Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Burkini v termah

Burkini v termah

Nehaj nakladat, ali pa podpri z dokazi…
[/quote]

Zapelji serecimo do Krimmelskih slapov in opazuj okrog sebe. Boš hitro imela dovolj dokazov. Na licu mesta.

Žal ne vem, odkod folku ideja, da so res čistejši od ostalih, ker niso. Tako, kot so pri nas s.vinje, so tudi tam. In dejstvo je, da če jih tako malo briga za svojo okolico (ker žal nimajo nobenega odnosa do okolja), ne morejo biti sami veliko čistejši. Tisto umivanje pred molitvijo ne nadomesti dejanske higiene. Kot tudi ne umivanje riti z levo roko in vodo.
[/quote]

Se strinjam.
Ne vem kako imajo v Dubaju, Katarju. Ampak tile balkanski, severnoafriški muslimani imajo tako svinjarijo okrog po mestih, podeželju, v naravi, da je obup.
Točno veš v katerih naselij živijo pretežno muslimani in kje kaki drugi. Namreč v prvih je polno smeti okrog in okrog.

Zapelji serecimo do Krimmelskih slapov in opazuj okrog sebe. Boš hitro imela dovolj dokazov. Na licu mesta.
[/quote]

Podpri z dokazi…..

Trol-a, dej spelji s svojim trolanjem drugam ventile in frustracije sproščat….
[/quote]

Hja, ne vem kdo ima frustracije, ti ki opazuješ ritne luknje drugih ali jaz.
Meni osebno tvoje poznavanje tujih ritnih lukenj ni ravno normalno, tebi očitno je. Ampak ti že veš.

Podpri z dokazi…..
[/quote]

Jao, imaš polno dokazov, ne morem ti jaz turističnih objektov prinesti sem. Lahko ti pa povem kje najdeš te zadeve, da si na lastne oči ogledaš. Ali bi rada, da ti hotele in gostinske objekte z WCji sem prinesem ali kako?
Žal ne bo šlo. Lahko ti pa povem oz. sem ti že, kam si greš lahko ogledat, da se boš prepričala sama.

Se strinjam.
Ne vem kako imajo v Dubaju, Katarju. Ampak tile balkanski, severnoafriški muslimani imajo tako svinjarijo okrog po mestih, podeželju, v naravi, da je obup.
Točno veš v katerih naselij živijo pretežno muslimani in kje kaki drugi. Namreč v prvih je polno smeti okrog in okrog.
[/quote]

evo, tutka putka -si si odgovorila zgoraj sama…. Posplošuješ nekaj, kar pojma nimaš…..

No, boš zdaj ločila med obnašanjem , kulturo, bontonom, tudi med muslimani iz razlinih “kast”, ki pridejo v Evropo?

evo, tutka putka -si si odgovorila zgoraj sama…. Posplošuješ nekaj, kar pojma nimaš…..

No, boš zdaj ločila med obnašanjem , kulturo, bontonom, tudi med muslimani iz razlinih “kast”, ki pridejo v Evropo?
[/quote]

Kaj pravzaprav posplošujem?
Verjamem, da orgazmiraš z žaljenjem drugih. Vedi pa, da s tem samo svoj karakter kažeš.

Zakaj noče nihče napisat kako imajo to v termah Vivat ločeno?
Kako imajo ločene bazene za ene in druge?

Kaj pravzaprav posplošujem?
Verjamem, da orgazmiraš z žaljenjem drugih. Vedi pa, da s tem samo svoj karakter kažeš.
[/quote]

Kaj se braniš sedaj.. 🙂

Kaj se braniš sedaj.. 🙂
[/quote]

Ne branim se, ker se ne čutim napadene.

v vivatu imajo kup notranjih bazenov. vmes je predelna stena iz stekla, možno je da so celo to steklo zatemnili. tisti ločeni bazen je toplejši in smrdi po nafti.

pa konec koncev, je to važno???? so slučajno kužni ali kako???

obnašate se ko v južnoafriški republiki na vrhuncu apartheida. bog ne daj, da se vas slučajno kdo dotakne.

