Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bolniska in poloznice

bolniska in poloznice

Lp

Kaj narediti v primeru da imaš kredita 500 eur , ker sem na bolniski že en mesec pa sem dobil le 600 eur plače ? Poleg tega imam še položnice v višini cca 300 eur za plačat in preživeti še ceu mesec ?
Najbrž bo tudi nasledni mesec tako ker mi je komisija dala bolniško do začetka decembra
Nebi si sposojal denarja, bolj me zanima če je možnost da neplačam kredita in položnic ? mamo kak zakon ki me ščiti v takem primeru kot ga imam ?

Če imaš zdaj bolniško 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in imaš nadomestila 600€, potem ob svoji dejanski polni plači sploh nisi mogel dobiti 500€ kredita.

Malo boljšo zgodbo, prosim.

ti bodo odpisali obrok kredita, če jih pokličeš in poveš. Pa tudi hrano ti bojo vozili.

Kredit lahko daš na mirovanje, zmeni se z banko.

pri nas upoštevamo pri izračunu bolniške zgolj osnovno plačo, brez dodatkov, ki pritičejo delu.
če delavec dela, dobi še dodatek na nevarno delo, pa dodatek na izmensko delo, pa dodatek za dežurstvo, pa nadure, pa stimulacija…
potem je tu še nadomestilo malice in prevoza, ki jih nekatere banke upoštevajo.
ko pa je na bolniški, pa vse to odpade in ja, bolniška je v takem primeru res slaba.

tako, da ne moreš trdit, da je zgodba kar tako izmišljena…

strošek za mirovanje je vsaj v višini ene ali dveh anuitet. se ne splača.

strošek za mirovanje je vsaj v višini ene ali dveh anuitet. se ne splača.
[/quote]

Aja sori nisem vedla.

pri nas upoštevamo pri izračunu bolniške zgolj osnovno plačo, brez dodatkov, ki pritičejo delu.
če delavec dela, dobi še dodatek na nevarno delo, pa dodatek na izmensko delo, pa dodatek za dežurstvo, pa nadure, pa stimulacija…
potem je tu še nadomestilo malice in prevoza, ki jih nekatere banke upoštevajo.
ko pa je na bolniški, pa vse to odpade in ja, bolniška je v takem primeru res slaba.

tako, da ne moreš trdit, da je zgodba kar tako izmišljena…
[/quote]

Bolniška se obračunava na končno bruto plačo prejšnjega meseca, torej 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tiste plače, ki že ima vštete vse dodatke.
Naprej bolniška prek ZZZS bo prav tako na bruto plačo z vsemi dodatki.

Prevoz in prehrana pa nista plača in ne vem. če katera banka res to všteva k plači.

Torej ob taki plači dejansko ni mogoče dobiti kredita, kjer je obrok 500€, saj ni kreditno sposoben za tako anuiteto (ob polni plači).

Kaj pa, če je oseba vzela kredit recimo 10 let nazaj, ko je imela konkretno večjo plačo in si je takrat lahko privoščila obrok 500eur?

Bolniška se obračunava na končno bruto plačo prejšnjega meseca, torej 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} tiste plače, ki že ima vštete vse dodatke.
Naprej bolniška prek ZZZS bo prav tako na bruto plačo z vsemi dodatki.

Prevoz in prehrana pa nista plača in ne vem. če katera banka res to všteva k plači.

Torej ob taki plači dejansko ni mogoče dobiti kredita, kjer je obrok 500€, saj ni kreditno sposoben za tako anuiteto (ob polni plači).
[/quote]

bolniško mi obračunavamo samo na osnovno plačo z dodatki za stalnost in delovno dobo.

ker sicer bi prihajalo do anomalij, da bi lahko delavci na bolniški dobili večje izplačilo, kot če bi tisti mesec morali delati. (če je recimo na 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolniški)

bolniško mi obračunavamo samo na osnovno plačo z dodatki za stalnost in delovno dobo.

ker sicer bi prihajalo do anomalij, da bi lahko delavci na bolniški dobili večje izplačilo, kot če bi tisti mesec morali delati. (če je recimo na 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} bolniški)
[/quote]

Kakih anomalij?

Osnova je plača preteklega meseca za polni delovni čas in {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} glede na razlog bolniške. Kolektivne pogodbe dejavnosti ali podjetniške kolektivne pogodbe ali interni akti podjetja lahko določijo le višji odstotek nadomestila.

je tako !
drugače imam plače cca 1500 , ker delam na 3 izmene , dobim dodatek na nevarno delo , pogoje dela , turnusno delo , malico , prevoz … zdej pa teh dodatkov ni , in dobim le 80 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dopoldanskega dela , ki je že tako slabo plačano ….

V takih primerih je dobro imeti dodatno zavarovanje in dnevno nadomestilo za bolniško odsotnost. Pri takih kreditih se to res splača.
Načeloma pa bi dala vlogo za enkratno socialno pomoč z obrazložitvijo (najprej na občino potem še na CSD), če ne gre drugače. Položnice je namreč treba plačati.

*** lupus pilum mutat, non mentem *** ** malus omnia in malum verit **

Torej je jasno, kaj moraš najprej narediti: pozvati delodajalca, da ti ustrezno obračuna bolniško nadomestilo.

Torej je jasno, kaj moraš najprej narediti: pozvati delodajalca, da ti ustrezno obračuna bolniško nadomestilo.
[/quote]

Torej se tudi ti strinjaš, da je bolniško nadomestilo obračunano napačno, saj se ne sme izračunavati samo iz osnovne plače.
Prevoz in prehrana pa sta samo povračili in ne plača.

Torej se tudi ti strinjaš, da je bolniško nadomestilo obračunano napačno, saj se ne sme izračunavati samo iz osnovne plače.
Prevoz in prehrana pa sta samo povračili in ne plača.
[/quote]

Ni pomembno, ali se jaz strinjam ali ne. Nisem računovodkinja.

Stric Google pa hitro najde uporabne odgovore pristojnih, kaj se šteje v osnovo za izračun bolniške.
In dodatki za pogoje dela štejejo.

Samo zato, ker imaš odprto bolniško, ni ravno neke podlage, da ne bi plačeval ktedita ali položnic.
Če daš kredit v moratorij, dobiš kup novih stroškov s povečanjem obroka kasneje.
S kakšno položnico verjetno lahko zamudiš. In če imaš plačo kot jo imaš in morda ne boš v nedogled na bolniški, si za premistitev sposodi, če si lahko in pol ob polni plači vrni.
Pri kreditu se ti ne splača štrikat.

New Report

Close