Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Brezplačen vrtec

Brezplačen vrtec

Saj, vsak ima svoje mnenje…in vedno bo tako. Sem za pravične in delavne ljudi in tak sistem podpiram!

Zakaj pa bi bil vrtec brezplačen? Saj pa so vzgojiteljice prav tako na “delovnem mestu” kot mi,a ne…Brez skrbi,nisem zaposlena v tej branži… Ali pa,da bodo tiste mamice,ki so brezposelne(nekatere),dale otroka v vrtec,same pa posedale celo jutro ob kavicah v različnih kafičih- pa to se res dogaja!!! Seveda pa bodo nekateri še hitreje otroke pripeljali v svojih svetlečih BMWjih, da se jim bo vsaj nekdo posvečal…
Ne posplošujem,a takšne stvari se dogajajo že zdaj, kaj bi bilo šele takrat,ko bi bil vrtec brezplačen…
Sem mamica,ki ima najnižjo bruto plačo, vrtec me stane okoli 10.000 SIT na mesec,pa mi ni težko plačati,saj vem da si to zaslužijo.

Na morju sem se pogovarjala z eno zagrebčanko in ne morejo dati otroka v vrtec,če so brezposelni…In prav je tako,tudi jaz sem imela otroka doma, dokler nisem dobila službe.

jaz sem doma in moj otrok je v vrtcu.otrok mora pridobiti socializacijo in se znati vključevati v družbo,obnašati ipd

Torej vrtec za otroka vendarle ne pomeni samo varstva, ampak v njem pridobi “podlago” za nadaljnje življenje. Mislim, da bi morala država poskrbeti za dovolj vrtcev in jih tudi financirat. Tako da jih bodo lahko obiskovali otroci zaposlenih in nezaposlenih staršev. Saj to je zanje že neke vrste šola in vsi bi jo morali imeti pravico obiskovati. Naj država raje porabi denar za take stvari, kot pa za vse tisto, kar je nekdo zgoraj že naštel. Že v prvih letih življenja je treba vlagati v otroke. Pa tukaj ne gre za plačevanje kakršnihkoli storitev, ali spodbujanje rodnosti. To bi moralo predšolskim otrokom preprosto pripadati.

Mene pa zanima katere države v EU imajo brezplačne otroške vrtce, oziroma, če to je, katere ustanove (državne, cerkvene) morebiti to omogočajo?

Se pa strinjam s Trishko. Starši, ki so doma lahko otroku nudijo vse to, kar jim daje vrtec ali pa še več. Naj omenim, da je tak otrok veliko manj bolan, nahoden, afte itd…

Samo potruditi se je potrebno za svojega otroka, ga peljati na razne delavnice za najmlajše, na lutke, na igrišča, ob njem sedet in ga učit risat z vodenimi barvicami, peljati ga v gozd po kostanj in ogledovati drevesa in liste. Potrebno ga je učit. To je pa delo! Vse to lahko počne mamica ali očka, ki je doma brez službe in ni nobene potrebe, da bi tak otrok hodil v vrtec. Potemtakem, če je vrtec edina ustanova, da ne bo naš otrok zaostal, se pa vprašajte kakšni starši ste in koliko časa se vam ljubi posvetiti za vaše otroke.

:))

Z nekoliko reverse psychology, ravno zato različne kategorije hvatačev krivin tako poudarjajo socializacijski element vrtcev, ker je to vsaj ena ustanova, ki bi namesto njih poštimala vzgojo njihovih otrok.

Naslednja zahteva po brezplačni državni pomoči se bo garant nanašala na socializacijske ustanove za različne skupine odraslih.

Evo, pa imamo idejo za novo stranko :))

To pa ni res. Jaz sem se lahko še tako ukvarjala doma s svojim otrokom (pa sem se, ker moja starejša ni hodila v vrtec do 4. leta starosti, čeprav sem bila zaposlena – sem bila pač dopoldan doma), pa ji nisem mogla dati tistega, kar potrebuje vsak otrok. Sva peli, plesali, risali in ustvarjali vse mogoče, hodili na delavnice, na igrišča, kjer je bilo veliko otrok, bla, bla… Ampak v skupini vrstnikov pa se je naučila funkcionirati ravno v vrtcu, ko je bila dejansko vsak dan v družbi vrstnikov in se je znašla v različnih situacijah. In brez skrbi, naučila se je še veliko drugih stvari (tudi takih, za katere bi jaz najraje, da jih ne bi prinesla domov- preklinjanje itd. – but that’s life), ki ji jih jaz kljub svoji visoki izobrazbi nisem znala posredovati – nismo vsi pedagogi.
Jaz pač mislim, da otrok vrtec potrebuje ravno tako kot šolo, zato naj ga financira država.

en mal mem starši doma ne morejo nuditi kar jim ponuja vsega vrtec.
Mogoče si pa ti slaba mama,si se vprašala??
Očitno nisi dovolj razgledana za takšne zadeve

Jaz pa mislim, da otrok do 6 leta starosti, ko pride v prvi razred potrebuje predvsem starša. To, da otrok potrebuje vrtec, da se nauči funkcionirati v skupini je zanemarljivo. Saj do tega pride slej kot prej ob vstopu v šolo. Pa ne mi govorit, da je za eno, dve ali tri leta starega otroka bolje, da je ločen od mame in dan v jasli ali vrtec. Vsak pediater bo priporočal vsaj do tretjega leta starosti naj bo otrok v domači oskrbi in okolju, če je le mogoče. Zato jih varujejo stare mame in razne tete, ker so mamice v službah. Mamica, ki pa ni v službi bi pa morala svojega otroka imeti ob sebi. Toliko možnosti izobraževanja, igranja, raznih delavnic in še in še, kot je na voljo ni bilo še nikoli.

