Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek brezposelni nočjo delat?

brezposelni nočjo delat?

Mislim, da ljudje niso tako glupi da bodo delali za minimalca neko težko fizično delo sploh pa na dolgi rok. Ker se večini to sploh ne izplača, če odšteješ vse stroške, ki jih imaš ti od 500 € ne ostane skoraj nič. Torej delaš za 0 € sploh pa če je to totalno težka služba kjer si lahko še uničiš zdravje se to ne izplača nikomur. No razen kakemu sužnju v starem Egiptu.

Šefu predlagaj, da ti poveča plačo, sicer boš nehala delati pa ti bo takoj razložil, da jih vsaj 100 komaj čaka na tvoje delovno mesto in lahko greš, če ti tako paše. Glede dohodnine pa se očitno tudi vi ne obremenjujete, če pustite, da vas goljufa. Zakaj bi se moral potem zavod brigat za vašo dohodnino?[/quote]

Če se pustiš ustrahovat s tistim o stotih, ki čakajo na tvoj šiht, si pač tele. Ko vztrajaš, naj ti dajo potem knjižico brez odpovednega roka, ker te bo itak prvi s ceste lahko zamenjal, pa spremenijo retoriko. Moraš imeti nekaj pameti in muda.

Šefu predlagaj, da ti poveča plačo, sicer boš nehala delati pa ti bo takoj razložil, da jih vsaj 100 komaj čaka na tvoje delovno mesto in lahko greš, če ti tako paše. Glede dohodnine pa se očitno tudi vi ne obremenjujete, če pustite, da vas goljufa. Zakaj bi se moral potem zavod brigat za vašo dohodnino?[/quote]

Če se pustiš ustrahovat s tistim o stotih, ki čakajo na tvoj šiht, si pač tele. Ko vztrajaš, naj ti dajo potem knjižico brez odpovednega roka, ker te bo itak prvi s ceste lahko zamenjal, pa spremenijo retoriko. Moraš imeti nekaj pameti in muda.[/quote]In potem smo po tvoje vsi, ki delamo za minimalca teleta ? Kaj pa naj naredim, če se upiraš ti pomahajo s knjižico in potem na zavod. Kako naj živimo potem, s čim, ko si tako brihten.

Dragi avtor…tebi in enako mislečim prav želim, da bi pristali na zavodu in “kao” iskali službo. Res vam iz srca privoščim tako “uživanje”

Če se pustiš ustrahovat s tistim o stotih, ki čakajo na tvoj šiht, si pač tele. Ko vztrajaš, naj ti dajo potem knjižico brez odpovednega roka, ker te bo itak prvi s ceste lahko zamenjal, pa spremenijo retoriko. Moraš imeti nekaj pameti in muda.[/quote]In potem smo po tvoje vsi, ki delamo za minimalca teleta ? Kaj pa naj naredim, če se upiraš ti pomahajo s knjižico in potem na zavod. Kako naj živimo potem, s čim, ko si tako brihten.[/quote]

Stvar je v tem, da podlegaš cenenim trikom. Probaj se enkrat postavit zase. Delodajalec nima majhnih problemov in stroškov z odpuščanjem enega in zaposlitvijo drugega delavca. Poskusi, pa boš videl(a). Jaz sem.

Sem že kakšno leto in pol na zavodu, 100 na uro ne iščem dela, ampak mesečno pa pošljem nekaj ponudb, saj pri nekaterih nimam kaj pošiljate, ker so zahteve drugačne.

Dobivam odg. so izbrali drugega ali pa premalo izkušenj.

Vseeno je po toliko mesecih na zavodu sprejet delo za 400-500 evrov, kot pa bit doma !!!

Tako, da jaz nisem kriv za krizo in zaposlitev, temveč naši koritarji.

Ne morete vi zahtevat od delodajalca 600 evrov, če ima on samo za jahto lizing obrok večji na mesec. Zmanjšajte apetite! Niste konkurenčni!

