Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bosanska imena … meni so grda

Bosanska imena … meni so grda

Meni se pa zdi da bi vsi morali nazaj dol spizdit od koder so prišli. pa naj si dajo tam dol taka imena.

Odgovor na objavo uporabnika
goranpeder, 05.02.2024 ob 13:03

Meni se pa zdi da bi vsi morali nazaj dol spizdit od koder so prišli. pa naj si dajo tam dol taka imena.

In koliko Slovencev bi še ostalo? Enih 300.000, kolikor jih ima cela Ljubljana? Če sešteješ vse Slovence po vaseh … pa še to so vsi starejši. Potem država propade čez 20 let, ko penzionerji pomrejo. No, saj to bo itak.

Resnično! Preživlamo te pritepence, oni nas pa žalijo. Tudi s temi arabskimi imeni….

Takoimenovani “bošnjaki” so produkt socialnega inženiringa pod vodstvom Dunaja za časa AO monarhije.

Zaradi geostrateških interesov je bilo treba trajno ločiti muslimansko prebivalstvo, ki je ob koncu 19. st. še čutilo močno srbsko zavest, od pravoslavnega srbskega prebivalstva.

Za ta projekt so določili gubernatorja (Žida) Benjamina Kalaja, ki je pred nastopom funkcije napisal knjigo o srbskem značaju Hercegovine in Bosne, pouneje pa je lastno knjigo prepovedal. Avstrijci so med okupacijo BiH 1878-1818 zazirali Srbe in srbsko zavest, forsirali muslimansko opcijo in naseljevali 300.000 katolikov (pozneje so postali Hrvati), da bi uničili srbsko dominacijo. Prebrisani Avstrijci so opravili nekaj popisov prebivalstva, niso popisovali po narodni pripadnosti, ker jih je bilo strah srbske dominacije, zato so popisovali po verski pripadnosti, in tudi tam so imeli pravoslavni Srbi večino.

Prehod v islam se je dogajal na začetku turške okupacije Hercegovine in Bosne, islamiziralo pa se je večinoma plemstvo in bogatejši sloji, da bi ohranili privilegije in lastništvo zemlje. Tedaj je nastal razkol med Srbi, saj so islamizirani Srbi veljali za oportuniste in strahopetce, ker so krščansko vero in identiteto prodali za privilegije.

Velika večina današnjih BiH muslimanov je srbskega porekla kar dokazujejo številne DNK analize (identičnost halposkupin), največ nesrbskih muslimanov so Turki doselili na področje Cazina in Bihača, nekaj muslimanov pa je tudi islamiziranih Vlahov.

Za časa Brozove diktature smo dobili nov umeten narod, Muslimane (z velikim M), ki so s politično direktivo islamista Izetbegovića (1993) postali “Bošnjaki”. Večina “Bošnjakov” je močno radikalizirana in zaradi krize identitete sovraži vse kar je srbsko, čeprav mnoge ugledne družine, ki ohranjajo spomin na rodoslovje, ne zanikajo srbskega porekla (npr. Omer paša Latas). Precej je tudi prestopanja iz islama v pravoslavje. Tako je marsiateri Samir postal Lazar.

Na Helmu (po turško Balkan) so številni narodi doživljali islamizacijo, poturčeni Bolgari so postali Pomaci, poturčeno slovansko prebivalstvo v Severni Makedoniji se imenuje Torbeši, poturčeni Grki so postali kar Turki in so šli v izmenjavo narodov (1925), poturčeni Srbi pa so postali “Bošnjaki” in nikakor ne Hercegovci.

Odgovor na objavo uporabnika
nekatera pa so lepa, 28.05.2017 ob 16:11

Meni pa so nekatera zelo lepa: Azra, Aida, Enisa, Rasima, Selma, Adil, Omer.

Tisti kateri je kradel pohištvo v Alplesu je dobil nadimek Omar Naber ( omare naberi.si)

Omar je po mamini strani Slovenec, ata pa je Arabec.

Drugače pa imajo muslimani iz Dejtonske BiH arabska in turška imena. Nobeno ime ni “bosansko”, ker ne obstaja. Ko je bila srednjeveška Bosna krščanska, so imeli vsi srbska imena.

Po korespondenci papeške kurije se od leta 1187 do 1238 Bosna imenuje »kraljevina Srbija, ki je Bosna« (»regnum Servilie, quod est Bosnia«). V istem smislu pričajo listine velikega bosanskega bana Matije Ninoslava, ki v listinah, izdanih občini Dubrovnik, svoje podložnike izrecno označuje kot Srbe. Po določilih listine, »če toži Srb Vlaha, naj se sodi pred dubrovniškim knezom, če pa Vlah toži Srba, naj mu sodi pred banom«.

Meni je hecno da se sploh s tem ukvarjaš. Kaj ima veze s tabo? Večini tujcev so tudi slovenska imena smešna, sploh ker so večinoma neki “prevodi” in spakedranke tujih imen.

@efendija

Vir? Me zanima kaj več o tem.

