Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bivsi moz zeli nazaj- kako pravno formalno urediti

bivsi moz zeli nazaj- kako pravno formalno urediti

Oprosti, ampak a nisi ti v finančni stiski ravno zato, ker si morala izplačati njega, praviš, da ni šlo za majhne denarje.[/quote]

financno ni stiske. izplacala sem ga s prihranki. se vedno imam dovolj.. res je, da so stroski v hisi veliki. vendar tudi to zmorem. seveda bi blo lazje, ce bi prispevala oba.

ne zmorem. hisa je prevelika, otroka zelo zahtevna. en otrok ima status s posebnimi potrbami. drug puberteta . moja sluzba zahtevna in odgovorna. nimam nobene druge pomoci. mislim da sem ze izgorela, pregorela. ne zmorem vseh obveznosti sama. ce se tako nadaljuje, se lahko zgodi da se en dan sploh vec ne bom mogla vstati iz postelje.. vem da je to rizik. vendar bi poskusila, s tem, da se vnaprej pravno zavarujem pred ponovno delitvijo premozenja.[/quote]
Pravno si zavarovana s tem, da je hiša napisana nate in kdorkoli pride živet k tebi, nima pravice ničesar od nje zahtevat. Razen če bi v hišo kaj vlagal, bi moral ob razhodu ta vlaganja dokazat in bi se mu lahko od tega kaj priznalo. Plačevanje sprotnih stroškov se ne šteje kot vlaganje v nepremičnino. Če bi pa res rada bila 1000{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, da je tako, stopi do kakšnega odvetnika, da ti bo to isto povedal.

a živiš na samotnem otoku? Če otrok ne obvladaš, jih lahko daš očetu, pa naj on skrbi zanje, a sedaj se nič ne briga ali kako? Misliš, da se bo potem bolj brigal zanju?[/quote]

otroka sta bila nekaj casa pri njemu, pa jih tudi on sam ni obvladal. ugotovila sva, da pri vzgoji otrok morava midva sodelivati in se nadopolnjevati. eden od starsev ni dovolj. sedaj prihaja prakticno vsak dan na obiske in glede otrok zelo pomaga. temu primerni so tudi rezultati- ce sva v vzgojo vkljucena oba – gre.[/quote]

in česa potem ne zmoreš, razen nog skupaj držati? Izplačala si ga, imaš zahtevno torej tudi plačano službo, za otroka skrbi vsak dan foter?
Pravnoformalno pa se zavaruješ s poroko, saj se od takrat na novo začne šteti skupno pridobivanje premoženja, ki se potem deli.
Kam pa je res dal tale bivši denar? Ga je kakšna ljubica pobrala, sedaj pa suh kot poper sili k tebi?

hah, si dobra Yo :))

trenutno sta si nič – razen skrbnika otrok.
Od dne, ko pride k tebi ima status “cimra” – predlagam najemno pogodbo.
Če se bosta poonegavila in na UE ali pred pričami priznala, da sta par, pa je prinešeno premoženje v zvezo tudi v naprej od vsakega posebej.
Ob morebitnem ponovnem razhodu bosta delila samo, kar bosta od dneva novega partnerstva skupaj ustvarila (priporočam hranjenje računov).

otroka sta bila nekaj casa pri njemu, pa jih tudi on sam ni obvladal. ugotovila sva, da pri vzgoji otrok morava midva sodelivati in se nadopolnjevati. eden od starsev ni dovolj. sedaj prihaja prakticno vsak dan na obiske in glede otrok zelo pomaga. temu primerni so tudi rezultati- ce sva v vzgojo vkljucena oba – gre.[/quote]

in česa potem ne zmoreš, razen nog skupaj držati? Izplačala si ga, imaš zahtevno torej tudi plačano službo, za otroka skrbi vsak dan foter?
Pravnoformalno pa se zavaruješ s poroko, saj se od takrat na novo začne šteti skupno pridobivanje premoženja, ki se potem deli.
Kam pa je res dal tale bivši denar? Ga je kakšna ljubica pobrala, sedaj pa suh kot poper sili k tebi?[/quote]

pardon- tole glede nog- nisem intimna z njim.
tisti denar od izplacila – investiral ga je nekam.

