Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bivsi moz zeli nazaj- kako pravno formalno urediti

bivsi moz zeli nazaj- kako pravno formalno urediti

to se sprasevala. hvala ti.[/quote]
To sem ti jaz tudi že dvakrat napisala …[/quote]

in tvoj odgovor ne velja. Ona rabi slišat od moškega, da bo sedaj pa vse drugače in vse v redu.

Malenkost. Vsekakor je za pozdravit take, ki se razumno trudite in ne norite, kot te na forumu, pa če bo ratalo na dolgi rok ali ne, vsak k sebi še vedno lahko gresta kadarkoli.[/quote]

Tebi bi prišlo od sreče, če bi te bivša hotela nazaj, zato pa imaš toliko za povedati čez njo – ti bi, ona (pametna) ne bi.
Take travme imate tisti, ki lahko ribarite samo v najnižjem rangu žensk, radi bi pa kaj boljšega.[/quote]
A to kar tako natolcuješ, da ti je bolj toplo, da imam toliko za povedat čez njo, ker nikjer namreč ne piem o njej. 🙂 Naj te potolažim, si ne predstavljam, da bi prišla nazaj, prv tako si ne predstavljam, da bi imel s kako drugo tako vezo, da bi živela pri meni. 🙂

ne zmorem. hisa je prevelika, otroka zelo zahtevna. en otrok ima status s posebnimi potrbami. drug puberteta . moja sluzba zahtevna in odgovorna. nimam nobene druge pomoci. mislim da sem ze izgorela, pregorela. ne zmorem vseh obveznosti sama. ce se tako nadaljuje, se lahko zgodi da se en dan sploh vec ne bom mogla vstati iz postelje.. vem da je to rizik. vendar bi poskusila, s tem, da se vnaprej pravno zavarujem pred ponovno delitvijo premozenja.[/quote]

Pa daj, dobi si raje kakšno gospodinjsko pomočnico. Če praviš, da ti je hiša prevelika, kamot oddajaš kakšno sobo komu, ki ti v zameno pomaga pri opravilih. Ljudi, ki iščejo to varianto najema, je ogromno.

Bejba, ne nori! Ko je konec, je konec – z razlogom. Bodi samozavestna in živi svoje življenje naprej. Ne se pustit zmanipulirat nekomu, ki te je zavrgel in si šla verjetno skozi pekel… Prav, da imata solidne odnose že zaradi otrok, to je pa tudi vse. Pusti, pusti, pusti…

Veš, kako pravijo? Nazaj se samo kozla!

ne zmorem. hisa je prevelika, otroka zelo zahtevna. en otrok ima status s posebnimi potrbami. drug puberteta . moja sluzba zahtevna in odgovorna. nimam nobene druge pomoci. mislim da sem ze izgorela, pregorela. ne zmorem vseh obveznosti sama. ce se tako nadaljuje, se lahko zgodi da se en dan sploh vec ne bom mogla vstati iz postelje.. vem da je to rizik. vendar bi poskusila, s tem, da se vnaprej pravno zavarujem pred ponovno delitvijo premozenja.[/quote]

Pa daj, dobi si raje kakšno gospodinjsko pomočnico. Če praviš, da ti je hiša prevelika, kamot oddajaš kakšno sobo komu, ki ti v zameno pomaga pri opravilih. Ljudi, ki iščejo to varianto najema, je ogromno.[/quote]

to sem tudi ze probala. nikoli vec tujega cloveka v hiso, zal mi je da sem to varianto sploh sprobala. zivimo v sloveniji, v tujini so filipinke, tajke itd delovna sila, katere vedo kaj in kako. pri nas pa temu nismo dorasli. hinavstvo, zavist, pred mano se dela fina in osladna, ko obrnem hrbet pa… ni sans.

ne zmorem. hisa je prevelika, otroka zelo zahtevna. en otrok ima status s posebnimi potrbami. drug puberteta . moja sluzba zahtevna in odgovorna. nimam nobene druge pomoci. mislim da sem ze izgorela, pregorela. ne zmorem vseh obveznosti sama. ce se tako nadaljuje, se lahko zgodi da se en dan sploh vec ne bom mogla vstati iz postelje.. vem da je to rizik. vendar bi poskusila, s tem, da se vnaprej pravno zavarujem pred ponovno delitvijo premozenja.[/quote]