Ime Goran je prišlo k nam iz hrvaškega oziroma srbskega govornega področja. Je tvorjenka na -an iz imena Gora, ki je izpeljano iz besede gora.[1]

 

Odgovor na objavo uporabnika
fikretići, 28.05.2017 ob 15:10

Berem knjigo Gorana Vojnovića “Figa” in v njej nastopa kar nekaj bosanskih oseb, imena pa: Safet, Irfan, Dado, Vahid, Nihad, Fadila, Zijad, Enes, Anila, Fuad …

Meni so ta imena tako grda! Pa imajo ljudje po svetu čuda imen, pomislimo na kake Islandce, ampak bosanska imena se mi pa zdijo prav odbijajoča. Če bi v Bosni živeli Islandci, bi mi bila potem tudi njihova imena grda? Ne vem, ne bomo nikoli vedeli. Ampak od vseh čudnih jezikov na tem svetu so mi bosanska imena najgrša. Kaj vem, mogoče zato, ker slovenščina nima rada takoh kombinacij soglasnikov (f, z, r, h …)?

Ne obstaja boljši dokaz za nerazgledanost kot to, da ti je nekaj, kar pripada drugi kulturi, “grdo”. Je tudi dokaz za to, da nekateri wannabe bralci knjig te bolj zbirajo kot pa kaj odnesejo od njjh.

 

Resnemu bralcu vsi taki podatki zbudijo vsaj radovednost, če že ni seznanjen z izvorom. Recimo Oh, poglej, tole pa zveni tuje in drugačno, le od kod izhaja? In potem se poučiš o zgornjem, kar so ti eni lepo razložili. A to, da je čevapčič iz turške besede za kebsb, ti je tudi grdo? Pa kahva iz arabščine, in hej, celo Sicilija! Ja, ime Sicilija je arabskega izvora. Poglej si turška in arabska imena in ugotovila boš, odkod so tvoji Emirji itd. Odkod pa misliš,,da sta Mujo in Haso , ki sta tako popularna, da sta že skoraj narodni zaklad?

 

A veš,  kaj je razlika med Slovemcem in Bosamcem? Je ni – oba se režita na račun Bosancev. Kar v prevodu pomeni, da imajo Bosanci dosti večji EQ in boljšo samopodobo ter vrhunski smisel za humor. Povprečnemu Slovencu se še sanja ne, kaj je to. Zato so mu bosanska imena lahko “grda” – pa čeprav izvorno pogosto pomenijo Duša, Draga, Dragi, Veliki, Mila itd. Kar preveri v arabščini.

 

Btw poznamo ime Nora, verjetno za tako imenovamo žensko misliš, da je nora. Pa pomeni nekaj čisto drugegs. Tako kot Rita.

 

Obstajajo torej tudi ozkogledi, nerazgledani bralci. Samo da se na fb lahko pohvali s št prebranega, razume itak ne.

ker ti si dala hčerkam ful lepša imena Cataleya, Laureen, Amadeja, Amelie, mogoče Kim…

nam so čudna. Tudi meni, sploh ženska imena. Najbolj nenavadno žensko ime, ki sem ga kdaj koli slišal mi je Rusmira.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7775, 05.02.2024 ob 15:41

ker ti si dala hčerkam ful lepša imena Cataleya, Laureen, Amadeja, Amelie, mogoče Kim…

to je namenjeno Hal

Odgovor na objavo uporabnika
huuu, 05.02.2024 ob 14:54

@efendija

Vir? Me zanima kaj več o tem.

.https://cafehome.tripod.com/serbdom.htm

 

Dzejla, Saja, Kuna…

Odgovor na objavo uporabnika
musli sa ćevapima, 28.05.2017 ob 15:41


Tajjib, Tasin, Zijad musli name

Müsli se prav napiše za kosmice

V vrtec hodijo starsi po otroke.

Pa stopi not en mladenic, mojster za internet, ki ga je ravnateljica klicala zaradi popravila neta, pa ga vgojiteljica vpraša: “vi ste pa od?”

Pa pravi: “Od Amisa”

Vzgojiteljica:”Ja, Amis pa še spi, boste počakali?”

Mislem kakšna izjava: poglej slovenske sončke: Lun, Jon, Ažbe, Rožle, in takele trapaste. Kaj če bo Ažbe ultra biznismen, muslimanskih imen sem navajen, so čist ok, tretje generacije itak to opuščajo…

…najprej pred svojim pragom pometite in si poglejte naša novodobna imena, ki jih butasti slovenski starši dajejo svojim otrokom, da ne veš ali je pes, ali ovca, ali pa kak marsovec. Zmagajo pa itak tisti, ki dajo tuje ime, ki ga potem pišejo po slovensko oz. piši, kot ga izgovarjaš 🙉. Pa tudi naša imena niso ravno biser, Štefka, Francka, Micka, Franc (ki se kar sam poimenuje v Frenk, ker mu je nerodno) … Vsak narod ima pač svojo kulturo, ki jo je treba spoštovati.

A Turska imena ti pa niso čudna?

BUTALSKA SO PA GRDA IN ZLOBNA ZA POVRH

New Report

Close