Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bivša izsiljuje in grozi, ta nova pa nori

Bivša izsiljuje in grozi, ta nova pa nori

Rad in pogosto spremljam starševski čvek in res nikoli nisem mislil, da bom prišel do točke, ko se bom moral sam obračati v to skupnost po nasvet.

Z bivšo sva bila skupa 8 let. Šla sva čez pekel po njenem splavu, za kar je krivila mene. V njenem stanovanju, ki je bil najin skupen dom se nisem več počutil dobro. Živela sva kot brat in sestra. Odselil sem se nazaj v svoje stanovanje, nikoli pa nisva uradno dorekla, da je med nama konec. Imel sem malo krize in velikokrat smo s sodelavci po službi pri komu doma popili pivo, dva, tri. V tem času sem spoznal njo, 15 let mlajšo, polno življenje in optimizma. Vračala mi je pozornost in med nama je kar hitro postalo resno, družila sva se vsak dan, noči preživljala skupaj in se imela fino. A nad mano je vseskozi visela bivša, moja slaba vest. Pri 36ih sem jo pustil samo, z štempljem, da nikoli ne bo imela otrok. Bila je moja moralna obveza, zato sem jo kakšno nedelji vseeno peljal h mojim staršem na kosilo ali na kratek izlet. Tako sem si kupil njen mir. Potem pa je začela s klicanjem, v bistvu z nadlegovanjem. Klicala me je ob petkih in svetkih in eno nedeljo, ko sem še spal se je na telefon oglasila moja ta nova. Predstavljajte si da situacija ni bila ravno prijetna, za nikogar od nas. Nekako sem pomiril strasti, uporabil eno ali dve beli laži in smo lepo šli naprej. Povedal bi še, da z bivšo nisem v nikakršni telesni vezi 4 leta. Letos v sredini septembra me je lepo prosila, da bi jo spremljal na morje za en teden. Ona plača vse. Zasmilila se mi je, zato sem ji ugodil. Novi sem rekel, da peljem očeta h sorodnikom v Italijo. Nisem imel preveć slabe vesti, saj navsezadnje nisem počel nič nemoralnega, samo pomagal sem človeku v stiski, ki je pač moja bivša. Ta nova je našla letalski karti. Sploh nisem vedel, da jih nisem zavrgel. Moral sem ji priznati, nisem imel druge. Mi je odleglo! Zdaj pa mi je nova dala ultimat, da neham sedeti na dveh stolčkih. Insistira pri tem, da to uredim do konca naslednjega tedna, ker če ne bo odšla ona. Brez nove ne morem več živeti, v moje življenje je prinesla veselje, smeh in optimizem, bivša pa me čustveno izsiljuje in grozi z samomorom in še z vsem živim, če jo zapustim in si najdem novo. Rad bi bil pošten do obeh. Te razprtije me ubijajo, ne bi pa red imel na vesti življenja bivše. Kako naj izpeljem, da bo volk sit in koza cela?

 

Bodi pošten v prvi vrsti do sebe. Bivša mora konc koncu sama nositi svoj križ, kot vsi mi…

Zdaj nisi pošten do nobene. Lažeš sedanji in daješ upanje bivši. Dejansko sediš na 2 stolčkih.

Če želiš naprej, moraš zaključit za nazaj. Ta nova ti je lepo povedala, moraš se odločit za eno ali drugo. Če se ne boš odločil boš pač ostal s staro v taki vezi kot jo imata 4 leta.

Fantek ti se s tem hvališ in ne iščeš pomoči. Škoda da name ne naletiš bi te hitro minilo igrat frajerja. Ampak kreteni imate vedno srečo, zato uživaj.

Bedak neodločni si, to ti lahko rečem, da te imata 2 ženski v šahu. Sam se reši iz tega sranja. Bik frdamani.

Odgovor na objavo uporabnika
koj b, 03.10.2021 ob 16:27

Bedak neodločni si, to ti lahko rečem, da te imata 2 ženski v šahu. Sam se reši iz tega sranja. Bik frdamani.

Morda ga imata v šahu, kar pa zagotovo še ni mat, daj ima poba dovolj maneverskega prostora, da igro uspešno popelje dalje. Ohraniti mora mirno kri in ne delati naglih in nepremišljenih potez.

