Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če noben od otrok noče imet otroke?

Če noben od otrok noče imet otroke?

Če Romi in ostali ne bodo nič prispevali v pokojninsko blagajno oz če ne bodo nikoli delali – vsaj 15 let, potem tudi pokojnine ne bo. Dodatek bo pa vezan na pokojnino.

Žal, ampak se te ne tiče.
Vzrokov je lahko na tisoče.
Od tega, da jih ne morejo imeti, do tega, da jih ne želijo, preko tega, da se jim je zabruhala primarna družina pa vse do tega, da raje potujejo ali študirajo, ali jim ne morejo zagotoviti lepe prihodnosti in pogojev bivanja…
Ne sramuj se tega in ne drezgaj tam kamor ti ne rabi.
Ne oziraj se na okolico, kakšne otroke imaš, da so brez otrok.

Tej ki pljuvajo po takih, imajo zlo v sebi in vzvišenost. pa čeprav imajo otroke so navidezni starši in lahko 10x slabši od tistega, ki nima otrok.

Če pa rečeta dva otroka, potem se lahko zadaj skriva maščevanje oz odpor, morda si jima zagrenila življenje? Ali vzela voljo do družine…
Glej, ti veš.


Le zakaj, to je najbolj strmo in hitro naraščajoči trend v Sloveniji, bolj kot bit- butl coini In “nove tehnologije z ekosistemi v kriptovalutah”. :-)))

Trend pa narekujejo seveda ženske, ker one se odločajo o otrocih. To je pač fajn produkt feminizacije in polne riti privilegijev babam in gre družba v maloro, ki je tisoćletja temeljila na medgeneracijskem sodelovanju. Veš, to je tudi nova tehnologija. 🙂
[/quote]

Polarni, dosadan si kot smrdljiv star kur.ac s temi svojimi bolnimi, psihotičnimi in zblojenimi komentarji. Ponavljaš se kot stara plošča na gramofonu, kot prifuknjena opica in kot blesavi papagaj.

Kakšen gravž od dedca si ti, bljak.


Le zakaj, to je najbolj strmo in hitro naraščajoči trend v Sloveniji, bolj kot bit- butl coini In “nove tehnologije z ekosistemi v kriptovalutah”. :-)))

Trend pa narekujejo seveda ženske, ker one se odločajo o otrocih. To je pač fajn produkt feminizacije in polne riti privilegijev babam in gre družba v maloro, ki je tisoćletja temeljila na medgeneracijskem sodelovanju. Veš, to je tudi nova tehnologija. 🙂
[/quote]

Po tvoje je itak v vsakem primeru kriva ženska! Če pa ženska hoče imeti otroka in ga moški noče imeti, se ti pa zdi prav, kajne? In dejstvo je, da ženskam tiktaka biološka ura, moškim pa ne! Tvoje sovraštvo do žensk je neizmerno, mislim, da bi bil potreben zdravljenja, ker si prav obseden s puhloglavkami.

Po tvoje je itak v vsakem primeru kriva ženska! Če pa ženska hoče imeti otroka in ga moški noče imeti, se ti pa zdi prav, kajne? In dejstvo je, da ženskam tiktaka biološka ura, moškim pa ne! Tvoje sovraštvo do žensk je neizmerno, mislim, da bi bil potreben zdravljenja, ker si prav obseden s puhloglavkami.
[/quote]

Eh, ne jemlji ga resno. Pač se je odločil, da bo tudi po tej temi svinjal. Drugega itak nima v življenju. Naj mu vsaj to veselje še ostane, da smeti po monu in uničuje teme.


Je do neke meje, ampak enkrat arzumi, da je trend ne imet otrok prerasel v družbeni problem. In da je krivda v družbi in okolju, ki ustavrja pogoje in spodbudo za tako razmišljanje. Ne gre se tu le za tvojo rit, ampak za obstoj in prihodnost.
[/quote]

Kakšen obstoj in prihodnost, čez dobrih 10 let nas bo milijarda več, če imaš pa otroke zaradi nacionalizma ali da ti bodo brisali rit ko boš star, je pa zagotovo bolje da jih nimaš ker si jih ne zaslužiš.

Joj, no, kaj pa bleješ, saj si ja še otrok!!! A se zavedaš da imaš lahko otroke tudi cez 10, 15, 20, celo 25 let??? A misliš, da boš tudi čez vsa ta leta še vedno imel to isto otročje mnenje?

Korajžna, odkrita punca.
[/quote]

Kakšna punca??? To je pisal en FANT.

Kakšen obstoj in prihodnost, čez dobrih 10 let nas bo milijarda več, če imaš pa otroke zaradi nacionalizma ali da ti bodo brisali rit ko boš star, je pa zagotovo bolje da jih nimaš ker si jih ne zaslužiš.
[/quote]
Ne ne, nič nas ne bo več in nas ni več. Mi od tega nimamo nič, če se nekje Aziji preraznmnožujejo, pri nas se prebivalstvo stara. Ti od tega, če ima soseda bajto, nimaš nič ne? Je tako? Se pravi da se ne moreš na soseda sklicevat. Mi zaradi norosti polne riti propadamo in to na splošno zaradi vsega kar je razvrednoteno in narobe.

