Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bil je že poročen z mano pa ne

bil je že poročen z mano pa ne

Zlat prstan na roki. 😉
[/quote]

s poroko se spremeni samo to, da je to dokaz partnerske zveze in ti ni treba v vseh postopkih dokazovati obstoja partnerske zveze.
ampak če ti je pri zvezi pomembna samo ljubezen, potem pa res ne igra nobene vloge:)

Nekaterim poroka ne pomeni nič, drugim pa je to zelo važno potrdilo prisege, da nameravata biti dva skupaj do konca življenja. To drugo je tudi tradicija, stvar vere, skratka zelo globoka stvar v življenju posameznika, ki poroko ceni. Zato je treba med dvema, ki se začenjata spoznavati, takoj razčistiti pomen poroke. Če en gleda na to, kot na nepotrebno, nepomembno, drugemu pa je to življenjskega pomena, je najbolje, da se takoj razideta.
Avtorica, ampak vidva sta skupaj že sedem let. Strinjam se s tabo in tvojimi pomisleki, saj tudi meni poroka veliko pomeni. Moja prva poroka je bila sicer neuspešna, vendar me to ni zadrževalo pred tem, da se ne bi ponovno poročila s človekom, ki sem ga spoznala 7 let po ločitvi. Svetujem ti, da svojemu dragemu poveš direktno, da tebi poroka veliko pomeni in da si ne želiš vsega življenja preživeti na koruzi. Potem pa boš videla, kako se bodo stvari odvijale. Nič ne omenjaj več poroke z njegovo bivšo, to je preteklost, vidva sta zdaj važna in vajina poroka, o tem se pogovarjajta. Danes ni več pravila,da mora moški pasti na kolena pred žensko z zaročnim prstanom. Poroka je lahko tudi obojestranski dogovor, tudi na pobudo partnerke, saj vsi vidimo, da so v današnji družbi moški premalo samoiniciativni. Želim vama veliko sreče v skupnem življenju!


Ona ima kompleks ker se počuti kot priležnica. S poroko bo to čudežno izginilo.? Ne, samo preusmerilo se bo drugam. S prvo se je razšel, torej če bi bilo med njima vse cool se ne bi
Simbolično se lahko poročita tudi na plaži..
Iz zakona se pa ne more zviznit.? Če se ne bi moglo bi ostal z bivšo ženo.. Če jo ima rad in jo ceni jo bo s poroko ali brez.. Če ne, pa nobena poroka ne bo pomagala
Saj nista 20 let stara ampak 50 več.. Od kje taki kompleksi.? Sama sebe v nič daje ko se počuti kot priležnica, to izhaja iz nje. Razumela bi ta kompleks če bi bil on se vedno poročen in bi mu bila ljubica. Ona je pa njegova partnerka s poroko ali brez. Z njim živi in si deli posteljo in mizo
[/quote]

Iz zakona precej težje (vsaj časovno) zviznež kot iz izvenzakonske zveze, ker so potrebni postopki za razveljavitev. Torej na drugi strani tisti, ki hitro hoče čez noč pobrati šila in kopita, ker recimo se mu zazdi da je ugledal nekje boljšo, precej prej to naredi pri IZS kot poroki.
In logično iz tega vidika se počuti ja kot priležnica in samo ena na hitro, ki jo lahko takoj zamenja – in to upravičeno. To ni kompleks , to je upravičeno.

če obrnemo – če je tako zagret za stalno vezo in ga gresta opraviti poroko brez hudih ceremonij in stroškov (razen prstanov), kaj njega tako moti pri poroki – saj zakonsko so njegove obveznosti vse iste, četudi se ne poroči- razen zvizne lahko prej seveda 🙂 kot že povedano.
Kaj je tako grozljivega pri enem obredu, da se tega noče it, če sicer domnevno sprejme pa vse kakor poročeni pari. To me zanima? Kaj je tisto kar ga tako muči? Bi bilo zanimivo to slišati.

