Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Brez maternice

Brez maternice

Pozdravljene,tiste ,ki nimate maternice,kaksno je zivljenje,ali cutite pms,imate težave ….ali jemljete hormone..antidepresive…

Ti bodo odstranili maternico zaradi miomov?

Sicer ni moja osebna izkušnja, ampak mi je moja najboljša prijateljica povedala, da NE ČUTI NIČ posebnega. Nič ne jemlje… Skratka, nič. je pa vesela, ker nima več mesntruacije. 🙂 Brez materice je že 15 let (odstranili so ji jo pri njenih 35-ih).

Miomi ,da zaradi mioma so mi odstranili materico, žal,pa se endometrij sem imela,se zarastline ….jajčnike so pustili,zdaj pa imam cisto na desnem jajcniku.Ali je katera imela po tem tezave z jajcniki,hvala vsem za odgovore

Da zaradi mioma so minodstranili materico,žal.

Kar pomeni, da jajčniki normalno delujejo in se hormoni niso nič spremenili.

Žal,brez maternice si,ni tako kot pravijo ,vsaj pri meni ,da hormoni delujejo kot prej.Nobeni ne preporucam odstranitev materice zaradi mioma,ker meni se je življenje sesulo,žal.

A je spet minilo 60 dni in ti je potekel recept? Pa kako se ne naveličaš že leta plozati o teh svojih miomih, samo še s tisto zblojenostjo začni, da je nekdo tvoji ginekologinji ukazal, da ti mora dat odstranit maternico.

Dežurna trola,nesramno od tebe zelooo.Ne ginekologinja ,moj osebni ginekolog me je operiral ,če ne veš vsega ne obsojaj.Žalostno ,da zato eni se odloče odstraniti maternico ker je zenska cez 40,ce bi bila mlajsa po tem nebi.Ģovoriti eno oz.postaviti napacno diagnozo ,po operaciji drugace govorit,Žal taki ne zasluže sluzbe.Če bi prej vedla za ta forum,pa tudi prebrala kašen nasvet dr.Pusenjaka,bi danes blo vse drugace.Ce zenska ima raka in ji resujes zivjenje ok,ampak zaradi benigne tvorbe???Žalostno,pišem svojo zgodbo,ker morda marsikateri zenski bo pomoglo.Pa če,že ti povem da sem imela laparatomijo,miom velik 7cm,ker kao laparaskopski ni mozno oz.kasNeje izvedela da laparaskopski op moj kururg ni vajen zalostno,pa se je ze hvalil 10 let že operira ,uboga jaz ker sem mu zaupala.ZATO ŽENSKE VEDNO U KC LJUBLJANA NA OPERACIJO,KER TAMO SO STROKOVNJAKI.NIKAKOR V KRANJ.

Mani so jo odstranili pred prližno 2 meseci zaradi raka. Skupaj z jajčniki. Zaenka nobenih problemov.

Meni so pri 41 letih odstranili maternico z 3 miomi, pustli so mi oba jajčnika. Nobenih težav po operaciji. Kasneje so mi na UZ našli eno cisto na jajčniku, spremljali smo jo 3 leta, naredili so mi tudi tumorske markerje SCA 125, ki pa so bili na koncu parkrat prekoračeni. No, pri 50 letih sem šla spet na laparoskopsko operacijo in odstranili vse, cisto in oba jajčnika. Po vsem tem nobenih posebnih težav, mena je nastopila takoj, hormonske tablete sem zavrnila.
Drugače imam večkrat menpovzne oblive, nespečnost, zredila sem se v trebuh…..Tudi cista oz. jajčnik ob njej lahko z leti postane rakav zato je smiselno to operirat preje in ne čakat leta.

Lenor,kaksno pa operacijo ste imele ali laparaskopsko,ker tudi jaz bom zamenjala ginekologa ,ali ste mogoče v Ljubljani operirana,ce da koga preporučate.Hvala vse dobro

Zakaj se oglašaš? Zakaj ne greš naprej natemo , ki si ji dorašla?

