Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Biti samski je najbolj bedno

Biti samski je najbolj bedno

Dosti potuješ sama ja, ne poveš pa, da si osamljena 24/7 na teh potovanjih. Sigurno ves čas pogrešaš družbo, ki je nimaš.
[/quote]
ljudje smo socialna bitja in za preživetje tudi rabimo družbo, socialne stike, odnose, vezi, ki nam omogočajo tudi preživetje – odnosi ljubeči, prijazni, spomini in trajne skupne vezi, dogodki, so nujna hrana za našo dušo in za duševno zdravje.

In ne ni fajn sam potovati – je fino biti v družbi vsaj nekoga. Tudi ceneje je – kdor sam hodi okoli mora vse doplačevati za enoposteljne storitve. In to ni poceni. tak da niti tudi praktično ni s finančnega vidika in tudi ostalega ne. če greš na wc in imaš prtljago – ti jo sopotnik s tabo počuva, če si sam moraš vse trogati, bolj nevarno je tudi potovati sam… kot rečeno pa je z duševnega vidika vsaj v dvoje vse mnoooogo lepše.

kdor pisari,da je najbolje biti sam ni najbolj zdrav v družbenem kontekstu – je tudi precej neprilagodljiv očitno in se zna zgoditi precej tudi egoist.

Verjemi, da so ljudje, ki so rojeni za biti samski. In so ljudje alla nick LEGENDA MONA, general in podobni, katerih življenje je pahnilo v to, da ne morejo več imeti ženske, ker se jih bojijo.

Najbolj bedno je, če ti je dolgcajt in nimaš drugega početi, kot na monu gnjaviti.

Samski, ki si najde kaj za dušo, lahko živi bolj polno od vezanih.

Samskim paše biti samski. Tudi za avtorja teme to velja. Raje bo še dalje debel in nesrečen, kot da bi kaj spremenil v coni udobja.

Ti si tud še zelen. Vsak ded je samo menjalni del v življenju bab. Večino ločitev zahtevajo babe in večino zvez babe razdrejo. Ti pa pišeš kot da si star 15.

Res je tako, da sem 100x raje kot z bebcem tvoje sorte.
In vsaka pametna ženska bo raje samske kot s tabo in tebi podobnimi tipi.


ljudje smo socialna bitja in za preživetje tudi rabimo družbo, socialne stike, odnose, vezi, ki nam omogočajo tudi preživetje – odnosi ljubeči, prijazni, spomini in trajne skupne vezi, dogodki, so nujna hrana za našo dušo in za duševno zdravje.

In ne ni fajn sam potovati – je fino biti v družbi vsaj nekoga. Tudi ceneje je – kdor sam hodi okoli mora vse doplačevati za enoposteljne storitve. In to ni poceni. tak da niti tudi praktično ni s finančnega vidika in tudi ostalega ne. če greš na wc in imaš prtljago – ti jo sopotnik s tabo počuva, če si sam moraš vse trogati, bolj nevarno je tudi potovati sam… kot rečeno pa je z duševnega vidika vsaj v dvoje vse mnoooogo lepše.

kdor pisari,da je najbolje biti sam ni najbolj zdrav v družbenem kontekstu – je tudi precej neprilagodljiv očitno in se zna zgoditi precej tudi egoist.
[/quote]

Potujem sama, mi je super. Vsako leto novo državo ali dve.
Vedno sama.
Je pa res, da je tako dražje. Ampak tudi stanovanje, elektrika, hrana… vse je dražje, če si samski.
Zato pa je dosti parov skupaj, čeprav se videt ne morejo, ker pač nimajo financ, da bi sami furali.
Kdor pa ima finance pa si lahko privošči samski stan, če seveda tako želi.

Če si samski, pričakuješ in delaš to kar delajo ne samski,…

V kapitalizmu moraš pazit, da te baba ne nategne, da te dec ne nategne, ker potem ostaneš brez pošteno prisluženega kapitala. Tudi med vezo ti lahko drug človek začne odžirat čas in denar (oboje je zelo pomemben kapital). Kapitalizem je najboljši sistem, ker je najbolj v skladu s človekovo naravo, človek se pa mora zaščitit pred drugimi ljudmi, pred konkurenco in sovražniki.

Ne znas biti sam s seboj, ne znas uzivat in funkcionirat sam zato bi bil/a v vezi ista dolgočasna in vse nekaj na silo.


Prijatelji frendi, so mi bolj blizu, kot cela familija vključno z odraslim otrokom. Prijateljic pa nimam, ker so to največje žleht nobe.