Na mizi je sicer precej možnosti, a da bi odkrili najsmotrnejšo se moramo vprašati, kaj vraga sploh avtor teme želi. Je to morda dosedanje stanje? Je želja po “uradni” prekinitvi z bivšo in nadaljevanju s sedanjo? Mogoče kaj tretjega?

Moj brat ima podobno situacijo.

Z bivso zeno sta se razsla, ker pac ni slo, zelo sporazumno in sta ostala v dobrih odnosih. Njej se je potem zivljenje malo sesulo na vseh podrocjih in to jo je pahnilo cez rob. Do nje goji custva kot do cloveka, s katerim je zivel kar nekaj let in zal mu je zanjo, pogosto se slisita po telefonu, gresta na kavico ali kaj podobnega. Tako je ze precej let.

Zdaj ima novo zensko, ki ji ravno tako ni prav, da ima se vedno bivso zeno v svojem zivljenju. Na tak njen ultimat ji je odgovoril, da bo ona vedno del njegovega zivljenja in da ga lahko poklice sredi noci, ce ji pase, da tanova pa lahko gre, ce ji kaj ni vsec.

 

Res pa je, da ne eni, ne drugi ni nikdar lagal in da smo domaci novo popolnoma sprejeli in se z njo zelo dobro razumemo, z bivso se pa tudi kdaj vidimo, ce tako nanese, saj je bila konec koncev 15 let clan nase druzine.

 

 

 

Odj… obe

Najbolš bit sam vrjemi!

A vrvarna še dela? Pa kakšen zjeban stol iz jyska ji kupi.

Odgovor na objavo uporabnika
Res je, 03.10.2021 ob 18:17

A vrvarna še dela? Pa kakšen zjeban stol iz jyska ji kupi.

hahha, katera se naj vsede na zjahan stol in zakaj? 😀

Odgovor na objavo uporabnika
nekaj podobnega, 03.10.2021 ob 17:13

Moj brat ima podobno situacijo.

Z bivso zeno sta se razsla, ker pac ni slo, zelo sporazumno in sta ostala v dobrih odnosih. Njej se je potem zivljenje malo sesulo na vseh podrocjih in to jo je pahnilo cez rob. Do nje goji custva kot do cloveka, s katerim je zivel kar nekaj let in zal mu je zanjo, pogosto se slisita po telefonu, gresta na kavico ali kaj podobnega. Tako je ze precej let.

Zdaj ima novo zensko, ki ji ravno tako ni prav, da ima se vedno bivso zeno v svojem zivljenju. Na tak njen ultimat ji je odgovoril, da bo ona vedno del njegovega zivljenja in da ga lahko poklice sredi noci, ce ji pase, da tanova pa lahko gre, ce ji kaj ni vsec.

 

Res pa je, da ne eni, ne drugi ni nikdar lagal in da smo domaci novo popolnoma sprejeli in se z njo zelo dobro razumemo, z bivso se pa tudi kdaj vidimo, ce tako nanese, saj je bila konec koncev 15 let clan nase druzine.

 

 

 

Z novm partnerjem je treba začeti novo poglavje. Pika.

Četudi je težko zaključit zadnje. A ne moreš začeti novo, če si še pri zadnjem, saj se ti zgodba ne izide. Pač metaforično povedano.

 

Mimogrede rečti novi naj gre, ker bivša ostane, pomeni, da ti nova zveza ni tako pomembna, kot je prejšnja. Nočeš užalit bivše, a ti je prav trenutno? Malo je treba ocenit v katere odnose vlagamo in kateri ljudje so prioriteta! Ko nekoga narediš bivšega, zavestno ali podzavestno sprejmeš, da se bo ta odnos začel oddaljevati, medtem pa, ko nekoga okronaš za trenutnega, potrdiš, da greš ta odnos poglabljat, negovat in vanj investirat.

Svoje težave, stiske, bolezni, srečo in veselje itd. začenjaš delit s trenutnim partnerjem in vse manj in manj z bivšim, tako se gradi intimna stvar dveh ljudi. Nekaj kar je le med njima privat. Trenutnemu partnerju si dolžen dati to možnost. Za bivšim pa je treba zapret vrata.

V zvezi ni prostora za tri ljudi.

