Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek božičnica-dobijo tudi tiste na porodniški?

božičnica-dobijo tudi tiste na porodniški?

Delam v podjetju, kjer smo vsako leto dobili božičnico. Ker sem letos na porodniški, me zanima, če sem tudi upravičena do nje? Hvala in lp

Ja! Kolikor vem, ja!

Tudi jaz sem jo dobila,sedaj pa je očitno kriza v podjetju,pa za polovični del.čas dobim le pol božičnice-logično.Ni pa ravno logično,da sem za odsotnost,beri porodniška dobila cel znesek…

tudi pri nas se mi zdi, da je tiste na porodniški niso dobile, saj je tretirana kot nagrada za pridno delo. Upam, da letos sploh bo..

Pri nas jo dobimo.

Jaz sem jo za prvega dobila samo ustrezen del, tudi sodelavka lani jo je dobila samo za 4 mesece kolikor je bila na del.mestu.

A za tsiti čas, ko si bila na dopustu, si pa dobila? Hvala in lp

Mislim da ja, je pa tega že 6 let, ker pa je bila božičnica že tako bolj majhna (kot tudi plače) in ker sem nastopila porodniško že 5.marca (torej 2 meseca službe) je bilo ravno za 2 paketa plenic. Pa vseeno bolje kot nič, tako kot letos ko sem nezaposlena :-(((

Oj,
v večini podjetij izplačujejo tako imenovane božičnice na račun neizplačane prehrane tekom leta. Vam povrnejo prehrano npr. 738 Sit dnevno, po zakonu pa bi lahko dobile maximalno npr. 920 sit. Božičnica je torej razlike med tema dvema zneskoma ( ne vem če sem vpisala točen znesek, to bodo vedele računovodkinje…). Torej je to izplačilo odvisno od dni ko ste bile na delovnem mestu. Čas bolniških dni in porodniških ter službenih poti za katere ste dobile dnevnice, se torej ne šteje. Upam da v tvojem primeru ne obračunavajo tako in da boš dobila celo božičnico.

LP Jana

Tega pa jaz ne poznam, sem slišala, da nekje tudi tako delajo, ampak po moje tam kjer nočjo dat. Mi smo imeli malico že davno po malo manj kot 1100 sit, pa je zraven padla še božičnica , ki je bila prikazana kot božičnica.

New Report

Close