[/quote]

Jaz sem rada sama, v dvoje se moram pretirano prilagajati, se mi ne ljubi enostavno ne. Čist vedno ni fajn biti sam, vendar pa samskost za dvojino ne bi zamenjala za nič na svetu.

Jaz sem rada sama, v dvoje se moram pretirano prilagajati, se mi ne ljubi enostavno ne. Čist vedno ni fajn biti sam, vendar pa samskost za dvojino ne bi zamenjala za nič na svetu.
[/quote]
No saj sem prav predvidevala, da ste taki neprilagodljivi in tudi zelo verjetno egoisti – se vam ne da prilagajati, ker bi radi da je vse samo po vaše.

Ja taki smo, nimaš kaj. Večina ljudi je danes takih.

Ne vem če gre ravno za to, po karakterju sploh nisem egoist. Zakaj bi morala dihat z nekom, če mi to predstavlja breme. Meni so bile vse zveze bolj tak, ker to tako mora bit. Po enem letu se naveličaš, lahko se pa delaš kako ti je super, sem tudi že to dala skozi. Če pa morate biti kr naprej skupaj in ste lahko, ker uživate, je to vaša stvar. Vsak ve za sebe kako mu je

poskusila sem oboje. meni je biti samski boljše. V dvoje je nenehen stres in prilagajanje, jaz žal nisem rojena za takšno trpljenje. Nimam dovolj energije se mi zdi.

So pa tudi minusi, na dopust je bedno iti sam, včasih čutiš tesnobo, kako bo na stara leta. Ampak če nisi rojen za zveze, spet odtehta mir in svoboda celo leto, tistih par dni dopusta se pa že znajdeš.

Če si nesamostojen, če si opravilno nesposoben, potem je res grozno biti samski.
Mi je pa zanimivo, da v mamini kleti drkaš. Zakaj ne pomisliš raje, da bi se odselil, živel sam, sam skrbel zase? Aja, ne gre, ker si samski.
Jaz dosti potujem, sama, meni je super. Res pa je, da sem opravilno sposobna in nisem prisesana na druge.

Verjamem pa, da vse ženske bežijo od tebe. Pa ne zato, ker si debel in grd, ampak zato, ker si opravilno nesposoben jamrač. Namreč kar okrog se ozri, dosti debelih moških ima partnerke.
[/quote]

Mah to je ravno tako, kot da bi rekel, da nekadilec ne bo umrl zaradi raka. Ženske imajo sposobne, kot tudi tiste totalno nesposobne moške, da sploh verjeti ne moreš, pa so vseeno z njimi. Lahko si vele-uspešen, na vseh življenjskih področjih razen partnerstva. Z določenimi atributi sicer zvišuješ svoj potencial, da ne bo pomote, a vendarle… Ni ga pravilnega recepta, pa lahko nakladamo celo noč. Ampak tako pač je, zafrustrirani in malo manj inteligentni bodo o tem razglabljali v nedogled, pametni pa se raje prepustijo…

Mah to je ravno tako, kot da bi rekel, da nekadilec ne bo umrl zaradi raka. Ženske imajo sposobne, kot tudi tiste totalno nesposobne moške, da sploh verjeti ne moreš, pa so vseeno z njimi. Lahko si vele-uspešen, na vseh življenjskih področjih razen partnerstva. Z določenimi atributi sicer zvišuješ svoj potencial, da ne bo pomote, a vendarle… Ni ga pravilnega recepta, pa lahko nakladamo celo noč. Ampak tako pač je, zafrustrirani in malo manj inteligentni bodo o tem razglabljali v nedogled, pametni pa se raje prepustijo…
[/quote]

Jaz sem samska in bom ostala samska ker sta se mi 2 tipa zgonla za silvestra in nocem vec z nikomer bit za silvestra. Dovolj je bilo drame okol tega moski ste gnoji…

Zato. Po otroka si grem na klinko za umetno oploditev v tujino.

Precej enih smešnih zapisov tukaj :)))

Bistvo je to, da različnim ljudem pašejo različne stvari. In to je razdeljeno še z različnimi časi, ob katerih jim paše.

Najlepše pri “biti človek” je to, da imaš ogromno možnosti, preference pa se spreminjajo.
Treba je samo poslušati samega sebe, in predvsem razumeti in sprejemati samega sebe.
Samo tako imamo nekaj upanja na srečno življenje, pa če je to samsko, v paru, ali v družini z 12 otroci.

Zakaj to večno divjanje proti samskim, nikoli ne bom razumela. Meni je popolnoma vseeno, če nekdo ne razume, zakaj grem rada včasih sama na potovanje, in zakaj se pri tem niti približno ne počutim osamljeno, in se ne spotikam naokrog vsa solzna in slinasta, ker sem sama tam, kjer pač sem.