Ko so enkrat otroci z bivšim pa je podobno, oblikuje se odnos sovzgojiteljev, ki koristno otrokom funkcionirata. A nov partner je življenski sopotnik in ne bivši.

Še en, ki bi rad udobno sedel na dveh stolčkih. Ne gre tako.

Prvo oz bivšo pusti pri miru, saj s takim človekom ne želiš opravka, drugo pa pusti pri miru, saj si je ne zaslužiš.

Odgovor na objavo uporabnika
Neodločen, 03.10.2021 ob 16:08

Rad in pogosto spremljam starševski čvek in res nikoli nisem mislil, da bom prišel do točke, ko se bom moral sam obračati v to skupnost po nasvet.

Z bivšo sva bila skupa 8 let. Šla sva čez pekel po njenem splavu, za kar je krivila mene. V njenem stanovanju, ki je bil najin skupen dom se nisem več počutil dobro. Živela sva kot brat in sestra. Odselil sem se nazaj v svoje stanovanje, nikoli pa nisva uradno dorekla, da je med nama konec. Imel sem malo krize in velikokrat smo s sodelavci po službi pri komu doma popili pivo, dva, tri. V tem času sem spoznal njo, 15 let mlajšo, polno življenje in optimizma. Vračala mi je pozornost in med nama je kar hitro postalo resno, družila sva se vsak dan, noči preživljala skupaj in se imela fino. A nad mano je vseskozi visela bivša, moja slaba vest. Pri 36ih sem jo pustil samo, z štempljem, da nikoli ne bo imela otrok. Bila je moja moralna obveza, zato sem jo kakšno nedelji vseeno peljal h mojim staršem na kosilo ali na kratek izlet. Tako sem si kupil njen mir. Potem pa je začela s klicanjem, v bistvu z nadlegovanjem. Klicala me je ob petkih in svetkih in eno nedeljo, ko sem še spal se je na telefon oglasila moja ta nova. Predstavljajte si da situacija ni bila ravno prijetna, za nikogar od nas. Nekako sem pomiril strasti, uporabil eno ali dve beli laži in smo lepo šli naprej. Povedal bi še, da z bivšo nisem v nikakršni telesni vezi 4 leta. Letos v sredini septembra me je lepo prosila, da bi jo spremljal na morje za en teden. Ona plača vse. Zasmilila se mi je, zato sem ji ugodil. Novi sem rekel, da peljem očeta h sorodnikom v Italijo. Nisem imel preveć slabe vesti, saj navsezadnje nisem počel nič nemoralnega, samo pomagal sem človeku v stiski, ki je pač moja bivša. Ta nova je našla letalski karti. Sploh nisem vedel, da jih nisem zavrgel. Moral sem ji priznati, nisem imel druge. Mi je odleglo! Zdaj pa mi je nova dala ultimat, da neham sedeti na dveh stolčkih. Insistira pri tem, da to uredim do konca naslednjega tedna, ker če ne bo odšla ona. Brez nove ne morem več živeti, v moje življenje je prinesla veselje, smeh in optimizem, bivša pa me čustveno izsiljuje in grozi z samomorom in še z vsem živim, če jo zapustim in si najdem novo. Rad bi bil pošten do obeh. Te razprtije me ubijajo, ne bi pa red imel na vesti življenja bivše. Kako naj izpeljem, da bo volk sit in koza cela?

 

Nova je 15 let mlajša od tebe?! Ne rečem, da ne more uspeti, čeprav se na dolgi rok bolj nagibam k temu, da ne bo uspelo. Premisli, ti boš v penziji, ona bo pa še 15 let delala?! Če nikakor ne vidiš sebe s to partnerko, pusti obe. Najdi si sebi primerno družico, s katero bosta na stara leta lahko mirno uživala starost.

Pač moški prasec, ki je za svoj užitek prodal veselje in srečo drugega. Če bo stvarstvo konkretno in hitro  boš dobil svoje plačilo prej kot si misliš.

Pač, če s tujimi življenji trgujemo se nam to na našega vrne. Odločnost je težka in lahko boleča vendar pa nam lahko da čisto vest. Igranje, laganje drugemu in samemu sebi pa nas stane lasne čiste vesti.

Nisem svetnik zato vem, kaj je človek tako umazan, kot čist.

