Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolje biti presuh kot predebel

bolje biti presuh kot predebel

iskreno. Bolje da je ženska presuha kot predebela? Pa ne mi prosim z odgovori,da ne eno ne drugo ni ok-to vemo. Če bi imeli izbiro,da vam usoda reče: kaj boš-presuha ali predebela? iskreno,je boljš presuh kot predebel. se strinjate?

Bolje je biti suh kot debel in to velja za oba spola.
Imeti pa morata tudi dovolj mišične mase.

sicer ne vem, kaj bi bil termin presuh – a to pomeni, da ti zaradi prenizke teže odpovedujejo organi ali samo, da si zelo suh?
Praktično presuhih ljudi ne poznam, predebelih pa kar veliko.

Raje imam 10kg prevec, kot 10kg premalo!

– z 10kg prevec zgledas bolje kot z 10kg premalo
– ce se kaj zalomi, kaksna kriza, ni vazno kaka, lazje prezivis z 10 prevec kot z 10 premalo
– lazje je shujsati 10kg, kot se zrediti 10kg

Nič od tega ni dobro in to velja za oba spola.

Ali so presuhe ženske zmožne uspešno prestati nosečnost in roditi otroka?

če je vprašanje o 10 kilah, presuh, predebel, je boljš imet 10 kil preveč kot 10 kil premalo. Ko si pa pred smrtjo, je pa seveda boljše imet krepkih 10 ali več kil premalo kot že kilo preveč, ker se sam ne moreš v trugi odnest v grob.

Mislim, da je najboljše biti v povprečju oz. skrbet da ne odstopaš več kot 10kg. Jaz sem se zredila v zadnjem mesecu cca 3-4kg sploh ne vem kdaj (sploh se ne počutim tako in oprijete stvari sem nosila), tako da bom zdaj nekaj časa manj jedla, da ne grem v ekstrem.

Ni jasno definirano kako je to mišljeno. Predebel si lahko, da imaš naprimer pri 170 cm namesto max 70 kilogramov 75 ali 80. Presuh pa, da jih imaš pri isti višini 50 ali 45. Če moram izbirat med 80 in 45 imam raje 80. Anoreksično in ekstremna debelost pa sta tam tam, oboje zdravju nevarno, morda anoreksija še bolj, ker ti zelo zjebe psiho in se težko rešiš iz tega.

Kar se tiče zdravja in čilosti, je bolje biti presuh.
Morate vedeti, da moški niti pri 185 cm višine in 65 kg ni podhranjen, temveč je to še v okviru normalnega ITM. 85 kg je na zgornji meji normalne teže, 87 kg je pa že preveč.

Salo z vidika zdravja in okrevanja v primeru akutne bolezni popolnoma nič ne koristi, ker gre telo najprej na mišice. Še manj pa koristi v vsakdanjem življenju.

Moj stric je bil pri svijih 60ih tak, sicer kak cm nizji, a iste kile in sama misica, je zgledal se kar v redu. Zdaj pri 70ih so misice oslabele in je kot ena uboga para, ceprav je se zelo vitalen in se vedno zna orng delat.

Kar se mene tice, raje vidim, da ima dedec pri 185cm kakih 80-85kg.

Hudo sem zbolela,bila tudi komi,da nisem imrla viska 10 kg,bi umrla.Odpust iz bolnice je bil 45 kg.Morala sem se zrediti,ce nebi imela se hude posledice.Raje vec kil,kot premalo.

bolje biti presuh, tista odvečna teža ki kaj dosti koristna

A je to strokovna diagnoza ali tvoja? Noben zdravnik ti ne bo rekel, da te je rešilo 10 kg špeha, lepo te prosim.
V konc. taboriščih so živeli dolga leta – ne samo živeli, tudi delali zraven – s 30, 35 kg. Umirali so zaradi bolezni, ne zaradi suhosti.
Jaz sem imela ITM na spodnji meji, rekreativna športnica, zbolela, operacija, umetna koma, intenzivna, shujšala na 35 kg pri 165 cm, pa se potem razmeroma hitro pobrala in dobila kile nazaj. Moj partner je bil vrhunski športnik, vedno vitek, ko je zbolel in niso našli diagnoze, je shujšal na okostnjaka. In prav tako ni umrl.
Tako da draga moja, brez skrbi, da zaradi nižje kilaže ne bi umrla, samo hitreje bi potem okrevala, če bi bila vsaj malo natrenirana. Skratka, nimaš nekega pametnega razloga, da si zašpehana kao za vsak slučaj, če boš spet kdaj bolna. Raje se spravi k sebi in poskrbi za malo boljšo kondicijo.

