Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek borelija od psa?

borelija od psa?

zdravo!

moja tašča in tast sta prešpričana, da je moj otrok dobil klopa in borelijo od našega psa.

našega psa ne marajo, in vse okoli filajo s to informacijo.

skratka pred leti je pes zbolel na sklepih, potem se je to stanje izboljsalo.
tasca misli da je bila to borelija, ceprav je zdravnik potrdil kronicno obrabo kolkov! lahko pa da pes tudi ima borelijo pa tega nevemo saj ima vsako leto kar nekaj klopov. ampak tega pri psehne udotavljajo.

ampak tasca je prepricana, da je hci dobila borelijo od njega, ne vem ali misli, da jo je okuzil pes ali jo je okuzil klop, ki najbi imel raje cloveka kot psa in tako najprej pril pri psu in nato sel k njej.

ceprav jaz precej natancno vem kdaj jete klope staknila in vdveh od treh primerov psa nibilo niti blizu.

ce bi tezila, da je dobila gliste od psa (pa jih nima noben), pol bi ze verjela ampak to je pa visek.

ali je kdo od vas slisal, da grejo klopi iz psa na cloveka?

hvala lepa

kolikor jaz vem, so pasji in človeški klopi različni.

dajte psa testirat in če je negativen na borelijo, ji lahko to pomolite pod nos.

Sicer pa malo pobrskaj po internetu za dokazi,
da borelija ni nalezljiva z osebe na osebo (oz. psa na človeka)
da so različni klopi, živalski in človeški.

Mislim, da tako psi kot ljudje lahko staknejo obe vrsti klopov. Je pa praktično nemogoče, da bi klop s psa šel na človeka. Klop se, če ga ne odstraniš, napije krvi in odpade, ko je debel, približno toliko kot grah. Borelija se pa, kolikor je meni znano, ne prenaša s sesalca na sesalca.

Meni so pa govorili, da je dobro imeti psa v bližini, ko greš v gozd. Saj naj bi imel pes toplejšo kri in tako gredo vsi klopi na njega, ne pa nate. Najnoveša dognanja menda pravijo, da če dobiš klopa, ga moraš nekje v osmih urah odstraniti, šele po tem času naj bi te lahko okužil. Se pravi, da je pomemben čas, ko ga odstraniš. Menda pa klopi niso edine žuželke, ki ti lahko “prinesejo” borelijo, ampak so prenosilci tudi nekatere druge žuželke.
Drugače pa je nesmiselno iskati krivca, kdo je bolezen prinesel. Moja je včeraj klopa fasala sredi Ljubljane! In nimamo psa!
Upam, da bo s tvojo hčerkico vse vredu.

Nemogoče.

Na psa borelija sploh ne vpliva oz. nima nobenih težav, sploh če ste ugotovili, da je šlo za obrabo kolkov (kar je pri psih zelo pogosto), je pa itak neumnost. Pes ima drugačen živčni sistem in tudi če ga okuži klop z borelijo, nima pes nobenih težav, prenašati pa te borelije ne more na človeka- tako kot se ne more od enega človeka prenašati na drugega.

Poleg tega so živalski in človeški klopi različni. Če ste kdaj videli pasjega klopa , ko se še ni prisesal in ga primerjate s človeškim, boste videli bistveno razliko v velikosti – pasji so tudi neprisesani tri do štirikrat večji od človeških, so pa tudi druge značilnosti.

Starim staršem povej, da govorita neumnosti in naj se najprej seznanita s tem, kako poteka okužba in kdo jo lahko prenaša, potem pa naj klatita bedarije.

Jaz moji mami, kadar take traparije klobasa, usta zavežem samo tako, da ji prinesem print z MONa – seveda od kakega zdravnika (enkrat sem spraševala Pušenjaka, če se otrok res lahko zaduši s pasjo dlako).

Na psa borelija sploh ne vpliva oz. nima nobenih težav…. —->

Klopi:

Borelija:

Klopi še enkrat:

Erlihija:

Vse deklice pred menoj so ti lepo objasnile , povezave NI.
Kar se mame tiče ojoj , pa pravijo , da so starejši modrejši !
Nesi ji ta print !
Vse lepo in crkjaj kužka in hčerkico.

Naš kuža je že imel borelijo. Testira se kri, dobijo ustrezna zdravila in
vse OK.

Nemogoče pa je, da bi se borelija prenesla iz psa na človeka.

Pripis: Sploh ne vem kako lahko nekateri živite skupaj ali v bližini
svojih ali moževih staršev. Kaj ne vidite kako grenite življenje eden
drugemu?

Borelija ni nalezljiva bolezen, dobi se jo samo tako, da te piči okuženi klop.
Kar pa se tiče živalskih in človeških klopov, so pa menda isti, le da se spravijo v določeni fazi življenja na pse, v drugi fazi pa ljudi.

Pa kužka testiraj na borelijo in če je vse ok ga daj proti boreliji cepit!
lp,a.

Proti boleriji ni cepiva.

O ja, je! Za pse sigurno- rabi 2 odmerka, za labradorca je vsak odmerek okrog 5000 SIT in drži eno leto.
lp,a.

Za borelijo je cepivo, vendar je več različnih vrst borelij – cepivo pa velja le za eno, v evropi precej redko obliko borelije. Seveda so ga razvili v Ameriki, kjer je to baje edina oblika. Torej – kljub cepivu (redno, vsako leto) lahko pes zboli, samo ne za obliko proti kateri je bil cepljen.

New Report

Close