Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brez maternice

Brez maternice

“Moje mnenje”,ce smem vprasati kolko ste stara ,prav ste se odločila,ce že bo kaj potrebno potem le miome laparaskopski odstraniti nikakor maternice.
[/quote]

Danes sem stara 58, napotena na pregled pred operacijo v staro porodnišnico v lj pri 50, drugič me je zdravnica nagovarjala pri 52.

“Moje mnenje”,ce smem vprasati kolko ste stara ,prav ste se odločila,ce že bo kaj potrebno potem le miome laparaskopski odstraniti nikakor maternice.
[/quote]

Problem je, da samo miome odstranjujejo le ženskam, ki so še v rodni dobi, oz. bi rade še rodile. Ostalim pa poberejo oz. odstranijo maternico z miomi vred, ker je itak ne potrebujejo več.

To je žal naša doktrina. Sama sem tudi polna miomov in bom odlašala z operacijo dokler se bo dalo, čeprav imam kar nekaj težav.

Zdravniki so sicer zelo kritični do brskanja po guglu, a če še leta 2020 dajejo take informacije glede miomov, potem je edino prav, da se ženske pozanimamo same.
Če je miom slučajno maligen, se to vidi že takoj. Benigen miom ima gladke robove in pravilno obliko, maligen je grd že na pogled. Miom že v osnovi zraste maligen, ne more se pozneje spremeniti v malignega oziroma je za to enako možnosti, kot da bi se celice, ki tvorijo naše mišice, na lepem spremenile v maligne.
Z meno morebitne težave zaradi miomov postajajo manj pereče, z menopavzo pa bi sploh morale izginiti. Marsikateri ženski se miomi zmanjšajo ali vsaj nehajo rasti že s kontracepcijskimi tabletami, primernimi za zrela leta (npr. cerazette), sploh pa z esmyjo.
Miomi so tako rekoč naraven stranski pojav hormonskih sprememb … dokler ne povzročajo težav in ne zrastejo preveč, mirno lahko ostanejo v maternici do svojega naravnega počasnega konca.
Me zanima, zakaj si ginekologi v zrelih letih ne dajo odrezat jajc, saj jih itak ne rabijo več (tako kot naj bi ženske pred meno ali v meni po njihovem ne rabile več maternice).

Vse prav ste napisala, res je, jaz sem se velik naucila od drugih konkretno na tem forumu,žalostno ,da hodim cez 10 let ginekologu in da trdi ,da imam lahko maligen miom,ce bi vsaj prej karkoli več vedla,nisem enostavno pricakovala takega odnosa ker nisem verjela ,da je lahko drugo mnenje cisto drugacno,da se eni pač na podlagi let odloče ali kdo piotrebuje maternico ali ne.Žalostno.Jaz bi se definitivno za carezette odlocila, ampak “”moj ginekolog” pravi kt ne ker imajo neželene ucinke.Meni bi prav prišle katastrofa,taki se res ne zasluže sluzbe.Evo v vednost vsem ker marsikateri ženski mogoce bo pomagala info.Pred kratkim oziroma sem spoznala gospo stara 40,ki je dve leti nazaj bla operirana zaradi hitro rastocega mioma ,torej je takrat bla 38let.Operiral jo je isti ginekolg v Kranju kot mene.Maternico ji je pusti ,ker ona ni dovolila,potem je on tudi dejal da ne bo odstanil maternice ker ni še 40,le če bi pa bila starejša bi ji brez razmišljanja odstranil maternico.Adijo pameti,res ne vem ,ali tak”človek” je lahko zdravnik.ČE bi pa vedle kako se samo hvali ker On že 10 let operira ,aj aj .Čast posameznikom med njimi pred vsem dr.Pusenjak ki pred vsem nikakor ne preporuča odstranitev maternice kar tko ,žalostno ,da smo ene pač bile “žrtve” zaradi profita,saj so operacije drage.Žalostno, se opravicujem zaradi napak v pisavi,ker slovenšcina mi je tuji jezik😉

Problem je, da samo miome odstranjujejo le ženskam, ki so še v rodni dobi, oz. bi rade še rodile. Ostalim pa poberejo oz. odstranijo maternico z miomi vred, ker je itak ne potrebujejo več.

