Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bojim se sama sebe

Bojim se sama sebe

Hehehe tukaj večina komentirate…. pomiri se, razumemo te … bla bla. Kaj bi pa rekle, če bi bile vloge obrnjene? Loooči se, prijavi ga na policiji….babe ste res fukjene do amena….. hvalabogu za redke izjeme. Če se vas moški ne sme dotaknit, se tudi ve njega ne. ALi? Če bi jaz bla moški, bi včasih z veseljem kakšni ženski šamar stisnila, ker nekatere ste nemogoče. Kaj pa to?

Odgovor na objavo uporabnika
Babe butaste, 28.01.2024 ob 12:52

Hehehe tukaj večina komentirate…. pomiri se, razumemo te … bla bla. Kaj bi pa rekle, če bi bile vloge obrnjene? Loooči se, prijavi ga na policiji….babe ste res fukjene do amena….. hvalabogu za redke izjeme. Če se vas moški ne sme dotaknit, se tudi ve njega ne. ALi? Če bi jaz bla moški, bi včasih z veseljem kakšni ženski šamar stisnila, ker nekatere ste nemogoče. Kaj pa to?

Jaz imam tudi lenuha doma. Čisti pekel ti povem. Predvsem je problem kako otroke vzgojiti ob takem antimotivatorju, ki bi gnil, ležal,žrl,po kavah visel. Edino delo je zanj služba pa še tam hvata krivine, druge izkorišča, pozaposluje ipd. Mentalna neodgovorna in fizična lenoba. Zakaj še gnije pri nas? Ker ves čas grozi, da se bo maščeval..enkrat otrok niti pogledal ne bo, prispeval itak ne bo nič, to že njegova računovodja nafejka,da je broke, tretjič bo v celoti vzel skrbništvo (en sam dan ni spodoben za kogarkoli skrbet). Te nizke osebne standarde bo odnesel s sabo ko bo čas. Do takrat pa se trudim, da imata otroka čim manj zapletov in drame zaradi tega lenega gnoja.

Napisala si,da ti mož nič ne pomaga,delo pa si delita??!!Kontradiktorno je to,se ne zavedaš??!!

Eni pa so sposobni. Kar dvakrat verbajo, da potem adaptirajo.

Avtorica, to kar ti izvajaš je nasilje. Upam, da te mož čimprej prijavi na csd in policijo.
Ubogi, se mi kar smili, le kje je tebe možačo najdel. Ubožec.

Upam, danes ni v modricah.

Odgovor na objavo uporabnika
Lenuhi, 28.01.2024 ob 13:04

Jaz imam tudi lenuha doma. Čisti pekel ti povem. Predvsem je problem kako otroke vzgojiti ob takem antimotivatorju, ki bi gnil, ležal,žrl,po kavah visel. Edino delo je zanj služba pa še tam hvata krivine, druge izkorišča, pozaposluje ipd. Mentalna neodgovorna in fizična lenoba. Zakaj še gnije pri nas? Ker ves čas grozi, da se bo maščeval..enkrat otrok niti pogledal ne bo, prispeval itak ne bo nič, to že njegova računovodja nafejka,da je broke, tretjič bo v celoti vzel skrbništvo (en sam dan ni spodoben za kogarkoli skrbet). Te nizke osebne standarde bo odnesel s sabo ko bo čas. Do takrat pa se trudim, da imata otroka čim manj zapletov in drame zaradi tega lenega gnoja.

Glede ma to, kakega lenuha imaš doma, se resno sprašujem, kje je našel energijo, da vama je naredil dva otroka. Mogoče pa ti malce pretiravaš, se ti ne zdi?

 

Odgovor na objavo uporabnika
Meta929, 28.01.2024 ob 13:05

Napisala si,da ti mož nič ne pomaga,delo pa si delita??!!Kontradiktorno je to,se ne zavedaš??!!

Po moje ne razumeš, kaj je hotela povedati. Namreč, ne pomaga on NJEJ, ker tudi skrb za dom in družino ni samo NJENA dolžnost, ampak od OBEH. Želela je povedati, da če npr. skuha kosilo, ga skuha za vse, ker tudi on je, če da prati perilo, ne da prati samo njenega, ampak tudi svojega in od otrok, se pravi, gospodinjska opravila so stvar vseh v družini in ne samo ženska domena. Ne dela usluge njej, ker tudi on je in rabi čisto perilo, ne samo ona.

