženska, ki se ceni, se s takšnimi moškimi ne zapleta.

Zdi se mi prav, da si ga postavila pred to dejstvo, ker če si moškemu vsaj malo vredna, zaradi tega testa ne bo kompliciral.Če pa tega ne naredi, potem veš, kje si – si samo ena nepomembna črtica. Tudi jaz sem svojega partnerja prosila, če se gre testirat, ker so se mi pojavljala vnetja in se je šel. Bil je negativen na več SPB.

Glede spolno prenosljivih bolezni pa tako. So SPB, ki se običajno ne testirajo, lahko povzročijo zdravstvene težave. NPr. za visoko rizične HPV viruse ga verjetno bodo testirali, ker testiranje za moške ni zanesljivo, zato testirajo samo ženske. Prisotnost tega virusa pa povzroča raka na materničnem vratu. Pa še kakšen takšen primer je.

Mogoče sem se preveč razpisala, mogoče “težim”, ampak ne vem, nekako sem čutila,da moram zapisati, kar sem zapisala.

 

 

Avtorica js te cist podpiram in razumem. Tudi sama sem enkrat spala z enim takim in sem se potem zadost presekirala. Hvala bogu nisem staknila nic.

Ce se ne testira potem ga pusti.

Kaj naj?  Tipa siliš v nek test namesto da ti že njegovo kurbanje jasno pove, da v tvoje telo nima dostopa.

Odgovorno in zdravo je v tem primeru le to, da se s takim ki je pofukcal sve isvašta ne pečaš.

jst se ga s palco ne bi dotaknila, kaj šele da bi ga prepričevala v test in kondom, da bi z njim sexala-vozi miško stran od mene, druge opcije sploh ni.

Dobila si zelo jasne in dobre odgovore. Vseeno naj dodam,da sem vesela, da si tako pametna in skrbiš zase. Kakorkoli že se boš odločila, temu brez kondoma ne razpiraj nog, tudi če je negativen na tistih par bolezni,ki jih testirajo na transfuzijski kliniki v LJ. Na pogovor pred testiranjem bo šel vsak sam in tale tip ne bo povedal resnice ne medicinskemu osrbju,ne posledično tebi. Vsekakor pa, če ti ga uspe prepričati, da bo opravil test in bo ta po čudežu negativen, bo ta tip to “zdravost” s pridom uporabljal pri prepričevanju vseh bodočih partnericah,ki jih bo polagal med vajino zvezo.

Bravo, čestitke za to pamet. Meni je žal, da nisem bila tako bistra in zahtevala od svojega podobno. Zelo hitro se lahko zaplete in velik problemov je že samo s hpv, kaj šele kaj drugega. Moj je bil tud užaljen, da želim kondom… Ko pa sem zanosila, me je pa zapustil. Bodi vztrajna in predno se mi predaš naj gre skozi teste ljubezni. Malo preveri kako reagira na določene situacije in njegovo potrpežljivost.

Srečno.

Cisto prav delate. Meni je zal, da sem imela bad feeling in nisem vztrajala. Le pogumno.

    Edino pravilno, da prosis naj se gre testirat. Tip, ki ga vtika v vsako luknjo brez zascite samo da njemu pase je totalen egoist. Ti pa si kreten Somebody705. Za kozlat, dajte malo pameti v glavo.

Testiranja opravljajo v Lj ze desetletja. Prijateljica se je po razhodu s tipom bogate preteklosti sla testirat na hiv, h sreci vse ok. Jo je pa do testiranja oz rezultata stalo živcev.
Ni vredno si otežit lajfa če imas nizko nabirko trofej, ce sta pa oba tam-tam, je pa najbrz vseeno ali kako?

Z mojim sva se šla skupaj testirat, bilo je totalno relax in zbližujoče. Tale tvoj pa postsvlja svoj ego pred tvojim občutkom varnosti. Ni vredno se s takim loterijo špilat glede STDjev + tak ego je dokaj unworkable, bodo še drugi primeri, trust me, nočeš tega.

New Report

Close