OMG, saj ne morem verjet, kaj delaš!

Bivša je bivša , tudi pri štiridesetih ima lahko otroke z drugim!

Torej TOTALNO prekini z njo.

Če te bo zdajšnja vrgla na čevelj (pa še prav bo imela!), ne jokaj.

Ker boš sam kriv!

Odgovor na objavo uporabnika
mjtj, 03.10.2021 ob 19:47

Nova je 15 let mlajša od tebe?! Ne rečem, da ne more uspeti, čeprav se na dolgi rok bolj nagibam k temu, da ne bo uspelo. Premisli, ti boš v penziji, ona bo pa še 15 let delala?! Če nikakor ne vidiš sebe s to partnerko, pusti obe. Najdi si sebi primerno družico, s katero bosta na stara leta lahko mirno uživala starost.

In zakaj bi bila zveza z deset in več let mlajšo partnerko obsojena na propad? Sam verjamem v obstoj zvez in zakonov še z bistveno večjim generacijskim razmikom, a pustimo to.

Sicer pa, ko prideš enkrat v leta po drugi puberteti pri izbiri življenjske sopotnice vse večjo težo dobiva tale formula: starost moškega deljeno z dve plus sedem. Rezultat pa je idealna starost pripadajočega dekleta. Samo kaj, ko funkcija ni linearna… 😅😅😅😅

Odgovor na objavo uporabnika
blonda764, 03.10.2021 ob 18:45

hahha, katera se naj vsede na zjahan stol in zakaj? 😀

Bivša….in ne vsede, če maš štrik in zanko rabiš tudi nekaj s česar skočiš…ampak, ker verjtno ne bo imela poguma je bolje, da je tisto s česar skačeš malo zmajano, da opravi nalogo namesto tebe….sploh ne vem kaj se sekira, saj je že na začetku napisal, da bivša visi nad njem.

Ne morem verjeti, da te tamlada sploh še hoče videti. To, da se z bivšo takole prestavljaš ji delaš prekleto medvedjo uslugo.

Prav ti je. Kaj si pa kupoval svoj mir na račun bivše, da si se jo občasno usmilil.

tako se ne dela z ljudmi!

Pove se jasno in glasno kako pri tebi je in potem se tega držiš.

pa kaj za vraga vam je težko delovat tako? Samo sranje povzročate s tem, ko nimate jajc. Aja-poguma ne moških jajc! 😁😁

Ne razumem zakaj bivši moraš rot odnašat? A nima prijteljev, družine? Je zrela za psihiatra. Zelo zelo zelo zrela. Tvoja nova pa mora imet JEKLENE živce, jaz bi te po prvem klicu nabila aveš kam. In tebe in to bogo revco od bivše 🤦

dejansko si bivso na suh nategnil. ce ni slo bi jo lepo pustil in ji nehal krast leta. tako bi ji dal moznost da ima otroka morda s kom drugim. pac sebicna rit si in bivsa te upraviceno izsiljuje.

Tvoj brat je eno veliko brezvezno tele.

 

Avtor, ti pa al se spravi nazaj k bivši ali pa zaključi z njo za vse večne čase in se posveti sedanji. Če pa nisi sposoben ne eno ne drugo, pa skenslaj obe in si kupi lego kocke.

Verjemi bivši ne delaš nobene usluge. Dokler se te lahko oklepa ne bo nadaljevala svojega življenja. Lepo se pogovorita. Po vsem tem času je očitno, da ne bosta nikoli srečna skupaj. Vsak je odgovoren za svoje življenje.

Nova je pa dala zelo razumljivo zahtevo. Dobro, da ni kar šla. To, da lažeš svojemu partnerju je nesprejemljivo. Sreča v zvezi temelji na zaupanju. Vprašanje, če ti še bo kdaj zares verjela.

A znas rect bivsi “ne”? Ce ne znas potem ne met otrok ker te bojo okol prsta vrtel… Clovek bozji daj ze bivsi rec nej spoka k psihiatru, tu pa je niti ne poglej vec…

Pa človek, kje ti je hrbtenica, kje ti je pamet? Pri tvojih letih bi pa že moral vedeti, da sedeti na dveh stolih ne gre in tisti, ki grozi z samomorom, ta ga zagotovo ne bo naredil.

New Report

Close