Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek brezposelni nočjo delat?

brezposelni nočjo delat?

Pa kaj vi mislite, da če imate diplome, da zdaj pa ni potrebno delat? Ga ni, ki ima diplomo in je brez prakse, ki bi bil sposoben samostojnega dela. So pač taki časi in se je treba sprijaznit. Tisti, ki misli, da se bo na račun diplome samo šlepal, se je pošteno za*ebal. Tile časi s kvazi šolami so žal minili. Lahko se pa sprijaznite z golo socialko, če že nočte prijet za vsako delo, “diplomanti”, samo bodite tiho in ne jamrajte.

očitno sem še edini, ki ceni svoje znanje. In kako pa naj pridobim izkušnje, če ni služb? Ali pa se pritožujete taki, ki sploh študirali niste…

dejstvo je, da bi morali več priložnosti dajati diplomirancem, da pridobijo izkušnje, kot pa da nekoga po vezah noter jemljejo… zarad tega pa smo kjer smo.

sploh pa v tujini ni ravno tako, v tujini dejansko lahko napreduješ po stopničkah navzgor samo po tvoji sposobnosti in ne po znanju (kar bi morali uvseti tudi v naši državi (seveda, podjetje, kasneje investira v tvoje znanje, da se nadalje izobražuješ)). Samo poglejte za primer Nemčijo ali Avstralijo.


@mrcina1
: je potem razlika zaposlenih, ki jih ni v evidenci na črno zaposlenih? In zakaj bi se potem število zaposlenih povečalo? Moje mnenje je, da se študentom, da neke štipendije, s katerimi bi se dejansko dalo preživeti mesec. s tem bi lahko tudi ukinili ŠS in odprl bi se trg za vse bresposelne, ki bi dejansko lahko dobili služb, na pozicijah, ki jih sedaj opravljajo študentje.

Študentsko delo, po mojem mnenju naj bi bilo le zaasno, sezonsko delo, priložnostno, nič več. Ne da študentje delajo in delajo.

Verjetno sploh opazili niste, ampak za primer si oglejte 216. člen ZDR iz leta 2002.
kaj se zgodi s tem členom leta 2006? Oops, lejga zlomka ni ga več…

Popravek: Delo je, samo ne za plačilo.

Popravek: Delo je, samo ne za plačilo.[/quote]

Ne, niti tega ni. Vsaj vsaj prb. rednega ni. V Sloveniji je prb. 90.000 brezposelnih (VIR), po drugi strani pa je na Zavodu za zaposlovanje objavljenih 2026 (VIR) delovnih mest. Nekako ni ravno zaposlitve (ali dela ce hoces) za vse.

New Report

Close