 

Bodimo iskreni! Zakaj ste vse tukaj gor tako nejevoljne, zadirčne in žaljive do svojih možičkov?

Zato, ker vas dobro ne nabrišejo. Evo zato.

Zadovoljena/potešena žena = srečna žena.

babe butaste

prepozno ste se zbudile, ker vam je mali “one” predolgo povsem zameglil razum.

Kaj pa vzamete take lenuhe za može ženske.Same ste krive po rugi strani pa en kup dobrih moških samskih. V vas je problem, da ne znate izbirat. Tako je. Še slabš pa znate izbirat zadnjih 20 let. Sodobni svet vam je spral možgane. Privlačijo vas frajerčki , ko se v pravi luči pokažejo, ko so otroci…ajoj ženske

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10161, 28.01.2024 ob 14:33

Glede ma to, kakega lenuha imaš doma, se resno sprašujem, kje je našel energijo, da vama je naredil dva otroka. Mogoče pa ti malce pretiravaš, se ti ne zdi?

 

Nič ne pretiravam. Žal. Nič ne popravi, pospravi, nabavi, če mu ne rečeš. Kot bi imel posebne potrebe. Še smeti ni sposoben sam od sebe odnest. Ves čas potrebuje asistenco in druge kliče, da mu jih dajo v roke, ko je že na vratih. Ni sposoben stvari pospravit na svoje mesto. Zloženih opranih oblačil v svojo omaro. Zapret omaric in predalov za sabo. Vrata avta pušča na stežaj odprta. Ves čas je potrebno za njim popravljati seveda pa najraje leži ali sedi. Vse je muka, zaplet… . Vse kar razpada razpada. Pokličem delavce da uredijo. Prebelijo, stikalo zamenjajo, cev od tuša, ki pušča. Sploh ne omenjam nečistoče in krame. To niti ne omenjam. Je edini v družini, ki konstantno izgublja ključe, ki pušča stol odmaknjen od mize tako da ne more nihče mimo ves čas. Ne moreš mu niti ribe v varstvo pustiti. Neodgovorno, nezrelo turbo leno bitje. No. Zadnje čase pa še gobcavo. Pa kdo bo to prenašal? Najstnika bi pred prag postavila s takšnim življenskim slogom jn načeli.. . Partner bi moral pol truda odnest in ne dodat breme, skrb, zaplete, ovire. Life lesson pač. Tak je lajf.

Si na robu izgorelosti.

Zato pojdi na pogovor h kliničnemu psihologu. Žal so čakalne dobe dolge…

Ne hodi k psihiatru, kamor te bodo hitro poslali, ker boš dobila tablete, ki jih po mojem ne potrebuješ.

Najprej pogovor z osebnim zdravnikom in nato s psihologom.

Sproščaj se, meditiraj …do takrat…

Šele, ko boš umirjena, se pogovori tudi z možem. Trenutno si še pod prevelikim stresom in bo vajin pogovor končal s še večjim prepirom…

Vzrok tvojega nasilja, izpadov je zagotovo izgorelost. In ker čutiš, da bi tako nasilje lahko ponovila, potrebuješ strokovni pogovor. Ne bo ti žal.

Prijateljice niso pravi naslov za tvoje težave in za pogovor…

Če si pa po naravi kolerična , pol pa si imela samo tokrat pač kot rečemo žuto  minuto. haha

A pišeš, da takšne same sebe ne poznaš, zato ti dajem nasvet, da stopi k strokovnjaku po pomoč.

Ker boš mirneje živela in otroci ne bodo imeli znervirane mame.

Vse se bo uredilo, moža ne moreš spreminjat, lahko pa sebe in svoja razmišljanja. Imej se rada.

Iz sebe moraš dat ta gnev, a ne z nasiljem do sebe in do drugih.

Pusti razmetano bajto, ne paničari in ne teži sama sebi in drugim. Popokaj otroke in pojdite ven, na sprehod.

Ko zboliš, je tud razmetano in prašno, pa kaj? Pusti!