Keša mu je zmanjkal….
Valjda da je meden 🙂

Ubogi otroci…kaj naj drugega rečem. A na njiju kdo pomisli, je nanje kdo pomislil, ko sta se ločevala, sedaj pa bi šla spet skupaj…potem mogoče spet narazen. Dober zgled otrokom ni kaj.
Če ne zmoreš finančno…prodaj hišo in se preseli v primerno stanovanje v blok.

Ženska začni misliti nase in ne na njega. Le kam je padla tista investicija ?????
V katero luknjo?
Boš res imela več denarja, če neha plačevati preživnino in prispeva k stroškom? Kaj je narobe s sedanjo ureditvijo, razen, da se ti revček smili?

tista investicija je realna in se obstaja, lahko preverim v ZK, kupil je neke nepremicnine, in vem kje so..

ne zmorem. hisa je prevelika, otroka zelo zahtevna. en otrok ima status s posebnimi potrbami. drug puberteta . moja sluzba zahtevna in odgovorna. nimam nobene druge pomoci. mislim da sem ze izgorela, pregorela. ne zmorem vseh obveznosti sama. ce se tako nadaljuje, se lahko zgodi da se en dan sploh vec ne bom mogla vstati iz postelje.. vem da je to rizik. vendar bi poskusila, s tem, da se vnaprej pravno zavarujem pred ponovno delitvijo premozenja.[/quote]

ti veš zakaj si se ločila. Tvoji argumenti za skupaj it živet pa ne pijejo vode. Mečeš si pesek v oči.
Bi blo cel kup drugih variant, da rešiš nastale težave. Če si pa želiš bit spet z njim pa reci bobu bob, ne vem zakaj slepomišiš.

Sklenita najemno pogodbo, če ga seveda ne misliš vzet k sebi v spalnico. Če pa se bosta obnašala kot zakonca in bo on spet kaj vlagal v hišo, normalno, da bo lahko tudi zahteval izplačilo. Torej naj se obnaša kot najemnik, niti eur notri. Če vama bo to zneslo. Meni se namreč tak zakon ne zdi postavljen na dobrih temeljih. Premisli še o nečem. Recimo, da ne spita skupaj in si bo eden od vaju našel drugega. Kam ga bo pripeljal? Kako bo novi partner/ka gledal na prejšnjega? in prejšnji na novega? In še najpomemebnejše, kako bi/o to vplivalo na otroke? Skratka, bivši so z razlogom bivši, če želi naj pomaga, če ne zmoreš, je bolje hišo prodat in it v manjšo. Srečno.

se razmislja o ponovnem partnerstvu. pravi da me ljubi.

se razmislja o ponovnem partnerstvu. pravi da me ljubi.[/quote]

In kaj ti čutiš do njega? V čem je zdaj toliko drugače kot prej (izpusti premoženje)? In koliko let sta bila narazen in kako sta v tem času živela,je kdo imel partnerja in zakaj je konec? Te je bivši mož v času ločitve in pozneje blatil in poniževal ipd.?

Samo prosim ne zdaj skupaj in pol še enkrat narazen,to so grozni trenutki za otroke. Mučenje.

Seveda te ljubi.
Se je spomnil da te, ko je ugotovil da ga nobena druga ne pogleda.

Kaj sploh sprašuješ? Itak nimaš nobenega samospoštovanja. Pojma nimaš kaj sploh ljubiti pomeni, kar je žalostno. V kakšnih družinah ste to rastli da ne veste kako se ČUTI ljubezen?
Oženi ga spet. Vzami k sebi. Razvajaj, ker a veš on te ljubi. Ker je rekel da te. Bo že res potem.

medsebojni odnosi so zelo kompleksna zadeva. tudi ce vse nadtudiras v nulo, se lahko cez noc vse spremeni. lahko nekdo umre, lahko se komu kaj zgodi, lahko se nekdo odloci da bo zivel drugace itd. Sedanjost je taksna kot je. Prihodnjost je vedno negotova. Kar tukaj sprasujem je, kako pravno se zavarovati. Za vse ostalo pa pustimo casu cas.

