Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolniška in odhod iz države

Bolniška in odhod iz države

Ne zajebavajte s takimi stvarmi.Poznam dva primera,ki sta ostala brez sluzbe,ker sta med bol.stalezem dopustovala v tujini.Sedaj se to bolj preverja,kot se je pred leti.Ce si v bol.stalezu,je tujina strogo prepovedana.

Dodajam se to – pravico do kontrole ima tisti, ki stalez placuje; torej prvih 30 delovnih dni delodajalec, kasneje ZZZS.

Ce pa gre za kak krajsi stalez, pa vzamete namesto bolniske dopust in imate neomejeno gibanje in tudi dopust na morju je mogoc.

Kje točno to piše?

Pravila obveznega zdravstvenega zavarovanja http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV3562, tako izhodi od doma, v drug kraj ali v tujino so brez izrecnega dovoljenja (in vpisa v kartoteko kot rezim med bolnisko) prepovedani.

Sem zjutraj spraševal na tem forumu nekaj podobnega: lahko greš če ti osebni dr. dovoli, mi ne povedal kolega ki tako dopustuje na Hr. Pa še en je že nazaj ki je prav tako letoval na Hr. z dovoljenjem osebnega dr. Samo povedat je treba, zgleda.


Vem, da v Pravilih piše to.
Spraševala sem, kje piše, kar si trdila zgoraj: da so odhodi v tujino izrecno prepovedani, tudi, če zdravnik to dovoli?

Barca
9 Jul 2015 17:16
Ne, v pravilih obveznega zavarovanja izrecno pise, da odhod iz drzave med stalezem ni dovoljen (razen ce si napoten na zdravljenje/poseg v tujino), tudi ce je dovoljeno gibanje po navodilih osebnega zdravnika.

Jaz lani 2 meseca na hrvaskem primorju. Je pa res, da sem sla do zdravnice in ji povedala, da bom sla.
Zabelezila v karton in rekla srecno pot.


Vem, da je možnoo, če zdravnik dovoli.
sprašujem Barco, ker ona trdi, da kljub temu ni.

Ker se pravila niso spreminjala, bo tudi ta članek ok. Kjer piše tudi glede tujine in odobritev osebnega zdravnika.

https://zurnal24.si/slovenija/med-bolnisko-lahko-tudi-potujemo-80958

Ni res, da se pravila niso spremenila – jz tvojega clanka:

ZZZS je pravila prenovil na pobudo združenja obolelih za rakom na dojki Europa Donna…

Zavarovanec, ki v zdravstvenem kartonu nima priporočila za gibanje in krši navodila svojega zdravnika, je lahko sankcioniran

Če zavarovanec brez dovoljenja osebnega zdravnika odpotuje v tujino ali iz kraja svojega stalnega bivališča, ZZZS zadrži izplačevanje nadomestila


Zmeni se z zdravnikom, ki ti daje bolniško. Če ti on napiše, da greš med bolniško lahko na morje, komot greš. Sicer ti pa mi tule ne moremo čisto nič pomagat.
[/quote]

Res ja.Zdravnika prosi, naj napiše, da greš lahko na morje.Saj te ne bodo iskali po Hrvaški.
Rečeš, da nisi vedel.
Meni je to tako butasto.Jaz sem bila na bolniški precej dolgo, pa sem šla tudi na morje.Na Hrvaško.Nikoli me ni nihče vprašal, niti kontroliral.Zakaj bi me.Sem imela od komisije bolniško.


Čisto pravilen odgovor na vprasanje

Ali smem
9 Jul 2015 14:58

Trenutno sem v bolniškem staležu, že več mesecev, zaradi poškodbe. Pri dr.sem dobila odobreno, da grem lahko tudi na dopust izven kraja bivanja, vendar pa ne smem iz države. Sorodniki imajo na Hrvaškem ob morju apartma, ki so mi ga pripravljeni odstopiti za teden dni, v bližini je tudi zdravilno blato… To bi bilo zame idealno, namakanje poškodovane noge v slani vodi, blatne obloge…in to vse v bistvu zastonj. Zdaj pa šok, da med bolniško ne smem iz države. Ali kdo ve, če imam kaj možnosti dobiti dovoljenje?

Enako tudi jaz.