Pri nas je vse skregano s pametjo. Nobena vlada – tudi ta frišna, ne poskrbi za delovna mesta. Zmeraj huje bo! Delodajalci, ki lahko plačajo pa stiskajo in plačujejo minimalno. No, nekateri pač ne morejo plačat delovcev. Na zavodu nič ne naredijo, da bi dobil delo, le administracijo furajo. Kriza. Upam,, da ne bodo prišli tujci v našo delželo in se bo slovensko govorilo le še doma.

Za začetek se spakiraj k vaši računovodji in ji povej, da ne dovoliš, da bi ti dodatne olajšave obračunavala pri plači. Zaradi tega moraš doplacat dohodnino

Če se smem še jaz pridružit tej tematiki… recimo zakaj pa bi delal za 3 EUR na uro? imam diplomo v žepu in potem bi sam sebe imel za norca da bi šel za 3 EUR delat nekam. že recimo plačilo preko študenta se mi zdi premajhno, glede na to da DD ne plačuje davkov v isti višini kot pri redno zaposlenemu.
Po drugi strani pa DD zelo izkoriščajo študente in pa delavce nasploh. Recimo zakaj bi šel jaz delat z diplomo v žepu na neko delovno mesto, na katerega lahko prideš že z osnovno šolsko izobrazbo?
V takem primru bi sebe in svoje znanje dajal v nič.

Mumu-Se 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} strinjam s tabo, tudi jaz imam diplomo za katero sem trdo garala, in se mi zdi na nek način brez veze garati za minimalca. Treba se je ceniti, razmišljam o odhodu v tujino mislim da je tam več priložnosti za nas mlade. Po drugi strani pa poznam človeka ki mu je mamica zrihtala super službico, tip nima niti dokončane srednje šole. Jebčka se mu za vse, tam v službi mu nihče ne najeda da naj dokonča srednjo šolo pustijo ga pri miru dobi okoli 1000 € plače in mi zadnjič začne jamrati kako nizko plačo da ima, da ima samo 1000 € da ima plačo samo za srednješolsko izobrazbo. Sem si samo mislila ojoj ljubček ti še srednje šole nimaš halooo!!! Ne vem no, se mi zdi da mi ki smo res na cesti, ki nimam mamice pa atita pa tetkic da nam rihtajo jobe res lahko ližemo sladoled samo skozi okno. Prav vidim, da danes sploh ni važno tu v Sloveniji a imaš izobrazbo ali pa nimaš nič, tudi če nič nimaš pa če imaš VIP mamice pa tatice si notri avtomatsko. Ta tip je rekel da ko mu je mamica zrihtala ta job, da tudi na razgovor k direktorju mu ni bilo treba iti, dejansko je šel samo tja in so ga prijazno sprejeli. Mi pa dobimo brco v rit.

[

Vsak dan me zutraj okopajo in sfrizirajo ter mi ob tem ponudijo še kavo in naročeno morsko pico da te kap. Potem se začnejo raznovrstne masaže stopal in ostalih delov telesa, zraven pa me zabavata še Valič in Poles. Spet je čas za malico in s službeno limuzino me odpeljejo v “gostilno išče šefa”. Za sladico in popoldansko malico mi ponudijo Zvezdo na kongrescu. Ob spremljavi harmonikarjev me počasi pospremijo nazaj. Če v limuzini slučajno kihnem mi Boštjan Romih zaželi na zdravje, Jasna Kuljaj pa se mi v istem času po sms opravičuje, da ji je žal, ker je odsotna. Ko se končno vrnemo mi pridne svetovalke poberejo s telesa ves nakit in Gabanno obleko in me lepo ovijejo v svilnato odejo dormeo. Aja pa pred spanjem me še vprašajo katerega moškega si danes želim, tukaj pa se malo zaplete, ker pravijo da Galunič ne pride v poštev, ker ga največkrat ni v Sloveniji.[/quote]

ma kaj boš toplovodarjem

Nagellčk- sam poznam kar nekaj takih, ki so po vezah prišli do šihta, ravno tako po večini brez izobrazbe.
se mi zdi, da je to taka sramota. recimo samo primer: sestra mi je zrihtala tkle za en mesec, da sem lahko delal pri njih v podjetju preko študenta. Kot prvo, se notri nihče ni spoznal na računalnik, kot drugo, pa mi je druga študentka tok polena pod noge metala, da sem jo na kilometer vohu kaj počne (ženska je tam delala že nekaj let preko študenta). človek si svoje misli! sem pa jim direkt tam povedal, da zakaj me tako slabo plačujejo, pač dobil sem 4 EUR na uro, delal 12 ur na dan, in do službe sem imel okrog 75 km… praktično sem 1/3 zaslužka imel 🙂