To je žal naša doktrina. Sama sem tudi polna miomov in bom odlašala z operacijo dokler se bo dalo, čeprav imam kar nekaj težav.
[/quote]

Rada bi samo poudarila, da miomi nikoli niso maligni. Vedno so benigni.
Tvorba, podobna miomu, ki je maligna se imenuje sarkom.
Hitro raste, je zelo prekrvavljena ipd, nekroza ….

Jaz imam 3 miome. 5, 7 in 9 cm – nisem šla na odstranitev maternice.
Odlašala bom dokler se bo dalo …

Problem je, da samo miome odstranjujejo le ženskam, ki so še v rodni dobi, oz. bi rade še rodile. Ostalim pa poberejo oz. odstranijo maternico z miomi vred, ker je itak ne potrebujejo več.

To je žal naša doktrina. Sama sem tudi polna miomov in bom odlašala z operacijo dokler se bo dalo, čeprav imam kar nekaj težav.
[/quote]

“Ne gre”,nikakor ne dovolite ,da Vam zaradi mioma odstrane maternico,ce pa imate težave,po moje,da bi lahko zagotovo nasla v Ljubljani ginekologa ki je pripravljen laparaskopsko odsraniti miome.Večkrat sem prebrala od doktora Pusenjak,če že potem telo maternice naj se le odstrani,matericcni vrat ,ce so brisevi v redu ,da se pusti zaradi medenicnega dna,pa tudi spolnih odnosov.

Imela sem 51 let. Redne menstruacije brez bolečin. Kar naenkrat so se pojavile neznosne
bolečine in enostavno se nisem mogla dvignit iz postelje ( to je trajalo dva dni med prazniki).
Sina sem prosila, da me odpelje na urgenco. Stvari so se dogajale nepopisno hitro (v dveh
urah pregled na urgenci UKC napotitev na Petra držaja in vračilo na UKC Ljubljana). Vse se mi
je dogajalo kot v nekem oblaku. Operacija je bila nujna (bil je čas dopustov). Zgodilo se je
razlitje slepiča in posledično tudi odstranitev maternice in jajčnikov. Težko sem se prebudila iz narkoze. Skrb zdravnika- ginekologa in operaterja (zelo rada bi ga imenovala-pa nesmem) in ostalega medicinskega osebja (tudi strežnic in čistilk) je bila nepopisna.

Posledice pa so bile pospremljene z znaki “menopavze”, ki jih prej nisem poznala. Moj
doktor-odgovoren za operacijo, mi je svetoval, naj pomankanje hormonov poskušam
nadoknaditi čimbolj naravno (tudi zaradi EMŠO). Imela sem možnost nadomestnega hormonskega zdravljenja z estrogenskimi dodatki. Tega se nisem poslužila. Našla sem
“našo” internetno stran, ki se ukvarja s “holizmom” (spet nesmem povedati katera stran je
to) in si preko njih nabavila “progestoronsko” kremo, katera takrat ni bila pri nas v prodaji
(danes so te kreme že dobavljive pri nas-Yam).

V enem letu po operaciji sem premostila težave z menopavzo, so se pa začeli problemi
s kostno maso, ki jih tudi uspešno rešujem. Saj telo , ko zaboli samo opozori na grehe iz
preteklosti.

Problem je, da samo miome odstranjujejo le ženskam, ki so še v rodni dobi, oz. bi rade še rodile. Ostalim pa poberejo oz. odstranijo maternico z miomi vred, ker je itak ne potrebujejo več.

To je žal naša doktrina. Sama sem tudi polna miomov in bom odlašala z operacijo dokler se bo dalo, čeprav imam kar nekaj težav.
[/quote]
“Ne gre”.moji prijateljci ki je danas 55 let srara so pred 9.leti odstranili laparaskopski dva mioma zaradi mocnih krvavitev,takrat je bila 46 stara.Zdravnik ki je je operiral najprej je takoj hotel odstraniti tudi maternico ker je i tak ne “rabi vec”,pa tudi težav z miomi ne bo več imela.Prijateljca se ni z tem strinjala ,poiskala drugo mnenje ginekologinje,ki je odsvetovala odstranitev maternice ter napisala napotnico za laparaskopsko odstranitev le mioma,pa tisti prvi ginekolog jo je operiral.Zelo jezan je bil ,da ni operiral tako kakor je njemu lažje,Prijateljica je 55 danes od takrat nobenih težav,pa se menstruacije ima sicer ne redne,ampak glede na leta je že cas za menopauvza.Človek se uci iz iizkusenj,potrudi se napake popravti,le da včasih je prepozno za popravak😂žal