Vsaka oseba, ki ne doseže vsaj 15 let, kaj pa tisti, ki nimajo otrok in so bolani, poškodovani in zaradi tega omejeni pri delu ali pa tisti, ki enostavno delajo prekarno in ne dosežejo vsaj 15 let ali pa tisti, ki ne dobijo službe, da bi jim tekla delovna doba in ne dosežejo vsaj 15 let. Ne vem zakaj bi bili tisti, ki imajo otroke v tem pogledu priviligirani?

Po tvoje je itak v vsakem primeru kriva ženska! Če pa ženska hoče imeti otroka in ga moški noče imeti, se ti pa zdi prav, kajne? In dejstvo je, da ženskam tiktaka biološka ura, moškim pa ne! Tvoje sovraštvo do žensk je neizmerno, mislim, da bi bil potreben zdravljenja, ker si prav obseden s puhloglavkami.
[/quote]
Ja, pa zdaj boš še to zanikala, da ne narekujejko trenda ženske? Kaj, je potem tvoja nezrelost in norost kaj manjša, če zvališ krivdo na drugega?

Kakšna punca??? To je pisal en FANT.
[/quote]

Ojej, se oproščam. Ne vem zakaj sem mislila, da je pisala punca. No pa se popravljam, da je odkrit, korajžen fant.


Kaj zdaj želiš povedati? Da smo tisti starši (oziroma naša vzgoja), katerih otroci nimajo otrok, vzrok za to, da jih nimajo? Popolnoma si priznam, da hči, ki ima partnerja, ne more imeti otrok in jih nikoli ne bo mogla imeti, tista, ki se je pa s partnerjem razšla, jih pa zato nima. In, kaj naj si jaz zdaj še priznam?
Za avtorico posta pa še odgovor: na začetku sem seveda omenjala vnuke v različnih kontekstih, potem, ko sem pa ugotovila, da nekaj ni ok (še preden je sama povedala), pa otrok nisem več omenjala. Ravno tako jih zdaj ne omenjam tej hčeri, ki je samska.

Mogoče so tvoji pamži narobe zvezani? 😉
[/quote]

Tudi, če je nekdo istospolno usmerjen, ima lahko otroke. Sploh za dve ženski je to dokaj enostavno in kar nekaj teh primerov je že v Sloveniji. Dva moška pa precej težje, ampak tistemu bivšemu televizijcu Marku je uspelo.
Marsikaj se da, če je močna želja.


Kaj zdaj želiš povedati? Da smo tisti starši (oziroma naša vzgoja), katerih otroci nimajo otrok, vzrok za to, da jih nimajo? Popolnoma si priznam, da hči, ki ima partnerja, ne more imeti otrok in jih nikoli ne bo mogla imeti, tista, ki se je pa s partnerjem razšla, jih pa zato nima. In, kaj naj si jaz zdaj še priznam?
Za avtorico posta pa še odgovor: na začetku sem seveda omenjala vnuke v različnih kontekstih, potem, ko sem pa ugotovila, da nekaj ni ok (še preden je sama povedala), pa otrok nisem več omenjala. Ravno tako jih zdaj ne omenjam tej hčeri, ki je samska.
[/quote]Zagotovo, da otroci niso sami postali to kar so, ampak imajo vzorce norosti in razvrednotenja svojih staršev, ki so jih nadgradili, ne? To je logično. In tu lahko veliko tega všteješ in tudi sebe najdeš, kaj je narobe. Ločenke recimo v današnjem času nikakor ne naredijo zdrave življenske podlage otrokom, nezrele razvajene egoistiočne babe tudi ne, materialisti prav tako ne, itn.

Ne prizanš si to je dejstvo, drugo dejstvo je pa to, da je družba naklonjena temu in se okolja kjer prevladuje lahkotnost in neodgovornost zelo hitro ustvarjajo in jim ljudje hitro podležejo.


Kaj zdaj želiš povedati? Da smo tisti starši (oziroma naša vzgoja), katerih otroci nimajo otrok, vzrok za to, da jih nimajo? Popolnoma si priznam, da hči, ki ima partnerja, ne more imeti otrok in jih nikoli ne bo mogla imeti, tista, ki se je pa s partnerjem razšla, jih pa zato nima. In, kaj naj si jaz zdaj še priznam?
Za avtorico posta pa še odgovor: na začetku sem seveda omenjala vnuke v različnih kontekstih, potem, ko sem pa ugotovila, da nekaj ni ok (še preden je sama povedala), pa otrok nisem več omenjala. Ravno tako jih zdaj ne omenjam tej hčeri, ki je samska.
[/quote]

Med tem, da nekdo noče otrok in tem, da nekdo ne more imeti otrok, sploh ne moreš delati primerjave…

Vsaka oseba, ki ne doseže vsaj 15 let, kaj pa tisti, ki nimajo otrok in so bolani, poškodovani in zaradi tega omejeni pri delu ali pa tisti, ki enostavno delajo prekarno in ne dosežejo vsaj 15 let ali pa tisti, ki ne dobijo službe, da bi jim tekla delovna doba in ne dosežejo vsaj 15 let. Ne vem zakaj bi bili tisti, ki imajo otroke v tem pogledu priviligirani?
[/quote]

Saj ne bodo v priviligiranem položaju. Tisti pač ne dobijo dodatka, še vedno so pa upravičeni do pokojnine, kot do sedaj. Pač niso toliko vložili v “družbo”, kot tisti z otroci.
Ne govorim o davku, ki bi se plačeval dodatno, kot je že bila ideja, samo dodatek se ne bi izplačeval.