In zakaj avtorica sploh sprašuješ najnižji ločen babji poden, ki je skoncentriran na tem forumu?

Lepo je, da si vsaj delno prišla k pameti in da vidiš, da tudi otroka v oskrbi potrebujeta oba starša, pa tudi drugače je v življenju lažje če sta dva in ne poslušaj popolnoma znorenih bab tu, ki so vse zasrale za pet življenj skupaj, ne le za eno, skupaj z otroci.

In če že sprašuješ po varovalkah. Ne, npremičnine ne more bit ponovno predmet deljenja, saj je tvoja last, preden bosta postala izvenzakonska partnerja in torej ne bo ustvarjena lai kupljena v času vajine izvenzakonske zveze..

to se sprasevala. hvala ti.

saj se je moški znašel. dobil je pol hiše, investiral v svoje nepremičnine, sedaj pa hop nazaj v isto hišo zastonj živeti.
Avtorica, kaj pa pravi bivši mož na življenje brez seksa?

to se sprasevala. hvala ti.[/quote]Malenkost. Vsekakor je za pozdravit take, ki se razumno trudite in ne norite, kot te na forumu, pa če bo ratalo na dolgi rok ali ne, vsak k sebi še vedno lahko gresta kadarkoli.


Jaz sem ze dala skozi zelo podobno situacijo. Če imaš notarski zapis o delitvi premoženja in si vpisana v zk kot edina lastnica, ne MORE zahtevat polovice nepremičnine. Kar bi ob morebitnem razhodu zahteval je tisto, kar bi vlagal v hišo recimo, pa še za to bi moral imeti dokazila, če bi se recimo hotla it. Moj je imel stalno bivališče pa zaradi tega ne pomeni, da je upravičen do polovice vsega. To je popolnoma enako kot če bi prišel k vam živet kdorkoli. Moj se je odselil in ker sva v teh nekaj letih skupaj opremljala, je odpeljal avto in to je bilo tudi vse, čeprav je sanjal o nekih deležih nepremičnine.Ni nobene pravne podlage za zahtevo tega.

Za primer smrti pa napiši še oporoko. Ker takrat bi pa znali nastati problemi.

Pa najemna pogodba z njim bi bila idealna. Ker bi z njo uredila vajin odnos – sta torej najemodajalka in najemnik. Pa seveda vsak svojo sobo ali kako že.

Sicer se moraš pa res vprašati, kaj hočeš. Ker bere se predvsem, da nočeš izpasti grda in da mu hočeš pomagati, ker tudi tebi to koristi. In kot da on noče pomagati drugače kot na način, da živi pri tebi (torej brez stroškov). Vprašljivo je tudi, zakaj je investiral v neke nepremičnine v žblj, živi v najemu, pa ne bi več, ker je prijetneje pri tebi… Poskusi se oddaljiti in trezno pogledati na vse.

Žal mi je, da si v takšni situaciji, a poskrbi, da ne bo dejansko prišlo do hujše.

to se sprasevala. hvala ti.[/quote]Malenkost. Vsekakor je za pozdravit take, ki se razumno trudite in ne norite, kot te na forumu, pa če bo ratalo na dolgi rok ali ne, vsak k sebi še vedno lahko gresta kadarkoli.[/quote]

Tebi bi prišlo od sreče, če bi te bivša hotela nazaj, zato pa imaš toliko za povedati čez njo – ti bi, ona (pametna) ne bi.
Take travme imate tisti, ki lahko ribarite samo v najnižjem rangu žensk, radi bi pa kaj boljšega.

ma kakšni problemi po smrti. Če bo on škripnil prej, bo še dedovala po njem. Če pa ona, pa on po njej, če se bosta šla zvezo. To nima nič z delitvijo premoženja ob ločitvi.

to se sprasevala. hvala ti.[/quote]
To sem ti jaz tudi že dvakrat napisala …

New Report

Close