Iz zakona precej težje (vsaj časovno) zviznež kot iz izvenzakonske zveze, ker so potrebni postopki za razveljavitev. Torej na drugi strani tisti, ki hitro hoče čez noč pobrati šila in kopita, ker recimo se mu zazdi da je ugledal nekje boljšo, precej prej to naredi pri IZS kot poroki.
In logično iz tega vidika se počuti ja kot priležnica in samo ena na hitro, ki jo lahko takoj zamenja – in to upravičeno. To ni kompleks , to je upravičeno.

če obrnemo – če je tako zagret za stalno vezo in ga gresta opraviti poroko brez hudih ceremonij in stroškov (razen prstanov), kaj njega tako moti pri poroki – saj zakonsko so njegove obveznosti vse iste, četudi se ne poroči- razen zvizne lahko prej seveda 🙂 kot že povedano.
Kaj je tako grozljivega pri enem obredu, da se tega noče it, če sicer domnevno sprejme pa vse kakor poročeni pari. To me zanima? Kaj je tisto kar ga tako muči? Bi bilo zanimivo to slišati.
[/quote]
Kako on gleda na to ne vem ker ga ni tu 🙂
Jaz govorim o kompleksih ki jih ima avtorica (ne vidi da sama sebe v nič daje ,ko grdo misli o sebi )
Zamenja mene lahko tud moj mož jutri.. Pa čeprav sva poročena in imava dva otroka
Komot zvizne iz zakona dobesedno čez noč (ali jaz) spakira in gre (svoje stanovanje ima torej na cesti ne bi bil) in kaj točno mu morem.? Cisto nič ,tako kot on meni ne..
Za ločitev ne rabiš soglasja, Samo za poroko. Ločijo te tudi če nasprotujes.

Iz zakona precej težje (vsaj časovno) zviznež kot iz izvenzakonske zveze, ker so potrebni postopki za razveljavitev. Torej na drugi strani tisti, ki hitro hoče čez noč pobrati šila in kopita, ker recimo se mu zazdi da je ugledal nekje boljšo, precej prej to naredi pri IZS kot poroki.
In logično iz tega vidika se počuti ja kot priležnica in samo ena na hitro, ki jo lahko takoj zamenja – in to upravičeno. To ni kompleks , to je upravičeno.

če obrnemo – če je tako zagret za stalno vezo in ga gresta opraviti poroko brez hudih ceremonij in stroškov (razen prstanov), kaj njega tako moti pri poroki – saj zakonsko so njegove obveznosti vse iste, četudi se ne poroči- razen zvizne lahko prej seveda 🙂 kot že povedano.
Kaj je tako grozljivega pri enem obredu, da se tega noče it, če sicer domnevno sprejme pa vse kakor poročeni pari. To me zanima? Kaj je tisto kar ga tako muči? Bi bilo zanimivo to slišati.
[/quote]

Spet je stvar samo enega pildka. Če je par nima otrok in premoženja. Če pa oboje ima, je pa v vsakem primeru enaka štala. Tudi iz zunajzakonske zveze se ne zvizne kar tako, če te nanjo kaj veže. Danes se lahko dejansko ločiš prek e-obrazca. Da ne boste sanjali o nekih postopkih.

Spet je stvar samo enega pildka. Če je par nima otrok in premoženja. Če pa oboje ima, je pa v vsakem primeru enaka štala. Tudi iz zunajzakonske zveze se ne zvizne kar tako, če te nanjo kaj veže. Danes se lahko dejansko ločiš prek e-obrazca. Da ne boste sanjali o nekih postopkih.
[/quote]
ok, sprejemam tvojo razlago, ampak ob njej mi je še toliko bolj nelogično zakaj ga potem poroka sama kot obred tako moti – zanj se nič ne spremeni v bistvu (recimo,da ne zapravljata bajnih zneskov in se poročita sama – so strošek zgolj prstani če mu je to tak problem, potem je škrt in je jasno tudi razlog za skrb glede veze z njim).
Tako da še toliko manj razumem zakaj ga poroka tako moti. z mojega vidika se očitno z vidika obveznosti zanj nič ne spremeni ali je poročen ali pa v izs. Torej bi lahko tako prisluhnil partnerkini želji po poroki, saj sam ob tem ne doživi nobene bistvene spremembe, ki bi ga dodatno obremenjevala. za partnerko pač je tudi enako glede obveznosti, s tem da ona v tem primeru dobi izpolnjeno željo po doživetem obredu, ki ji pač toliko pomeni. In se mi zdi to popolni kompromis.