Jaz in moja punca, skupaj razmišljava, da bi odšla nekam v tujino. samo problem je kam 🙂 razmišljala sva o Australiji, pa se nekako že premislila. Nato sem razmišljal, da bi šla nekam tukaj v EU. mogoče Nizozemska ali Danska, no ta opcija je še odprta. Sem pa slišal, da naj grem v Novo Zelandijo, da je ful dobr poskrbljen za vse skup. Zdej pa nevem 🙂

Sam pri sebi sem si že razčistil, v kolikor ne dobim neke civilizirane službe, moji izobrazbi primerne, grem. Adijo SLO in direkt tja kjer bodo moje znanje cenili.


In potem še od drugih pričakuješ, da bodo sužnji.

Trg dela je sf*kan. To je vsakemu jasno.
1.Tak je pa v veliki meri tudi zaradi socialnih transferjev. Tisti, ki je na zavodu prekloeto dobro zračuna, ali se mu splača vzeti priložnostna dela, saj mu potem odpade redna podpora. Tukaj je prvi hakeljc, ki bi ga morala država urediti! Ne moreš nekoga, ki dela pridno dva meseca kaznovati, tistiega pa, ki nič ne dela stalno obdarjevati sicer z minimalnimi ampak rednimi transferji.

2. Podjetniki niso socialne ustanove, država jim nalaga preveliko socialno odgovornost, zato ne zaposlujejo, ker imajo samo sitnosti in stroške, če delavca ne potrebujejo več.

3. Ljudje ne sprejemajo dela, če ni za stalno ali vsaj za eno leto.

4. Mladi z diplomo, a brez izkušenj, se ne zavedajo, da nimajo pojma o praktičnem znanju. Naši faksi diplomantov ne usposobijo za praktično delo. Polni so balastne teorije, ki le zelo redkim izjemam koristijo pri raziskovalnem delu. Vsi ostali se morajo dela še naučit. Tako privajanje traja in je za podjetnika drago. Ko se naduti diplomant brani dela v podjetju, kjer bi se lahko dokazal in sčasoma prislužil boljši položaj izogiba, že s tem pokaže, da je povsem nemotiviran.

5. Zakonodaja ne funkcionira. Trg delovne sile ni pretočen in s tem se dela največja škoda, saj delavec potem ne more regulirati svoje cene. Ob pretočnosti, bi se ponudba in povpraševanje izravnala.
Imamo zakonodajo, ki podpira lenuhe in apatične delavce, ki se usedejo na svoje delovno mesto in tam delajo po liniji najmanjšega odpora, če se le da, do penzije. Taki so pravi paraziti družbe. Škodljivi vsem. Ampak …. zakonodaja jih ščiti. Če bi imel delodajalec malo več pravic odpustiti delavca, bi bil tak posamzenik še vedno zaposlen, le za delo bi se bolj zavzemal.

6. Nehajte razmišljat, kako vas kakšen delodajalec izkorišča. On vam daje delo in plačilo. Če menite, da ste bolj sposobni, si sami preskrbite delo in plačilo zanj. Odprite svoj sp ali doo, če menite, da je to dovolj za jahto. (resnica je namreč ta, da ima uspešen podjetnik res lahko jahto, nima pa časa, da bi jo užil. Še največkrat pripeljejo na jahto poslovne partnerje, da bolj zaupajo in hitreje sklenejo posel. Ampak verjamem, da vas je mnogo, ki te dimenzije sploh ne razumete in potem lapate v tri krasne. )

Na splošno velja, da brez dela ni jela. Ampak pri nas je. Ker zakonodaja to omogoča. Odgovornost se pa preklada iz enega na drugega in potem naletimo na tako zatečeno stanje, kot je. Dejstvo je pa, da večina ljudi, ne glede na profil, gleda predvsem, kako bi dobila denar in ne, kako bi lahko s svojim delom prispevala k razvoju.