Pa daj, dobi si raje kakšno gospodinjsko pomočnico. Če praviš, da ti je hiša prevelika, kamot oddajaš kakšno sobo komu, ki ti v zameno pomaga pri opravilih. Ljudi, ki iščejo to varianto najema, je ogromno.[/quote]In zakaj gospa kokodakalo misli, da bi bila gospodinjska pomočnica boljša rešitev od očeta otrok in moške roke za fizična in tehnična opravila? Ampak ste res puhloglavi šusi, da jim ni primere. ….jaoooooo 🙂

In avtorica vas sploh ni to sprševala, ve pa kot retardirane vsiljujete in ponavljate svoje frustracije in norost, ker vas že žre zavist, ko samo preberete, ker zakaj bi avtorica imela bolje urejeno od vas, ki ste vse zasrale, da se bolj ni dalo zasrat.:-)

Pa daj, dobi si raje kakšno gospodinjsko pomočnico. Če praviš, da ti je hiša prevelika, kamot oddajaš kakšno sobo komu, ki ti v zameno pomaga pri opravilih. Ljudi, ki iščejo to varianto najema, je ogromno.[/quote]

to sem tudi ze probala. nikoli vec tujega cloveka v hiso, zal mi je da sem to varianto sploh sprobala. zivimo v sloveniji, v tujini so filipinke, tajke itd delovna sila, katere vedo kaj in kako. pri nas pa temu nismo dorasli. hinavstvo, zavist, pred mano se dela fina in osladna, ko obrnem hrbet pa… ni sans.[/quote]
a to vedenje svojega moža opisuješ, ki ga boš vzela nazaj (fin in osladen, namakal ga je pa drugje)

to se sprasevala. hvala ti.[/quote]
To sem ti jaz tudi že dvakrat napisala …[/quote]
nisi edina☺ … glede na to kako bere lastno temo in komentarje … ji tudi bog ne more ne pomagati in še manj svetovati

Joooj no pejta k odvetniku naj sestavi premoženjsko pokgodbo ( ti imaš vse on nič), pa je zadeva rešena.


To sem ti jaz tudi že dvakrat napisala …[/quote]
nisi edina☺ … glede na to kako bere lastno temo in komentarje … ji tudi bog ne more ne pomagati in še manj svetovati[/quote]
Nsvete z vaškimi konfini si pa opustil? Pa kako in kaj z na-fuki počet?


nisi edina☺ … glede na to kako bere lastno temo in komentarje … ji tudi bog ne more ne pomagati in še manj svetovati[/quote]
Nsvete z vaškimi konfini si pa opustil? Pa kako in kaj z na-fuki počet?[/quote]
zakaj bi ponavljal, kar se je dobro prijelo ☺

Ne se it tega. Zdaj je vredu, čez čas bo isti kot prej.


General bo pa že vedela, ko je le z mamo živela. 🙂 Govora je o bivšem možu general in očetu otrok, , za katerega je avtorica ugotovila, da skupaj lažje funkcionirata z otrokoma, ne o mami general. 🙂 Glede mame kaj butla vprašaj, kaj bi lahko ali je počela s tabo, ti bo povedal za kake japonske prakse mater, ker najbrž si hotel zastavit to vprašanje. 🙂

Luzer ločeni, predvidljiv si kot jesenski dež. To ni tema o tvojem luzerskem cmeranju, ker te bivša noče nazaj.


Iz tvojega sestavka ni videti, da bi ti bil tvoj bivši v pomoč, čeprav si obremenjena do vrha glave.
Kaj pa, če poskusiš obratno: ne vzemi ga takoj poskusno pod streho, ampak naj ti z vsakodnevno pomočjo poskusno pokaže, v koliki meri se bi lahko zanesla nanj.
Pa ni treba, da vse niti držiš v rokah ti, prepusti mu polovico opravkov, predvsem kar se tiče skrbi za otroke.

