Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če bodo posvetovalni referendumi novembra namesto junija

Če bodo posvetovalni referendumi novembra namesto junija

Potem na evropske volitve sploh ne grem. Motivacija so mi bili 3 referendumi, za zraven pa še obkrožim nekaj za evroposlance. No, če spremenijo datum na november, me pa na volitvah ne bo.

Enako. Upam da Golob ne bo popustil in bo vse naenkrat, kot da imamo cajt za to državo se šetat.

Absolutno naj bo junija, čemu dvakrat in z dvojnimi stroški na naš račun.
Neki cepec iz SDS je trdil, da smo državljani nesposobni do junija razmisliti o treh vprašanjih in bi zato to oni počeli jeseni….

Verjamem, da so pri tem mislili na lastnosti svoje volilne baze, ampak 80% volilcev nas je povsem zmožnih odgovoriti na tri vprašanja in o njih imeti mnenje po štirih mesecih tuhtanja.

Tako da, dragi Janezovi, svinčnik v roke in pridno poslušat navodila na Novi24, magari si slikajte glasovnico, bo že šlo. Saj imate vsak dan usposabljanje.

yep, se strinjam, če že naj bo vse naenkrat, ker me mine večkrat hodit na volitve, to je samo izmišljevanje, ki se mu rabiš prilagajat, eto, generacija 2005, 2006,…polnoletnost in prve volitve…pa hčera pravi- jaz ne grem volit…torej…dajte ta mlade privabit.

Škoda, ker ne bodo dodali še tistega o drugem bloku nuklearke. Menda bo novembra, tako da bomo vseeno šli jeseni še enkrat na referendum.

Gnoji politični naj najprej ustavijo zdravniško stavko in uredijo zdravstvo !!

Cela država se razpada na prafaktorje, oni pa razmišljajo o referendumih.

točno to, penziči bi se šetkali po voliščih vsaki dan, to ja oblajajo vse katere vidijo, soseda, ki v komisiji, … ker je takrat velika promenada…mladina pa nima cajt …no, mladih je zmeraj manj in je glavnina, ki odloča v rokah upokojencev…to je pa velika škoda, ker določeni stari sploh ne vedo za kaj gre in ali obkrožajo nekoga za katerega so jim sugestirali ali pa kar nekaj…

Na EU volitve ne bom sla, ce spodmaknejo referendume.

OK zniževanje stroškov in vse to bi bilo smiselno da je vse skupaj, apak da zarad tega ne bi šli na EU volitve, ki so trenutno res pomembne? Smešno!

Zakaj pa o nuklearki posebej? Po moje pa zahtevajmo, da tudi tega pridružijo junija.
Evo, pišem vladi. Še kdo?

Odgovor na objavo uporabnika
Volitve, 24.04.2024 ob 14:06

Potem na evropske volitve sploh ne grem. Motivacija so mi bili 3 referendumi, za zraven pa še obkrožim nekaj za evroposlance. No, če spremenijo datum na november, me pa na volitvah ne bo.

to ravno računa janša  in Tonin – in zato hoče,da so referendumi posebej, ker ob nizki odeležbi na eu volitvah, bodo desni volilci, ki so redni obiskovalci volitev, dobili več glasov..

zato pa tako janša kot tonin hočeta referendume ločeno… vse je politična igra, ker hočejo desnjaki zmago na volitvah in dejansko nočejo masovne udeležbe, ki bi jim odžirala odstotke

Odgovor na objavo uporabnika
Tretji polčas, 24.04.2024 ob 16:29

Zakaj pa o nuklearki posebej? Po moje pa zahtevajmo, da tudi tega pridružijo junija.
Evo, pišem vladi. Še kdo?

to bi bilo še najbolje – tudi meni ni jasno zakaj bo o nek posebej

Nikoli več ne dam svoje nedelje za karkoli od tega.  Vse civilizirane države imajo na dan volitev ali referendumov dela prost dan!  In se voli  med tednom.

Od ponedeljka do petka.

 

Odgovor na objavo uporabnika
prasketa, 24.04.2024 ob 17:13

Nikoli več ne dam svoje nedelje za karkoli od tega.  Vse civilizirane države imajo na dan volitev ali referendumov dela prost dan!  In se voli  med tednom.

Od ponedeljka do petka.

 

No, tole je poglavitna reklamna parola desnih. Prepovedati udeležbe seveda državljanom ne morejo, lahko jih pa s takimi poskusi “motiviranja” čim več skušajo prepričati, naj ne gredo na volitve.

Gremo NALAŠČ! Povej Jajotu!

Zakaj moramo sploh imet referendume? Zato imamo v javni upravi zaposlene in dobro plačane univerzitetne izobražence in strokovnjake, ki bi moral sestavit dobre zakone in jih dat v javno obravnavo.

Zato bom na šla volit samo evropskega poslanca, listkov za referendum pa ne bom dvignila, sicer ne vem kako bo to tehnično sploh šlo.

Pa predlagateljev teh referendumov danes zjutraj niti na sejo ni bilo, je mogla Urška prestavit začetek da so jih zbobnal skupaj. No tokrat je vsaj pogledala na ekran predno je nejevoljno povedala koliko jih je, nekaj o duhovih je govorila.

Bo pa zanimivo poslušat in gledat soočenja na RTV in POP….. Najbrž bo vlada nakazala nekaj sredstev Martiču, da bo izbral prave voditelje, za POP se pa itak ve.

New Report

Close