v vivatu imajo kup notranjih bazenov. vmes je predelna stena iz stekla, možno je da so celo to steklo zatemnili. tisti ločeni bazen je toplejši in smrdi po nafti.

pa konec koncev, je to važno???? so slučajno kužni ali kako???

obnašate se ko v južnoafriški republiki na vrhuncu apartheida. bog ne daj, da se vas slučajno kdo dotakne.
[/quote]

Vprašala sem, ker sem zasledila, da naj bi bili ločeni od ostalih kopalcev in ker se mi zdijo Vivat dokaj majhne terme, plavalni bazen je recimo en sam, mi ni jasno kako imajo to ločeno.
Če prav razumem potem ženske v burkinijih sploh ne smejo v plavalni del in so samo v notranjih namakalnih bazenih? Pa še tisto ne v vseh?
Se pravi, da imajo kaj malo prostora, da se namakajo, za resno plavanje pa sploh ne?

Ali ne smejo med ostale kopalce, ker so pač v burkiniju, ali same nočejo med ostale kopalce?
Recimo v plavalni bazen?

evo, tutka putka -si si odgovorila zgoraj sama…. Posplošuješ nekaj, kar pojma nimaš…..

No, boš zdaj ločila med obnašanjem , kulturo, bontonom, tudi med muslimani iz razlinih “kast”, ki pridejo v Evropo?
[/quote]

Hm, a “kaste” so sploh dovoljene v islamu?
Mimogrede pa ja, je res, da so tudi z bogatimi težave v hotelih. Niso nobene izjeme pri ničemer. Samo denar pač lažje kupi tišino.
Lahko še tako trdite, dejstvo je, da so navade (tudi higienske) drugačne in da ni enostavno se prilagajati ne enim ne drugim.
Glede burkinijev bi nekako še šlo, če ne bi potem tisti tukaj živeči zahtevali ravno tako poseben tretma. V šolah pa to ni več hec. Švicarji, Nemci in tudi Avstrijci imajo bogate izkušnje s tem. Žal čedalje slabše.
Demokracija je očitno obsojena na propad. Strpnost pa je preveč enostranska, da bi lahko premostila razlike, ki vsekakor so velike.

Vprašala sem, ker sem zasledila, da naj bi bili ločeni od ostalih kopalcev in ker se mi zdijo Vivat dokaj majhne terme, plavalni bazen je recimo en sam, mi ni jasno kako imajo to ločeno.
Če prav razumem potem ženske v burkinijih sploh ne smejo v plavalni del in so samo v notranjih namakalnih bazenih? Pa še tisto ne v vseh?
Se pravi, da imajo kaj malo prostora, da se namakajo, za resno plavanje pa sploh ne?

Ali ne smejo med ostale kopalce, ker so pač v burkiniju, ali same nočejo med ostale kopalce?
Recimo v plavalni bazen?
[/quote]

Ma si bukova, no

Ne da ženske zaradi naših prepovedi v naših bazenih ne smejo..… Ker naših prepovedi po bazenih ni. Če so že ali pa jim še bodo omogočili zasebnost, bo to tako, da bodo zgradili kak nov bazen ali pa dali pregrad,e kot so že. verjemim da tk gost zapravi veliko denarja tukaj. In to je pomembno. Zakaj mu ne omogočit zasebnosti v bazenu?

Ženske ne smejo zaradi zappovedi vere, če so poročene, lahko gleda njeno kožo samo njen moški. Nekatere samske pa tudi same iz verskega prepričanja ne želijo, da kdo drug gleda njihovo golo kožo med kopanjem, zato oblečejo burkini kopalke.

Hm, a “kaste” so sploh dovoljene v islamu?
Mimogrede pa ja, je res, da so tudi z bogatimi težave v hotelih. Niso nobene izjeme pri ničemer. Samo denar pač lažje kupi tišino.
Lahko še tako trdite, dejstvo je, da so navade (tudi higienske) drugačne in da ni enostavno se prilagajati ne enim ne drugim.
Glede burkinijev bi nekako še šlo, če ne bi potem tisti tukaj živeči zahtevali ravno tako poseben tretma. V šolah pa to ni več hec. Švicarji, Nemci in tudi Avstrijci imajo bogate izkušnje s tem. Žal čedalje slabše.
Demokracija je očitno obsojena na propad. Strpnost pa je preveč enostranska, da bi lahko premostila razlike, ki vsekakor so velike.
[/quote]

kolikorat na leto pa ti sploh ti greš kam v tujino, tudi med take ljudi, da bi malo prakse izkusil-a, ker teorija ti očitno že škodi?