Ko se bo miselnost spremenila in prilagodila zakonodaja, potem bo bolje, do takrat bodo pa ljudje jamrali, kritizirali in životarili in kar je najhuje, bili s tem na nek način celo zadovoljni.

Tvoja inteligenca je na primernem delovnem mestu za primerno plačilo!

Tvoja inteligenca je na primernem delovnem mestu za primerno plačilo![/quote]

tvoja pa itak da

Sej nočem žalit, ampak na področju prava in gospodarstva pa nimaš ravno vsega razčiščenega.
Res je, zakonodaja to dopušča in ni prav, da nekateri dobivajo razno socialno pomoč (vprašam se in tudi vse vas ostale, kako nekateri dobivajo v nedogled to pomoč in neke nenormalne zneske, če je vse to zakonsko predpisano in omejeno).

Edini in največji problem v Sloveniji, glede brezposlenosti je študentski servis. Študentov in dijakov je nekje 100.000 (karikiram, se mi pa zdi, da sem eno tako številko slišal po radiu). 3/4 teh dela, preko študenta, s čimer odvzamejo mesto poštenemu državljanu, ki ima status brezposelnega. Jaz pravim, bodi to, kakršen status imaš. če si študent študiraj, če nisi več študent pa delaj, če si pa penzionist pa bodi penzionist.
zamislite, si da bi se naenkrat sprostilo 100.000 delovnih mest, če nebi bilo več študentskega servisa. kakšna bi bila potem brezposelnost?

Tko da Ga. vsevedna realna, DD imajo več kot dovolj pravic, še izkoriščajo te pravice in si jih prilagajajo (poglej Tovšakovo in ostale). ne lapaj meni s svojimi traparijami, kaj in kako stoji v državi. če ima nekdo 6. ali 7. stopnjo izobrazbe, pokaže kok ima čistih v resnici, ko sprejme šiht “delo za tekočim trakom”.

Mogoče zato, da preživiš? Da imaš kaj jesti?

Jaz tudi z diplomo ne grem delat za 3€, grem pa pucat za 3€ komot, popoldne pa nekam volontersko na delovno mesto za mojo izobrazbo, da si dobim izkušnje.

Koliko imaš pa delovne dobe na delovnem mestu primernem tvoji izobrazbi?

Koliko imaš pa delovne dobe na delovnem mestu primernem tvoji izobrazbi?[/quote]

Nič. Kako pa naj jo imam, če ni povpraševanja po tem kadru?


@zakaj
le: eni ludje se res ne cenijo več.


@stara
ej: hehehe, ko bi vsaj vedela kje sem 🙂 hvala ti 100x, nihče ni bil še tako prijazen do mene v življenju. Upam da ti bodo zvezde naklonjene. res hvala.

To je precej pospološeno. So taki, ki res nočejo delat in so taki, ki želijo delat in biti za to primerno plačani. Zadnjič je Sešok izjavil po TV, da Slovenija ni konkurenčna ker se na Slovaškem začne bruto plača od 350 EUR, pri nas pa od 750…Super potem takem dajmo ljudem 350 EUR bruto, da bomo konkurenčni. Seveda se ni vprašal kako bo nekdo z bruto 350 EUR preživel v okolju kjer živi?

S svojo diplomo si obriši rit, saj si dokazal, da si navaden primitiven lenuh, vzvišen do amena. A misliš, da si v švici? Pojdi v tujino, videl boš kako je lušno. Delat je treba povsod, ne pa samo gofljo otresat, pametnjakovič.

Če nebi obstajal študentski servisi bi bilo brezposlenih garant 200.000 s tem, da jih je potrebno še okoli 20-30.000 prištet, ker niso v evidenci.

Drugače pa diploma je samo vstopnica, izkušnje pa so mnogo bolj pomembne !!!
Na žalost sem na svoji koži to občutil, izobrazba je samo izobrazba, izkušnje pa k jih zanimajo delodajalce.

New Report

Close