Boš že spucala, ko bo cajt in volja in energija.Ne sekiraj se, važno je zdravje in mir v duši, ne pa da daš na pvo mesto bajto in prah in cunje…

In verjetno ni od včeraj tvoj partner takšen kot ga opisuješ. Samo zdaj si sama izgorela in si to opazila oziroma te bolj moti.

Skuliraj se in se ne bremenit s tem, ker ne bo pomagalo. On takšen je in ne zna bit drugačen, saj tega ne počne nalašč.

Ti začni drugače na to gledat in sebe postavi na prvo mesto, vsaj tu in tam. 🙂

 

Torej si ti pomagala pri gradnji (moško delo), hodiš v službo (moško delo) in skrbiš za otroke, hišo in gospodinstvo (žensko delo). Govorim o ljudeh ki so z miselnostjo ostali v prejšnjem stoletju. Zanimivo. In kako je bebo reagiral ko se ti je utrgalo?

In btw ne nimaš dobrega zakona. Če bi ga imela tvojemu možu na misel ne bi padlo kaj takšnega ti rečt, še manj sedet medtem ko ti delaš. Je samovšečno razvajeno pezde. Nima nobenih občutkov do tebe. Si samoumevna. Če bi jih imel bi dvignil rit in delal s tabo, da bi potem vidva lahko skupaj tv gledala na kavču. Normalno razviti ljudje se ne čohajo po jajcih medtem ko njihova ljubljena oseba dela in je na robu živčnega zloma. Ker jim je mar zanjo. Tvojemu možu dol visi zate. Sori.

Odgovor na objavo uporabnika
Lenuhi, 28.01.2024 ob 14:51

Nič ne pretiravam. Žal. Nič ne popravi, pospravi, nabavi, če mu ne rečeš. Kot bi imel posebne potrebe. Še smeti ni sposoben sam od sebe odnest. Ves čas potrebuje asistenco in druge kliče, da mu jih dajo v roke, ko je že na vratih. Ni sposoben stvari pospravit na svoje mesto. Zloženih opranih oblačil v svojo omaro. Zapret omaric in predalov za sabo. Vrata avta pušča na stežaj odprta. Ves čas je potrebno za njim popravljati seveda pa najraje leži ali sedi. Vse je muka, zaplet… . Vse kar razpada razpada. Pokličem delavce da uredijo. Prebelijo, stikalo zamenjajo, cev od tuša, ki pušča. Sploh ne omenjam nečistoče in krame. To niti ne omenjam. Je edini v družini, ki konstantno izgublja ključe, ki pušča stol odmaknjen od mize tako da ne more nihče mimo ves čas. Ne moreš mu niti ribe v varstvo pustiti. Neodgovorno, nezrelo turbo leno bitje. No. Zadnje čase pa še gobcavo. Pa kdo bo to prenašal? Najstnika bi pred prag postavila s takšnim življenskim slogom jn načeli.. . Partner bi moral pol truda odnest in ne dodat breme, skrb, zaplete, ovire. Life lesson pač. Tak je lajf.

Aha. Nič ni še izgubljeno, vidim žarek upanja. Ti si enostavno premehka do njega.
Pošlji ga k meni na prevzgojo.

Pri meni bo klečal na koruzi in hodil lačen spat, če si bo drznil zabušavati. Brez dela ne bo jela.
Svojega sem tako naučila reda, da ga lastna mama ni prepoznala.

 

Prej ali slej ti bo vse prekipelo in se boš ločila tako kot jaz po 25 letih.

Pustil novo hišo njej in že odraslim otrokom in se odselil v hišo ki sem jo podedoval……

Imam mir in vse naredim za sebe…

Ostali pa kakor hočejo…

Jaz kot moški ne mislim nobenemu več rit odnašat….

Pri nas je gospa tudi mislila da je bila za vse sama….

Vedno sva delal skupaj ampak za njo je bilo to premalo….

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10161, 28.01.2024 ob 15:16

Aha. Nič ni še izgubljeno, vidim žarek upanja. Ti si enostavno premehka do njega.
Pošlji ga k meni na prevzgojo.

Pri meni bo klečal na koruzi in hodil lačen spat, če si bo drznil zabušavati. Brez dela ne bo jela.
Svojega sem tako naučila reda, da ga lastna mama ni prepoznala.