Ne ne, nič nas ne bo več in nas ni več. Mi od tega nimamo nič, če se nekje Aziji preraznmnožujejo, pri nas se prebivalstvo stara. Ti od tega, če ima soseda bajto, nimaš nič ne? Je tako? Se pravi da se ne moreš na soseda sklicevat. Mi zaradi norosti polne riti propadamo in to na splošno zaradi vsega kar je razvrednoteno in narobe.
[/quote]

Nič ne propadamo stvari se spreminjajo na bolje, danes živimo drugače in bolje kot so pred 30imi leti in pred 30leti so živeli drugače in bolje kot pred 60timi, in tako naprej. Meni je vseeno ali ima sosed 10 ali nobenega otroka, vsak naj jih ima toliko kot si ji želi in si jih lahko privošči, racionalno ni nobenega razloga zakaj naj bi jih imeli, nekateri imamo 1 ali 2 drugi nobenega, zagotovo je bolje imeti nobenega kot pa jih imeti iz napačnih razlogov ali pa “ker se pač spodobi”, in potem imajo nekateri tako nore starše kot jih ima tvoj.

Saj ne bodo v priviligiranem položaju. Tisti pač ne dobijo dodatka, še vedno so pa upravičeni do pokojnine, kot do sedaj. Pač niso toliko vložili v “družbo”, kot tisti z otroci.
Ne govorim o davku, ki bi se plačeval dodatno, kot je že bila ideja, samo dodatek se ne bi izplačeval.
[/quote]

Torej bi morali dobiti dodatek samski, ker niso tako molzli državne blagajne kot so jo ostali.

Saj ne bodo v priviligiranem položaju. Tisti pač ne dobijo dodatka, še vedno so pa upravičeni do pokojnine, kot do sedaj. Pač niso toliko vložili v “družbo”, kot tisti z otroci.
Ne govorim o davku, ki bi se plačeval dodatno, kot je že bila ideja, samo dodatek se ne bi izplačeval.
[/quote]
To je meni sovražno pisanje, da nekdo, ki nima otrok ni toliko v družbo vložil. Potem lahko nadaljujemo, da tisti, ki nima brihtnih otrok, ta otrok ne bo nič prispeval družbi samo jemal bo družbi. S takim načinom kot ga nekateri pišete, se ne pride nikamor, samo še bolj se ljudje sovražijo med seboj.

Možev brat z bivšo ženo ni imel otrok.
Ker je tema lahko zelo boleča, ju nikoli nisem spraševala po razlogu.
Je pa enkrat tašča povedala, da naj bi si menda svakinja ne želela otrok.
Kakor komu ustreza.
Če otroka nimaš, so ljudje firbčni, če ga imaš, so pa spet firbčni, zakaj recimo imaš samo enega…

Mogoče je boleče za potencialne babice, ker ne morejo crkljat vnukov – zato pa lahko crkljajo lastne otroke, pobožajo sosedove mulčke, se stisnejo k možu. Življenje je lepo, če vidiš srečo v majhnih stvareh.

Se strinjam. Vedno se v življenju najde vzrok za srečo ali nesrečo. Ali nosimo svetlobo ali temo. Žal večinoma ljudi nosi temo.

Vsekakor bolje, da si ne želijo kot pa, da si jih želijo pa ne morejo imet. Če je prvo, je tako ali tako vse ok. Če je pa drugo, da želja je pa ne gre. Je pa težko.

Torej bi morali dobiti dodatek samski, ker niso tako molzli državne blagajne kot so jo ostali.
[/quote]

Ne gre za molzenje, dejstvo da je nekdo, ki ima otroke, in ti otroci delajo, tudi prispevajo v pokojninsko blagajno in plačujejo tudi davke. Če se je pa nekdo odločil za življenje brez otrok, je pač lahko več prihranil, bolj razvil kariero itd. in do dodatka ni upravičen. ker že “poskrbel” sam zase na drug način.
Nekdo res morda bolj molze državo v vrtcu, šoli, faksu. Nekdo pa v domu za ostarele..


To je meni sovražno pisanje, da nekdo, ki nima otrok ni toliko v družbo vložil. Potem lahko nadaljujemo, da tisti, ki nima brihtnih otrok, ta otrok ne bo nič prispeval družbi samo jemal bo družbi. S takim načinom kot ga nekateri pišete, se ne pride nikamor, samo še bolj se ljudje sovražijo med seboj.
[/quote]

Več plačujejo v skupno blagajno in manj koristijo, tako, da ta dodatek bi bil neupravičen!

New Report

Close