Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bonton, gospa/gospodična…pa to

Bonton, gospa/gospodična…pa to

Še druga plat medalje na spodnjo debato.

A veste, na kakšne odzive naletiš, če si tip in eni stari okoli 25 rečeš “gospa”?

Nič kaj prijetne.:)))

Zato pa mislim, da je vedno več ljudi, ki se poslužujejo tega spraševanja “gospodična ali gospa”.Ker dejansko ne vedo, kaj naj rečejo, da bo prav.

Ja, po modernem bontonu je menda vsaka nad 25 gospa.Službeno pa vsaka, ki hodi v službo, tudi če je stara 18 let.

Pa si predstavljate, da prideš k nekomu v pisarno in 23-letni tajnici, ki te sprejme, rečeš gospa?

Jaz ne samo, da si predstavljam, ampak sme to naredil in…odziv ni bil preveč prijazen.

Zato se sedaj izogibam.Ne govorim ne gospa, ne gospodična, nič.Ene te pri 25-26 pisano gledajo že, če jih vikaš.Človek res ne ve, kako ravnati, da bo prav.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

Zanimivo, kar praviš. Je pa res, da se da zelo elegantno izogniti se kakršnemukoli imenovanju, kar je še vedno najlažje, ne?

:))))))))))
mene je skoraj kap, ko mi je en fant rekel: “kaj zijaš, stara?!”

:-)))))))))))))

No ta pa je kultiviran. Se takoj opazi kakšno vzgojo ima.Verjetno se doma s svojimi starši ravno na takšnem nivoju pogovarja.

Najbolje je da na videz mlajša dekleta oz.ženske ogovarjaš s gospodična.nekaterim četudi že gospem, se bo to zdelo zelo v redu.

To je bil kak huligan ali pobegli preastopnik iz prevzgojnega zavoda.lahko pa je bil tudi sin kakih staršev pravnikov,ki nimajo časa vzgajati otrok;-)

Če bi to meni rekel,bi mu odgovoril:TUDI TI BOŠ ENKRAT STAR.:-))

Jaz pa menim, da vsaka dama, ki nase nekaj da in v glavi nekaj ima, želi biti gospa, tiste pa, ki se izkazujejo z gospodično, še pač niso zrele zato. Še bolj pa me moti, ko slišim, da nekatere dame istovetijo gospo z poročeno in gospodično z neporočeno. Menim, da pridevnik gospa ni statusni simbol ampak simbol spoštovanja. Morda pa se motim?

heheh se moram kar strinjat s tabo spajder…sem starejša……pa nič kaj rada ne slišim: gospa, dober dan…….. pa ne zaradi let, ampak zato ker se ne počutim GOSPA. gospodična pa tudi ne………torej je res najbolje da me nihče ne poimenuje :))))

drgač je pa gospa vsaka ki je poročena ali ki ima doseženo neko stopnjo izobrazbo, delovno mesto, položaj.

mislim da je tudi odvisno kakšen način življenja furaš…….v kakšni družbi se vrtiš, kako poteka komunikacija tam…men se zata naziv fuuučka :)))

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Počasi umira kdor postane suženj navade, ponavljajoč vsak dan iste poti, kdor ne zamenja prestave, kdor ne tvega in zamenja barvo oblek, kdor ne govori tistemu, ki ga ne pozna. Pablo Neruda

a da pravniki nimamo časa vzgajat otroka…no zanimiva sodba…me zanima kako boš ti svojega?

sem opazila, da zdaj ko sem noseča me vsi brez dileme imenujejo gospa…

Jaz si bom sigurno vzel čas za primerno in vzorno vzgojo otrok.

No hvala bogu, ker si ga bom jaz tudi…

Prebrala sem vaša mnenja; res zanimivo kako smo si ljudje različni, da ima vsak svojo razlago ene besede. Najbolj pa se strinjam s kolegičino razlago.

Mene naziv gospa sploh ne moti, gospodična pa tudi ne. Kakor se kateremu zdi, tako pa me tudi “dokličejo”.

Lp, Bani

Te bom držal za besedo:-)

hehe, meni je ginekolog rekel: “kaj je pa s tabo, deklica?” sem mu rekla, da sem tretjič noseča, pa se je takoj “popravil”: no, kar usedite se, guspa ;-)))

če pa se ti imaš za “staro”gospo:)))))

smrkavec nevzgojeni.

Tista, ki pozna bonton bo sprejela naziv gospa brez komentarja, celo lep vtis boš naredil ker ga poznaš tudi ti.
Tista, ki ga sprejme negativno kot prvo pomeni, da bontona ne pozna in jo posledično lahko pokličeš tudi ”ej ti punca” ali kaj podobnega. Naprej naj pa sama razmišlja.

brez skrbi ondi…sem prepričana, da vzgoja otrok nima veze s tem kakšen poklic opravljajo starši…

:))))))))

prideš kaj naokoli?

kako je kaj s pupo?in s tabo?že kaj boljše?

bom prišla, ko bova “normalne” :))

hahahahahahahaha

ok

Jaz uradno strogo vsem rečem gospa, tudi če mi izgleda stara 16 let. Zaradi tega me še nobena ni gledala pisano, pač pa jaz znorim, če mi kakšen tip prav prisiljeno ploza gospa ali gospodična. Zame je gospa vsaka ženska, s katero se srečam v situaciji, v kateri tikanje ni na mestu (se pravi uradno, v trgovini, v šoli, vrtcu in še kje).

New Report

Close