Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolje biti presuh kot predebel

bolje biti presuh kot predebel

1. Ali imate kateregakoli od naslednjih dejavnikov tveganja?
– zgodnja menopavza pred 45. letom ali izostanek menstruacije za več kot eno leto
– zdravljenje z glukokortikoidi več kot tri mesece
majhna telesna teža (manj kot 60 kg)
– zlom kolka pri manjši poškodbi v ožji družini
– katerokoli od bolezni, ki jih spremlja majhna kostna gostota oziroma osteoporoza (glej v nadaljevanju)
https://osteoporoza.si/vse_kar_moram_vedeti_o_osteoporozi/

Lahko trdiš svoje, a osteoporoza JE povezana tudi z nizko težo.
In dodajam še tole (česar nisem vedela)

Tveganje ženske, da bo umrla zaradi zapletov po zlomu kolka, je enako tveganju za smrt zaradi raka dojke. Umre namreč skoraj četrtina bolnikov, ki utrpijo zlom kolka in to že v prvem letu po zlomu.
[/quote]

Tole s kg mora biti pa tipkarska. Ker ženska s 150 cm in 60 kg ima 15 kg preveč in je že ornk debela.

Predeba je res najbolj osovražena. Ampak je razlika v tem, kaj za predebelo smatrajo ženske in kaj moški. Ženska bo za drugo žensko s košarico vsaj C in konfekcijo 42 rekla, da je debela, moški, pa da je seksi in obdarjena na pravih mestih. in raje bo s tako, kot pa z žensko, konfekcije 34 in nultimi košaricami.
Kar se tiče recimo celulilta, pa je ta še bolj opazen pri suhih. Imuna nanj pa ni sokoraj nobena. Tiste, ki so sama kost in koža so pa itak grozne.

Tole s kg mora biti pa tipkarska. Ker ženska s 150 cm in 60 kg ima 15 kg preveč in je že ornk debela.
[/quote]

Sem malo poguglala po tujih straneh in nikjer ne omenjajo število kg, pač pa je tveganje večje pri drobnih ljudeh, torej ljudeh z lahkimi kostmi, kot temu rečemo, zaradi manjše mase kosti, in suhcih, ker se predvideva, da se slabše hranijo. Kar pa seveda ni nujno.

Je kar očitno
[img]https://i.dailymail.co.uk/i/pix/2016/03/10/04/320CF41F00000578-3485123-image-a-36_1457582468185.jpg[/img]
[img]http://www.ivory-ng.com/wp-content/uploads/2017/10/ultra-thin-model-doing-catwalk.jpg[/img]

[img]http://im.rediff.com/getahead/2017/nov/26ashleygraham.jpg[/img]

[img]https://4.bp.blogspot.com/-6g2suYkzxNM/Wo_dd97QGGI/AAAAAAAAEOo/KsChBVoEHEg1L_GBe5tHv3FrZw1TGY8BgCLcBGAs/s1600/Tara{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2BLynn.jpg[/img]

Edina težava je, da je takih presuhih, sploh pa takih predebelih, zelo, zelo malo. Realno stanje je daleč od tega, vidimo vsak dan v živo, ne fotoshopirano na internetu ☺

Kar se mene tiče, imam rajši kakšno kilo manj, kot več. Pa če pomislim, koliko žensk okoli mene se kar naprej drži nekih diet in se trudi z vedno novimi vadbami, od katerih je bolj malo haska, se mi zdi, da pretežke niso tako zadovoljne, kot se včasih zdi.


Ne se ne strinjam, v krizi tasuhi pocrkajo tadabel pa shujšajo.

Večine mal pretežkih žensk ljudje sploh ne dojemajo kot predebelih, tudi one po mojem s tem nimajo kakšnih posebnih težav. Če pa pogledamo tiste res zelo debele ženske, mislim, da so s strani družbe grše sprejete kot tiste že skoraj anoreksičnega videza. Kar se osebnega zadovoljstva tiče, pa poznam obe vrsti žensk, ki se s svojim videzom zelo težko soočajo. Pri presuhih je največji kompleks, da ni riti in jošk, debele so pa itak nezadovoljne same s sabo. Ampak to so ženske, ki so res debele, nad 100 kg, ne pa neke manekenke z normalno konfekcijsko številko, ki jih modna industrija označi za plus size.
Sicer pa je življenje dobesedno lažje, če si presuh. Definitivno je bolj znosno, dvomim pa,da je bolje. Glede zdravja pa ne vem. Jaz sem bolj za to, da je človek v okviru normalnega ITM, nekje na sredini, ne blizu spodnje ne blizu zgornje meje, kaj šele onstran meje.
Kar se privlačnosti tiče je pa to večinoma odvisno od osebe same, kako se nekdo počuti v svoji koži. Nekatere ženske so s kakšnim kilogramom viška prav luštne, pa tudi vse suhice niso same po sebi privlačne, tako da ne moreš tega posploševat. Predvsem koščeni obrazi meni delujejo zelo halloweensko in scary.