 

🤣 si za hece. To jaz ne rabim. Vzgaja se otroke. Mentalne zrelosti odgovornega odraslega ni dosegel. Gnusi mi se misel, da bi vzgajala odraslega moškega. On bi moral bit narodni heroj, superman, sposoben dec ne pa na nivoju sina. Ni to zame.

Odgovor na objavo uporabnika
Lenuhi, 28.01.2024 ob 18:31

🤣 si za hece. To jaz ne rabim. Vzgaja se otroke. Mentalne zrelosti odgovornega odraslega ni dosegel. Gnusi mi se misel, da bi vzgajala odraslega moškega. On bi moral bit narodni heroj, superman, sposoben dec ne pa na nivoju sina. Ni to zame.

Oprosti, ampak vedno manj mi je vse skupaj jasno?

Torej mi želiš povedati, da se zavedaš, da si  sama kriva, ker si šla v zvezo z totalno zgubo in ti preostane samo še ločitev?

Imaš vso mojo podporo.

Srečno.

Bolana, dobro da se je naročila pri psihiatru.
Adaptacija je vsekakor povzročila nekaj umazanije, vendar je to predvsem ob razbijanju, ne pa sedaj, ko je vse na novo dograjeno. Ko imaš nove stene, novi pod, pol je potrebno počistiti in zadeve so dokončane. V prihodnje ostane le redno vzdrževalno čiščenje na novo urejenih prostorov.
Vendar pri tej ženski ni tega, sedaj ko bi se dedec rad malo spočil, ko pride domov iz službe, ona teži in ves čas nekaj čisti. Temu se reče OKM (obsesivno kompulzivna motnja), ki jo bo blažil psihiater, pozdraviti pa se tega duševnega stanja ne da, če se ne bo sama vzela v roke.

Odgovor na objavo uporabnika
Z, 29.01.2024 ob 03:37

Bolana, dobro da se je naročila pri psihiatru.
Adaptacija je vsekakor povzročila nekaj umazanije, vendar je to predvsem ob razbijanju, ne pa sedaj, ko je vse na novo dograjeno. Ko imaš nove stene, novi pod, pol je potrebno počistiti in zadeve so dokončane. V prihodnje ostane le redno vzdrževalno čiščenje na novo urejenih prostorov.
Vendar pri tej ženski ni tega, sedaj ko bi se dedec rad malo spočil, ko pride domov iz službe, ona teži in ves čas nekaj čisti. Temu se reče OKM (obsesivno kompulzivna motnja), ki jo bo blažil psihiater, pozdraviti pa se tega duševnega stanja ne da, če se ne bo sama vzela v roke.

bravo

    Eh punca prvič preveč se s tem obremenjuješ. Drugič to je dokaz ,da nimata prave komunikacije oziroma,da se ne znata pomeniti o vsakodnevnih problemih in težavah. Najprej se potrudita se usedita  za mizoin z razgovorom to urediti potem pa neboš imela takih težav.

Kratko in jedernato, nikoli vam ni dovolj. Tudi, če bi vse postoril, čez čas ne bi bilo dovolj. Občutil na lastni koži.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 10161, 28.01.2024 ob 18:45

Oprosti, ampak vedno manj mi je vse skupaj jasno?

Torej mi želiš povedati, da se zavedaš, da si  sama kriva, ker si šla v zvezo z totalno zgubo in ti preostane samo še ločitev?

Imaš vso mojo podporo.

Srečno.

DA seveda. Ko bo primeren čas. Absolutno prevzemam krivdo in sem dojela življ.lekcijo. in definitivno nikoli več ne vstopim v nobeno vezo. Enkrat je bilo dovolj.

Vprašaj se, če večino stvari narediš sama, ker meniš, da jih on ne bo naredil dobro.  Mogoče on to čuti in se umika. Komandiraš glede dela, pa kritiziraš kako dela. Moškemu je treba dati proste roke, vajeti v roke, potem pa znajo narediti zelo dobro. Jaz sem delala to napako v prvem odnosu … Takšno vedenje ženske uničuje moške.

Tema je bila aktualna na začetku lanskega leta. Po moje ga je že fentala do sedaj, ali pa se ločila.

New Report

Close