Zakaj si se zredila v trebuh?
Jaz se bližam 50 im, pa se tudi zelo redim, ampak samo v trebuh?
Zakaj tako, mi ni jasno?

Imela sem laparaskopsko operacijo v Lj., Ukc, 2. Nadst. Ginekološka. Operiral me je ginekolog, zelo dober, žal tukaj imena ne bi pisala. Zdej sem 2 leti po tej operaciji in so mi šle kg gor, največ v trebuh. Po odstranitvi jajčnikov sem čez noč padla v meno in hormonsko neravnovesje. Vam priporočam, da vas operirajo v Lj., Ukc saj tam delajo res najboljsi. Ali imate tudi ostale kaksne tezave z oblivi, nespecnostjo?

Jeseni so me operirali v Slov.gradcu.
Težav nimam za enkrat.Redit sem se začela,v boke,stegna,prsi..Ponoči slabše spim.

Lenor,jaz že leta slabse spim,pa imam tudi kronične glavobolje ,zdaj še operacija,pa cista zopet na jajcniku,po moje ker sem 44.,da je klimaks🤣.Res je v KC Ljubljana so res najboljsi,jaz sem žal operirana v Krannju.

Zakaj si se zredila v trebuh?
Jaz se bližam 50 im, pa se tudi zelo redim, ampak samo v trebuh?
Zakaj tako, mi ni jasno?
[/quote]

Ker se različni ljudje različno redimo v različne dele telesa. Recimo moja mama se je celo življenje najprej zredila v trebuh in tudi v menopavzi ji je najbolj udarilo na trebuh. Jaz se pa v trebuh sploh ne, vse gre v rit in noge.

Lenor,jaz že leta slabse spim,pa imam tudi kronične glavobolje ,zdaj še operacija,pa cista zopet na jajcniku,po moje ker sem 44.,da je klimaks🤣.Res je v KC Ljubljana so res najboljsi,jaz sem žal operirana v Krannju.
[/quote]
Kaj je narobe? Zakaj se ti je po odszranitvi maternice zivljenje sesulo? A boš zdej imela še operacijo za cisto?
Potem ti bodo predlagali, sa ti še jajčnike ven poberejo.
Ja, pri 44 letih je že verjetno malo mene. Naj ti tvoj osebni ginekolog napise e napotnico za v Lj. , operirajo in delajo preglede tudi v stari porodnišnici Lj., Šlajmajerjeva 3, imam dobre izkušnje tudi od tam. Enako imaš same dobre ginekologe, jaz sem se tam dobro počutila.


Kaj je narobe? Zakaj se ti je po odszranitvi maternice zivljenje sesulo? A boš zdej imela še operacijo za cisto?
Potem ti bodo predlagali, sa ti še jajčnike ven poberejo.
Ja, pri 44 letih je že verjetno malo mene. Naj ti tvoj osebni ginekolog napise e napotnico za v Lj. , operirajo in delajo preglede tudi v stari porodnišnici Lj., Šlajmajerjeva 3, imam dobre izkušnje tudi od tam. Enako imaš same dobre ginekologe, jaz sem se tam dobro počutila.
[/quote]

