Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolečine v trebuhu

Bolečine v trebuhu

Živjo.

Dobro leto se mi pojavljajo bolečine v trebuhu. Kot nekakšno tiščanje. Boli me doberšen del trebuha nekje na sredini. Bolečina je podobna kot, če bi me na blato, ampak bi to še nekaj časa zadrževala, le da nekoliko hujša. Ponavadi traja nekaj ur. Probala sem odstranit laktozo, potem vse mlečne izdelke, pa ni bilo opazne razlike. Mimogrede imam 25 let. Prebava je nekako normalna, včasih ne grem na blato največ tri dni, pojavi se tudi driska. Jemala sem probitotike, pa nisem opazila razlike. Šla sem do zdravnice, sem dala kri vse uredu. Pred parimi dnevi sem bila na ultrazvoku, izvid še čakam. Tam so rekli, da so lahko žolčni kamni. Sedaj bolečine niso več tako hude, pogoste. Razmišljam, ali je možno, da so bile posledica stresa. Sama bi rekla ah kje. Ampak sem imela skoraj eno leto precej stresne situacije v službi, ki pa so se z novim letom občtno zmanjšale prav tako tudi moje bolečine v trebuhu. Sama sem si bolečino žolčnih kamnov predstavljala nekoliko drugače. Ima kdo podobne izkušnje, ve kaj več? Hvala.

Zanimivo je to, da si dala skozi uz in tako, pa zdaj je lažje.. psihosomatsko je res lh marsikaj.. žolčni bi se lh vidli na uzju po enem letu, te bi kr fajn  znalo bolet, bi bruhala, spahovala.. sam kaj pa js vem, počak na rezultate ane 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
crazyfrog, 26.04.2024 ob 10:17

Zanimivo je to, da si dala skozi uz in tako, pa zdaj je lažje.. psihosomatsko je res lh marsikaj.. žolčni bi se lh vidli na uzju po enem letu, te bi kr fajn  znalo bolet, bi bruhala, spahovala.. sam kaj pa js vem, počak na rezultate ane 🙂

Hvala. Ja tudi jaz mislim, da bi pri žlčnih kamnih bolečina bila čedalje hujša. Se mi je pa dva mesca nazaj začelo spahovati, boli me v žlički in bolečina gre do grla, kot nekakšen refluks, ne vem, če ima to kaj veze z bolečino v trebuhu.

Odgovor na objavo uporabnika
Tonka495, 26.04.2024 ob 10:31

Hvala. Ja tudi jaz mislim, da bi pri žlčnih kamnih bolečina bila čedalje hujša. Se mi je pa dva mesca nazaj začelo spahovati, boli me v žlički in bolečina gre do grla, kot nekakšen refluks, ne vem, če ima to kaj veze z bolečino v trebuhu.

Saj na UZ ti takoj povejo, kaj vidijo! Redno hodim zaradi polipa v žolčniku, pa mi vedno sproti govori, kaj vidi. Ne razumem, zakaj čakaš izvid. To, kar še opisuješ, bi lahko bil želodec. Pojdi na gastroskopijo, ni tako hudo, z doplačilom greš lahko tudi tako, da te delno uspavajo. Morda imaš rahlo vnetje želodčne sluznice, z zdravili se hitro uredi.

Vsekakor mi ti na daljavo ne moremo čisto nič svetovati. V trebuhu se lahko marsikaj dogaja, to pa ti pove lahko samo zdravnik in še to, ko vidi, kaj je pokazal ultrazvok.

Če bi imela žolčne kamne, bi imela tudi grozne slabosti in bi bruhala. Bolelo bi te skozi hrbet. Morda je kaj narobe s prebavili, s črevesjem, lahko gre za kakšno vnetje ali pa divertikle.

Vsekakor, pravi odgovor boš dobila pri zdravniku. Srečno in vse dobro.

Vzam ko te boli kak tbl za zelodec. Pa bos vidla a boli se al olajsa. Pa kak nalgesin poskus.

Odgovor na objavo uporabnika
Lenka se seta, 26.04.2024 ob 14:24

Vzam ko te boli kak tbl za zelodec. Pa bos vidla a boli se al olajsa. Pa kak nalgesin poskus.

Hvala. Sem en teden jemala nexium in je bolečina v želodcu postala manjša, me ne boli več toliko. Le spahovalo se mi je še vedno kot prej. Bolečine v trebuhu so ostale enake.

Lahko ti ga zmasiram.

Ce so na ultrazvoku videli zolcne kamne, potem moras na operacijo. Je pa bolecina ob zolcnih kamnih precej specificna, zacne se v zlicki (ali bolj na desni strani) in seva med lopatice, lahko tudi v desno ramo. Sama bi bolecino opisala kot 8/10, v veliki vecini napadov sem morala na urgenco. Na zacetku sem imela precej blage napade, morda si v tej fazi tudi ti sedaj..so pa trajali nekje 30-45min.

sama sem sla na uktrazvok, kjer so nasli zolcne kamne, takrat so ki svetovali tudi gastro (ta je bila BP). Ravno par dji nazaj sem koncno prestala operacijo, kjer so mi odstranili zolcnik skupaj s kamni..tako da upam, da bo te kalvarije s kolikami koncno konec.

 

p.s. Zolcni kamni so v skrajnih primerih lahko zelo nevarni (zato operacija za idstranitev) – kamen se namrec lahko zatakne v zolcevodu in povzori pankreatitis (vnetje trebusne slinavke), ki je lahko smrtno nevarno.

pojdi cimprej do svojega zdravika z izvidu UZ(ce so ti odkrili kamne), da se zmenis za operacijo. Priporocam Kirurski sanatorij v Rozni dolini, super izkusnja in zelo skrbno osebje.

 

New Report

Close