Tako jaz to vidim.


ok, sprejemam tvojo razlago, ampak ob njej mi je še toliko bolj nelogično zakaj ga potem poroka sama kot obred tako moti – zanj se nič ne spremeni v bistvu (recimo,da ne zapravljata bajnih zneskov in se poročita sama – so strošek zgolj prstani če mu je to tak problem, potem je škrt in je jasno tudi razlog za skrb glede veze z njim).
Tako da še toliko manj razumem zakaj ga poroka tako moti. z mojega vidika se očitno z vidika obveznosti zanj nič ne spremeni ali je poročen ali pa v izs. Torej bi lahko tako prisluhnil partnerkini želji po poroki, saj sam ob tem ne doživi nobene bistvene spremembe, ki bi ga dodatno obremenjevala. za partnerko pač je tudi enako glede obveznosti, s tem da ona v tem primeru dobi izpolnjeno željo po doživetem obredu, ki ji pač toliko pomeni. In se mi zdi to popolni kompromis.

Tako jaz to vidim.
[/quote]

Poznaš pregovor o zviti vrv? In iz teksta nisem razbrala, da je in strogo proti poroki, ampak da se o tem niti ne pogovarjata, ker ona “čaka” kot princeska, da ji bo razbral željo iz oči. Ženska pri 50 letih. Ona ga pač ne bo prosila, a ne? Torej ji mora brati misli. Midva sva se o poroki zmeraj odkrito pogovarjala. Zakaj ja, zakaj ne. Če niti tega pogovora ne zmoreta, res vprašanje, za kako trdno zvezo gre. In predvsem kako odkrito.

s poroko se spremeni samo to, da je to dokaz partnerske zveze in ti ni treba v vseh postopkih dokazovati obstoja partnerske zveze.
ampak če ti je pri zvezi pomembna samo ljubezen, potem pa res ne igra nobene vloge:)
[/quote]

Za njo bi se spremenilo veliko, ker očitno želi pred prijateljicami pokazat, da je enakovredna, ker je poročena žena.
Ja, pri ženskah pri 50-tih je poročenost še vedno nekaj, kar je IN in potem si nekaj več.
Ker imaš MOŽA.
Partner je še vedno manj kot mož.In ona kot partnerka manj kot , če bi bila njegova žena.

Poznaš pregovor o zviti vrv? In iz teksta nisem razbrala, da je in strogo proti poroki, ampak da se o tem niti ne pogovarjata, ker ona “čaka” kot princeska, da ji bo razbral željo iz oči. Ženska pri 50 letih. Ona ga pač ne bo prosila, a ne? Torej ji mora brati misli. Midva sva se o poroki zmeraj odkrito pogovarjala. Zakaj ja, zakaj ne. Če niti tega pogovora ne zmoreta, res vprašanje, za kako trdno zvezo gre. In predvsem kako odkrito.
[/quote]
no, to o zviti vrvi, mora pač on sam predelat, je pregovor zgolj in vztrajanjem pri njem, pri otroku se razume, pri odraslem pač ne – sploh pri tem, ko z logično razlago vidiš, da s samo poroko on nič bolj ne tvega kot sicer.
Glede pogovorov se pa strinjam.