Lenor ,prav hvala lepa za nasvete.Za mano je zeloo boleča izkusnja,ves leta in leta sem hodila ginekologu ,ki me je tudi operiral in jaz sem mu zaupala.Zalostno je da je pred operacijo govoril eno po operaciji drugace.Takoj po prvi kontroli 6.tednov po operaciji me je zacel boleti jajcnik,najprej je dejal da gre za vodeno cisto,pitem cez dva meseca sem placala mu uz ker me je bolelo in zopet dejal aktivan jajčnik.Potem sem šla privat v Ljubljano ,tamo so mi rekli da imam cisto 5×4cm groza.Svojemu ginekogu sem zaupala,pa tudi on me je operiral,ves klasicno ,zato ker ne zna laparaskopski ,takrat tega nisem vedela.V tem trenutku sem mu pač zaupala.Za forum sem izvedla po operaciji,veš prepricana sem ,da bi sa operacijom lahko počekala in če že pitem bi miom le odstranila in ce že sploh kaj telo maternice.brisove sem vedno imela bp.Sploh nisam takrat vedla ,da tudi je taka mozna operacija.Veliko sem prebrala na forumu i od dr.Pusenjaka nasvete,veliko je zensk z mojo zgodbo,tiste ki so poiskale drugo mnenje so bile na boljsem.Žal jaz ga nisem ,ker sem mislila oz.zaupala svojemu ginekologu in sem mislila,da mi res želi dobro žalostno res.Bolecine imam tudi z mehurjem ze 2×vnetje prej nikoli ,tudi prebava,ni ga da ni.Tudi ze od operacije bolecine v križu,uglavnem zello boleca izkusnja.Manj bolecin sem imela z miomi,oziroma le daljse menstruacije ,uglavnom res zelo obupana .Hvala Lenor za nasvete.Ginekologa i tako bom zamenjala,najbrz v Leoniscu bom poiskala osebnega ginekologa tudi ce je doplačilo.Lenor vse dobro ti zelim

Žal,brez maternice si,ni tako kot pravijo ,vsaj pri meni ,da hormoni delujejo kot prej.Nobeni ne preporucam odstranitev materice zaradi mioma,ker meni se je življenje sesulo,žal.
[/quote]
Lahko malo več poveš, čemu se ti je življenje sesulo. Če so ti pustili jajčnike, nisi pa še bila zrela za meno, si samo na plusu, ker nimaš več nadležne menstruacije. Če pa se ti je to zgodilo okoli mene, si pač preprosto v meni in imaš probleme, ki sodijo k tej spremembi. Ene imajo hujše ene blažje , z maternico ali brez.
Če pa gre za psihične probleme, ker se ne počutiš več žensko (tisto, ki rojeva), temu maternica namreč služi, potem si pa poišči psihoterapevtko, ne psihoterapevta.
Potem sodiš med tisto klavrno skoraj večinsko skupino, ki ne loči med sterilizacijo in kastracijo (to velja za moške) in tiste ženske, ki mislijo, da morajo kar naprej rojevati, če je treba ali ne.