Nič od tega ni dobro in to velja za oba spola.

Ali so presuhe ženske zmožne uspešno prestati nosečnost in roditi otroka?
[/quote]

Pri določeni teži nimajo več ovulacije/menstruacije, torej ne morejo zanositi.

A je to strokovna diagnoza ali tvoja? Noben zdravnik ti ne bo rekel, da te je rešilo 10 kg špeha, lepo te prosim.
V konc. taboriščih so živeli dolga leta – ne samo živeli, tudi delali zraven – s 30, 35 kg. Umirali so zaradi bolezni, ne zaradi suhosti.
Jaz sem imela ITM na spodnji meji, rekreativna športnica, zbolela, operacija, umetna koma, intenzivna, shujšala na 35 kg pri 165 cm, pa se potem razmeroma hitro pobrala in dobila kile nazaj. Moj partner je bil vrhunski športnik, vedno vitek, ko je zbolel in niso našli diagnoze, je shujšal na okostnjaka. In prav tako ni umrl.
Tako da draga moja, brez skrbi, da zaradi nižje kilaže ne bi umrla, samo hitreje bi potem okrevala, če bi bila vsaj malo natrenirana. Skratka, nimaš nekega pametnega razloga, da si zašpehana kao za vsak slučaj, če boš spet kdaj bolna. Raje se spravi k sebi in poskrbi za malo boljšo kondicijo.
[/quote]

Na spodnji meji ITM zenske zgledajo starikavo. Ni to fajn.

Stvar okusa. Tudi odvisno katera teža se vzame kot normalna, saj je v okviru ITM kar velik razpon. Če se vzame povprečje, je meni lepše 10 kg premalo. Pa tudi bolj zdravo.

Raje imam 10kg prevec, kot 10kg premalo!

– z 10kg prevec zgledas bolje kot z 10kg premalo
– ce se kaj zalomi, kaksna kriza, ni vazno kaka, lazje prezivis z 10 prevec kot z 10 premalo
– lazje je shujsati 10kg, kot se zrediti 10kg
[/quote]

Ing vič sožitja hahaha v🤣😂😂😂 😂😂😂😂🤣🤣🤣

Za ženske niti slučajno, ženske na spodnji meji ITM imajo veliko verjetnost osteoporoze, pri normalni ali nekaj prek idealnega ITM (ali pa tudi več) te nevarnosti skoraj nimajo.

Za ženske niti slučajno, ženske na spodnji meji ITM imajo veliko verjetnost osteoporoze, pri normalni ali nekaj prek idealnega ITM (ali pa tudi več) te nevarnosti skoraj nimajo.
[/quote]

Ne vem, koliko se kaj giblješ po starostnih domovih, da imaš en večji vzorec. Jaz se in ja, suhost je sicer dejavnik tveganja pri osteoporozi, vendar prizadene tudi debele, mogoče je nekaj procentov manj možnosti. Je pa pri debelih ljudeh večja možnost padca in s tem zloma, pa tudi manj se gibljejo – redno gibanje je pa prav tako pomemben dejavnik pri osteoporozi, pomembnejši od kilaže. Tako da v bistvu tudi glede osteoporoze bolje imeti manj kil kot preveč.
Pa še: koliko debelih starih ljudi poznate, da še hodijo? No evo. 90 procentov starih ljudi, ki so pokretni, je vitkih.
Popolnoma nobenega pametnega razloga ni za višek kilogramov, pa če se še tako trudite. Pri bolezni itak najprej pobere mišice, tako suhim kot debelim, delež in celo absolutna teža mišic pa ni odvisna od kilaže, ampak od telesne pripravljenosti. S tem da imunski sistem črpa iz beljakovin, ne iz sala.

Ne vem, koliko se kaj giblješ po starostnih domovih, da imaš en večji vzorec. Jaz se in ja, suhost je sicer dejavnik tveganja pri osteoporozi, vendar prizadene tudi debele, mogoče je nekaj procentov manj možnosti. Je pa pri debelih ljudeh večja možnost padca in s tem zloma, pa tudi manj se gibljejo – redno gibanje je pa prav tako pomemben dejavnik pri osteoporozi, pomembnejši od kilaže. Tako da v bistvu tudi glede osteoporoze bolje imeti manj kil kot preveč.
Pa še: koliko debelih starih ljudi poznate, da še hodijo? No evo. 90 procentov starih ljudi, ki so pokretni, je vitkih.
Popolnoma nobenega pametnega razloga ni za višek kilogramov, pa če se še tako trudite. Pri bolezni itak najprej pobere mišice, tako suhim kot debelim, delež in celo absolutna teža mišic pa ni odvisna od kilaže, ampak od telesne pripravljenosti. S tem da imunski sistem črpa iz beljakovin, ne iz sala.
[/quote]