Iz zakona precej težje (vsaj časovno) zviznež kot iz izvenzakonske zveze, ker so potrebni postopki za razveljavitev. Torej na drugi strani tisti, ki hitro hoče čez noč pobrati šila in kopita, ker recimo se mu zazdi da je ugledal nekje boljšo, precej prej to naredi pri IZS kot poroki.
[/quote]

Pa dobro, ta dva sta v zvezi 7 let. Ne moreš temu reči, da bo čez noč pobegnil. Sicer pa je enkrat že bil poročen, se ločil, torej ima že izkušnje s tem, kako zvizniti iz zakona. Brezvezen argument v glavnem.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


ok, sprejemam tvojo razlago, ampak ob njej mi je še toliko bolj nelogično zakaj ga potem poroka sama kot obred tako moti – zanj se nič ne spremeni v bistvu (recimo,da ne zapravljata bajnih zneskov in se poročita sama – so strošek zgolj prstani če mu je to tak problem, potem je škrt in je jasno tudi razlog za skrb glede veze z njim).
Tako da še toliko manj razumem zakaj ga poroka tako moti. z mojega vidika se očitno z vidika obveznosti zanj nič ne spremeni ali je poročen ali pa v izs. Torej bi lahko tako prisluhnil partnerkini želji po poroki, saj sam ob tem ne doživi nobene bistvene spremembe, ki bi ga dodatno obremenjevala. za partnerko pač je tudi enako glede obveznosti, s tem da ona v tem primeru dobi izpolnjeno željo po doživetem obredu, ki ji pač toliko pomeni. In se mi zdi to popolni kompromis.

Tako jaz to vidim.
[/quote]

Jaz mislim, da njega moti način, s katerim ga ona “prosi” za to poroko. In ta način tudi kaže njun odnos, ki po moje ni ravno pomirjujoč.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Žal pri današnjem internetu in tolikih informacijah vidim, da vas veliko ne vstopa pravilno v odnos, ki je mimogrede najpomembnejša stvar v življenju posameznika, čeprav se zanga odločate drugič. Na začetku odnosa je pomembno, da se o takšnih stvareh kot je poroka, pa tudi, da si vsak jasno prizna kaj pričakuje od odnosa in kaj ne ter se o tem iskreno pogovarjata. Železo se kuje, ko je vroče, če ti to kaj pove.
Jaz sem svojemu sedanjemu zaročencu takoj, ko sva se spoznala povedala, da si zelo želim poroke in da naj mi takoj pove, da če se ne misli več poročiti. Če to ne bi bilo v njegovem repertoarju, bi ga zapustila ne glede na to, da sva precej kompatibilna. Kot je bilo tudi za nekaj drugih stvari tako. Ampak ni me bilo strah razhoda, nanj sem bila pripravljana, če ne bi bile stvari takšne kot bi morale biti v tistih okvirjih, ki so zame sprejemljivi.

Tiste brez pildka, se delajo, da je to najmanj pomembna stvar v življenju, in da tisti s pildki niso nič bolj srečni, kvečjemu zadrti tradicionalisti. Dejstvo pa je, da ni isto. S podpisom pildka oba pokažeta nekaj iskrenosti, resnosti, zrelosti, vere in odgovornosti. Ne glede na to, koliko časa potem res traja.

V vsakem primeru je s teboj pripravljen deliti SAMO lepe trenutke.

Zadeva je za premislit.

Žal pri današnjem internetu in tolikih informacijah vidim, da vas veliko ne vstopa pravilno v odnos, ki je mimogrede najpomembnejša stvar v življenju posameznika, čeprav se zanga odločate drugič. Na začetku odnosa je pomembno, da se o takšnih stvareh kot je poroka, pa tudi, da si vsak jasno prizna kaj pričakuje od odnosa in kaj ne ter se o tem iskreno pogovarjata. Železo se kuje, ko je vroče, če ti to kaj pove.
Jaz sem svojemu sedanjemu zaročencu takoj, ko sva se spoznala povedala, da si zelo želim poroke in da naj mi takoj pove, da če se ne misli več poročiti. Če to ne bi bilo v njegovem repertoarju, bi ga zapustila ne glede na to, da sva precej kompatibilna. Kot je bilo tudi za nekaj drugih stvari tako. Ampak ni me bilo strah razhoda, nanj sem bila pripravljana, če ne bi bile stvari takšne kot bi morale biti v tistih okvirjih, ki so zame sprejemljivi.
[/quote]

