Najdi forum

Naslovnica Forum Koronavirus bolniška za cepljenje

bolniška za cepljenje

Poskušam iskati z iskalnikom, ampak je obupen.

Prihodnji teden imam drugo cepljenje (ob 12:00 v domačem kraju), ampak ne delamo več od doma. Ali morda kdo ve – ali mi pripada bolniška ali moram vzeti dopust?

če boš v rokui parih ur dobila “znae in neznane” simtome, jasno bolniška – sporočiš lečečemu in ti odpre bolniško. Drugače pa ti ne priprada. Lahko daš pa dan dopusta, če rabiš en dan po cepljenju za opazovanje.

Odgovor na objavo uporabnika
če ni znakov bolniška ne pripada, 29.05.2021 ob 16:08

če boš v rokui parih ur dobila “znae in neznane” simtome, jasno bolniška – sporočiš lečečemu in ti odpre bolniško. Drugače pa ti ne priprada. Lahko daš pa dan dopusta, če rabiš en dan po cepljenju za opazovanje.

pardon, popravek:  sporočiš svojemu izbranemu osebnemu zdravniku, ne lečečemu.

Hvala za odgovor. A sprašujem za dan cepljenja. Če delaš v Ljubljani, cepljenje pa imaš ob 12:00 v Celju. Ali ti za dan cepljenja pripada bolniška? Drugače moraš pač vzeti dopust.

žal

Ko greš npr. k zobozdravniku npr. vzameš bolniško? Za cepljenje veljajo enaka pravila kot za vsak “navaden” obisk pri zdravniku  – koristiš plus ure ali dopust. Se pa splača malce povprašati. Pri mojemu možu v službi bodo imeli cepljenje v okviru službe in službenega časa. Pa marsikje šefi dajejo “službeni izhod” tudi za cepljenje.

Za zobozdravnika, preglede, tudi cepljenje… os. zdravnik seveda lahko napiše bolniško. Za 2h, 4h, kolikor pač rabiš. Jaz sem jo vedno dobila.

Odgovor na objavo uporabnika
bolniška za cepljenje, 29.05.2021 ob 16:00

Poskušam iskati z iskalnikom, ampak je obupen.

Prihodnji teden imam drugo cepljenje (ob 12:00 v domačem kraju), ampak ne delamo več od doma. Ali morda kdo ve – ali mi pripada bolniška ali moram vzeti dopust?

… pa še polni penzion v hotelu, če moraš na cepljenje v drug kraj. Kaj vse vam ne pade na pamet, to je res neverjetno.

In zakaj bi človek dal svoj dopust za cepljenje? Dopust je namenjen počitku in rekreaciji, ne pa zdravstvenim zadevam. Če je državi v interesu, da se cepi čim več ljudi, naj uredi, da imajo ljudje na dan cepljenja plačano odsotnost, tako kot za krvodajalstvo.

Zakaj se pa sploh greš cepit?
Pa menda ne zato, ker te skrbi za svoje zdravje??!!

New Report

Close