Meni je popolnoma vseeno, če si moja najboljša prijateljica niti v sanjah ne predstavlja potovati sama, še vedno sva najboljši prijateljici. Ker obe razumeva, da sva si v tem pogledu različni, in še v marsikaterem drugem pogledu, kar naju ne ovira pri prijateljstvu.

Je treba kakšno stvar razumeti kdaj. Ampak res razumeti, ne samo igrati, da razumeš.

Da zaključim: biti sam je bedno – nekaterim.
Biti v vezi brez smisla in ljubezni je bedno – nekaterim.
Biti v vezi izključno zaradi tega, ker ne znaš / zmoreš biti sam, je bedno – nekaterim.

V drugih vidiš zažiralce ker si sam zažiralce svoje matere. Te plati ljudi ne maraš ker jo pri sebi sam sebi tajiš. V bistvu ne maraš sebe in svojega trenutnega stanja.

Slovenci so folk, poln nasprotij. trdijo, da so družabni, hvalijo pa življenje v vaseh, kamor lisica pošto nosi. Trdijo, da imajo radi ljudi, hvalijo pa podeželje, kjer je ljudi čimmanj.

V bistvu gre za narod asocialnih odštekancev, ki so še najraje v stiku z naravo, volkovi in medvedi.

No, ravnokar potujem sam na dopustu v tujini. Nisem imel zadržka iti sam. In ja, sem tudi introvertiran.
Priznam pa da bi veliko raje šel v dvoje. Kamorkoli pridem v hotel, npr. zajtrk/večerja, same skupine ali pari. V enem tednu sem srečal enega starejšega moškega, ki je še sedel sam. No, jaz sem 29. Ni vedno prijetno. Kar se praktičnega vidika tiče: plačam skoraj toliko, kot če bi potovala dva. Sobe so le malo cenejše za enega, isto tankam.
Opažam tudi po komunikaciji da ves čas pišem/tipkam kolegom.

Ni mi problem it sam, bi pa raje v dvoje.


Zgolj osamljen si v svoji duši, zato tako dojemanje tega, da si sam.
Ker biti sam ni enako biti osamljen.

Povsod vidiš parčke ravno zato, ker si tako fokusiran v to, kako bedno je, ker si ti sam in so ti le izgovor, da so vsi poparčkani. Povsod, vse , vsi itd so zelo nerealne besede ki ne potrjujejo dejanskega realnega stanja. Tudi tej omenjeni raznorazni moški ti le nakladajo, ker 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne pofukajo vse kar leze in gre.

In kar se tiče privlačnosti- ta je zelo subjektivna. Je ali pa ni(torej komu si všeč komu ne), ne da se jo izsilit, kot tudi ljubezni ne. Na svojo težo pa lahko vplivaš le sam.


Zgolj osamljen si v svoji duši, zato tako dojemanje tega, da si sam.
Ker biti sam ni enako biti osamljen.

Povsod vidiš parčke ravno zato, ker si tako fokusiran v to, kako bedno je, ker si ti sam in so ti le izgovor, da so vsi poparčkani. Povsod, vse , vsi itd so zelo nerealne besede ki ne potrjujejo dejanskega realnega stanja. Tudi tej omenjeni raznorazni moški ti le nakladajo, ker 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne pofukajo vse kar leze in gre.

In kar se tiče privlačnosti- ta je zelo subjektivna. Je ali pa ni(torej komu si všeč komu ne), ne da se jo izsilit, kot tudi ljubezni ne. Na svojo težo pa lahko vplivaš le sam.
[/quote]
Neklamfaj floskul, biti sam pomeni biti osamljen, tu noben hinavski izgovor in obračanje ne vzdržita. Sicer pa sama sebi lažeš.


Zgolj osamljen si v svoji duši, zato tako dojemanje tega, da si sam.
Ker biti sam ni enako biti osamljen.

Povsod vidiš parčke ravno zato, ker si tako fokusiran v to, kako bedno je, ker si ti sam in so ti le izgovor, da so vsi poparčkani. Povsod, vse , vsi itd so zelo nerealne besede ki ne potrjujejo dejanskega realnega stanja. Tudi tej omenjeni raznorazni moški ti le nakladajo, ker 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne pofukajo vse kar leze in gre.

In kar se tiče privlačnosti- ta je zelo subjektivna. Je ali pa ni(torej komu si všeč komu ne), ne da se jo izsilit, kot tudi ljubezni ne. Na svojo težo pa lahko vplivaš le sam.
[/quote]

Tako je.

Osamljen je samo tisti, ki ima omejeno zmožnost. Na katerikoli način.

New Report

Close