1. Ali imate kateregakoli od naslednjih dejavnikov tveganja?
– zgodnja menopavza pred 45. letom ali izostanek menstruacije za več kot eno leto
– zdravljenje z glukokortikoidi več kot tri mesece
majhna telesna teža (manj kot 60 kg)
– zlom kolka pri manjši poškodbi v ožji družini
– katerokoli od bolezni, ki jih spremlja majhna kostna gostota oziroma osteoporoza (glej v nadaljevanju)
https://osteoporoza.si/vse_kar_moram_vedeti_o_osteoporozi/

Lahko trdiš svoje, a osteoporoza JE povezana tudi z nizko težo.
In dodajam še tole (česar nisem vedela)

Tveganje ženske, da bo umrla zaradi zapletov po zlomu kolka, je enako tveganju za smrt zaradi raka dojke. Umre namreč skoraj četrtina bolnikov, ki utrpijo zlom kolka in to že v prvem letu po zlomu.

S svojo zdravnico sem se pogovarjala, kako je glede teže in osteoporoze. Njene besede so, da se na splošno smatra, da debeli pač pojedo vse hrane več in da imajo v telesu manj verjetno pomanjkanje vitaminov in mineralov, da pa je tukaj seveda kakor povsod kvaliteta pred kvantiteto in če nekdo pridobiva zamaščenost zaradi vnosa pohanja in piškotov, nima popolnoma nič manjšo možnost zboleti za osteoporozo. Predvsem je pa pomembno gibanje.
Je pa osteoporoza edina bolezen in tegoba, pri kateri jo mogoče malenkost bolje odnesejo malo bolj prehranjeni, pa se to pogojno.
Najbolj v prid govori manjši kilaži že preprost pogled na starejšo populacijo…
Koliko starejših, zamaščenih se vidi na cesti in v gibanju..?? Ti, ki.jih srečujem jaz, so vsi v glavnem zelo vitki.
Kar se pa tiče estetskega vidika je pa o tem težko razpravljat; vsak ima svoj pogled, kaj je nekomu lepo… meni osebno tolšča ni privlačna, ne pri otroku, ne pri ženski, ne pri moškem.
Na srečo smo pa ljudje različni, toliko nas je, da vsak najde to, kar mu je privlačno.

Ja vi si zdaj pri predebel predstavljate neke zavaljene debeluhe, z dvojno težo od normalne. Pri presuhih pa nekoga, ki je pač malo bolj koščen. Takšna percepcija je dvolična. Vzeti moraš v obzir odstopanje v enaki meri. Če greš pri debelosti v ekstreme, z nekim visečim salom, moraš primerjat enak ekstrem pri presuhih. Premalo se govori o problemih, ki jih imajo presuhi ljudje. Ponavadi vsi mislijo, da njihove zdravstvene težave izvirajo od kje drugje, pri debelih je pa obratno, vse težave se pripisuje debelosti, pa tudi to ni nujno res.
Če pa zdaj to zbanaliziramo na svet manekenk, je vsekakor bolje in bolj zdravo biti plus size model s kakšnim kilogramom viška kot pa anoreksična manekenka. Pri prvi večinoma trpi izgled, lahko je vseeno fit in zdrava, pri drugi pa lahko nastopijo resne težave, ki se najprej kažejo pri odpovedi ledvic itn.

dejstvo je,da predebela ženska je najbolj osovražena od pogledov moških. Prej je dobrodošlo presuho kot predebelo. Kaj se zdej fini delate,resnica je resnica. Samo za resnico sme vas prosila,pa se izmotavate.

V puberteti sem se 10 kg zredila. 🙄 Ne, nisem si bila všeč. Teh 10 kg pri meni ni bila debelost. Ko te najde bolezen, nehote skušaš, zato potrebuješ balans. Mene pa pobira. Ker se mi hrana upira, ker me skoz ostali žrejo. Včasih traja, da se žlice zamenjajo.Hudič babji ima težave, ker mene pobira, ona se pa radi 🤣😂😂😂Bon apetit. 😊

Pa nisem anoreksična, mine me, ko kaj takega preberem, pa še zdrav holesterol posredujem 🤣😂😂😂😂

New Report

Close