Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bitke proti Turkom

Bitke proti Turkom

Kako to, da so se največje bitke proti Turkom na Balkanu odvile ravno na področju Srbije, od Kosova pa do Vojvodine in ne na Hrvaškem?  Na Hrvaškem ni bilo niti ene velike bitke proti Turkom.

Druga kri.

Ker ne poznaš zgodovine, ne misli da je ni bilo.

https://sl.wikipedia.org/wiki/Bitka_pri_Sisku

Spet ne nekdo podpisuje, seveda z namenom diskreditacije.

 

Če boste prebrali moja sporočila, tudi tista pred 20 leti, sem nekajkrat omenil mojega slavnega prednika Andreja Turjaškega. Sisek pa spada na slovenski ETNIČNI prostor …., del Dolenske (glejte zemlevide takratnega časa….).

 

Vtipkajte besedo Slovenijeh

Pa Bitka na Krvavškem polju (Krvavškem)….

Pa vam bo vse jasno.

 

Bo treba bolje poznati zgodovino, ako se debatirati z mano osudite,

Vesel oče, lubitelski zgodovinar

Bitka pri Sisku je bila zmaga srbske krajiške vojske nad Turki in bosanskimi Vlahi muslimanske veroizpovedi, predniki današnjih Bošnjakov.

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 24.03.2024 ob 04:23

Spet ne nekdo podpisuje, seveda z namenom diskreditacije.

 

Če boste prebrali moja sporočila, tudi tista pred 20 leti, sem nekajkrat omenil mojega slavnega prednika Andreja Turjaškega. Sisek pa spada na slovenski ETNIČNI prostor …., del Dolenske (glejte zemlevide takratnega časa….).

 

Vtipkajte besedo Slovenijeh

Pa Bitka na Krvavškem polju (Krvavškem)….

Pa vam bo vse jasno.

 

Bo treba bolje poznati zgodovino, ako se debatirati z mano osudite,

Vesel oče, lubitelski zgodovinar

Lubitelski? Ti si enciklopedija. Si kdaj razmišljal, da bi predaval zgodovino na Filofaksu? Mislim da bi imel polno predavalnico, tisto veliko v pritličju desno.

Ha, ha, se spominjam, kako sem parkrat na teh predavanjih dal dr. Petra Štiha “v koš”. Se je kar krepko zablamiral pred študenti, ta blefer….

 

Kar sem pisal na Forumu, ni kakšno posebno znanje, te zadeve bi moral obvladati vsak OSNOVNOŠOLEC.

Izjeme so seveda nizkointeligentn južnaki. Oni še vedno kričijo Tito – Partija, to je pa tudi vse, kar vedo o zgodovini.

 

Smederevo je oblegalo 200+ tisoč Turkov. Na je na Hrvaškem bila kakšna bitka takšnih razmer????? Odgovor se glasi ne, ni je bilo.

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 30.03.2024 ob 07:38

Smederevo je oblegalo 200+ tisoč Turkov. Na je na Hrvaškem bila kakšna bitka takšnih razmer????? Odgovor se glasi ne, ni je bilo.

RAZSEŽNOSTI, oča, ne razmer!

Mnogi Srbi so postali Vlahi, Cincari, Bolgari, Hrvati, Albanci, Rusi, Grki, Poljaki, Slovenci, Slovaki, Čehi, Makedonci, Ukrajinci, Belorusi.

Bitka na Krbavskem polju – hrvaški poraz

Bitka pri Kninu – hrvaški poraz

Bitka pri Klisu – hrvaški poraz

Bitka pri Krupi – hrvaški poraz

Bitka pri Gvozdanskemu – hrvaški poraz

Bitka pri Bihaću – hrvaški poraz

Bitka pri Brestu – hrvaški poraz

Bitka pri Novemu Zrinu – hrvaški poraz

Bitka pri Bihaću – hrvaški poraz

Bitka pri Đakovu – hrvaški poraz

Če bi rekel, da je bil tvoj prednik Skenderbeg, bi mogoče še razumel.

Hrvaški porazi skozi zgodovino

 

Bitka na Gvozdu

Bitka za Lastovo

Bitka za Zadar

Obleganje Zadra 1202

Bitka pri Samoboru

New Report

Close