Suhi smo zategli

Pa nisem anoreksična, mine me, ko kaj takega preberem, pa še zdrav holesterol posredujem 🤣😂😂😂😂
[/quote]
Kaj te mine? Jesti? 🙂
In kaj ima holesterol zdaj s tem? Jaz poznam veliko ljudi, ki imajo probleme s holesterolom in večina jih je suhih. Imajo pa to nekako genetsko pogojeno. Poznam pa tudi take, ki so debeli in imajo ok holesterol, pa kljub temu cel kup težav z zdravjem.
Človek mora biti odgovoren do sebe in vzdrževat svojo težo v mejah normale. Vse ostalo je slabo. Mislim pa da ni neke tragike, če ima ženska v zrelih letih kakšno oblino več kot v najstniških letih. Bolj problematično se mi zdi, da je toliko mladih, ki imajo probleme s težo.


Kaj te mine? Jesti? 🙂
In kaj ima holesterol zdaj s tem? Jaz poznam veliko ljudi, ki imajo probleme s holesterolom in večina jih je suhih. Imajo pa to nekako genetsko pogojeno. Poznam pa tudi take, ki so debeli in imajo ok holesterol, pa kljub temu cel kup težav z zdravjem.
Človek mora biti odgovoren do sebe in vzdrževat svojo težo v mejah normale. Vse ostalo je slabo. Mislim pa da ni neke tragike, če ima ženska v zrelih letih kakšno oblino več kot v najstniških letih. Bolj problematično se mi zdi, da je toliko mladih, ki imajo probleme s težo.
[/quote]

Ja jesti ja, ko me debela sekira, pa še šefica za povrh. 😂 Kar ni smešno. Še pa tudi nasmejimo, brez nje. Ker je problem za koga x size, ko je skoz na so calle dieti, pa ne shujšal, ti pa vedno zmanjša hodiš po svetu, brez diete. 😂
Niso geni glede holestorola, prehrana pa, med drugim. V manj kilah vidim bolj plus kot minus. Pa nimam nič proti debelim; le kadar se name vsedejo, pa jih težje nosiš. Zmernost je vedno priporočljiva. 😂
Ja je problem, če je vsak tretji otrok predebel. Vzori so doma, s predebelimi odraslimi.
Težje je biti pameten za druge. Zato naj vsak zase poskrbi pri počutju.
Na starejša leta pa že rabiš mal več goriva 🤗😂 Takrat ni več diet.
Spoštujem vsakega, bele, črne, vmesne, razen debele, ki me žre. Pa tolk happy so tovrstni ljudje. Right. 😂🤗 Hvala za posluh. 🤗

Ja jesti ja, ko me debela sekira, pa še šefica za povrh. 😂 Kar ni smešno. Še pa tudi nasmejimo, brez nje. Ker je problem za koga x size, ko je skoz na so calle dieti, pa ne shujšal, ti pa vedno zmanjša hodiš po svetu, brez diete. 😂
Niso geni glede holestorola, prehrana pa, med drugim. V manj kilah vidim bolj plus kot minus. Pa nimam nič proti debelim; le kadar se name vsedejo, pa jih težje nosiš. Zmernost je vedno priporočljiva. 😂
Ja je problem, če je vsak tretji otrok predebel. Vzori so doma, s predebelimi odraslimi.
Težje je biti pameten za druge. Zato naj vsak zase poskrbi pri počutju.
Na starejša leta pa že rabiš mal več goriva 🤗😂 Takrat ni več diet.
Spoštujem vsakega, bele, črne, vmesne, razen debele, ki me žre. Pa tolk happy so tovrstni ljudje. Right. 😂🤗 Hvala za posluh. 🤗
[/quote]

Ti sploh prebers za sabo?
In tvoje mnenje v tem zapisu naj bi kdo jemal resno?
Pismo, saj clovek 3/4 tvojega zapisa sploh prebrati ne more!

New Report

Close