Pises da te ljubi, lej ce bi bilo res, bi se ze prej potrudil in do locitve ne bi prislo, je sele sedaj spoznal,da te ljubi,dvomim in tudi ce bi ,je grenak priokus, ne jemlji ga nazaj, spomni se cez kaj si sla, bos zmogla se enkrat?

In zakaj ne bi bilo njeno, če je njeno??

Škoda pisanja in prepričevanja ker avtorica se je že odločila, da bivšega spet sprejme nazaj. Sprašuje samo kako zaščititi premoženje. Vseeno pa mi ne da miru, da te ne posvarim in sicer:
Tvoj bivši te ne ljubi, ampak te bo ponovno izkoristil ker vidi, da pregorevaš. Natvezil ti je , da te ima še vedno rad, da je to v dobro otrok in bla bla bla. Ti v njemu vidiš rešitev, ki pa žal to ni. Ker nima trenutno na vidiku druge in ker mu prija da se losa tako stroška najemnine kot preživnine in ker ve, da si premehka je probal in mu je ratalo.
Se syrinjam, da otroci potrebujejo oba starša, vendar to se da rešiti tidi drugače in sicer. Od petka do ponedeljka so pri njemu ostale dni pri tebi vmes ste lahko tudi skupaj. Ti si boš odpočila tiste dni ko si sama. Če se preseli k tebi odpade kak nov kandidat. Verjemi da bo odšel ob prvi priliki. Res te je spet nasmolil. Če bi bil dec na mestu ne bi zahteval odpravnine ampak bi se ji odrekel v korist otrok.

ma kakšni problemi po smrti. Če bo on škripnil prej, bo še dedovala po njem. Če pa ona, pa on po njej, če se bosta šla zvezo. To nima nič z delitvijo premoženja ob ločitvi.[/quote]

Točno to je problem. Ona po mojem mnenju NOČE, da on karkoli dobi, torej v primeru ločitve. Če pa umre in če on dokazuje, da sta bila v zvezi, dobi pa enako kot otroka.

Če se torej želi izogniti temu, da on karkoli dobi, bi morala to urediti na več nivojih.

Pregnan je tale tvoj bivši. Premoženje, ki si mu ga izplačala, je zapravil ali skril. Sedaj bi se rad rešil še preživnine za otroke in stroške najema stanovanja.Pa še skuhano in oprano bo imel zastonj. Kot vidim mu bo še celo uspelo!!
Oddaj eno nadstropje tujcem in dobiš zagotovljeno finančno injekcijo vsak mesec. Tako te ne bo skrbelo za prihodnost tebe in otrok.

Pregnan je tale tvoj bivši. Premoženje, ki si mu ga izplačala, je zapravil ali skril. Sedaj bi se rad rešil še preživnine za otroke in stroške najema stanovanja.Pa še skuhano in oprano bo imel zastonj. Kot vidim mu bo še celo uspelo!!
Oddaj eno nadstropje tujcem in dobiš zagotovljeno finančno injekcijo vsak mesec. Tako te ne bo skrbelo za prihodnost tebe in otrok.[/quote]
Uf, ja. Finančno to pomeni zanj kakšnih 300 preživnine na mesec plus kakšnih 400 najemnine na mesec … jasno, da jo ljubi.

Avtorica, mislim, da nisi povedala, zakaj sta šla narazen?

Avtorica, poslušajte svoje srce. Ljubezen vedno premaga vse ovire.

Jaz pa nekako verjamem, da bo obema, pa tudi otrokoma, lažje, če bodo živeli pod isto streho…velika hiša, velik vrt, problematičen otrok…..pa tudi malo družbe. Svojo nepremičnino lahko zapišeš/ podariš otrokoma, zase pa zahtevaš dosmrtno bivanje v hiši, preužitek – dosmrtno preživljanje in gotovinska sredstva v oporoki zapustiš otrokoma. Z ex možem podpišeš pogodbo o vsoti njegovga mesečnega prispevka za stroške, gospodinjstvo in otroke…

In seveda dogovor o delitvi gospodinjskih del (kuhanje, pranje, likanje …)

saj zato pa sprasuje tu,njeno srce je na prezi, nekaj ji govori da ni vse ok, naj pobrska po spominu kaj ji srce velelo ob locitvi. Oziroma pred njo

New Report

Close