Sama sem večkrat razmišljala o tem, ali je bila odstranitev “rodil” v mojem primeru
opravičena. Težko kritiiram v mojem primeru “zdravstvo”, se pa zavedam, da so operacije
po zakonu bolje plačane kot “zdravljenje”. V mojem primeru je šlo za dvojno operacijo “slepiča
in rodil”. Situacija je bila nepopisna. Takrat bi podpisala tudi “evtanizijo”, če bi bila uzakonjena.

Morda vas zanima spolni odnos. Vse se dogaja kot prej, le nočem, da se “izločki” nabirajo
v mojem trebuhu. Kaj to pomeni prepuščam vaši domišljiji.

Maternica ali vas je operiral ginekolog ki dela v Škofji loki.

Odgovor na objavo uporabnika
Brez maternice, 17.05.2020 ob 20:32

Pozdravljene,tiste ,ki nimate maternice,kaksno je zivljenje,ali cutite pms,imate težave ….ali jemljete hormone..antidepresive…

BRES SKRBI SE LAHKA POTEM FUKAS NE MORE NASTA T    OTROK LP.  LOJZE.

Zakaj se ti je življenje spremenilo?

 

Odgovor na objavo uporabnika
zato imamo gugl, 19.05.2020 ob 14:13

Zdravniki so sicer zelo kritični do brskanja po guglu, a če še leta 2020 dajejo take informacije glede miomov, potem je edino prav, da se ženske pozanimamo same.
Če je miom slučajno maligen, se to vidi že takoj. Benigen miom ima gladke robove in pravilno obliko, maligen je grd že na pogled. Miom že v osnovi zraste maligen, ne more se pozneje spremeniti v malignega oziroma je za to enako možnosti, kot da bi se celice, ki tvorijo naše mišice, na lepem spremenile v maligne.
Z meno morebitne težave zaradi miomov postajajo manj pereče, z menopavzo pa bi sploh morale izginiti. Marsikateri ženski se miomi zmanjšajo ali vsaj nehajo rasti že s kontracepcijskimi tabletami, primernimi za zrela leta (npr. cerazette), sploh pa z esmyjo.
Miomi so tako rekoč naraven stranski pojav hormonskih sprememb … dokler ne povzročajo težav in ne zrastejo preveč, mirno lahko ostanejo v maternici do svojega naravnega počasnega konca.
Me zanima, zakaj si ginekologi v zrelih letih ne dajo odrezat jajc, saj jih itak ne rabijo več (tako kot naj bi ženske pred meno ali v meni po njihovem ne rabile več maternice).

Zakaj pisete nekaj kar ni res. Jaz sem inela cisto, miom. Na videz je bilo vse lepo…nikakor , da je rakavo. Odstranili so mi ga za vsak slucaj, ker se vsak miom ali cista ali bula v rodilih slej, ko prej rada pretvori v raka in to se rado ponavlja…zato pa svetujejo pobrati vse stran, sploh ce smo ze izven rodne dobe. Moj lepi nerakasti miom je pokazal, da je rak in hvala bogu se se ni razrastel …vse so mi pobrali ven in raka ni vec in na rodilih ga tudi nikoli vec ne more biti. Zato, sem hvalezna, da sem redno hodila na kontrole brisa in da sem dala odstraniti miom, ker ce tega ne bi bilo, bog si ga vedi ali bi danes se zivela. Torej prosim ne pisite zenskam kaj naj delajo in kaj ne, zato je stroka. Lepo pa je brati vase izkusnje…te pomagajo, sploh kaksno je zivljenje po operaciji, brez maternice brez vsega. Hormoni divjajo. Nespecnost, oblivi ampak jaz sem se vzela v roke in narava dela svoje in zdaj mi je boljse. Zivim in uzivam zivljenje. Lp

New Report

Close