Tako bi moralo biti, vendar pa veliko ljudi je takšnih, da mislijo, da še dolgo kaj boljšega ne bodo našli in vzamejo pod vplivom tega strahu tisto, kar pač trenutno imajo na razpolago.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ali pa niti ne vprašajo oziroma izrazijo svojih želj pred svojim partnerjem, jih nekako potisnejo pod preprogo, ko pa te prilezejo na plan, pa krivdo/jezo usmerijo na partnerja.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Za njo bi se spremenilo veliko, ker očitno želi pred prijateljicami pokazat, da je enakovredna, ker je poročena žena.
Ja, pri ženskah pri 50-tih je poročenost še vedno nekaj, kar je IN in potem si nekaj več.
Ker imaš MOŽA.
Partner je še vedno manj kot mož.In ona kot partnerka manj kot , če bi bila njegova žena.
[/quote]

če pa gre za tako malenkost, pa mu menda tega ne bo težko narediti za žensko svojega življenja?


Tistih brez pildka je kar veliko. Bi rekla, da vedno več. Za naju je bila in je poročna pogodba le kos papirja, ki ti ničesar ne prinese. Torej? V življenju so stvari, ki te z nekom močno povežejo, poročnega pildka pa ne vidim med njimi. Tako ali tako je pa vsak svoj. Nikogar si ne moreš lastiti. Če sicer v odnosu ni iskrenosti, resnosti, zrelosti in odgovornosti, je kakršen koli odnos nesmiseln.

Midva sva po 20 letih pildek sicer pridobila, ampak iz čisto praktičnih razlogov – da ne ne bi imela težav, če se njemu kaj zgodi. Ker sva le nekaj ustvarila skupaj. Ne vidim nobene romantike v tem, zveza laufa enako naprej. Ne bo ni bolj modro in trava ni bolj zelena. Nisva niti nikomur povedala, ni bilo fešte in ne nosiva prstanov. Dobesedno je samo pildek za pravno varnost, če se kaj zgodi.


Glede na to, da je zunajzakonska zveza izenačena z zakonsko, ne rabiš nobenih pildkov, če se komu kaj zgodi. Poznam ene tri primere, ko je šlo dedovanje in vse ostalo brez problema, čeprav partnerja nista bila poročena.


Glede na to, da je zunajzakonska zveza izenačena z zakonsko, ne rabiš nobenih pildkov, če se komu kaj zgodi. Poznam ene tri primere, ko je šlo dedovanje in vse ostalo brez problema, čeprav partnerja nista bila poročena.
[/quote]

Poroka je zastonj, kakorkoli drugače hočeš urediti lastništvo, pa stane. Da bom čakala in držala pesti, da bo vse okej, pa hvala lepa.


Glede na to, da je zunajzakonska zveza izenačena z zakonsko, ne rabiš nobenih pildkov, če se komu kaj zgodi. Poznam ene tri primere, ko je šlo dedovanje in vse ostalo brez problema, čeprav partnerja nista bila poročena.
[/quote]

Je izenačena, ampak obstoj je treba dokazovat. Se bom pa res takrat še s tem ubadala.

Je izenačena, ampak obstoj je treba dokazovat. Se bom pa res takrat še s tem ubadala.
[/quote]
Mojega partnerja sem pred leti, ko je bil nekaj časa brez službe, brez kakršnegakoli dokazovanja uveljavljala kot vzdrževanega družinskega člana.
Prijateljica je po smrti partnerja dedovala po njem brez kakršnegakoli dokazovanja.
Da ne naštevam dalje …

Zlat prstan na roki. 😉
[/quote]

Ne bo držalo;) Za to pa res ne potrebujem poroke:):):)

Seveda je s tabo, ker mu je udobno, tako kot vsak človek. A tebi je cilj, da bi mu bilo neudobno? Ti si šele brihta.

New Report

Close