Ni res, da se pravila niso spremenila – jz tvojega clanka:

ZZZS je pravila prenovil na pobudo združenja obolelih za rakom na dojki Europa Donna…

Zavarovanec, ki v zdravstvenem kartonu nima priporočila za gibanje in krši navodila svojega zdravnika, je lahko sankcioniran

Če zavarovanec brez dovoljenja osebnega zdravnika odpotuje v tujino ali iz kraja svojega stalnega bivališča, ZZZS zadrži izplačevanje nadomestila
[/quote]

Niso se v delu, kjer še vedno osebni zdravnik zapiše v kartoteko glede odobritve odhoda. Saj o tem teče debata? In ne o rakavih bolnikih. Zato sem zapisala, da se okrog tematike odhoda iz članka niso spremenila (tujina, izven kraja bivanja).

Niso se v delu, kjer še vedno osebni zdravnik zapiše v kartoteko glede odobritve odhoda. Saj o tem teče debata? In ne o rakavih bolnikih. Zato sem zapisala, da se okrog tematike odhoda iz članka niso spremenila (tujina, izven kraja bivanja).
[/quote]

Pravila so se spremenila na pobudo predstavnikov rakavih bolnikov in ce zdravnik izrecno zapise pravico do gibanja izven kraja bivanja in dodatno se pravico do zapustitve drzave, sme zavarovanec kam iti.

Za obveznost prijave na HR še nisi slišala?

In zakaj si na bolniški, če lahko šopingiraš v Italiji in Avstriji?

Res ja.Zdravnika prosi, naj napiše, da greš lahko na morje.Saj te ne bodo iskali po Hrvaški.
Rečeš, da nisi vedel.
Meni je to tako butasto.Jaz sem bila na bolniški precej dolgo, pa sem šla tudi na morje.Na Hrvaško.Nikoli me ni nihče vprašal, niti kontroliral.Zakaj bi me.Sem imela od komisije bolniško.
[/quote]

Če si ti to naredila, še ne pomeni, da je dovoljeno.

Bolniška je z razlogom, se vam ne zdi? Upam, da okrepijo inšpekcijske nadzore med počitnicami.

V čem je problem? Bolniške se od primera do primera zelo razlikujejo. Kaj če je na bolniški šofer avtobusa zaradi zloma roke, ker seveda ne morevoziti, na dopust na hr pa ga pelje žena? Za njegovo zdravljenje ni nujno potrebno zadrževanje doma.

Pravila so se spremenila na pobudo predstavnikov rakavih bolnikov in ce zdravnik izrecno zapise pravico do gibanja izven kraja bivanja in dodatno se pravico do zapustitve drzave, sme zavarovanec kam iti.
[/quote]

Pa kaj ni jasno? Vprašanje je bilo, ali gre lahko kdo v tujino, npr na morje. In v članku je odgovor, da le to odobri osebni zdravnik. In v tem delu se do danes to ni spremenilo. 2010 so uvajali spremembe glede tega, kar piše v članku. In danes to še velja. Ta del ni spremenjen.
Torej, v članku iz 2010 je odgovor, da se gre lahko v tujino z odobritvijo zdravnika. Saj to piše. In to se do danes ni spremenilo. Torej od 2010 do danes to ni spremenjeno. Torej danes velja isto kot 2010, 2011. Takrat se je ta del spremenil.
Sploh ne vem, kaj ni jasno.

Skratka, dohtar bo odločil, ali greste lahko izven države kam ali ne.

Pozdravite se tisti, ki ste na bolniškah.

Sveta Barca trdi, da ne smeš, tudi, če dohtar dovoli. Da baje to določajo Pravila ZZ. Zato je pozvana, da pove, v katerem členu Pravil to piše.

Inspektore je šel že na zaslužen dopust.Tko da ne bo nič s tvojim predlogom.Se že namaka v slani vodi…

Sveta Barca trdi, da ne smeš, tudi, če dohtar dovoli. Da baje to določajo Pravila ZZ. Zato je pozvana, da pove, v katerem členu Pravil to piše.
[/quote]

Sama sem bila pred sprejetjem te spremembe na bolniški zaradi poškodbe in takrat je tudi meni dohtar rekel, da izven države ni dovoljeno zaradi takratnih pravil. Kot je iz članka iz 2010, so pa ta del spremenili in če sedaj dohtar odobri, greš lahko.
Pa da ne bo pomote. Da ti dohtar odobri, ni avtomatsko, da ne bo kdo narobe zastopil kot oseba, ki se je vpela, kdo je dal pobudo za spremembo.

New Report

Close