Lahko malo več poveš, čemu se ti je življenje sesulo. Če so ti pustili jajčnike, nisi pa še bila zrela za meno, si samo na plusu, ker nimaš več nadležne menstruacije. Če pa se ti je to zgodilo okoli mene, si pač preprosto v meni in imaš probleme, ki sodijo k tej spremembi. Ene imajo hujše ene blažje , z maternico ali brez.
Če pa gre za psihične probleme, ker se ne počutiš več žensko (tisto, ki rojeva), temu maternica namreč služi, potem si pa poišči psihoterapevtko, ne psihoterapevta.
Potem sodiš med tisto klavrno skoraj večinsko skupino, ki ne loči med sterilizacijo in kastracijo (to velja za moške) in tiste ženske, ki mislijo, da morajo kar naprej rojevati, če je treba ali ne.
[/quote]
Lahko malo več poveš, čemu se ti je življenje sesulo. Če so ti pustili jajčnike, nisi pa še bila zrela za meno, si samo na plusu, ker nimaš več nadležne menstruacije. Če pa se ti je to zgodilo okoli mene, si pač preprosto v meni in imaš probleme, ki sodijo k tej spremembi. Ene imajo hujše ene blažje , z maternico ali brez.
Če pa gre za psihične probleme, ker se ne počutiš več žensko (tisto, ki rojeva), temu maternica namreč služi, potem si pa poišči psihoterapevtko, ne psihoterapevta.
Potem sodiš med tisto klavrno skoraj večinsko skupino, ki ne loči med sterilizacijo in kastracijo (to velja za moške) in tiste ženske, ki mislijo, da morajo kar naprej rojevati, če je treba ali ne.
[/quote]
Hm, težava je v tem ,da zaradi mioma sem morala odstraniti maternico,kar je z strani ginekologa bilo zelo nestrokovno in nevljudno.Ves eni ginekologi so mnenja ,če zenska ne misli vec rojevati ,maternice ne potrebuje več.Jaz sem se z odstranitvijo strinjala,ker sem mislila ,da ni druge možnosti,pač zaupala sem svojemu ginekologu.Menstruacije sem imela dokaj redne,bolece oz.bolj PMS,tudi ce ne krvarim vse isto cutim,zdaj imam tudi vecjo cisto na jajcniku po op .Pred operacijo sem imela uz trebuha ,kjer so mi otkrili endometrij poleg mioma ,tega mi ginekolog ni omenil.Ves cas sem imela bolecine pred M ,med tudi in potem,vedno naredi uz in zagotovi vse v redu ,ceprav me boli.V enemu letu sem mi se je pojavil miom in takoj operacija in odstranitev maternice,poleg tega so mi rekli da sem imela velik zarastlin?,kaj ce je bla endo,mogoce je še kaksno zarisce ki so ga spregledali oz.je zelo pomebno kdo te operira in kolko se hihurg spozna na endo.Miom je bil velik 7cm zaradi mioma sem imela 14 dni daljse M,kar je nič z sedanjmi težavami.Pa takoj po opracji sem imela skozi bolecine v ledvenom delu,slabo pocutje ,kri slaba,pritisak nizek..Dva dni na intezivni sem bla,potem na odelek ,7 dni v bolnisnici,zlasti analgetikom bolecine vedno cutila,imela kot napade ki se zacnejo v ledvenom delu hrbeta potem i do trtice,niso mi znali pomagati,izgledalo je ko popadki ,po 2-3ure sem se po postelji obracala,ne mores ne sedeti,ne lezati.V trtici in hrbtu še cutim bolecine .Zato sem obupana,pa se sam shujsala ,marsikatera ,ki je to dala skozi ima podobne tezave,druge na sreco ih nimaju.Odvisno od splosnog stanja ženske in se…Mislim,da je dolznost ginekologa ,da vsaki zenski pove ,da je miom benigan,zelooo redko je maligno.Od svojega ginekologa nisem dobila “prave”informacije ,kar je zelo ne strokovno,eno pred operacijo drugo po operaciji govoriti.Blagor meni,taki me je operiral.Zato vsaki ženski svetujem vedno še po drugo mnenje ce je treba i vec ih pridobiti.Pravijo človek se uči celo življenje.

Jaz si nisem dala odstranit ničesar. Imam tudi miome, včasih kar boleče menstruacije, vzeli naj bi mi vse, a nočem. Prehitro te dajo pod nož, miomi pa so znak, da je s telesom nekaj narobe. Dve ginekologinje sta bili kar takoj za odstranitev, neka stara medicinska sestra pa mi je rekla, da se v meni itak začnejo sušiti, ker se sušijo rodila.
Poznam več žensk, ki so po eni strani super zadovoljne, da nimajo več menstruacije, po drugi jih pa muči kup nekih drobnih težav, ki jih prej ni bilo. Recimo, izguba ravnotežja, ker je odstranjen maternični vrat in podobno.

Res je ,nikolì zaradi mioma odstranti organ.Zelo je pomebno kdo te obravnava ,mene je moj ginekolog preprico da maternica mora stran ker lahko gre za maligni miom in me ne more še enkrat operirat.Clovek -pacient je laik pričakuje posten iskren odnos zdravnika,da dejansko naredi najboljse za pacienta ,a ne da operira tako kakor on zna ,v mojemu primeru laparatomija,ceprav bi laparaskopski blo lazje,ampak..ker ne obvlada in je tiho,v tem trenutku človek samo upa ,da ni hujsega,kasneje izveš da je tudi opstajala lazja pot.Zalostno ,eni si ne zaslužijo službe.

“Moje mnenje”,ce smem vprasati kolko ste stara ,prav ste se odločila,ce že bo kaj potrebno potem le miome laparaskopski odstraniti nikakor maternice.

New Report

Close