Moje mnenje je, da mati (oče), ki je doma in dnevno pripelje otroka v vrtec, ga da zaradi sebe in ne zaradi otroka. Otroka vzgajat, poučevat, poslušat ga, pogovarjat se z njim, brati knjigice, hranit je delo. In vsega tega se znebiš, če ga daš v vrtec kljub otrokovem upiranju in marsikdaj joku. Pa vzgojiteljicam samo pohvalo, vsaj za tem, ki jih poznam.

no, kaj sem rekla

:))

najprej bi potrebovali socializacijo nekateri starši

naš najmlajši je bil zadnji dve leti zaradi mojega in moževega urnika v heterogeni skupini, bil je tudi precej starejši od soskupinčkarjev, saj je bil naslednji po starosti, 1 leto in 10 mesecev mlajši od našega

naš je zaradi starostnega razkoraka verjetno doživel infreiorno socializacijo, sodeč po pisanjih nekaterih tukaj gor

Pa verjetno so tisti otroci, ki hodijo dnevno po 4 ure v vrtec tudi manj socializirani, kot tisti, ki v vretcu preždijo polnih 9 ur

skratka, kobasarije

en mal mem napisal:

> Mene pa zanima katere države v EU imajo brezplačne otroške
> vrtce, oziroma, če to je, katere ustanove (državne, cerkvene)
> morebiti to omogočajo?

Brezplačne vrtce imajo v Franciji že od leta 1880, v Luxemburgu je poleg brezplačnosti še obvezen, v Italiji, v Belgiji, Nizozemski brezplačno in na švedskem odvisno od števila otrok brezplačno oz. doplačilo do 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. V mnogih drugih državah pa je plačilo vrtca v celoti dohodninska olajšava.

Ne, na nizozemskem vrtec DEFINITIVNO ni brezplačen. Celotedenska oskrba te pride skoraj 1000 evrov mesečno. Ampak, pazi to, če sta oba starša zaposlena, dobita kar nekaj denarne podpore prav za namen dragega vrtca. Če pa eden izmed njiju ni zaposlen, te podpore ni, ker se smatra, da lahko nezaposlen starš doma čuva otroka.

Je pa tako, da je na nizozemskem drugačen ritem, saj ženske mnogokrat delajo le dva ali tri dni tedensko, tako da imajo otroke v vrtcu samo dva dni tedensko.

No, tudi v Belgiji in Italiji ni brezplačen, za ti dve državi lahko to potrdim. Vrtec v Belgiji za jaslice je cena med 800 in 1600 Euri, v Italiji pa je cena vrtca zelo odvisna od kraja v katerem bivaš. Vrtci v Milanu so svinsko dragi. Če imaš srečo, da ga sploh vpišeš, za vrtec mesečno plačaš 2000 €.

en mal mme,jaz bom pa na tvoje zadnje stavke rekla samo AJOJ.In nič drugega

Pa še to dodam – plačujemo najvišji prispevek in ga bomo še naprej. Pa nismo bogati. Nimamo BMWja ali Audia…Imamo pač smolo, da smo ravno padli v najvišji rang.

mi tudi, pa se okoli voziva s 5 let stari Polotom, in 8 starim Cliotom

se enkrat
sistem za barabe

Če si ti doma in hočeš imeti otroka poleg tega še v vrtcu, je to pač luxus in ga plačaj polno ceno.

http://www.finance-on.net/mojefinance.php?src=okr

7.800.000 SIT za vrtec je vsota, ki jo bomo plačali ZA naša dva, za to pa že dobiš “skoraj” BMW

Vsi pediatri priporočajo da naj damo otroka čim prej vrtec. Vsi bi pa tudi radi bili cel čas ali čim več časa z otroci in ne bi bili 8 ali 9 ur od doma, od nas, oz. v vrtcih, a to žal ni mogoče, žal so naše plače, vsaj najine še vedno tako visoke, ali tako nizke, da plačava veliko za oktroka v vrtcu (6 skupina), z eno plačo pa kljub nižjemu plačilu vrtca ne bi mogli preživeti čez mesec. Da bi bili vrtci popolnoma brezplačni je skoraj nemogoče, saj bi v trenutku postali vrtci veliko premajhni, saj jih sedaj veliko “REVEŽEV” pušča v privat varstvu, da privarčuje najmanj 80.000 na mesec. Neko pametno rešitev za GOLJUFE bi pa morali najti, saj naši politiki trdijo, da niso tako neumni, morda pa tudi njim tako ugaja, kdo bi vedel.

Živimo v Belgiji in cena za otr. vrtec me letno stane 1.500 € in če to delim z 12 me vrtec stane 125 € mesečno, kar pa je veliko manj, kot bi me stal v Sloveniji.
Ja velika pomankljivost je pa to, da so vrtci čez celo poletje zaprti, delajo samo dežurni vrtci, kamor pa nimaš šans da spraviš otroka čez poletje.

vrtec v Belgiji ni zastonj, je pa cena primerna vsakemu žepu.

Kje v Belgiji pa? Mi smo živeli v Bruslju 6 let, pa na tako poceni vrtec nismo naleteli.

Wallonski del Belgije.

brezplačen vrtec je predvolilna demagogija

vrtec je že zdaj zelo velika obremenitev občinskih proračunov in sedanji sistem je kar dober

Več ali manj!

New Report

Close