Kaj pa imajo ženske oblečeno za v FKK kampe? Ali tja sploh gredo? Ker všeč vem, da jim je. V nedeljo so se Šipci sprehajali po FKK plaži v Rovinju in so muslimani. 3x so šli gor in dol in strmeli v ženske.

kolikorat na leto pa ti sploh ti greš kam v tujino, tudi med take ljudi, da bi malo prakse izkusil-a, ker teorija ti očitno že škodi?
[/quote]

Dovoljkrat, zato naj te nikar ne skrbi. Predvsem pa priznam, da se jih ravno zaradi takšnih izkušenj sedaj raje izogibam. Kako pa je kaj s tabo? Se med njimi počutiš kot doma? Ali mogoče ne čisto?

Ma si bukova, no

Ne da ženske zaradi naših prepovedi v naših bazenih ne smejo..… Ker naših prepovedi po bazenih ni. Če so že ali pa jim še bodo omogočili zasebnost, bo to tako, da bodo zgradili kak nov bazen ali pa dali pregrad,e kot so že. verjemim da tk gost zapravi veliko denarja tukaj. In to je pomembno. Zakaj mu ne omogočit zasebnosti v bazenu?

Ženske ne smejo zaradi zappovedi vere, če so poročene, lahko gleda njeno kožo samo njen moški. Nekatere samske pa tudi same iz verskega prepričanja ne želijo, da kdo drug gleda njihovo golo kožo med kopanjem, zato oblečejo burkini kopalke.
[/quote]

Še tole ti dopišem: dokler meni nihče ne odreja in prepoveduje, ko grem kot turist v klasičnih kopalkah v nekaterih država UAE lahko na plaže in bazene, kjer se tudi oni kopajo tudi v burkah, nimam popolnoma nič proti, da se tudi oni kot turisti lahko tukaj pri nas kopajo v burkah med nami v klasičnih kopalkah. Torej praksa, ne samo teorija vas nekaterih…..

Dovoljkrat, zato naj te nikar ne skrbi. Predvsem pa priznam, da se jih ravno zaradi takšnih izkušenj sedaj raje izogibam. Kako pa je kaj s tabo? Se med njimi počutiš kot doma? Ali mogoče ne čisto?
[/quote]

Daj si bila nazadnje v kateri izmed držav UAE? Če bi bila, bi videla, da se komot lahko v nekaterih državah kopaš v klasičnih kopalkah tudi med kopalkami v burka kopalkah. Dovolj pošteno?

Ma si bukova, no

Ne da ženske zaradi naših prepovedi v naših bazenih ne smejo..… Ker naših prepovedi po bazenih ni. Če so že ali pa jim še bodo omogočili zasebnost, bo to tako, da bodo zgradili kak nov bazen ali pa dali pregrad,e kot so že. verjemim da tk gost zapravi veliko denarja tukaj. In to je pomembno. Zakaj mu ne omogočit zasebnosti v bazenu?

Ženske ne smejo zaradi zappovedi vere, če so poročene, lahko gleda njeno kožo samo njen moški. Nekatere samske pa tudi same iz verskega prepričanja ne želijo, da kdo drug gleda njihovo golo kožo med kopanjem, zato oblečejo burkini kopalke.
[/quote]

Hm, zakaj pa potem zahtevajo burkinije po šolah v Nemčiji? Pa ločena kopališča za plavanje (v okviru rednega pouka)? Ker tudi tem to pripada? Ker je treba skrivati tudi neporočene, mladoletnice? Do kam bomo pa šli? Da bomo imeli tudi ločene šole? Ločene avtobuse?…Kako daleč?

če hočeš intimo, pač ne greš v javni bazen.
Le kaj ima intima opraviti z nekimi pastirskimi prepričanji starimi več stoletij.
Razumem, da so države, kjer moški še na veliko serjejo ženskam po glavah in nimajo izbire.
Da pa te zastarele nazore vlačiš po celem svetu okoli.

