Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Božična večerja z novim partnerjem

Božična večerja z novim partnerjem

Ti si pa za hece.:-) Si res že kdaj to doživela? 🙂

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Meni pa se najbolj čudno zdi to, da ti hčeri ne privoščita sreče. Saj nista tako majhni/mladi, starejša še celo živi sama. Da ti postavljata ultimat (ali midve, ali on), pa je sploh nesprejemljivo. Res, poskusi se pogovoriti. Sploh, če si res prepričana, da je on tisti pravi zate.

Kje je avtorica, da bi povedala kaj več o tem, zakaj hčeri ne marata njenega partnerja?

NE moreš popuščati na tak način. Hčerki se pač morata zavedati da nimata kontrole nad tvojim življenjem. Najslabše bi bilo če bi popuščala. Je pa pogosto razlog zakaj se ne razumejo otroci in partnerji bolj v razlogih za ločtiev

Verjetno sploh ni potreben kakšen dober razlog, da ga ne marata. Je dovolj dober razlog že to, da ta moški ni njun oče.

V takšnih okoliščinah je božična večerja popoln nesmisel. Okej, je to tradicija, ampak družinska tradicija, družine pa ni več. In če se ena božična večerja preskoči, to ni konec sveta. In se do naslednjega božiča razčisti, kaj se je zgodilo, zakaj se je zgodilo, kaj se je spremenilo, zakaj se je spremenilo, kakšne so nove okoliščine …

Lahko rečete, da sem razvajena, ampak jaz tudi pri takšni raboti ne bi hotela sodelovati.

na skladišče daj njuno nasprotovanje (skupni ??) večerji
ko bosta sami hoteli koga/lkatero pripeljati jima serviraj njuno nasprotovanje tebi

Lej postavi se v njuno kožo..Kaj bi se zgodilo če ti mama pripelje novo osebo li ni oče…
Po drugi strani pa imate pravico do lastne sreče…Če je novi partner razumevajoč, ljubeč, odkrit ter odgovoren ne vidim ovire da se nebi spoznali…
Priporočam Vam da se z hčerkama usedete za mizo,poveste kako se počutite,kaj želite…Poudaritw da je vse kar hočete da dajo Vašemu nivemu partnerju le možnost…[/quote]

Jaz sem bila v tej koži in ne, me ni ne bolelo, ne motilo. Ker mi je bilo popolnoam jasno, da se starša nisa ločila za brez veze in da sta se, ker med njima ni bilo ljubezni. In ker imam oba rada, zelo rada, sem jima iskreno privoščila, da sta srečna. Zato mi je celo odleglo, ko sta se ločila, ker v zakonu srečna nista bila. Cmok v grlu in bolečino mi je naredila kvečjemu lastna mati po ločitvi, zaradi njene lastne reakcije, nikakor pa ne ločitev sama. Mama si sicer novega partnerja ni nikoli poiskala (in ji tega ne dam prav, ker je postala zagrenjena negativka), oče pa ja, hitro. In sem bila vesela zanj. In sem že od začetka sprejela to novo žensko, ker ga je osrečevala.

Če hčerke tako želijo bodi z njima, ampak same tri, letos in tudi v bodoče. Povej jima, da tudi oni ne smeta pripeljati nikogar ne letos ne druga leta.
Zgodilo se bo, da bosta šli po svoje in ti boš na Božični večer sama. Niti spomnili se ne bosta nate, zato naredi tako kot se zdi prav in pošteno tebe in ne njima.


Lepo te prosim, kam pa to vodi?

Tale zgodba mi je malo čudna. Očitno bi avtorica rada naredila skupno večerjo, s hčerkama in partnerjem. Mogoče pa naj gresta k očetu to leto in se bosta počasi privadili, da mama pa ata nista več skupaj?

Verjetno pa ni, da ga hčerki odklanjata, temveč nanj nista navajeni, ker ni del družine, Božič je pa le družinski praznik. Očitno pa ga tudi ne sprejemata kot znanca/prijatelja. Čudno, da že eno leto si skupaj z njim, dve leti od ločitve, pa taka reakcija. Morda pa ni treba začeti z božično večerjo, če bi rada imeli bolj tesno zvezo z njim. Poskusi odit z njim na počitnice, da bosta dojeli, da je mama z nekom, naj pride na nedeljsko kosilo, skratka, punci je treba malo privadit.

Sta pa obe že dovolj stari za en resen, odrasel pogovor o tem, kakšno življenje si mama želi in kakšno vlogo imata obe hčeri pri tem. Če ste vse tri normalne babe, seveda.


Niso … mama na MON.u stoka, hčere ji doma kontrirata ☺ – od “normalno” še presledka pred in za besedo ni ☺


Lepo te prosim, kam pa to vodi?[/quote]
Za sarkazem si že slišala? :-)))))

Sem že. Delavke pravijo, da je tudi pri njih tako in nič novega.
Mamin jebač je mamin jebač.

Lahko je bit pametna, če si verjetno imela samo srečo, da te je otrok sprejel brez problema. Ampak dlje od svojega nosu ne vidiš.

New Report

Close