Hm, zakaj pa potem zahtevajo burkinije po šolah v Nemčiji? Pa ločena kopališča za plavanje (v okviru rednega pouka)? Ker tudi tem to pripada? Ker je treba skrivati tudi neporočene, mladoletnice? Do kam bomo pa šli? Da bomo imeli tudi ločene šole? Ločene avtobuse?…Kako daleč?
[/quote]

Turistična plat:
Dokler bodo še naprej tako lepo v državah UEA uvidevni in naklonjeni do turistov v klasičnih kopalkah v njihovih državah….nihče tam ne zganja takega “teroja in panike panike” kot vi sedaj v Sloveniji , brez prakse in izkušenj od tam…. Je pa res, da so tam za turiste resorti, pa javne plaže, kjer se lahko mešajo vsi. So že vnaprej to določili. Da so preprečili to, kar vi sedaj počnete.

Samo v Sloveniji turistično morajo še tako omogočit, doličit kje se lahko kopajo samo v burka kopalkah, kje se lahko mešajo in kje se ne smejo, pa boste dali končno že mir s tem teoretičnim moraliziranjem .

Normalni muslimani pri nas kupijo naše kopalke še opazimo jih ne.

Problem so ekstremistični muslimani ki plavajo v kombinezonih.

Ko privabljaš kopalce v burkini, hkrati odganjaš nekatere druge.

Priložnost je za druge terme da postavijo drugačna pravila kopanja.

Meni se pa te ženske smilijo. V bistvu živijo v zlatih kletkah.
Gledaš v tujini, recimo Avstrija, kaki bolj mondeni turistični kraji. Polno žensk v burkah. Imajo sicer polno keša, ampak nobene svobode. Sicer si lahko kupi kaj vem kak apartma v super hotelu pa seveda verjetno ekstra posebno letalsko karto.
Ampak potem na oglede pa hodijo v burkah. Pa smo šli v dežju na ogled neke naravne znamenitosti. Mi ostali seveda oblečeni vremenu primerno. One uboge reve zavite v tiste burke, vse teklo od njih. Videle so pa tako ali tako težko kaj, ker so ene imele celo čez oči mrežico. Ostale pa samo ozko režo. In so tacale tam med ostalim turisti. Seveda strogo v spremstvu moškega. Ostali turisti prijazni, pozdravljali, nasmeh pa vseh. Ti muslimani pa samo grdi pogledi, nobenega nasmeha, nobenega pozdrava. Žensk itak niti ne upaš pozdraviti. Pravzaprav sploh ne veš, če je pod tistim ženska.
Sme pa itak hoditi samo tam, kjer gre tudi tisti njen moški spremljevalec. Mož, foter, brat, kaj vem kaj ji je.

Me pa zanima kako opravijo kontrole na letališčih? Tam pa morajo videt, če je pod burko res tista oseba, ki je lastnik potnega lista? A to jih potem v poseben prostor odpeljejo, da dajo burko dol ali kako?

Ja, kaj ti bo kup keša, če nimaš svobode.

Meni se pa bolj smilijo dekleta, ki so vzgojena v krščanski veri, pa redno hodit v cerkev nujno do birme – imidž pridnega dekleta. Po birmi, ko pokasirajo darila in keš, se jim pa popolnoma odpuli, pa hodijo take naokoli, da si ne moreš mislit, da je to taista “pridna deklica”. Napol ritnic ven, kratke majčke, brez modrca spodaj, lase prefarbane vsak drugi mesec v drugo barvo – prav v nebo vpijoče oblačenje – tukaj sem na izvolte, glejte me a nisem dobra? ( Pa sloh ne prav kmetičkasta je, revca, naj ji to ogledalo že pove :)…. Potem se pa bunijo mame in tetke, kakšni “prasci” da so moški, ko se slini po njihovi tamladi… Jah sama je kriva, kaj se pa tako oblači, pa izziva.
Je tragikomično ja, a boj zaskrbljujoče na drugi strani.

Imamo dve taki v soseščini – sestri, ena dve leti starejša. Obe tako.

New Report

Close